Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2014., 12:35   #1471
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Neno2+ Pregled postova
PROTIS kultura djelatnika tamo je bolje receno nekultura udes niti dobar dan neznaju reci samo gledaju kao da gledaju u daljinu nekim cudnim pogledom koji ostavlja dojam blago receno (ko te ..be) i to sto tamo kosta par kn manje mi ne znaci nista jer radije odem u IT futuru gdje je usluga i vise nego korektna...mene protis vise nece vidjeti...

Jednostavno su neodgojeni, kao i njihov šef koji ih nije naučil da se mora pozdravljat i odzdravljat kupac...al eto vidiš da su oni na gubitku...ima još ljudi koji tak razmišljaju ko ti pa neće više u Protis, a hvala Bogu u Zagrebu imaš izbora na bacanje.

BTW. i ja sam skužio to da su nekulturni i neodgojeni, barem ova dva koja su radila taj dan, a čak nisam ni niš reklamiral ili vračal, jednostavno sam došao kupiti artikl, a ono ko da im smetaš u nečemu...lol
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 13:29   #1472
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
al eto vidiš da su oni na gubitku...ima još ljudi koji tak razmišljaju ko ti pa neće više u Protis, a hvala Bogu u Zagrebu imaš izbora na bacanje.
Daleko su oni od gubitka, koliko se priča ovdje i po drugim forumima negativno o njima čovjek bi rekao da su već 25 puta bankrotirali, kad ono, brojke govore sasvim suprotno.
Koliko vidim u registru, prihodi u 2012. su im 28 milijuna kuna, a dobit preko 500.000 kn, brojke za 2013. će biti još veće.
Novca u banci imaju na bacanje, baš kao i kapitala i rezervi.

Tako da, nemojte misliti da oni loše posluju zato što vas par neće tamo kupovati.
Daleko od toga da podržavam takvu nekulturu u prodaji ili šta već, ali to je na kraju sve ionako nebitno, oni okreću pare već godinama, znači da ljudi kupuju.
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2014., 13:13   #1473
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Daleko su oni od gubitka, koliko se priča ovdje i po drugim forumima negativno o njima čovjek bi rekao da su već 25 puta bankrotirali, kad ono, brojke govore sasvim suprotno.
Koliko vidim u registru, prihodi u 2012. su im 28 milijuna kuna, a dobit preko 500.000 kn, brojke za 2013. će biti još veće.
Novca u banci imaju na bacanje, baš kao i kapitala i rezervi.

Tako da, nemojte misliti da oni loše posluju zato što vas par neće tamo kupovati.
Daleko od toga da podržavam takvu nekulturu u prodaji ili šta već, ali to je na kraju sve ionako nebitno, oni okreću pare već godinama, znači da ljudi kupuju.
PA kad su neki ljudi ovce i samo im je bitno da je negdje nešto malo jeftinije. Zadnji put sam bio kod njih prije par tjedana (i definitvno zadnji put do sada). Dva lika unutra i niti jedan nije rekao dobar dan i to nakon što sam ja pozdravio. PRaktički da me nisu ni pogledali a razgovor između njih je tekao kao da pričaju neka dva narkomana pored stadiona. Dok sam čekao robu netko je nazvao i pitao normalnu stvar a lik je vrtio očima i razgovarao sa strankom kao da priča s nekim balavcem kojeg će sad prebit. Kad je bio frend kod mnjih veli da su se svađali s likom koji je imao opravdanu reklamaciju. Zgledalo je kao da bu batina dobio. Užas jedan. Taman i da su u pravu. Kao što je netko rekao rađe dam koju kunu više a da ne gledam to....ne patim od nekog bontona i sam sam prošao svakakva sranja ali ovo je sramota...Rupa bila rupa ostala.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 18:39   #1474
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Sto ste vi osjetljivi da vas nisu pozdravili kad ste usli Ja eto mrzim kad cim udjem u neki ducan dodje prodavac do mene i pocne me smarat, pogotovo ako samo gledam neke stvari. Ako budem imao pitanja pitat cu sam, nemora se on nudit.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 19:51   #1475
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
To je druga stvar....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 21:16   #1476
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
PA kad su neki ljudi ovce i samo im je bitno da je negdje nešto malo jeftinije.
Za tebe je ovca netko ko kupuje di je najjeftinije, a za mene je ovca onaj koji plaća veću cijenu za istu stvar.
Ta neka ljubaznost i pozdravljanje mi je na zadnjem mjestu kad kupujem hardver, nije to pekara da ću tamo dolazit svaki dan, kupim što trebam i ne vidim ih jedno vrijeme.

Par desetaka kuna na svakom komadu hardvera i uštedi se, a u nekoj drugoj trgovini ljubazni prodavači ti sa smješkom na licu izbiju pare iz džepa za ništa.
Neka hvala.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 23:49   #1477
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Svaki kupac zeli fer i korektnu uslugu za svoje novce... Nista vise, nista manje...
sale001 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 00:21   #1478
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Za tebe je ovca netko ko kupuje di je najjeftinije, a za mene je ovca onaj koji plaća veću cijenu za istu stvar..
Pomoli se da ne bude reklamacije u njih (ili pak nekog drugog jeftinog webshopa u kojem kupuješ, s istoimenom temom tu na PCe-u punoj lipih iskustava), možda budeš druge note svira

Pa računicu kupovine tada proširiš za faktor post prodajne usluge, a ne samo traženje najniže cijene.

