Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2016., 19:54   #1
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Zamjena B-netovog kablovskog modema !!!

Pozdrav svim uvaženim članovima foruma, naime postavit ću pitanje (iako sam vrlo skeptičan po pitanju rješenja), a ono glasi :
jeli tehnički izvedivo zamijeniti B-netov kablovski modem/router "Technicolor" kojeg u zadnje vrijeme isporučuju korisnicima i zamijeniti ga drugim (aftermarket :-), konkretno modelom AVM FRITZ!Box 6490 cable modem ?
Istu situaciju sam imao i sa H1,pa sam ih nakon bezuspješnih moljakanja da mi omoguće pristup korisničkim podacima za spajanje na ADSL ( user - passwd ), kao što to rade uglavnom SVI normalni ISP, ali eto kod njih je to nemoguća misija i bio sam primoram od.hebati ih !
Kod Bnet-a zasad nemam pritužbi po pitanju usluge, ali bih volio staviti ovaj Fritz gore pomenuti iz mnoštva osobnih razloga, samo sumnjam da je cijeli postupak konfiguriranja neizvediv iz tehničkih razloga jer nema uvida u bilo kakve korisničke podatke, ali eto, bar bih volio čuti pokoje mišljenje znalaca/experata za network hw (iako da ne zvučim neskromno, imam solidno iskustvo u toj kompleksnoj oblasti) obzirom da mi je to obrazovni profil !
Znači, da rezimiram, ne zanima me "bridge ,ap i drugo" nego baš da fizički otpojim Technicolor i umjesto njega stavim Fritz !!! Unaprijed zahvalan na eventualnim odgovorima !
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.12.2016. u 20:04.
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 20:07   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
Ukratko NE.
Neće se oni zahebavati sa time jer nemaju šprancu / support za taj uređaj.
Sam si napisao šta možeš dobiti na zahtjev, a to je da Internet dio u TC7200 prebace u Bridge mode pa ti iza njega stavljaš svoj WAN WiFi Router.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2016., 20:18   #3
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Šteta, bio sam prije dva tjedna u "Minkenu" :-) kod kolege i on je na "Kabel Deutschland", ima upravo ovaj Fritz u kojem su vidljivi svi korisnički podaci, znači mo'š s njim radit što poželiš i znaš, milina, ali kod nas "jok" nemere ništa od toga !!!
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 21.12.2016. u 20:25.
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 20:27   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,511
Tamo su se uspili izboriti takav status da korisnik može stavit svoj uređaj i moraju mu dati potrebne podatke (pod uvjetom da je uređaj kompatibilan mreži na koju se spaja).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2016., 20:30   #5
feedshunter
Registered User
Moj komp
 
feedshunter's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 17
Upravo tako
__________________
Prevodim sve turbofolk hitove na mađarski i to sa certifikatom ! (nisam ginekolog al' mogu pogledati) ufffff , kad bi mi u HR imali ovakav net-speed kao na avataru , to bi bilo jaaaako doooobro
feedshunter je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 02:04   #6
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
kod nas,nije drugačije ni u ostatku europe,a i koliko vidim ni u svijetu,osim u njemačkoj to spada u fantaziju,operateri se ne odriću tako lako dodatne zarade na njihovim uređajima,a vidljivo je iz njemačkog primjera da bi bilo prilično lako to promijeniti,i to bez gotovo nikakvog rizika za operatere.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2016., 14:24   #7
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Kakbe dodatne zarade na uredjajima? Ja bih rekao da je to vecinom zbog puno jednostavnijeg supporta.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 03:37   #8
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Pa eto 30kn mjesečno puta minimum 24 mjeseca = 720kn, oni rutere dobijaju po najviše 20 eura (mislim da sam tu odokativno i preveliku cijenu rekao) po komadu puta stotinjak plus tisuća korisnika, pa si ti računaj dal bi ti kao vlasnik se odrekao toga ili ne, pogotovo ako te nitko ne kontrolira što daješ korisnicima.
Support i onako im nije ni u petnoj žili osim resetiranja routera i slanja tehničara, koji po pitanju routera obično samo sliježu ramenima, tako ništa nedobijaš, eventualno ti zamjene ruter.
Znakovito je i to da bar ljudi koji su na ovom forumu i koji su uložili novce u svoje routere svi odreda pa, koliko god im bili "relativno jeftiniji uređaji", internet + wifi problemi su im nestali, bar meni neka logika govori da je ipak do uređaja.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 26.12.2016. u 13:26.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2016., 16:45   #9
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Nema vise toga 30kn/mj.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2016., 01:48   #10
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Nema vise toga 30kn/mj.
ima al je skriveno u cijeni,nije to jedini razlog ,al vidiš po njemačkom primjeru da sloboda routera nije skršila ni internet ni voip ,
a ni iptv kod njih i dalje za sitne novce možeš uzet ruter od provajdera,ali ako ti treba možeš investiratii sve imati u jednom uređaju
bez problema legalno-netreba kemijati,ionako podatke za spajanje daju provajderi proizvođačima i to se ukomponira u firmware
,tako da je najčešće dovoljno odabrat provajdera i upisati user name i pass i sve tri usluge se same spoje,veliki plus za korisnike
bi bio da se proivođaći uređaja brinu za ispravnost firmwarea, možeš si misliti da neki uređaj dođe na loš glas da ima probleme
kaj bi se desilo sa proizvođačem.
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na