Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2018., 23:31   #38701
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Naslo bi se al tko ce, anyway bila je slika jaffa sirupa od maraske
ha gle zajebe se čovjek, nikad mi nije rečeno da je jaffa vrsta naranče.

ali nije to ni približno blizu kad sam se nedavno obrukao u društvu mislivši da je pacov drugi izraz za zeca te išao tražiti crtić na jutubu da uvjerim sve oko sebe da sam u pravu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2018., 23:32   #38702
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Sad kad već spominješ, u eg appu sam gledao prije 2tj baš krivulje benzinske i plinske mape, plinska je taman u tom režimu di zajeb..a auto dosta ispod benzinske, već od 3000 o/min krene radit trbušić prema dolje. Od početka mi smrdi na dizne, sad kad raspravljamo o tome, još više, jer sam i ja zimus znao katkad imat iste simptome, al sam ih pripisivao preniskoj temperaturi postavljenoj za prebacivanje na plin, a vani minus, pa se ujutro znao ugasit čim prebaci na plin (zatrokira na leru čim zapišti da je prebacio i ugasi se (vrlo rijetko zimi vozim ujutro odmah, nego upalim auto, pa dok pokupim stvari i klinca stavim u auto i malo se zagrije u autu, do tad taman prebaci na plin).
Ne štopaju se, valjda, tj samo jednom do sada, po servisu, ali ako je to sve tako kako pišeš (ovo za ler itd., ) onda se ili ipak štopaju ili su dizne rekle pa-pa.
Ma ja sam pokušavao sa višom temperaturom ovo-ono, pa je i dalje gasilo nakon prvog prebacivanja sa benzina na plin. Tu imaš 2 mogućnosti kod prebacivanja:
1. auto stoji u leru - tu je prebacivalo bez problema u početku (prva zima)
2. auto prebaci u vožnji dok injektori ne rade (cut-off), pa ti stisneš kuplung i auto se ugasi. U tom trenutku kad ti stisneš kuplung je veliki vakuum (radi cut-offa je klapna gasa zatvorena skoro), a na veliki vakuum ide mala količina goriva, što prljavi/začepljeni/masni (odaberi sam) injektor nije mogao odraditi i ugasio se.

Zato sam i stavio da prebacuje na 1900rpm (na >1800rpm je moguć cut off). Knedlica prođe, injektori se očiste te početnog sranja i onda kasnije auto radi ko zmaj.

Ako je plinska ispod benzinske, znači da za isti MAP tlak benzinski ECU na plinu produljuje vrijeme ubrizgavanja. Fuel trim bi trebao biti na tom mjestu u plusu (short i long). Tehnički bi ako dovoljno dugo voziš, Long Fuel trim trebao doći na neku vrijednost (po mogućnosti ne previsoku pa da pali lampicu) i srediti taj nedostatak plina u tom području. No ako dizne nisu dobro odabrane i dimenzionirane - đaba benzinski ECU pokušava dodati gorivo.
Po meni, fulali su ti dizne ili su postojeće krivo zbušili. Koliki ti je radni tlak isparivača? Ako nije 1.3 bar (130kPa) kao kod mene, možda si možeš pomoći tako da navineš malo tlak. Samo ti to onda nosi za sobom ponovnu autokalibraciju i podešavanje mape množiteljima. Kao i mogućnost da ako imaš kratka vremena ubrizgavanja u leru, da si ih dodatno umanjiš i time još veći pritisak staviš na plinske injektore (koji onda trebaju biti brzi).

Kolika su ti vremena ubrizgavanja na benzinu (crveni) i na plinu (crveni i plavi) tipa u leru ?

P.S. Ima li taj tvoj auto kakvu posebnost u radu ? Tipa neke fore sa tlakom MAP-a (da je stalan ili tako nešto) ili da ima umjesto jednog dugog ubrizgavanja dva kratka (Mazda) ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 00:43   #38703
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ma ja sam pokušavao sa višom temperaturom ovo-ono, pa je i dalje gasilo nakon prvog prebacivanja sa benzina na plin. Tu imaš 2 mogućnosti kod prebacivanja:
1. auto stoji u leru - tu je prebacivalo bez problema u početku (prva zima)
2. auto prebaci u vožnji dok injektori ne rade (cut-off), pa ti stisneš kuplung i auto se ugasi. U tom trenutku kad ti stisneš kuplung je veliki vakuum (radi cut-offa je klapna gasa zatvorena skoro), a na veliki vakuum ide mala količina goriva, što prljavi/začepljeni/masni (odaberi sam) injektor nije mogao odraditi i ugasio se.

