Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2008., 18:07   #31
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Daj nemojte siriti dezinformacije. Preko zesta se NE kupuje u hrvatsku jer kad se sve obracuna jeftinije je otici u algoritam i kupiti igru na engleskom jeziku a ne na tajlandskom..
Isuse, citaj malo sto se pise.
Prvo, da ne bude nesporazuma, samo je kutija na tajlandskom (polovicno) i knjizica, a igra je na engleskom.

Drugo, da si citao vidio bi da SVI pisemo da je na Zestu isplativo kupit samo key jer te (ako imas Visa card verif. by Visa ili MasterCard u Master Secure card programu) key dode <95kn, a ako placas preko WU oko 105-110kn. Dok je igre isplativo kupiti SAMO ako kupujes 5 il vise igra jer je postarina 240kn + carina/pdv na igre...

Ja tamo kupujem vec godinama i u prosincu kupujem 20 key-eva CoD5 i 15 kutija cod5 + jos 8 drugih igra (fm2009, nwn2 +exp, itd.) ...znaci 23 igre u kutiji dolaze iz Tajlanda i tako ce kada podijelimo troskove postarine i davanja svaka kostati ispod 180 kn, a key-evi oko 100-105kn... Tako da ako mi mozes negdje drugdje srediti 23 orginal igre u kutiji sa dvd-ima, knjizicama i svime (5 razlicitih igra) za <180 Kn/komad sa dostavom slobodno kazi, kupujem odmah....
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 18:20   #32
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Lijepo od tebe sto me ucis. Da nisam neznam kolko stvari kupio prek zesta nebi ti nista reko... Zest je dubrad i racuna svoju postarinu 600 bahta cca 110kn na SVAKI proizvod a ne na cijeli paket. Znaci ako uzmes 5 boxeva biti ce 5 postarina za isti box.. Znaci nije da postarina po broju igara pada s velicinom paketa kao kod drugih vec je fiksna po jednom primjerku. Igra je na tajladskom i instalacija ali ima patch za engleski (Informiraj se malo s njima).

Kod nas se ne placa postarina do cca 400 kn( inace je 300 al gleda se kroz prste). Sad si na tih 15 boxeva uracunaj postarinu ( ajde nek ne bude po svakom komadu postarina ) i to je cirka za 15 igara jedno 2200 kn. E sada kad to dode na carinu a DOCI ce. Ovako ti ide carinjenje. Carinski troskovi, carina na paket i postarinu + 22 % pdva na sve + sto je stajalo na carini i to ti dode jedno 60-65% pocetne cijene jos znaci jedno 1100 kn.

Hm za 15 igara 3500 kn .. Mislim da se bas i ne isplati, naravno ja sam ovdje uzeo cjene od oka i one su daleko drugacije od ovoga. Inace BMK os me poslusat ili ne ali ja ti ovo govorim iz iskustva jer sam popusio nedavno ohoho s carinom kada sam racunao ko ti
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 18:43   #33
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Lijepo od tebe sto me ucis. Da nisam neznam kolko stvari kupio prek zesta nebi ti nista reko..
Zbilja neznam sto si to kupovao kad si tako neupucen...kao sto rekoh kupujem godinama tak da valjda znam...a moze ti i 10-tak forumasa koji su uzeli igre tamo samnom to i potvrditi

Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
je dubrad i racuna svoju postarinu 600 bahta cca 110kn na SVAKI proizvod a ne na cijeli paket. Znaci ako uzmes 5 boxeva biti ce 5 postarina za isti box..Znaci nije da postarina po broju igara pada s velicinom paketa kao kod drugih vec je fiksna po jednom primjerku.
netocno...nevjerujes - evo ti moj racun sa zesta (iskopao sam ga):

Da je 600bahta postarina po komadu na 6 igra bi Delivery Method bio 3600 a ne 1500 bahta, a i valjda znamo koliko smo platili...sto ne?

