Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2008., 16:24   #481
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Boogie Pregled postova
@BuBizgb gdje si narucio?
pogledaj par postova iznad, čak sam i napisao cijene 4850 i 4870, obje imaš u ve-milu, jedino ako bubizgb nije negdje drugdje kupio...

__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 16:31   #482
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor R@zzoR Pregled postova
Klima, bigtyphoon, custom vent na grafi + jedan custom vent na kućištu rješavaju stvar. Ako nemaš toga, jbg, uzmi GF.
Plačete zbog tih temperatura kao da vam komp stoji vani u dvorištu na suncu. Ja imam laptop koji se grije na 92 stupnja pod opterećenjem i ne žalim se.
Čuj,ja kad plaćam određeni proizvod od njega očekujem da bude potpuno funkcionalan.A ne da imam još troškova...po tome grafička ne košta više 2000kn nego 2300kn (kupi ovaj vent,kupi onaj vent itd...)

A klimu sigurno neću koristit zbog grafičke kartice taman još i tog troška,struja nije besplatna.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 16:40   #483
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Čuj,ja kad plaćam određeni proizvod od njega očekujem da bude potpuno funkcionalan.A ne da imam još troškova...po tome grafička ne košta više 2000kn nego 2300kn (kupi ovaj vent,kupi onaj vent itd...)
Kartica košta ~1.800 kn, Accelero je kakvih 150 kn i s tim taman dolaziš do cijene koju spominješ u većini dućana. Osim toga moreš i sofverski riješiti taj ventilator, a i ne znam otkad je tebi problem (ako se u obzir uzmu sve one promjene hardvera i vodenog hlađenja) dati novce za bolje hlađenje. Kartica koju sad imaš je čist vredu i niko te ne tjera da kupiš novu HD 4800 seriju. Pričekaš da se tržište napuni s raznim modelima, pa kupiš (ako ti treba) kasnije karticu s boljim hlađenjem za manju cijenu, nego kaj sad koštaju ovi referentni modeli.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 16:40   #484
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
Čuj,ja kad plaćam određeni proizvod od njega očekujem da bude potpuno funkcionalan.A ne da imam još troškova...po tome grafička ne košta više 2000kn nego 2300kn (kupi ovaj vent,kupi onaj vent itd...)

A klimu sigurno neću koristit zbog grafičke kartice taman još i tog troška,struja nije besplatna.
gafa kao takva ima ( ovisno o proizvođaču ) 1-2 g. jamstva, dakle nije potrebno skidat taj vent dolje i staviti bolji, već će te sama buka od venta grafe " ubit " , a ako ti to ne smeta, onda nemaš bojazni
__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 16:46   #485
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Čudi me kak ADM još nije uvrstio u cijenik karticu, baš me zanima kaj bu on reko
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 16:56   #486
-Stinger-
Premium
Moj komp
 
-Stinger-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: ZG/KA/OS
Postovi: 305
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Čudi me kak ADM još nije uvrstio u cijenik karticu, baš me zanima kaj bu on reko
prenovo je to, treba pričekat jedno cca 15-20 dana dok dođu iz vana, možeš na prste nabrojat firme koje ih drže u dućanima
__________________

I reject your reality and substitute my own!



-Stinger- je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 16:58   #487
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Kartica košta ~1.800 kn, Accelero je kakvih 150 kn i s tim taman dolaziš do cijene koju spominješ u većini dućana. Osim toga moreš i sofverski riješiti taj ventilator, a i ne znam otkad je tebi problem (ako se u obzir uzmu sve one promjene hardvera i vodenog hlađenja) dati novce za bolje hlađenje. Kartica koju sad imaš je čist vredu i niko te ne tjera da kupiš novu HD 4800 seriju. Pričekaš da se tržište napuni s raznim modelima, pa kupiš (ako ti treba) kasnije karticu s boljim hlađenjem za manju cijenu, nego kaj sad koštaju ovi referentni modeli.
Ma nije bitno koliko košta...smeta me što opet košta 200-300kn više da bi je osposobio za normalan i siguran rad...vent za grafu+još jedan vent za kučište+još bolji za procesor...

