Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.10.2012., 18:22   #421
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ako ćemo biti ozbiljni i pogledati apsolutno sve pluseve i minuse, S3 dobrano gubi bitku sa One X.
mozes to elaborirat malo? jer i ja sam imao oba, dapace jos jedan onex mi stoji u ladici. Moram bit iskren da htc je u nekim stvarima bolji, poput puno fluidnijeg sucelja, ali zanima me ima li jos nesto konkretno a da nije benchmark (moje misljenje o tome mozes vidjet par postova iznad)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 30.10.2012., 19:09   #422
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Evo mojih dojmova.. Kvaliteta izrade htc. Ekran crna boja S3, sve ostale one x. Zvuk, na oba zvučnika kvalitetniji htc, vanjski glasniji S3. Baterija samo zato jer je veća S3. Hardveraj definitivno one x.. U svim benchovima na istoj platformi (4.0.4) htc brži, u svakodnevnom radu S3 zna freezat, a X zbog teškog sensa nebitno zalaga (neprimjetno). S3 kada radi, radi tecno i odlicno!! Buđenje iz sleepa S3 laag teži (isključen S-voice), X bez problema. Potrošnja baterije na istoj platformi u radu prednost S3, štedljiviji ekran i veća baterija, sleep definitivno one X.. Soft općenito bez greške One x, S3 freezanje, ne čisti rame, manje rama na raspolaganju. Proširenje memorije u S3 služi samo za glazbu i video, nisam uspio natjerat mob da ista instalira na microsd, htc nema ali je 32gb sasvim dosta.. Multitasking na One x moguć, na S3 nemoguća misija jer gasi aplikacije koje nebi smio..
Home button, fail.. Zbog nepravilnog i izduzenog oblika, mora se dobro pazit kako ga stisnuti, jer svaki puta ima drugaciji zvuk i puno puta "ne uhvati".. Nikako ne preporucam cesto otvaranje uredjaja, jer se saviju plasticni "zubi" na poklopcu, pa se to sve vise nemoze dobro zatvorit, ima lufta, skripi i tak..

Pored svega ovoga S3 je super mob, ali nema to veze sa najboljim i najbrzim na svijetu.
Ako je S3 naj smartfon na svijetu i ako je pomeo cijeli svijet i nema konkurencije, pa nama je onda moguce svasta prodati.. Ja sam popusio dobru reklamu, super "spot" na tvu, nahvaljene testove, reviewe i uzeo S3.. Od svih onih stvari koje se vrte na reklami, bas nista ne radi kako treba ili radi samo u idealnim uvjetima.. Ja sam prevaren od Samsunga i definitivno ga nikad vise necu imat.

Evo nebitnog quadranta.. Kako je moguce da S3 dere dobrano One X u quadrantu na youtubu ili svim testovima koje smo vidjeli, evo na mom stolu isti quadranti na oba moba i one x jede S3 za 800bodova? Sta sam ja dobio super one X ili?

EDIT: ma kakav power saving.. na istom sistemu je htc brži. Ponovio test 10x
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 31.10.2012. u 00:33.
dean225 je offline  
Staro 30.10.2012., 19:50   #423
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Za pocetak, ne zelim da ispadne neki rat onex vs s3, pa necu ni ici u usporedbu, nego se samo osvrnuti na ovo napisano za s3 i svoje iskustvo.

ono sto ja mogu samo zakljuciti je da samsung opako mora poraditi na kontroli kvalitete.

jer ja imam potpuno suprotno iskustvo s telefonom od tebe, na mom nema ni govora o freezanju, laganju, skripanju. Jedino malo duze traje budenje iz sleepa, sto je reako bi normalno, ali je to u rangu manje od 0.5s.

Takoder moj iz nekog razloga ne zeli sam zatvarat aplikacije nego ih drzi u memoriji dok se ne prepuni pa onda zatvara tek, sto mene osobno nervira jer trosi bateriju.

Bas cu morati napraviti test sa nekoliko razlicitih firmware-a, jer me bas zanima da li je to sve samo do toga!