Nije ti to pekara pa kad si nezadovoljan krafnom kupiš je u drugoj pekari, ipak pričamo o hardveru koji zna proprilično koštati u odnosu na pekarske proizvode jelte (a barem meni je kod hardvera rješavanje reklamacije u nekoj firmi jednak prioritet ka i cijena).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 00:30   #1479
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Nemore to on skužit....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 00:35   #1480
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Pomoli se da ne bude reklamacije u njih (ili pak nekog drugog jeftinog webshopa u kojem kupuješ, s istoimenom temom tu na PCe-u punoj lipih iskustava), možda budeš druge note svira
Ma daj, ovo je isto urbana legenda, a stvarnost je takva da je sve kako naletiš. Od pustih web shopova, protisa i sl. mjesta gdje san kupovao, od koji su neka i propala usput kako su loše radili, znaš di san 2 puta najviše najeba kod reklamacije? U Linksa
I znaš šta sna zaključija? Da su svi super za prodat, a sve šta se dogodi vam prodaje, uglavnon vodi do komplikacija, ima preko puta sebe ADM, Links ili šta ja znan Protisa koji prodaje i kosilice sad valjda... Van toga, nema šanse da nešto plaćam 100 il 200 kn skuplje, makar da me hostese i crveni tepih čekaju u dućanu prilikom eventualne reklamacije.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2014., 00:43   #1481
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Aha samo šta 50 stranica ovog threada pobijaju "urbanu legendu" (nisu doduše postovi samo o reklamacijama, ali prevladavaju negativna iskustva).

U Linksa osobno nikad ne bi ni kročija da ima neki drugi normalan dućan u Splitu (a i Links ima svoju divnu temu tu na forumu i nije sveta krava po tom pitanju, i jest skuplji od webshpova ali nisu toliki zayebi - ja pak nisam ima negativnih iskustava s njima, dok mi u bivšeg Formela npr. nisu odobrili novo jamstvo za reklamirani uređaj, novi usb stick drugog proizvođača, koji je tih davnih dana poprilično košta..).

S bivšim Ve-milom kod mene isto nikad negativnih iskustava npr.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 11:32   #1482
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Ovo što se spominje sa dobavljivo i raspoloživo se isto meni dogodilo.
Naručio, platio, čekao 7 dana - od protisa ni riječi. A i kad su se javili, dobiješ odgovor kao da se s frendom dopisuješ, bez potpisa, velikog početnog slova rečenice itd.

Da su napisali "sorry, proizvod kasni, biti će kod vas u narednih 10 dana", pa ok, odlučiš oćeš li čekati ili ćeš tražiti novac nazad, ali ne, oni šute, libo ih tuki. I tek kad spomeneš da ćeš se obratiti nekoj udruzi za zaštitu potrošača, onda najednom dobiješ i po 2 maila i novac natrag.

Savjet: Pri naručivanju online, naglasite da vam u pdf račun upišu rok isporuke, tako ste se osigurali da moraju u tom roku napraviti isporuku tj. "U slučaju nemogućnosti isporuke uplaćene robe u dogovorenom roku avansvraćamo kupcu bez zateznih kamata ili dogovorno isporučujemo zamjensku robu."
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 13:22   #1483
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Pomoli se da ne bude reklamacije u njih (ili pak nekog drugog jeftinog webshopa u kojem kupuješ, s istoimenom temom tu na PCe-u punoj lipih iskustava), možda budeš druge note svira
Sva sreća pa sam kao kupac upućen u svoja prava, tak mi svejedno di ću reklamirat.
Ionako nije trgovina ta koja išta servisira nego ovlašten servis.
Tako da, složio bi se s Mr.Ex.Presidentom, urbana legenda i tu puno faktora ima ulogu.
A te fore da će te u protisu istjerat van iz trgovine ako im nešto doneseš na reklamaciju su stvarno smiješne.
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Van toga, nema šanse da nešto plaćam 100 il 200 kn skuplje, makar da me hostese i crveni tepih čekaju u dućanu prilikom eventualne reklamacije.
To i ja kažem, potpuno isti proizvod, a ja da ga platim skuplje iz nekog straha da ga neću moći reklamirati tamo di je najjeftiniji? lol
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 14:21   #1484
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Kak ste čudni, barem ja nisam htel to reči kaj vi svi pišete...

Naravno da ću ići tamo gdje je jeftinije, a Protis ima masu toga kaj je jeftinije, samo velim kakvi su djelatnici...boli mene ona stvar kaj je ovaj u Protisu neodgojen i kajja znam, samo velim da nije ugodno i nije lijepo da djelatnik koji radi sa LJUDIMA je asocijalan.

Al velim, to je njihova stvar, i samo to kaj platim jeftinije je razlog mojeg posjeta njima, inače ne bi presmrdio u taj ugao...

