Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2014., 00:10   #1
Pingo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Vkci
Postovi: 16
Fantomska racunala

Pozdrav,

imam problem vezan uz kućnu mrežu. Inače nisam baš jako vićan oko postavljanja mreže i tehikalija oko toga, ali osnove znam. Do sada nisam imao nikakvih problema oko uspostave kućne mreže i spajanja računala na istu. Ponekad mi probleme stvara WDTV live ali to je za drugu temu.

E sad da pojasnim. Prije tjedan dana mi je gospodin iz Tcoma došao postaviti tj prebaciti telefon na Voip. Sve je prošlo ok, osim faksa. Nažalost nije se moglo postaviti da sve radi , uključujući i faks, s tompson ruterom pa je morao postaviti novi ZTE ruter. Kako sam imao problema sa snagom wlan signala na katu postavio mi je i jedan AP, stari ruter nekakav bijeli na kojemu samo piše Tcom. Sad sve šljaka, mreža, telefon, faks. ALi se od tada pojavljuju na svim računalima koje imam u mreži i neki korisnici tj neka računala za koja ne znam koja su i čija su. Znači, kada otvorim računalo i odem na dio mreža, u medijskim uređajima su mi navedena računala koja su mi u kući i wdtvlive, pod mrežnom infrastrukturom je naveden taj ruter koji služi kao AP dok je u računalima uvijek navedeno 2-3 računala više, tj osim mojih kućnih pojavljuju se nova tri uvijek istog imena i oznaka toga APa (SE555). E sad ta računala fantomska koja ne znam što su uopce me sekiraju. Probao sam gasiti novi AP, reko u njemu je neki belaj, ali nije pomoglo. Povremeno ta računala nestanu ali se jako brzo po nestanku vrate. Kada kliknem na neki od tih računala kaže da winsi ne mogu njemu pristupiti i da provjerim postavke i jesam li pravilno napisao naziv. Nikakve mogućnosti za upravljanje tim računalima ne da.
E sad, jel to problem mreže, novog ZTE rutera, APa ili nečega trećega?
Ima li itko kakvu ideju što bi ovo moglo biti?
HELp.
Pingo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 01:34   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kao AP ti je vjerojatno postavio stari SE555, šta nije loše jer ima prilično jak wireless.
Trebaš otvoriti web konfig od oba uređaja, prvo SE555 jer se "problem" pojavio sa njime, pa potražiti da slučajno nije ostalo (od prethodnog vlasnika) definirano dodjeljivanje ip adrese po mac adresi (eng. manual 70 - 72), samo ih izbrišeš sa Delete (svaki red / komp u svojoj liniji).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2014., 12:30   #3
Pingo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Vkci
Postovi: 16
malo sam sad čačkao, gledao u SE555 i po manualu ali ne nađem da je igdje ostavljen bilo kakav drugi korisnik. Mac address filter je na of, ostale stavke oko bilo kakvih dodjeljivanja adresa prazne. ne vidim niti jednog drugog korsinika kroz SE555. a meni mreža i dalje navodi da su oni tu, fantomi.
Pingo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 13:31   #4
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Mobiteli?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 13:39   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Kad "otvoriš" mrežu nemoj "otvarat" fantomski komp nego samo selektiraj pa delete,
vidi dali će se kasnije ponovo pojavljivati.
Istu stvar provjeri i u ZTE, mislim da piše negdje br. aktivnih klijenata (pogotovo na wireless - u).
I to šta kaže kolega, da nisu mobiteli, trebalo bi skužiti po nečemu (ime i sl.).
Angažiraj nekoga tko ima više znanja / iskustva pa zajedno vidite u čemu je štos.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 13:42   #6
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ili jednostavno nazovi gospodina iz T-Coma da dođe riješiti problem.. zašto bi se ti zamarao njihovom (rabljenom) opremom
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 13:50   #7
Pingo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Vkci
Postovi: 16
mislim da će biti tako, poziv i nek kucka. Inače znam gospodina, nema problema da dođe i opravi, ali sam mislio ako je neki jednostavni postupak, da ne dolazi radi dva tri klika.
Mobiteli nisu jer se ne zovu tako čudno, i uvijek su 2 u kući a pojavljuju se tri fantoma.
Pingo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 13:51   #8
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Iz ovog napisanog moglo bi biti da ta računala uopće nisu fantomska, nego su se nakačili na wireless koji je nakon postavljanja repeatera ili ostao otključan, ili je sa WEP enkripcijom koja se, navodno, vrlo lako razbija. A potrebna je za WDS repeater mod rada.
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 13:53   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Je, sve će ga zvati ako je dobio SE555 mukte + "problem" spada u onu grupu za koju nedaju podršku kao npr. za PortForward.
Bravo Dac, lako moguće, u tom slučaju neka postavi filtraciju wireless klijenata po MAC adresi i neka promjeni pass.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2014., 13:56   #10
Pingo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Vkci
Postovi: 16
U ZTE kod mac dijela nema nikoga, kaže da nema data i da dodam prvo nešto. gore je ssid1 pa mode disabled. to je na wlan dijelu. na LAN dijelu imam samo MAC adrese mojih računala, jednog telefona i wdtva. tako da si i dlaje fantomi.

