Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2017., 17:20   #1621
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Prisilio sam se sporadicno potrositi 20ak minuta svojeg zivota koje mi nitko nece vratiti (srecom imam AdBlock pa se nadam da nece biti prihoda od mojeg gledanja) na ovo sasvim beskorisno klepetanje i zalosno je sto postoji 50.000 pretplatnika na svijetu koje nekriticno pusi ovakve price.

Stigao sam do dijela Intelovih akvizicija i njegovog kukanja o neinovativnosti i nesposobnosti Intela, a covjek "brani" AMD navodeci K7 za primjer AMD-ovog proboja; a svi koji imaju vise od 15 godina i nisu Hawker se jako dobro sjecaju smrtnih hropaca K6-2 sa hrpom L2 cachea (za to vrijeme), AMD Now! pokusaja pariranja SSE-u i onda cik pogodi, pala sjekira u med, Compaq ubio DEC i Alphu a Dirk Meyer razvalio x86 trziste sa Alpha klonom za boraniju. Najveci uspijeh AMD-a i zaista razlog zbog kojeg su tu gdje jesu je otkupljena pamet od propale firme. Kul.

Povijest IBM PC-a i kuknjava AMD-a u to doba s citatima s Wikipedije je vise nego smijesna. Sjeca li se itko od ovdje prisutnih zasto je Microsoft implementirao POSIX standar u Windows NT na zahtijev americkog Ministarstva obrane? E, pa IBM PC 10 godina kasnije.

I onda frajer spomene Alteru, najbolju Intelovu akviziciju ikada (o cemu sam kratko pisao prije nesto vise od godine dana) kao primjer "lose investicije", docim recimo u ovim i slicnim istrazivanjima:

Citiraj:
Our results show that Stratix 10 FPGA is 10%, 50%, and 5.4x better in performance (TOP/sec) than Titan X Pascal GPU on GEMM operations for pruned, Int6, and binarized DNNs, respectively.

...the Stratix 10 FPGA can deliver 60% better performance over Titan X Pascal GPU, while being 2.3x better in performance/watt. Our results indicate that FPGAs may become the platform of choice for accelerating next-generation DNNs.
Odnosno:

Citiraj:
The TPU leverages the order-of-magnitude reduction in energy and area of 8-bit integer systolic matrix multipliers over 32-bit floating-point datapaths of a K80 GPU to pack 25 times as many MACs (65,536 8-bit vs. 2,496 32-bit) and 3.5 times the on-chip memory (28 MiB vs. 8 MiB) while using less than half the power of the K80 in a relatively small die. This larger memory helps increase the operational intensity of applications to let them utilize the abundant MACs even more fully
Sto uopce nije "problem" (samo) AMD-a, nego cijele HPC trzista opcenito. Pakiranje FPGA na x86 Xeone uopce nije nesto o cemu Intel barem ne masta, a onda ce biti tarapane.

Slatko je sto covjek zeli potrpati kakav dolar u djep sto ce ljudi izgubiti 2% od 24 sata koliko nudi dan da bi "culi nesto pametno" u prici u kojoj on "brani" AMD (od koga/cega) odnosno "napada" Intel (zasto?), ali nisam uspio naci da je snimao kako je Google ubio Altavistu, Yahoo i vjerojatno jos bezbroj kompanija, kako je Microsoft toliko mocan da ce prije doci smak svijeta nego ih itko makne od tu gdje jesu ili koliko taj isti IBM s pocetki price zaboli kurcina za cijeli svemir jer su toliko jaki da zadnjih 20 godina imaju najvise patenata u tom istom svemiru i mogu pogaziti sve pred sobom pa su time ubili vise ljudi na planetu nego bilo tko drugi...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: krešo. 27.07.2017. u 18:01.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 17:56   #1622
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ha ha, jedan od boljih postova ikada, iako sam amd fan
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 18:44   #1623
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Skot je jedan od rijetkih jubitubera koji si da cajtunga za istrazivanje i dobro sazimanje istrazenog materijala, veliku vecinu videa sa predikcijama je bio spot on, ne brblja bedastoce i ne ponavlja ko pokvarena ploca za ostalima.
Danas su takvi na jubitubu rijetkost.
ne samo na jubitubu , nego opcenito rijetkost..