Isto ne znam za problem home gumba, osim sto je malo flimsy posto je ucvrscen samo s doljnje strane, a ne kao bocni da je u finoj izduzenoj rupi, no i dalje ne postoji nacin da ga stisnem po rubu a da se mobitel ne upali, cak i na pola dubine samo.

Meni je iskreno nepojmljivo da mogu biti 2 toliko razlicita iskustva "istog" proizvoda. I iskreno mi je zao da te zapao takav primjerak, a nema mi druge nego vjerovat da se radi o konkretnom primjerku. Nemam pojma kakav je od staroga, ne diram ga uopce, znam jedino da njegov trosi jos manje baterije.

A da se razumijemo, ja sam picajzla kad je u pitanju kvaliteta izrade necega, pogotovo kada mu je vrijednost 3x koliko mislim da takav uredaj treba kostat. I iskreno receno, trebalo mi je malo da probavim gloss straznji dio s3, ali generalno mogu reci da sam danas nakon prvotnih predrasuda vrlo zadovoljan kvalitetom izrade. Benchmarke nisam pustao jer jednostavno mi nema smisla to, oba telefona su prebrzi za to sto jesu, mozda pametni, ali i dalje telefoni.

Moja najveca zamjerka tom telefonu je losa kamera, reklamirana kao ne znam sta, ljudi pisali kao o ne znam cemu, na kraju ispada da je jedva upotrebljiva ukoliko dan nije savrsen. No, da ne bi bilo zabune, onex i 4s nemaju nista bolje, cim su uvjeti iole slabiji od odealnog.

edit:
vidim da si napisao za quadrant, da nemas "power saving" mod ukljucen na s3? Ne bi bio prvi kojem je to uspjelo promaknut
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 30.10.2012. u 19:56.
antrax je offline  
Staro 31.10.2012., 06:37   #424
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Ako ćemo biti ozbiljni i pogledati apsolutno sve pluseve i minuse, S3 dobrano gubi bitku sa One X. Tako da ovo ne stoji o rasturanju konkurencije.. Ta sam oba telefona imao, ostale nisam pa neću uspoređivati..
Nažalost, kupci ne misle kao i ti. Pogledaj broj prodanih SGS3 i HOX-a. Znam da to nije mjerilo, ali ipak nešto govori. btw, HOX je prije izašao na tržište.
Novi Exynos 5250 čipset je u performansama pomeo konkurenciju kod tableta (ima ga novi Nexus 10), a uzmi u obzir da je ovaj čipset (5450) još jači (veći klok proca, jači GPU,...), a radi na manjoj rezoluciji od tableta. Ne treba biti genije da se zaključi da ćemo imati nove rekorde u prodaji.
Zamjerka koju mogu uputiti je na račun veličine. Hebote, sada svi rade 5" ekrane. Dajte nam manje ekrane! Meni je 4" dovoljno, a 4,3" maksimum. 5" ne mogu ni u džep staviti ni u pederušu. Nadao sam se da će SGS3 Mini biti umanjeni SGS3, a glupani izdali mob koji nema veze sa S serijom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 31.10.2012., 09:03   #425
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Moje iskustvo sa s3-com se takodjer razlikuje od onog kolege dean... U nekim stvarima se slazem, poput budjenja iz sleepa i kvalitete izrade (prvenstveno straznjeg poklopca - ergonomija je jako dobra s obzirom na velicinu)... Imho, jedino je to na strani one x-a koliko sam ja ima prilike primjetiti u svom kratkom druzenju s istim (doduse ima je ics). Isto tako mogu reci sa mi s3 bolje lezi u ruci. Ostale stvari poput freezanja, lagga i manjka brzine kod mene nisu bile primjetne, bar ne u toj kolicini da su vridne spomena.. Znaci u kontekstu na tvornicki rom (+bloat od t-koma), a kamoli sad na custom JB-u. Sto se tice quadranta, sa tvornickim romom je bilo oko 5k tj. vrlo slicno one x-u, a sad je oko 5500-5600 (bez oc-a) tako da ne vidim kako one x tu moze imati znacajnu prednost.. Ostale bencheve osim quadranta i antutua (~13000) nisam jos vrtija... Mogu reci da sam generalno jako zadovoljan, a takodjer sam picajzla u nekim stvarima kao i kolega iznad . Btw jos se malo privikavam na home button jer dosad nisam ima takav mob koji ima samo jedan hw button (poput zamzunga) ali ne mogu se zaliti da ne hvata dobro ili ne hvata kad stisnem po strani i sl. Upravo je suprotno, moj registrira odlicno, cak i kad ga stisnem na pola i to po stranama... Sve u svemu postoji par sitnih zamjerki ali nista ozbiljno.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 31.10.2012. u 09:16.
Sn4k3 je offline  
Staro 31.10.2012., 09:18   #426
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nadao sam se da će SGS3 Mini biti umanjeni SGS3, a glupani izdali mob koji nema veze sa S serijom.
hehe, pa nemoj tako, ima i ako ne gledas nego samo specifikacije sliku pravo ime mu je S Advance, samo je bio na plasticnoj operaciji i pojeo malo spinata pa memorija narasla malo

