Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2011., 21:14   #1
martantoni
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
airmax2 razocarenje ili nesto drugo

Kupio airmax2 - razlog objasnjen kasnije.
Imam vec duze vrijeme airlive usb1700 wifi karticu + 24 grid antenu za hvatanje interneta na moru sa hotspota na moru na udaljenosto oko 800 metara. To radi, no htio bi na vise racunala i prakticnije mi je kad bi imao ap sa utp kablom. Izbor je pao na airmax2. Sad sam bio kratko na moru i spojio airmax2 u client modu bez externe antene na hot spot, uhvatio signal oji je na airmax2 pokazivao samo 20%, no spojio se i internet je radio... Kad sam se vratio na kopno probao sam spojiti airmax2 na externu antenu, prebacio antenu na externu u meniju, ali mi signal nije skoro nista jaci, nego cak i slabiji...? sa externom antenom, nego sa internom. Da li jos kakava podesavanja trebam raditi na airmax2, osim da je u client modu i snaga na 20 dbm. Nekako to mi nije ono kaj pise...Airlive 1700 usb 3x bolje hvata signal, nego airmax2... Na kopnu imam hotspot na 3 km i 1700 usb ga vidi solidno i vidi dosta okolnih susjeda (zivim u kuci) sa externom antenom, dok airmax vidi samo najblizeg susjeda(na 25 metara) sa jacinom signala 20% i hotspot sa jacinom signala 1%. Tu nesto ne stima, ili airmax2 ne valja... ili ga ja neznam podesiti. Mozes li mi netko reci svoja iskustva, ili mi objasniti kaj jos moram podesiti na airmax2 da bi on hvatao wireles signal kao 1700 usb kartica... i svoj iskustva... meni je to zasada veliko razocaranje...

Jednostavno trazim neki ap da radi u client modu i ima lan (rj45) izlaz, a ne usb kao 1700 usb. Prva proba je bila airlive 5470 ap a sada airmax2 - tu neso ne stima, ili ja neznam nesto podesiti....veliko razocarenje...
Jedino kaj u mom slucaju dobro radi je airlive 1700 USB - ali mi je nespretan zbog usb kabla i nemoze na vise racunala...
Svaki dobar savjet je dobrodosao...
martantoni je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 22:17   #2
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Edimax 7206APG, s njim ne možeš pogriješiti...
tihomir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2011., 22:27   #3
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
Citiraj:
Autor tihomir Pregled postova
Edimax 7206APG, s njim ne možeš pogriješiti...
Potpis, nikad imao problema!
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 11:14   #4
Dooks
Slučajni prolaznik
Moj komp
 
Dooks's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Samobor
Postovi: 200
Još jedan potpis. Mi ih imamo par po firmi, sve 5!
__________________
Video Odabrao: Đelo Hadžiselimović Preveo: Saša Kolka Tekst čitao: Miljenko Kokot Tonski obradio: Ruben Albahari
Dooks je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 16:18   #5
lega0s
Registered User
 
lega0s's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Re:

Mislim da te ovo nece razocarati EnGenius 600mW ECB-8610S.
lega0s je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2011., 21:32   #6
martantoni
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
edimax 7206 imam i na moru na vanjsku grid antenu od 24 db nemogu uhvatiti signal na 800 metara a ima opticku vidljivost, ponavljam samo hvata airlive 1700 usb. No pala mi je napamet jos jedna stvar da li sam mozda zeznuo sa kablovima na airmax2, nisam siguran da li imam 5e kabel, za Poe, taj kabel koji imam sam dobio u firmi... i pise samo cat5...
da li su kablovi u pitanju...
nasao sam pa bi kupio ovo...
Digitus Kat.5e Kabel 3m


jel taj kabel dobar... ili neki drugi...

i jos da li se nesto posebno podesava u win7 zbog takvog ap pointa, osim sto trebam prvo podesiti manuelno ip da udjem u ap, napravim site survey i selektiram na koga se zelim spojiti.... mislim da tu nesto ipak ne stima...
martantoni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na