ima toga i na ovom forumu, koji se kunu u megacache i avxnakvadrat kao da je to jedini ispravni kraj svijeta i kao da on može biti tim amdovim inženjerima profesor.
biznis je biznis, neki igraju inovativno , neki igraju prljavo. u ovom "tridesetgodisnjem" slučaju amd je popusio i eto jedva spaja kraj s krajem, ali eto opire se na sreću nas jer eto cijene ovih dana ipak malo padaju

infinity fabric je u biti ta carobna stvar koji ih za sada najvise drzi u igri , vidjet ćemo koliko dugo i u kojem smjeru će se dalje stvari razvijati.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 19:27   #1624
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Prisilio sam se sporadicno potrositi 20ak minuta svojeg zivota koje mi nitko nece vratiti (srecom imam AdBlock pa se nadam da nece biti prihoda od mojeg gledanja) na ovo sasvim beskorisno klepetanje i zalosno je sto postoji 50.000 pretplatnika na svijetu koje nekriticno pusi ovakve price.

Stigao sam do dijela Intelovih akvizicija i njegovog kukanja o neinovativnosti i nesposobnosti Intela, a covjek "brani" AMD navodeci K7 za primjer AMD-ovog proboja; a svi koji imaju vise od 15 godina i nisu Hawker se jako dobro sjecaju smrtnih hropaca K6-2 sa hrpom L2 cachea (za to vrijeme), AMD Now! pokusaja pariranja SSE-u i onda cik pogodi, pala sjekira u med, Compaq ubio DEC i Alphu a Dirk Meyer razvalio x86 trziste sa Alpha klonom za boraniju. Najveci uspijeh AMD-a i zaista razlog zbog kojeg su tu gdje jesu je otkupljena pamet od propale firme. Kul.

Povijest IBM PC-a i kuknjava AMD-a u to doba s citatima s Wikipedije je vise nego smijesna. Sjeca li se itko od ovdje prisutnih zasto je Microsoft implementirao POSIX standar u Windows NT na zahtijev americkog Ministarstva obrane? E, pa IBM PC 10 godina kasnije.

I onda frajer spomene Alteru, najbolju Intelovu akviziciju ikada (o cemu sam kratko pisao prije nesto vise od godine dana) kao primjer "lose investicije", docim recimo u ovim i slicnim istrazivanjima:



Odnosno:



Sto uopce nije "problem" (samo) AMD-a, nego cijele HPC trzista opcenito. Pakiranje FPGA na x86 Xeone uopce nije nesto o cemu Intel barem ne masta, a onda ce biti tarapane.

Slatko je sto covjek zeli potrpati kakav dolar u djep sto ce ljudi izgubiti 2% od 24 sata koliko nudi dan da bi "culi nesto pametno" u prici u kojoj on "brani" AMD (od koga/cega) odnosno "napada" Intel (zasto?), ali nisam uspio naci da je snimao kako je Google ubio Altavistu, Yahoo i vjerojatno jos bezbroj kompanija, kako je Microsoft toliko mocan da ce prije doci smak svijeta nego ih itko makne od tu gdje jesu ili koliko taj isti IBM s pocetki price zaboli kurcina za cijeli svemir jer su toliko jaki da zadnjih 20 godina imaju najvise patenata u tom istom svemiru i mogu pogaziti sve pred sobom pa su time ubili vise ljudi na planetu nego bilo tko drugi...
U pravilu se slažem s tobom, ovaj put si IMO previše dočekao momka na nož. Kao što kažeš, ljudi imaju svoje glave i mogu sami razlučiti koliko je on pristran. To što ljudi manjih umnih kapaciteta puše te priče 100%, to je drugi par rukavica.