Igre su nas sa svime dosle <180kn, a narucili smo ih 6 tak da...neznam kako je tebi tako doslo

Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
Igra je na tajladskom i instalacija ali ima patch za engleski (Informiraj se malo s njima).
Omg, nemoj da sad moram ic uslikati sve kutije koje imam, koje su kupljene sa zesta i sve instalacije pokretat da ti pokazem da je lokaliziran jedino manual i par stvari napisanih na kutiji...ostalo SVE je na engleskom... duma, over, bat, buljo, ostali -molim Vas potvrdite to ovom covjeku...thx

btw po tvojoj racunici su igre dosle 240kn /komad...e da si malo bolje racunao (sa pravim iznosima) dosao bi do 172kn/komad i nikakve zezancije. Dolaze u roku 8 dana, keyeve dobijes odmah. a to da su dzubrad ne bih se bas slozio. Sad sam radio probno narudzbu i na sve su mi dali dodatnih 5% popusta tako da ce nas igre doci jos i manje a key ispod 90kn

Nemoj me krivo skuzit: briga me hoce li tko kupovat preko zesta il bilo gdje...njihova stvar.
Ja sam samo pisao kako stvar funkcionira vec godinama za nas i kako cemo ponovno kupit...a nek si svatko pojedinacno radi racunicu sto mu se isplati, kako i gdje.

EDIT:
Evo upravo sam provjerio -na 5 ili vise igra postarina je 6,88$/komad
__________________
www.rabbits-clan.com

Zadnje izmijenjeno od: E.T.. 24.11.2008. u 19:04.
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 19:09   #34
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
da, igre koje smo mi narucili poreko zestha su na engleskom jeziku (igra, instalacija, cd, menu,...), samo je kutija lokalizirana. ne sjecam se za manual, nije mi pri ruci.
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 20:23   #35
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Sorry my bad za ovu postarinu. Davno sam narucivo od njih boxeve tako da mozda je sada drugacija prica ali opet 50% cijene ode na postarinu. Mene zanima kolko si platio carinu na sve to i da javi kolko sve dode kad bude to doslo u zagreb

EDIT: Ja neznam ko tu koga ali meni je drugacije racunanje postarine od tvoje ..
EDIT2: LOL ovo malo pokazuje 250 bahta malo 500 po komadu :S Cini se da ovisi od igre do igre. fakat cudno :S

Zadnje izmijenjeno od: AiM. 24.11.2008. u 20:33.
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2008., 23:15   #36
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
@aim


oduvjek je poštarina oko 40kn za igru. poštarina je veća ako imaš još neke dodatke uz igru.



jbg, ne možeš naručiti paket u vrijednosti parsto dolara i nadati se da nećeš platiti pdv (koliko se sjećam ne plaća se carina)




ne znam kako si ti računao, ali sa svime uračunatim, pdvom, poštarinom za uplatnice recimo jedan cod 5 npr. te ne može doći 200kn, ako ti ne carine paket igra te izađe oko 140kn, dok kod nas ne možeš naći novu igru za manje od 350.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2008., 09:19   #37
MimiX
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gs
Postovi: 91
Jel tko preko e-baya kupovao...?
Vidim da su cjene niže, ali ne znam koliko se isplati ako se ne uzima grupno...
Također, pitanje je gubitka pošiljke prilikom air mail transporta bez uplate osiguranja...
MimiX je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 01:36   #38
bruno_x
Premium
Moj komp
 
bruno_x's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: split
Postovi: 240
pogotovo ako ko ja zavrsis do kraj 3 igre u sedam dana
bruno_x je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 23:41   #39
crocro25
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 589
Citiraj:
Autor MimiX Pregled postova
Jel tko preko e-baya kupovao...?
Vidim da su cjene niže, ali ne znam koliko se isplati ako se ne uzima grupno...
Također, pitanje je gubitka pošiljke prilikom air mail transporta bez uplate osiguranja...

nisam igre kupovao al sam kupovao cd i dvd te vinyle i pc dijelove
sve je uredno,brzo i jeftino ali CUVAJ SE CARINE !
Zna bit opaka na iznad 1000kn,bolje naruci 2-3 orginala i ok ....nemoj pretjerivati
__________________
Prvo i zadnje upozorenje.
crocro25 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2008., 19:00   #40
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Gdje kupujemo igre!? Hmmm...na internetu.....
Sa obzirom na opcu besparicu i kompletno stanje u nasoj "banana" drzavi bilo bi cudno da igre kupujemo u trgovini, posto su cijene igara u nasim trgovinama uistinu smijesne....da kupujem igre za 500 kn ne bih se bas naigrao...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 17:32   #41
drazac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Županja
Postovi: 134
Htio bih kupiti The Witchera preko Sendit-a
Kosta mal manje od 20 funti zajedno sa isporukom... no zanima me koliko ce me oderati carinici? Jel mi mozete reci, netko tko je prije narucivao, koliko ce me to sveukupno izaci
drazac je offline   Reply With Quote