Mislio sam prodat ovu grafu jer bi mi trebala malo jača grafa da sve gura glatko na pristojnim detaljima,high naravno

Što se promjena hardware-a tiče,što je bilo - bilo je Sad imam i puno drugačije životne uvjete,troškove...pa sigurno neću više tek tako nadograđivat u budućnosti A ova karticu ima ok cijenu...kad bi riješili to hlađenje kupio bi je bez problema...ali neda mi se još 200kn pljunut na već pljunutih 1800kn.
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 17:23   #488
BuBizgb
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Boogie Pregled postova
@BuBizgb gdje si narucio?
narucio sam cijeli komp u
www.aero-racunala.hr

nek te nezavara "los" site decki su full ok .. cijene od ADM-a
a di ce oni nabavit 4870 nemam pojima ... ja sam si to napokon skinuo
s glave ... sad samo ocekujem poziv da pokupim pilu!


(btw. nemaju ni oni jos na lageru)

pozdrav,
BuBi

Zadnje izmijenjeno od: BuBizgb. 04.07.2008. u 14:39.
BuBizgb je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 17:27   #489
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Exclamation

kakve rasprave se sad vode oko temperature grafičke
konstatirano je samo da se definitivno previše grije jer JOŠ nema adekvatnih coolera gore. pa bože dragi, kartica je izašla pred 5 minuta praktički, o čemu mi pričamo. treba dat vremena asusu, powercoloru i ekipi...
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 17:43   #490
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
evo da imate jos malo za drobit

http://www.bug.hr/vijesti/index.asp?id=88442
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 17:48   #491
boris87
Premium
Moj komp
 
boris87's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Žepče
Postovi: 407
ubacio sam hd4850 u svoj pc x2 5000+ i 2giga rama grafa je prije bila intergrusa...pc je radio sa ne popunjenim 24 pinskim utorom na matičnoj jer je taj utor na napojnoj bio kraci i 4 pina nisu bbila popunjena.Sad kad sam ubacio hd4850 grafa se digne ali puno nekih greški sa slikom..sve smrljano..dali je to zbog napajanja koje nije 24 pinsko i dali mora biti 24 pinsko..il je do nečega drugog..grafa je nova ispravna spojio sam i 6 pinski konektor...dali se radi o napajanju koje jednostavno nemože tjerat tu grafu..i staro je jedno 2g nema ni 400w neko kinesko
boris87 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 17:52   #492
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor boris87 Pregled postova
ubacio sam hd4850 u svoj pc x2 5000+ i 2giga rama grafa je prije bila intergrusa...pc je radio sa ne popunjenim 24 pinskim utorom na matičnoj jer je taj utor na napojnoj bio kraci i 4 pina nisu bbila popunjena.Sad kad sam ubacio hd4850 grafa se digne ali puno nekih greški sa slikom..sve smrljano..dali je to zbog napajanja koje nije 24 pinsko i dali mora biti 24 pinsko..il je do nečega drugog..grafa je nova ispravna spojio sam i 6 pinski konektor...dali se radi o napajanju koje jednostavno nemože tjerat tu grafu..i staro je jedno 2g nema ni 400w neko kinesko
ermm....nije da sam stručnjak, al....napajanje(?) ja sam na ovoj konfi imo codegen 400w novo, i nije mi moglo izvuć to. a ti imaš ni 400W, staro 2 godine....
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 19:27   #493
R@zzoR
Yippie-Ka-Yay
Moj komp
 
R@zzoR's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Split
Postovi: 560
Nešto me zanima jako, kažu da su efektivni taktovi memorije 3.6GHz(wtf?). Koliko su onda redeonu HD4850? Ne kužim, prije si efektivne taktove dobivao množenjem frekvencije rama sa dva. Sa koliko ga sada množe? Sa 8? Nije valjda da mema radi na 1.8GHz, efektivno 3.6GHz za razliku od HD4850 kojoj mema radi na 993MHz efektivno ~2.0GHz(skoro duplo više a po testovima su tu negdi)
R@zzoR je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 19:32   #494
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor R@zzoR Pregled postova
Nešto me zanima jako, kažu da su efektivni taktovi memorije 3.6GHz(wtf?). Koliko su onda redeonu HD4850? Ne kužim, prije si efektivne taktove dobivao množenjem frekvencije rama sa dva. Sa koliko ga sada množe? Sa 8? Nije valjda da mema radi na 1.8GHz, efektivno 3.6GHz za razliku od HD4850 kojoj mema radi na 993MHz efektivno ~2.0GHz(skoro duplo više a po testovima su tu negdi)
DDR2 radi na 900mhz, medjutim koristi se faktor x4 da bi se došlo do 3.6GHz.
Naime 8 bitova podataka mogu biti prebačeni po jednom ciklusu za razliku od DDR2/3 gdje se prenose 4 bita po ciklusu, tj DDR koji ima 2bita/ciklusu (otud termin double data rate)
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 19:34   #495
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883