A kaj se reklamacija tiće, prema meni nisu bili bezobrazni i sve su mi reklamirali po PS, tu se nemrem požalit!

Znači moj problem je samo to kaj me ne pozdravljaju muhahahaha
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 23:32   #1485
icnah
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 57
kad vam se neki trgovac u dućanu zamjeri ili vas ne doživljava povedite svojeg klinca ili susedovog ili nećaka ili bilo kojeg od cca 3 godine koji voli po svemu prčkat. bit ćete usluženi u roku 2 sekunde samo da što prije izađete van da im klinac nešto ne sruši ili isprlja.
taktika pali 100%
isprobano nekoliko puta
icnah je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 23:59   #1486
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Hahaha, odlicna finta, hahaha
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 02:08   #1487
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor icnah Pregled postova
kad vam se neki trgovac u dućanu zamjeri ili vas ne doživljava povedite svojeg klinca ili susedovog ili nećaka ili bilo kojeg od cca 3 godine koji voli po svemu prčkat. bit ćete usluženi u roku 2 sekunde samo da što prije izađete van da im klinac nešto ne sruši ili isprlja.
taktika pali 100%
isprobano nekoliko puta
ROFL.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 15:07   #1488
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Pa ja vas nikad ne bi pozdravio da radim u protisu jer znam da ste dosli samo zato jer ste skrti i cicije pa trazite najjeftinije
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 15:33   #1489
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Pa zato i posluje....
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 17:33   #1490
tWenty312
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 48
Da li je moguće da su mi iz Protisa sa servisa vratili istu robu, i to 2 puta? Dakle ja sam to i dokumentirao, i grafička koja je vraćena iz servisa izgleda identično. Kak je to moguće? Riječ je o potpuno novoj grafičkoj s kojom niti jedan PC u kući ne želi bootat, a zvuk koji se čuje kad se komp pali na toj grafičkoj je unikatan, pa ne vjerujem da sam dobio novu iz servisa.
__________________
www.crew404.com
tWenty312 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 17:37   #1491
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
kako mislis identična? isti je serijski broj ili?

inače, ako je grafa bila neispravna i opravdano si reklamirao, trebas dobiti novu zapakiranu
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 17:39   #1492
tWenty312
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 48
Došla je ona novo zapakirana, ali izgleda identično. Neke tvorničke mrljice i ogrebotine koje sam fotkao su iste (serijske brojeve nisam zabilježio jer su oni na naljepnicama, pa vjerujem da to nije neki problem zamijenit). Ista stvar s napajanjem koje sam im slao - kad sam ga dobio natrag, zvuk zujanja je bio potpuno isti. Sad sam ga već 2. puta vratio u servis.
__________________
www.crew404.com
tWenty312 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 17:46   #1493
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
ček, fotkao si grafu a nisi fotkao serijski? nema veze sto je na naljepnici, nitko lud to nece skidati jer bi izgubio jamstvo...

kada si dobio novu grafu, da li si dobio servisnu primku ili nešto da ti se garancija produzuje tj počinje iznova?

Mozda sve te grafe imaju "mrljice i ogrebotine" ?

moze slike 1. i 2. grafe ?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 17:51   #1494
tWenty312
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 48
Fotkao sam samo izbliza stvari koje mogu nepogrešivo bit iste. Dakle tvornička mrljica ili ogrebotina na heat sinkovima je identična. Ne vjerujem da su iste za sve grafe jer su to unikatne stvari.

Pa vjerujem da nitko normalan to neće dokumentirat jer se serijski na naljpenicama između dvije grafe sigurno mogu zamijenit. Posebno ako na servisu imaju iste grafe, a većina ljudi samo to i dokumentira. Stoga i da jesu isti brojevi, kakve veze ima? Ako grafa ima ista obilježja.

Slike su na fotiću, ne da mi ih se sad vadit.
__________________
www.crew404.com
tWenty312 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 17:54   #1495
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ok ok...onda ne znam sto dalje da ti velim...šalji ju opet nazad i to je to, zovi ih, gnjavi...

ili jednostavno ovaj put pošalji u ovlašteni servis
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 17:54   #1496
tWenty312
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 48
To je dobra ideja. Piše na računu koji je ovlašteni servis?
__________________
www.crew404.com
tWenty312 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 19:22   #1497
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kad se stvar šalje na servis obvezno se pofotka i serijski, i cijela grafa i sva dokumentacija.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 20:06   #1498
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor tWenty312 Pregled postova
To je dobra ideja. Piše na računu koji je ovlašteni servis?
na racunu ne, ali na jamstvenom da...ako ne vidis jamsveni, reci o kojem se proizvodu radi pa cu ti reci tko je ovlašteni ;=)
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 20:28   #1499
tWenty312
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Varazdin
Postovi: 48
O Gigabyte GTX660 OC.
__________________
www.crew404.com
tWenty312 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 20:53   #1500
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
To ti je onda https://www.microline.hr/Home.ashx

ali, ako njima saljes, obavesno orginal ambalaza, jamstveni list (treba ti biti naljepljen na kutiji), kopija računa i opis kvara/objašnjenje
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na