S druge strane, ako se tebi priklonim, njegovo eksplicitno nagonjenje AMDu zbog "podržavanja tehničkih inovacija" je smiješno, jer uslijed cijele situacije, AMD je sve samo ne inovirao. Nije imao para da inovira. Što bi bilo da je bilo - nije bilo i tu priča i diskusija staje. AMD je generalno lošiji. Nažalost ili na sreću, tako jest i nećemo to promijeniti.

Sve one knjige povijesti koje imamo od petog osnovne možda isto nisu točne i istinite, svejedno iz njih crpimo informacije. Na nama samima je dal ćemo kopkati po kutu interneta da eventualno nađemo drugu stranu medalje nekog malog Austrijanca koji je postao najveći Nazi. To ne znači odmah da će pojedinac odmah postati Neo-N. Ak me razmeš ne.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 20:25   #1625
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
U pravilu se slažem s tobom, ovaj put si IMO previše dočekao momka na nož. Kao što kažeš, ljudi imaju svoje glave i mogu sami razlučiti koliko je on pristran.
Socioloski mi je zanimljivo to paljenje na guranje razularenih masa, redom neupucenih u temu. Pobuda je bila cinjenica da sam gotovo siguran kako je dio njegovog (skotovog) izdrkavanja motiviran novcem, a ne cinjenicom da ima sto pametno i mudro za podijeliti s planetarnim pucanstvom. No dobro, svatko nadje nacina da zapuni krigle pivom u omiljenoj kafani.

Citiraj:
To što ljudi manjih umnih kapaciteta puše te priče 100%, to je drugi par rukavica.
Pa imas ovdje primjera usljiskanih forumskih buzdovancina cija je jedini egzistencijalni smisao ne reci nista a pritom ostaviti traga u MySQL bazi foruma. Argumenti i misli takvih intelektualnih patuljaka su nepostojeci, a ipak vjecno vole biti glasni. Doprinos zajednici - apokrifno legendaran i ako je mjerljiv, obicno je negativan; zelja za stiskanjem "Posalji odgovor" dugmeta - outlier.

Kako bi rekao Njegos - pucina je stoka jedna grdna.

Citiraj:
S druge strane, ako se tebi priklonim, njegovo eksplicitno nagonjenje AMDu zbog "podržavanja tehničkih inovacija" je smiješno, jer uslijed cijele situacije, AMD je sve samo ne inovirao. Nije imao para da inovira.
Uopce necu osporiti cinjenicu da je "inovirati" lakse s novcem. To stoji. No, nemoj zaboraviti da su zdrobili 5-6 milijardi $ na kanadske drvosjece sredinom 2000.-ih, a s druge strane, mislim da sam negdje (pro)citao kako je razvoj Zena kostao pola milijarde $. E sad...

Citiraj:
Sve one knjige povijesti koje imamo od petog osnovne možda isto nisu točne i istinite, svejedno iz njih crpimo informacije.
Mislim da nema potrebe potezati Napoleona iz groba i pricu o tome da povijest pisu pobjednici. Ovdje uopce nije stvar u tome.

Jednostavno sam frapiran kako su, upravo *unatoc* sirokoj dostupnosti Interwebsa, ljudi i dalje na Marksovoj prici o tome kako "proleteri nemaju sto izgubiti sem svojih okova" nekriticki puse price, osim sto im te price vise ne prodaje Mao, Tito, Castro, Idi Amin, Pol Pot ili Staljin, nego "jućub influenseri s pedejst iljada folouera". Nisu nista naucili, nisu se nicime oplemenili, a Intel, AMD i nevjerodostojan skot i dalje brisu suze kurcobolje novcanicama koje su zaradili na prethodno navedenima.

