Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2023., 20:43   #4351
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Radi ona defrost bez obzira jer taj grijač grije samo tacnu, a to možeš i naknadno staviti u bilo koju jedinicu. Ne misliš valjda da grijač stoji na isparivaču? Određeni modeli imaju i grijač kompresora, ali grijanje isparivača ne znam kako izvesti.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2023., 21:13   #4352
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Radi ona defrost bez obzira jer taj grijač grije samo tacnu, a to možeš i naknadno staviti u bilo koju jedinicu. Ne misliš valjda da grijač stoji na isparivaču? Određeni modeli imaju i grijač kompresora, ali grijanje isparivača ne znam kako izvesti.
Točno, ima grijanje šasije. Tako su opisali i na Hisense modelima.
"Time što možemo osigurati toplinu i na temperaturi -20°C zahvaljujući tehnologiji predzagrijavanja i tehnologiji električnog zagrijavanja šasije."
Čisto sumnjam da se šasija može toliko zagrijati da se isparivać neče zalediti.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 00:50   #4353
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Ja sam si stavio naknadno grijače u tacne.
Trošak od 3€ i 30-ak minuta vremena
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 15:10   #4354
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Radi ona defrost bez obzira jer taj grijač grije samo tacnu, a to možeš i naknadno staviti u bilo koju jedinicu. Ne misliš valjda da grijač stoji na isparivaču? Određeni modeli imaju i grijač kompresora, ali grijanje isparivača ne znam kako izvesti.
Znači, skoro isti shit, a razlika u 400 ojra baš i nije opravdana ukoliko se solo to isto može odraditi kako kaže kolega Ziiky za 5€ (grijači+piva)
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2023., 15:29   #4355
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Znači, skoro isti shit, a razlika u 400 ojra baš i nije opravdana ukoliko se solo to isto može odraditi kako kaže kolega Ziiky za 5€ (grijači+piva)
Može se to i ovako odraditi vulgaris diy metodom. Grijač iz tacne klime ide kroz lulicu u zajednički odvod. Ništa fensi šmensi, a sve sam stavio na prekidac na razvodnoj kanalici. Mislio sam staviti i wifi termo module s raznoraznim kunfiguratorima. Kupio, al nikad nisam ugradio 🙄


Termo alu folija
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 10.11.2023. u 18:10.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 21:02   #4356
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Noćaš temp pala na -1°C i klime jedva griju, većinom pušu mlak zrak. Uopće ne mogu držati zadanu temp od silnih defrostova, praktički svakih pola sata ide u defrost. Ne kužim kako oni misle da to grije na -15°C kad i oko 0°C jedva grije. Magle nije bilo, čisto nebo sa stotinama zvijezda... Imam dojam kao da ne radi punom snagom, jedva da je prešla 2 kWh, a trebalo bi biti dosta više. Probao ventilator stavljati i manualno i automatski, nema razlike, rekao bih čak da je na auto lošije. Nema do TA peći, uljnih radijatora i kamina.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 22:02   #4357
5ar
Premium
 
5ar's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Ja imam multisplit jedinice raspoređene u 4 glavne prostorije i kad jednom krenem s grijanjem, klime više ne gasim, a podešene su mi ovako ...
Kao što je kolega napisao, To moraš sam testirati ... to ti ne može nitko reći jer je tu puno varijabli, a većina ovisi o kvaliteti izolacije i sposobnosti objekta da zadrži akumuliranu temperaturu.

Ja sam probao svakakve kombinacije i ove postavke su mi se pokazale najbolje.
Kolika ti je snaga vanjske jedinice i koji je proizvođač? Znaš li kolika joj je minimanla potrošnja u grijanju kada samo održava temp?
5ar je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2023., 23:38   #4358
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Noćaš temp pala na -1°C i klime jedva griju, većinom pušu mlak zrak. Uopće ne mogu držati zadanu temp od silnih defrostova, praktički svakih pola sata ide u defrost. Ne kužim kako oni misle da to grije na -15°C kad i oko 0°C jedva grije. Magle nije bilo, čisto nebo sa stotinama zvijezda... Imam dojam kao da ne radi punom snagom, jedva da je prešla 2 kWh, a trebalo bi biti dosta više. Probao ventilator stavljati i manualno i automatski, nema razlike, rekao bih čak da je na auto lošije. Nema do TA peći, uljnih radijatora i kamina.
Da možda nisi popalio štedne modove?
Možda fali plina?
Citiraj:
Autor 5ar Pregled postova
Kolika ti je snaga vanjske jedinice i koji je proizvođač? Znaš li kolika joj je minimanla potrošnja u grijanju kada samo održava temp?
Imam Daikin 2 seta multisplit jedinica:
2 Vanjske jedinice u kombinaciji sa 4 unutarnje

