Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2010., 04:16   #1111
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Vrijeme je!

Nakon dvogodišnje stanke ponovo idem igrat World of Warcraft. xD
Dosadno mi je i prešao sam skoro sve starije igre koje nisam prije imao prilike zaigrati, a od novih igara me ne zanima baš ništa (bacim nekad PESa i Dirt2, i ko budala čekam novi Diablo )

E sad.. vjerovali ili ne, 2 godine je puno vremena a ja moram početi s nule. I zanima me odakle da krenem?
Bio sam nekad level 70 Hunter (prodao acc), frendovima sam pomogao u levelanju tako da sam igrao sa Shadow Priestom do level 69, sa Holy Paladinom do level 65 i Warlockom do level 70.

I vjerojatno neću opet uzeti neku od tih klasa (ali who knows ), pa sad imam par pitanja:
DK - on može biti Tank ili DPS? Jel dobar? ili je prosječan i kao DPS i kao tank? Ima li puno DKova ili nije baš popularna klasa?
Koje klase najviše fali? Znam da to ovisi o serveru, ali onako, otprilike?
Puno promjena se dogodilo sa WOTLK, jesu puno promjenili Priesta i kako on danas stoji kao DPS i Healer (zanima me prvenstveno kako se kao healer nosi sa Resto Druidom? i kao DPS sa "novim" Warlockom)?

Također, ako se odlučim na kupnju novog acc-a, hoće li mi trebati puno vremena da dođem do level 80 i koliko su ubrzali levelanje?
Znam da su bili ubrzali put od 1-60 kad je izašao TBC, ali jesu li sad opet ubrzali levelanje od 1-60 ili samo 60+?

Ako kupim neki acc preko oglasnika, na što trebam paziti da me ne preveslaju?
Sad treba napraviti taj neki novi battlenet acc? Što mi treba kad kupujem acc da budem siguran da starom gazdi neće nekad past napamet da mi ga ukrade? Jer znam dosta ljudi koji su tako popušili acc..
  Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 11:43   #1112
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
E sad.. vjerovali ili ne, 2 godine je puno vremena a ja moram početi s nule. I zanima me odakle da krenem?
Bio sam nekad level 70 Hunter (prodao acc), frendovima sam pomogao u levelanju tako da sam igrao sa Shadow Priestom do level 69, sa Holy Paladinom do level 65 i Warlockom do level 70.
Kreneš od osnova
Koji tip klase preferiraš (tank/heal/dps/half-hibrid/hibrid)? Ako je DPS da li range/melee/caster? Ako je heal da li spambot/hoter/mix?
Uglavnom, shvaćaš šta želim reći.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
I vjerojatno neću opet uzeti neku od tih klasa (ali who knows ), pa sad imam par pitanja:
DK - on može biti Tank ili DPS? Jel dobar? ili je prosječan i kao DPS i kao tank? Ima li puno DKova ili nije baš popularna klasa?
Koje klase najviše fali? Znam da to ovisi o serveru, ali onako, otprilike?
Puno promjena se dogodilo sa WOTLK, jesu puno promjenili Priesta i kako on danas stoji kao DPS i Healer (zanima me prvenstveno kako se kao healer nosi sa Resto Druidom? i kao DPS sa "novim" Warlockom)?
Prvi i najbitnije za početnike - DK je Hero klasa, treba ti postojeći lvl70 na tome serveru da bi ga napravio. Barem je tako bilo do prije 9 mjeseci kada sam i ja otišao na pauzu
No koliko sam upoznat i dalje je i odličan tank i odličan dps. I ne sumnjam da je i u PvP-u i dalje jednako dobra klasa za igrati.
Što se tiče populacije, varira od servera do servera no mislim da ih nema više od drugih zastupljenijih klasa (ala Rogue,Hunter,Mage).
Što se Priest klase tiče, Shadow je na početku WoTLK-a bio jedna od top 3 DPS klasa. Naspram TBC-a su naveliko poboljšali Holy priesteve.
No mislim da su Resto Druidi još uvijek najbolja healerska klasa