Jer slazem se, lakse je biti dezavuiran gledanjem petparackih Jućub kanala, nego pronaci, procitati i razumijeti nekoliko ozbiljnih znanstvenih clanaka. Ovo drugo ipak izlazi iz okvira uvjek prisutnih forumasa bez znacaja.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 20:33   #1626
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Jer slazem se, lakse je biti dezavuiran gledanjem petparackih Jućub kanala, nego pronaci, procitati i razumijeti nekoliko ozbiljnih znanstvenih clanaka. Ovo drugo ipak izlazi iz okvira uvjek prisutnih forumasa bez znacaja.
Zašto bi trebali čitati znanstvene radove da bi odlučili koji procesor kupiti? Ko da idem čitati doktorate o motoru sa unutarnjim sadorijevanjem prije kupovine auta
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 20:37   #1627
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Mislim da nema potrebe potezati Napoleona iz groba i pricu o tome da povijest pisu pobjednici. Ovdje uopce nije stvar u tome.
Ciljao nisam u smjeru da "pobjednici povijest pišu", već u smjeru da svatko ima slobodu biti ili ne biti kritičan prema svemu što percipira. I tu ako netko slijepo vjeruje jednom YT kanalu s tih par desetaka tisuća followera, njegov problem. Ima i druge skupine koja će malo koso pogledati na takve, čak bih rekao, clickbait teme.

Čovjek je izrazio svoje mišljenje i stajalište na temelju toga što je pročitao. Netko drugi će pročitati iste izvore i reć, BMK, zašto bih sad kupovao vidno "slabiji" AMD, iz bilo kojeg razloga (kompajler, sveti IPC ili nešto reće), ako mi je potrebna "brzina" Intela.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 20:40   #1628
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Zašto bi trebali čitati znanstvene radove da bi odlučili koji procesor kupiti? Ko da idem čitati doktorate o motoru sa unutarnjim sadorijevanjem prije kupovine auta
Daj idi budi star negdje drugdje.

Pricam o skotu, njemu slicnima i ekipi koja vjerno upija baljezganja a ponasaju se kao da su ne procitali, nego napisali buljuk tih istih radova. Nista vise, nista manje. Uopce se ne osvrcuci na AMD, Intel ili nekog petog. Takvi skotovi vjerojatno pisu o svemu i svacemu, pace siguran sam u to.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Netko drugi će pročitati iste izvore i reć, BMK, zašto bih sad kupovao vidno "slabiji" AMD, iz bilo kojeg razloga (kompajler, sveti IPC ili nešto reće), ako mi je potrebna "brzina" Intela.
Ako itko na svijetu bazira svoje odluke u zivotu temeljem Jućub kanala skota, tu ce prije ili kasnije Darwin ionako odraditi svoje.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 21:20   #1629
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma Škot je jedan od naj elaboriranijih yućubera s obzirom kakvih ima. Barem potječe na razmišljanje i zna neki kurac (ne govorim nužno o ovom videu kojeg još nisam ni pogledao). Nije on neki influencer, prije crna ovca, andergraund. Influenceri su ti ovi što imaju od 10-80 puta više supscribera od njega, a da ih uhvatiš nebi se mogli sjetiti procesora od prije 2 god. napamet i objasniti neke osnovne stvari. Kod njih se većinom se radi o sponzoriranom hardveru, a kad se rade testovi vrte se 2 benča i 2 igre, ali je zato faca na ekranu 15min. od 15:30 videa

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 27.07.2017. u 21:26.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2017., 21:34   #1630
NoneSoVile
samo warmetal
Moj komp
 
NoneSoVile's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 192
Citiraj:
Pa imas ovdje primjera usljiskanih forumskih buzdovancina cija je jedini egzistencijalni smisao ne reci nista a pritom ostaviti traga u MySQL bazi foruma. Argumenti i misli takvih intelektualnih patuljaka su nepostojeci, a ipak vjecno vole biti glasni. Doprinos zajednici - apokrifno legendaran i ako je mjerljiv, obicno je negativan; zelja za stiskanjem "Posalji odgovor" dugmeta - outlier.
E eo nek me je neko napokon lijepo opisao.
NoneSoVile je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 12:10   #1631
NoneSoVile
samo warmetal
Moj komp
 