2mxm50m (5kw)
DAIKIN FTXP35M (3,5kw)
DAIKIN FTXP25M (2,5kw)

2mxm40m (4kw)
DAIKIN FTXP20M (2,kw)
DAIKIN FTXP20M (2kw)

Evo ti SS-ovi pa pregledaj. Potrošnja se odnosi i na grijanje i na hlađenje za kompletan sistem, a zadnji SS ti je pojedinačni prikaz klime u blagovaonici koja najviše radi i ima zeru "agresivnije" postavke. Na ostalima je popaljeno sve što postoji, a tiče se štednje.
Na godišnjoj potrošnji imaš ovu i proslu godinu, na mjesecnoj, ovaj i prošli mjesec po danima, na dnevnom prikazu, danas i jučer po satima.
Grijane ove godine u postavkama mi je u odnosu na prošlu, podešeno na 1°c manje, a i godina je nešto toplija što se jako lijepo odrazilo na ukupnoj potrošnji.
Hlađenje držimo na 26-27°c.
Ugrubo računaj 1kw≠1kn sa svim davanjima.






... pojedinačno blagovaonica od 3,5kw snage
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 13.11.2023. u 06:33.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2023., 20:32   #4359
Tehpowa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Split
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Da možda nisi popalio štedne modove?
Možda fali plina?

Imam Daikin 2 seta multisplit jedinica:
2 Vanjske jedinice u kombinaciji sa 4 unutarnje

2mxm50m (5kw)
DAIKIN FTXP35M (3,5kw)
DAIKIN FTXP25M (2,5kw)

2mxm40m (4kw)
DAIKIN FTXP20M (2,kw)
DAIKIN FTXP20M (2kw)

Evo ti SS-ovi pa pregledaj. Potrošnja se odnosi i na grijanje i na hlađenje za kompletan sistem, a zadnji SS ti je pojedinačni prikaz klime u blagovaonici koja najviše radi i ima zeru "agresivnije" postavke. Na ostalima je popaljeno sve što postoji, a tiče se štednje.
Na godišnjoj potrošnji imaš ovu i proslu godinu, na mjesecnoj, ovaj i prošli mjesec po danima, na dnevnom prikazu, danas i jučer po satima.
Grijane ove godine u postavkama mi je u odnosu na prošlu, podešeno na 1°c manje, a i godina je nešto toplija što se jako lijepo odrazilo na ukupnoj potrošnji.
Hlađenje držimo na 26-27°c.
Ugrubo računaj 1kw≠1kn sa svim davanjima.






... pojedinačno blagovaonica od 3,5kw snage
Kakve su ti te Comfore? Dolazi Black Friday pa gledam ubost neki od 3.5kw za hlađenje/grianje.
Tehpowa je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2023., 16:13   #4360
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Da možda nisi popalio štedne modove?
Možda fali plina?
Štednih modova nema na daljincu, night mode samo isključi bipkanje i dimma LED-icu. Vanjska ima neke DIP switcheve za štednju koje serviser nije dirao, a tvornički su prema uputama isključeni. Kod posljednjeg čišćenja se nisam sjetio to pogledati pa ću ovih dana opet otvoriti i škicnuti.

Za plin nemam pojma, koliko je došlo u vanjskoj jedinici, toliko je u cijelom sistemu. Zna se čuti neko klokotanje dok ne vrti ventilator, a kod defrosta posebno, mislim da je to normalno.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 08:24   #4361
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Problem je što imaš multisplit sistem, a iz Osijeka si. Samo ime ti govori, multi Split, to je samo za Split.
tiki66 je offline