odoh okrenut broj gospodina instalatera

EDIT:
ne znam da se itko može nakačit, imam realno 4 kuće koje bi mogle a od toga 3 imaju svoju mrežu....
enkripcija je wpa2-psk....
možda da probam promijeniti lozinku wifija pa da vidim hoćel se pojavljivat....

brko dolazi danas popodne ili sutra

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.08.2014. u 14:24.
Pingo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2014., 20:09   #11
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Meni je isto odma pala ideja da se neko šverca na WiFi-u. Ak se uvjeti poklope WPA2 se zaobiđe samo i to relativno brzo, a tu nema kruha onda ni od mijenjanja passworda. Iako mislim da je šansa da to neko napravi mala, tim više ako i nema neš kandidata u startu da se idu za wireless điberit. Trebalo bi malo prošnjofat u svakom slučaju. Javi kaj bu brko reko
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 14:58   #12
Pingo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Vkci
Postovi: 16
Nažalost bezuspješno. Tj troje ljudi, od kojih jedan brko instalater i druga dvojica kojima računala nisu strana, nisu uspjeli odgonetnut što je to. U ruterima, i ZTE i SE555 nema zapisa da se itko osim mojih kućnih računala i telefona kači ili kačio ali ovi fantomi se i dalje pojavljuju. Kako mi ne predstavljaju neki problem neću ni petljat više....
SE555 je postavljen tako da on ne dodjeljuje adrese, a ZTE je poštelan po standardu.

Hvala na čitanju i angažmanu...
Pingo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 15:25   #13
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
1.) Win + R -> "devmgmt.msc" (bez navodnika)

2.) Ako koristiš Windows 8 onda klikni na View -> Show hidden devices

2a) Ako si na nekom zastarijelom OS-u ( ) onda otvori cmd (Win + R -> "cmd") i upiši ovo:
Code:
set devmgr_show_nonpresent_devices=1
2b) zatim ovo:
Code:
start devmgmt.msc


3.) Izbriši sve uređaje koji imaju naziv u sebi kao kompovi u mreži, vjerojatno su zasivljeni ako nisu u tom trenutku na mreži

4.) Restartaj komp
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 16:52   #14
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Ili jednostavno instaliraj " Who is on my Wifi". Pokaže sve, i na wifi i na žici. Ako te fantome ne nađe, onda ih i nema. Neki stari zapisi ili šta već...
http://www.whoisonmywifi.com/
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 15:18   #15
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
instaliraj zenmap i skeniraj ip adrese tih računala. pastaj rezultat ovdje.

Citiraj:
Autor Dac Pregled postova
Iz ovog napisanog moglo bi biti da ta računala uopće nisu fantomska, nego su se nakačili na wireless koji je nakon postavljanja repeatera ili ostao otključan, ili je sa WEP enkripcijom koja se, navodno, vrlo lako razbija. A potrebna je za WDS repeater mod rada.
nije li se već spominjalo da kod SE555 WDS radi i sa WPA2 enkripcijom?

Zadnje izmijenjeno od: back2quick. 31.08.2014. u 15:33.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 16:19   #16
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
S obzirom na vrlo malo relevantnih podataka u prvom postu, to je bilo nagadjanje. Iz kasnijeg posta se tek moze zakljuciti da nije ni WDS u igri. A WEP je uobicajen u takvom setupu.
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na