NoneSoVile's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Split
Postovi: 192
NoneSoVile je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 12:22   #1632
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Nije to loše. Dosta solidne frekve. Bu to išlo lijepo.
Samo nemre ovolko koštat naspram TR.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 22:12   #1633
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Bolje imat uspjeh djelomicno temeljen okupljanjem ljudi koji su ostali bez posla neg imat uspjeh djelomicno temeljen na korupciji
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 22:30   #1634
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Bolje imat uspjeh djelomicno temeljen okupljanjem ljudi koji su ostali bez posla neg imat uspjeh djelomicno temeljen na korupciji
Moralno da, monetarno ne.

Kapitalizam i moral su nerijetko međusobno oprečni. Sorry, živimo u takvom svijetu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 22:33   #1635
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moralno da, monetarno ne.

Kapitalizam i moral su nerijetko međusobno oprečni. Sorry, živimo u takvom svijetu.
Reče meni jedan Rus: "sve što su nam u SSSR-u pričali o socijalizmu bila je laž i propaganda...nažalost, sve čime su nas plašili o kapitalizmu pokazalo se kao istina"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 22:39   #1636
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Moralno da, monetarno ne.

Kapitalizam i moral su nerijetko međusobno oprečni. Sorry, živimo u takvom svijetu.
Nisam naveo kakav uspjeh odnosno mjeru uspjeha
Ali slazem se s navedenim
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 14:11   #1637
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Bolje imat uspjeh djelomicno temeljen okupljanjem ljudi koji su ostali bez posla neg imat uspjeh djelomicno temeljen na korupciji
Sotime se tješimo svi mi bez para, dok s druge strane ekipa iz Intela dupe briše ekvivalentom Starčevića države u kojoj im se trenutačno klonja nalazi.

Sent from my Moto G Play using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 14:25   #1638
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor NOKIA Pregled postova
tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje
brišu oni dupe, ali kako i nas, tako je i njih malo iznenadio ryzen, i neka je
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 17:18   #1639
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Intel Coffee Lake Core i7-8700K and Core i5-8600K Clock Speeds Leaked – 4.7 GHz For The Flagship on a Single Core, 4.3 GHz Across All Six Cores

8700K:
Citiraj:
In terms of clock speeds, we are looking at a 3.7 GHz base frequency which boosts up to 4.3 GHz (6 Core), 4.4 GHz (4 Core), 4.6 GHz (2 Core) and 4.7 GHz (1 Core)
8600K:
Citiraj:
In terms of clock speeds, we are looking at 3.6 GHz base, 4.1 GHz (6 Core), 4.2 GHz (4 Core), 4.2 GHz (2 Core) and 4.3 GHz (1 Core) boost clocks
Damn, ako budu 249$ & 349$, morat ću dobro razmisliti još o ovome ili Ryzenu jer uskoro prelazim na 144/165Hz.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 17:58   #1640
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
249$ bi značilo nekih 2200-2300kn...

Iznenadilo me što se spominje da bi i3 bio 4c8t a pentium 4c. To bi bio jači core/thread bump nego što sam očekivao (ako je čru)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 18:29   #1641
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
249$ bi značilo nekih 2200-2300kn...

Iznenadilo me što se spominje da bi i3 bio 4c8t a pentium 4c. To bi bio jači core/thread bump nego što sam očekivao (ako je čru)
$249 je 7600K i bivši 6600K na izlasku.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 18:48   #1642
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
Intel Coffee Lake Core i7-8700K and Core i5-8600K Clock Speeds Leaked – 4.7 GHz For The Flagship on a Single Core, 4.3 GHz Across All Six Cores

8700K:


8600K:


Damn, ako budu 249$ & 349$, morat ću dobro razmisliti još o ovome ili Ryzenu jer uskoro prelazim na 144/165Hz.
Zapekao ih Ryzen ipak. Kako sad odjednom i7K može biti 6/12 i cjenovno kao zadnji i7K 4/8?