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Također, ako se odlučim na kupnju novog acc-a, hoće li mi trebati puno vremena da dođem do level 80 i koliko su ubrzali levelanje?
Znam da su bili ubrzali put od 1-60 kad je izašao TBC, ali jesu li sad opet ubrzali levelanje od 1-60 ili samo 60+?
Preporučio bih da kupiš vlastiti account, better safe then sorry (pogotovo u današnje vrijeme).
Levelanje su masovno ubrzali!
0-60 ide tom brzinom da je neprepoznatiljivo naspram TBC-a, a kamoli tek Vanilla WoW-a.
60-70 je također dosta ubrzano jer sada već na 60 možeš dobiti 150% Flying Mounta (boost sa 60%) skoro besplatno.
Na 70 krećeš na Northrend gdje se stvari malo uspore, no tu dolaze aktivne instance tako da nije problem.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ako kupim neki acc preko oglasnika, na što trebam paziti da me ne preveslaju?
Sad treba napraviti taj neki novi battlenet acc? Što mi treba kad kupujem acc da budem siguran da starom gazdi neće nekad past napamet da mi ga ukrade? Jer znam dosta ljudi koji su tako popušili acc..
Zahtjevaj sve podatke prije nego platiš. Ili da ti pošalje scan osobne, pa ti njemu pošalješ sliku paketa kada ti stigne (pouzećem), pa on zna da će mu novci sigurno doći za dan-dva.
Za BattleNet account trebaš mail i standarne podatke, nevezano za WoW account. Kasnije se WoW veže za taj BNet Account.
Gdje dolazimo do problema. Jer ako je on već to napravio (a morao je, inače se nemože logirati u igru), morat će ti dati i pristup svom BNet accountu. Koji je opet još jedan rizik.
Tako da ti definitivno preproučam kupnju novog accounta.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2010., 21:07   #1113
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Kreneš od osnova
Koji tip klase preferiraš (tank/heal/dps/half-hibrid/hibrid)? Ako je DPS da li range/melee/caster? Ako je heal da li spambot/hoter/mix?
Uglavnom, shvaćaš šta želim reći.
Prvo ću krenut od samog početka: Horde vs Alliance.
Odabirem Horde na serveru Balnazzar, zato što znam par Hrvata iz RL koji igraju tu..
Kod Horde mi se sviđaju jedino Blood Elf i Tauren.
I htio bi late game bit healer jer mi se čini da ću tako lakše pronaći party za Heroice i Raidove. Ali se ne želim levelat kao healer.
Znači, izbor će pasti između ovih klasa: Druid, Shaman, Priest. Nisam nikad igrao sa nekim od tih klasa u bilo kakvom raidu.
E sad, koja je razlika između njih?
Meni je nekako Druid najbolji jer možeš s njim bit apsolutno sve.. Pa onda Shaman i na kraju Priest. Ali ne znam koliko ću bit slabiji Healer ako ne uzmem Priesta?

Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
No mislim da su Resto Druidi još uvijek najbolja healerska klasa
Znači, da po Tauren Druida idem.
U čemu je Shaman bolji od Druida?


Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Prvi i najbitnije za početnike - DK je Hero klasa, treba ti postojeći lvl70 na tome serveru da bi ga napravio. Barem je tako bilo do prije 9 mjeseci kada sam i ja otišao na pauzu
No koliko sam upoznat i dalje je i odličan tank i odličan dps. I ne sumnjam da je i u PvP-u i dalje jednako dobra klasa za igrati.
Što se tiče populacije, varira od servera do servera no mislim da ih nema više od drugih zastupljenijih klasa (ala Rogue,Hunter,Mage).
Što se Priest klase tiče, Shadow je na početku WoTLK-a bio jedna od top 3 DPS klasa. Naspram TBC-a su naveliko poboljšali Holy priesteve.
DK-a bi uzeo samo ako bi kupio neki acc sa likom koji mi se ne sviđa (Mage npr.), ne bi htio iz početka igrati nego bi uzeo DKa.



Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Preporučio bih da kupiš vlastiti account, better safe then sorry (pogotovo u današnje vrijeme).
Levelanje su masovno ubrzali!
0-60 ide tom brzinom da je neprepoznatiljivo naspram TBC-a, a kamoli tek Vanilla WoW-a.
60-70 je također dosta ubrzano jer sada već na 60 možeš dobiti 150% Flying Mounta (boost sa 60%) skoro besplatno.
Na 70 krećeš na Northrend gdje se stvari malo uspore, no tu dolaze aktivne instance tako da nije problem.
E to me zanimalo.. Jer mi je taj dio do Outlanda najdosadniji.. Prešao sam ga bar 10 puta cijeloga..



Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Zahtjevaj sve podatke prije nego platiš. Ili da ti pošalje scan osobne, pa ti njemu pošalješ sliku paketa kada ti stigne (pouzećem), pa on zna da će mu novci sigurno doći za dan-dva.
Za BattleNet account trebaš mail i standarne podatke, nevezano za WoW account. Kasnije se WoW veže za taj BNet Account.
Gdje dolazimo do problema. Jer ako je on već to napravio (a morao je, inače se nemože logirati u igru), morat će ti dati i pristup svom BNet accountu. Koji je opet još jedan rizik.
Tako da ti definitivno preproučam kupnju novog accounta.
Hm, znači da bi trebao gledat kupit acc koji nije korišten od WOTLKa tako da mogu prebacit WoW na svoj Battlenet acc?

I još me nešto zanima, pošto je velika investicija kupit odjednom sve nastavke.
Mogu li prvo kupit Vaniilla WoW i TBC pa se levelat do 70 i onda uzet WOTLK ili moram odmah skupit lovu za sve da bi dobio brže levelanje?
  Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 01:25   #1114
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 998
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Prvo ću krenut od samog početka: Horde vs Alliance.
Odabirem Horde na serveru Balnazzar, zato što znam par Hrvata iz RL koji igraju tu..
Kod Horde mi se sviđaju jedino Blood Elf i Tauren.
I htio bi late game bit healer jer mi se čini da ću tako lakše pronaći party za Heroice i Raidove. Ali se ne želim levelat kao healer.
Znači, izbor će pasti između ovih klasa: Druid, Shaman, Priest. Nisam nikad igrao sa nekim od tih klasa u bilo kakvom raidu.
E sad, koja je razlika između njih?
Meni je nekako Druid najbolji jer možeš s njim bit apsolutno sve.. Pa onda Shaman i na kraju Priest. Ali ne znam koliko ću bit slabiji Healer ako ne uzmem Priesta?
Slažem se što se izbora druida tiče, osobno mi je postao novi main.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Znači, da po Tauren Druida idem.
U čemu je Shaman bolji od Druida?
A čuj, totemi i svi drugi raid buffovi + chain heal su i dalje neophodni.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Hm, znači da bi trebao gledat kupit acc koji nije korišten od WOTLKa tako da mogu prebacit WoW na svoj Battlenet acc?
Tako je.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
I još me nešto zanima, pošto je velika investicija kupit odjednom sve nastavke.
Mogu li prvo kupit Vaniilla WoW i TBC pa se levelat do 70 i onda uzet WOTLK ili moram odmah skupit lovu za sve da bi dobio brže levelanje?
Ako se odlučiš za druida ili shamana naravno da možeš.
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 01:44   #1115
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
A čuj, totemi i svi drugi raid buffovi + chain heal su i dalje neophodni.
Ma tog što si nabrojao se i bojim. Sve mi se čini da ima puno posla oko Shamana dok pobacam sve te toteme.. Zvuči dosadno.