Zato sam i stavio da prebacuje na 1900rpm (na >1800rpm je moguć cut off). Knedlica prođe, injektori se očiste te početnog sranja i onda kasnije auto radi ko zmaj.

Ako je plinska ispod benzinske, znači da za isti MAP tlak benzinski ECU na plinu produljuje vrijeme ubrizgavanja. Fuel trim bi trebao biti na tom mjestu u plusu (short i long). Tehnički bi ako dovoljno dugo voziš, Long Fuel trim trebao doći na neku vrijednost (po mogućnosti ne previsoku pa da pali lampicu) i srediti taj nedostatak plina u tom području. No ako dizne nisu dobro odabrane i dimenzionirane - đaba benzinski ECU pokušava dodati gorivo.
Po meni, fulali su ti dizne ili su postojeće krivo zbušili. Koliki ti je radni tlak isparivača? Ako nije 1.3 bar (130kPa) kao kod mene, možda si možeš pomoći tako da navineš malo tlak. Samo ti to onda nosi za sobom ponovnu autokalibraciju i podešavanje mape množiteljima. Kao i mogućnost da ako imaš kratka vremena ubrizgavanja u leru, da si ih dodatno umanjiš i time još veći pritisak staviš na plinske injektore (koji onda trebaju biti brzi).

Kolika su ti vremena ubrizgavanja na benzinu (crveni) i na plinu (crveni i plavi) tipa u leru ?