@sn4k3... vidis, to je mozda razlika, moj s3 nema brandani firmware nego goli samsungov koji ima bloatwarea, al ne toliko
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 31.10.2012., 14:39   #427
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Sn4k3 nemojte me krivo shvatit.. S3 je vrhunski mob, to sam već rekao.. ali ja sam imao strašan peh s tim mobom. 1cijeli dan nisam uspio preživjeti bez restarta. A što se tiče Bencha, stvarno nebitno, ali X je stvarno brži.. Govorim cijelo vrijeme o tvorničkom softu i istom sistemu 4.0.4 gdje moj S3 vrlo rijetko postigao 5500 a X 5900-6000.. opet kažem nebitno, jer u svakodnevnom radu neprimjetno brže radi S3.

I ovo stoji, prednja strana S3 je brutalna. Staklo je boli glava kvalitetno, tanko, touch je predobar.. ustvari je najgori zadnji poklopac gdje je onaj na S2 3x kvalitetniji.. jedino dobro u cijeloj priči, što je moj S3 našao novog vlasnika a ja nisam puno novaca izgubio. Sada je i JB došao, vjerujem da će mob raditi puno bolje na njemu..
__________________
dean225 je offline  
Staro 01.11.2012., 22:19   #428
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Stigao Note II u Tmobile, za zivo cudo jeftiniji je od S3-a, mozda neka greska na stranici.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 02.11.2012., 00:59   #429
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
To bas i ja gledam. Ak ga zemem po punoj cijeni bez ikakvog ugovora mob bi trebao biti otključan?
vga killer je offline  
Staro 02.11.2012., 09:19   #430
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Da, mora biti otkljucan.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 02.11.2012., 14:06   #431
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Bio tamo, vraga je otključan. Otključat će ti ga ako ga platiš cijelog, al čeka se kod do 8 dana. Plus kaj ta cijena vrijedi samo za kupovinu preko neta, a na netu nemres odabrat mob bez ugovora.
vga killer je offline  
Staro 02.11.2012., 17:09   #432
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Digli cijenu i na netu danas haha, kakvi zmajevi, ici ce to preko 5kkn kroz par dana. Ah well, opet cemo ih uvozit iz Slo
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 02.11.2012., 17:29   #433
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Jel ima tko da radi u Tele2 da mi nade info kada će Note2 doc jer me iritiraju poprilično pošto nitko niš nezna...

Svi dobili osim tamo di imam pretplatu dovraga. Treba kupit sad dok sam spreman pljunut prevec love, za tjedan dana cu se ohladit
vga killer je offline  
Staro 02.11.2012., 18:15   #434
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
Ak je kod svi ostali samsungi, onda na netu kupis unlock kod za 15ak eura i utipkas ga u mob i unlockan je.
Shockre je offline  
Staro 02.11.2012., 19:16   #435
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nažalost, kupci ne misle kao i ti. Pogledaj broj prodanih SGS3 i HOX-a. Znam da to nije mjerilo, ali ipak nešto govori.