Šteta što ne znam nikoga sa Shamanom da vidim kako to uživo izgleda.
  Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 02:04   #1116
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Nema vise toga sa shamanom...sad su totemi grupirani tako da jednim klikom bacas sve 4 vrste...naravno da i dalje mozes i jednog po jednog kaj ti treba. Al za hilera totemi koje bacas traju dugo tak da nemas beda oko toga. Meni se shaman vise svida kao klasa od druje i iskreno mi jako fali na novom serveru
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 02:17   #1117
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Nema vise toga sa shamanom...sad su totemi grupirani tako da jednim klikom bacas sve 4 vrste...naravno da i dalje mozes i jednog po jednog kaj ti treba. Al za hilera totemi koje bacas traju dugo tak da nemas beda oko toga. Meni se shaman vise svida kao klasa od druje i iskreno mi jako fali na novom serveru
Kakav je Shammy kao solo healer u Heroic Dungeon-ima?
Često sam imao Pala, Druid ili Priest healera kad sam prelazio Heroice po Outlandu, al Shamana nikad..
Možda je zbog ovoga:
Citiraj:
Interestingly, shamans are the least played class in the game
Stvarno ne volim biti tenk, ne volim onaj glupi osjećaj kad jurišaš prvi na 5 creepova u HCu a život ti ovisi o Healeru. Zato sad baš želim biti taj koji cijeli party drži na životu, a pošto često nemam vremena za ić u raid sa klanom najviše vremena provedem u Areni i u HC Dungeonu.
A sad što više čitam i guglam, to mi se više čini da je Shammy najlošiji solo healer?

Ako si igrao sa Shamanom, reci gdje je najbolji (pretpostavljam da je najjači kao support u raidu) i kakav partner mu treba za 2v2 arenu?
  Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 09:38   #1118
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ovisi kakav ti je gear i kolko znas. Imali smo shamana koji je solo hilao 10 man raid kad je krepo drugi hiler...i to 75% boss fajta tako da ako imalo znas nema problema.
S druidom je mozda lakse hilat, pobacas hotove i laganini hilas, ovdje se treba malo potrudit, al ide bez problema.
Kao klasa dobar je posvuda, zbog buffova, jakih hilova, a može biti i prokleto dobar dps
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 09:46   #1119
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Dođe mi da aktiviram opet retard (retri) pally-a..hm,ovako kad vas čitam.., ali tko zna šta su mu uradili sa patchevima..nekad je bio ono,overpower..valjda su ga razhebali..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 10:19   #1120
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Dođe mi da aktiviram opet retard (retri) pally-a..hm,ovako kad vas čitam.., ali tko zna šta su mu uradili sa patchevima..nekad je bio ono,overpower..valjda su ga razhebali..
Nope.. Retardin nikad nije bio jači.
  Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 10:52   #1121
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Sad je ona misao kod mene..nemoj misliti na torticu....ajme neću valjda opet..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 11:04   #1122
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Sad je ona misao kod mene..nemoj misliti na torticu....ajme neću valjda opet..


Ja već 2 godine samo stare naslove igram, dosta je, vrijeme je da se iskešira nešto love na poštenu igru..
Gledao sam cijeli vikend kako buraz igra WOTLK, nisam mogao odolit.. Aktivno sam se bacio na traženje acc-a (i ovdje sam temu otvorio -Link-, ali se slabo ljudi javljaju ), još kad sam saznao da se sprema novi add-on ove godine, uff.. Nova rasa - Vukodlaci. Konačno jedna poštena rasa kod Alliance.

Ako sad kupim nov novcat acc, izlevelat cu Shamana ili Drooda, skupit nešto gear-a i kad izađe novi add-on idem u lov na Vukodlake.


Čitao sam još moćnih stvari o novom add-onu, radi se malo i na poboljšanju grafike (iako WoW i dalje izgleda sjajno), a i konačno će u ovom add-onu uredit Azeroth tako da će možda opet biti zabavno levelati se od 1-60.
  Reply With Quote