P.S. Ima li taj tvoj auto kakvu posebnost u radu ? Tipa neke fore sa tlakom MAP-a (da je stalan ili tako nešto) ili da ima umjesto jednog dugog ubrizgavanja dva kratka (Mazda) ?
Prvih cca 40.000km je sve radilo najnormalnije jednako na plin i na benzin. Onda je prvi put izletila greška na dijagnostici, tj prvi put mi je plin prestao radit uz dugi beep u kabini. Nakon par dana, sve proradilo, greška je nestala (dok nije radio plin, greška tj error code je bio low gas pressure). Nakon toga se krenuo zaletavat na leru ko lud, ali i na benzinu. Spojim dijagnostiku za plin, ništa, sve 5, spojim vag-com, lambda sonda. Promijenim sondu, stavim original gore, rabljenu ali sa upola manje km od moje i 100% ispravnu, auto radi normalno ali već tad se osjetilo da ne ide ko prije. Vratim staru sondu, zaletava se ko lud. Odem na servis, kažu tamo, sve super, promijenili filtere i to je to.
Ali auto i dalje na plinu nema ni približno snage kao prije tog prvog sran.a sa low pressure-om. Probao sam promijenit pumpu di tankam, pogotovo kad sam krenuo s malim za zg stalno, prebacio se skroz na petrol pumpu na slavonskoj, no sve isto ko i na plin s ove dvije tu kod mene. Onda je uslijedio kaos s tom zaštopanom diznom i istovremeno istom greškom preniskog tlaka, pa sam u servisu opet rekao da auto ne ide na plin kako treba i kako je išao prije, na što su očistili dizne, updejtali softw od plina i rekalibrirali mapu (navodno).
Problem je taj što kako već rekoh, kad ga vozim otvorenom cestom, što ga brže vozim, to bolje ide, ali čim usporim ili izađem s autoceste, nakon kratkog vremena opet ide vidno slabije. Taj dio priče me buni u ovoj mojoj teoriji da su dizne u banani, jer da jesu, logično bi bilo da uvijek ne ide kako treba. Čim prebacim na benzin svi problemi nestanu. Znači nešto ne štima, pogotovo uzevši u obzir da je 2god auto išao jednako na plin i na benzin i potrošnja je bila minimalno veća na plin pola litre do litru. Sad je razlika 2L.
Dizne su za 100kW, auto ima 92kW i kažem, radio je prvih 40ak tisuća skroz normalno na plin. Nema nikakvih posebnosti, to je stara raga, a4 1.8 20V quattro.
Radni tlak i vremena ubrizgavanja mogu sutra provjerit kad žena dođe nazad iz zg popodne, a autokalibraciju i ostalo čačkanje mogu preko vikenda kad mi ne treba auto za posao i za Zg, jer nemam živaca čekat idući servis još pa objašnjavat, kopa me to sad da probam sam uštelat ako se može, ak ne, odvest ću im pa nek mijenjaju sve, zato i postoji garancija
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 05:46   #38704
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Boja tih slova kod Passata je davno prestala označavati snagu motora.
Otkad to? Hoćeš reć da random stavljaju? Koliko znam, srebrni TDI je 1.6 dizlo od 120 ks, crveno I je dvolitrenka od 150 ks, crveno DI je 190 ks a crveno TDI je 240 ks.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 05:49   #38705
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Srebrno T i crveni DI označavaju 1.6 sa 120 ks. Ako je 2.0 dizel onda piše 2.0 ispred TDI
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 06:26   #38706
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
od kada?
pretpostavljam i na Golf i ostalim VW autima..?
Na G7 je bojanje slova jos aktualno. Frend kupio polovni 1.6 105ks sivo TDI, a po gradu sam vidjao crveno I/DI.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 07:19   #38707
kantonac
Premium
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 69
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Prvih cca 40.000km je sve radilo najnormalnije jednako na plin i na benzin. Onda je prvi put izletila greška na dijagnostici, tj prvi put mi je plin prestao radit uz dugi beep u kabini. Nakon par dana, sve proradilo, greška je nestala (dok nije radio plin, greška tj error code je bio low gas pressure). Nakon toga se krenuo zaletavat na leru ko lud, ali i na benzinu. Spojim dijagnostiku za plin, ništa, sve 5, spojim vag-com, lambda sonda. Promijenim sondu, stavim original gore, rabljenu ali sa upola manje km od moje i 100% ispravnu, auto radi normalno ali već tad se osjetilo da ne ide ko prije. Vratim staru sondu, zaletava se ko lud. Odem na servis, kažu tamo, sve super, promijenili filtere i to je to.
Ali auto i dalje na plinu nema ni približno snage kao prije tog prvog sran.a sa low pressure-om. Probao sam promijenit pumpu di tankam, pogotovo kad sam krenuo s malim za zg stalno, prebacio se skroz na petrol pumpu na slavonskoj, no sve isto ko i na plin s ove dvije tu kod mene. Onda je uslijedio kaos s tom zaštopanom diznom i istovremeno istom greškom preniskog tlaka, pa sam u servisu opet rekao da auto ne ide na plin kako treba i kako je išao prije, na što su očistili dizne, updejtali softw od plina i rekalibrirali mapu (navodno).
Problem je taj što kako već rekoh, kad ga vozim otvorenom cestom, što ga brže vozim, to bolje ide, ali čim usporim ili izađem s autoceste, nakon kratkog vremena opet ide vidno slabije. Taj dio priče me buni u ovoj mojoj teoriji da su dizne u banani, jer da jesu, logično bi bilo da uvijek ne ide kako treba. Čim prebacim na benzin svi problemi nestanu. Znači nešto ne štima, pogotovo uzevši u obzir da je 2god auto išao jednako na plin i na benzin i potrošnja je bila minimalno veća na plin pola litre do litru. Sad je razlika 2L.
Dizne su za 100kW, auto ima 92kW i kažem, radio je prvih 40ak tisuća skroz normalno na plin. Nema nikakvih posebnosti, to je stara raga, a4 1.8 20V quattro.
Radni tlak i vremena ubrizgavanja mogu sutra provjerit kad žena dođe nazad iz zg popodne, a autokalibraciju i ostalo čačkanje mogu preko vikenda kad mi ne treba auto za posao i za Zg, jer nemam živaca čekat idući servis još pa objašnjavat, kopa me to sad da probam sam uštelat ako se može, ak ne, odvest ću im pa nek mijenjaju sve, zato i postoji garancija
U kakvom su stanju membrane na isparivacu? Da ne popustaju one?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
kantonac je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 07:37   #38708
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Srebrno T i crveni DI označavaju 1.6 sa 120 ks. Ako je 2.0 dizel onda piše 2.0 ispred TDI
2.0 T srebrno, DI crveno. 320k je koštao novi. Znam da mi se učinilo pun kufer para