Hvala bogu na konkurenciji. Da sam kupio 7700K kao što sam u nekom trenutku i planirao, sada bi se osjećao naguženo. Ovako, nema veze
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 18:55   #1643
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
True that. Ali tko god nije imao glavu u pijesku je znao da to ne vrijedi toliko (čak i prije zena)

Što se tiče ovih cijena, uzeti sa zrnom soli, ali će im mainstream sigurno imati bolji value nego sada (što ne znači da opet neće biti manji value od ryzena)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 21:46   #1644
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zapekao ih Ryzen ipak. Kako sad odjednom i7K može biti 6/12 i cjenovno kao zadnji i7K 4/8?

Hvala bogu na konkurenciji. Da sam kupio 7700K kao što sam u nekom trenutku i planirao, sada bi se osjećao naguženo. Ovako, nema veze
Nadam se da su se opametili u Intelu, ako nastave s nebuloznim cijenama izgubit će mainstream i HEDT kao od šale, nije ni čudo da je AMD odjednom u plusu po zaradi. Nego, ja čekam kolovoz da vidim kakve će cijene biti kad se Threadripper pojavi.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 21:55   #1645
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Mislim da će coffee lake biti popularan ako ne pretjeraju s cijenom, ali će zato izgubiti dobar dio tržišta sa X299 i serverima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 23:51   #1646
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Nadam se da su se opametili u Intelu, ako nastave s nebuloznim cijenama izgubit će mainstream i HEDT kao od šale, nije ni čudo da je AMD odjednom u plusu po zaradi. Nego, ja čekam kolovoz da vidim kakve će cijene biti kad se Threadripper pojavi.
U intelu nema pameti dok ne ode kolega Hrvat

Kažeš AMD je u plusu? E bome intelu je zarada u Q2 porasla 12% u odnosu na prošlu godinu za PC i 14% ja msm za servere. AMD nam nije jedini. Kupovalo se valjda.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 11:26   #1647
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Mislim da će coffee lake biti popularan ako ne pretjeraju s cijenom, ali će zato izgubiti dobar dio tržišta sa X299 i serverima
Još sretniji da kava podržava kompatibilnost starije hladnjake.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 11:50   #1648
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
U intelu nema pameti dok ne ode kolega Hrvat

Kažeš AMD je u plusu? E bome intelu je zarada u Q2 porasla 12% u odnosu na prošlu godinu za PC i 14% ja msm za servere. AMD nam nije jedini. Kupovalo se valjda.
http://www.bug.hr/vijesti/ryzen-dono...md/161497.aspx

Tu je suština financijskog izvještaja. Nadam se da će bliska budućnost (Treadripper) donijeti samo povoljniju situaciju za korisnike Vulgaris Domesticus
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 12:55   #1649
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
http://www.bug.hr/vijesti/ryzen-dono...md/161497.aspx

Tu je suština financijskog izvještaja. Nadam se da će bliska budućnost (Treadripper) donijeti samo povoljniju situaciju za korisnike Vulgaris Domesticus
Želi se reći samo da se vise kupovalo jel tako. Obe firme su podigle zaradu. Noice.
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2017., 13:56   #1650
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Koliko se ja sjećam prodaja cpu-a im je opala (vidi se i u gubitku gpu marketsharea) , a profit je porastao jer su otpustili pun kuki ljudi

Citiraj:
Operating income, which was down dramatically a year ago*due to restructuring charges, has rebounded to $3.8 billion for the quarter, up 190% when compared to a year ago when they took the restructuring hit.
http://www.anandtech.com/show/11674/...record-quarter

A ovo se mislim odnosi na Q1 (Q2 može biti samo gori)

Citiraj:
A piece on*Seeking Alpha*though has delved into the numbers and despite making a hell of a profit overall they highlight a 7% year-on-year decline in the unit shipments for the desktop platform, despite the average selling price (ASP) going up by around 2%.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na