BTW koja je to moda sa micanjem oznaka modela i motora, kad smo ženi kupovali novo auto u VW, jedna od mogućnosti u konfiguratoru je bilo micanje oznake modela i motora?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 07:41   #38709
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
To ima odavno afaik. Idealno za sleepere na semaforu. Ili kao obiteljska igra dok se vozis na more, pogadjas je li golf ispred vas benzin ili dizel... Moras odgovoriti prije zelenog na semaforu jer oblak iz auspuha nosi tocan odgovor
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 07:47   #38710
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To ima odavno afaik. Idealno za sleepere na semaforu. Ili kao obiteljska igra dok se vozis na more, pogadjas je li golf ispred vas benzin ili dizel... Moras odgovoriti prije zelenog na semaforu jer oblak iz auspuha nosi tocan odgovor
Ali postoji Golf benzinac .?

Šala, prije nego uhvatite mene u đir kao kolegu sa ZF mjenjačem ))

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 07:54   #38711
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

ali nije to ni približno blizu kad sam se nedavno obrukao u društvu mislivši da je pacov drugi izraz za zeca te išao tražiti crtić na jutubu da uvjerim sve oko sebe da sam u pravu

Hahhahahha. A jebote
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 08:11   #38712
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ma kakvi sleeper, to je da se nazna da si kupio najjeftiniji verziju sa najslabijim motorom
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 08:14   #38713
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Malo da se maknemo sa ZF-ovih vrhunskih mjenjaca, slicica zivota u Zagrebu kad odes ujutro do auta na parkingu sa namjerom odlaska na posao. Hvala anonimnom vozacu/vozacici, pretpostavljam francuskog prometala.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 08:21   #38714
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
Audi jede male francuze!

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ali postoji Golf benzinac .?
Rijetki su ko covjecja ribica
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 08:36   #38715
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Nije to francuz vec reno, molim...
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 08:39   #38716
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Audi jede male francuze!


Rijetki su ko covjecja ribica
Vise i ne toliko...barem ne 7ice
ali kad cujem VW benzinca tj. ne cujem ga, svaki put zastanem
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 09:03   #38717
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,773
Kazes, da ga mozes cuti okrenuo bi se za njim? Bome moj dojam kao suvozaca u G7ici sa 1.6 tdi je bio - zasto ne vibrira, kako je tako miran? Ugodno me iznenadio kako tiho i mirno radi... Previse sam naviknut na 2.0 turbomasazni hdi
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 09:09   #38718
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ha gle zajebe se čovjek, nikad mi nije rečeno da je jaffa vrsta naranče.

ali nije to ni približno blizu kad sam se nedavno obrukao u društvu mislivši da je pacov drugi izraz za zeca te išao tražiti crtić na jutubu da uvjerim sve oko sebe da sam u pravu
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Hahhahahha. A jebote

pantagana je isto malo veći zec haha
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 09:27   #38719
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Ja cak znam jednog vozaca benzinskog golfa 7

Prodat ce ga nikad...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 09:35   #38720
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ljudima koji ne voze puno se ne isplati kupovati dizelaša. Razlika u cijeni goriva je nikakva u odnosu na razliku u cijeni auta. Da bi došao na 0 trebao bi odvoziti +100k km.
Obzirom da sam ja jedan od takvih gledao sam malo ponudu auta i ustanovio da benzince u solidnoj broju slučajeva ne možeš dobiti u paketu opreme koje imaju dizelaši. Npr. dizel ima 5 stupnjeva opreme, a benzinac samo prva dva.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 09:47   #38721
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Prvih cca 40.000km je sve radilo najnormalnije jednako na plin i na benzin. Onda je prvi put izletila greška na dijagnostici, tj prvi put mi je plin prestao radit uz dugi beep u kabini. Nakon par dana, sve proradilo, greška je nestala (dok nije radio plin, greška tj error code je bio low gas pressure). Nakon toga se krenuo zaletavat na leru ko lud, ali i na benzinu. Spojim dijagnostiku za plin, ništa, sve 5, spojim vag-com, lambda sonda. Promijenim sondu, stavim original gore, rabljenu ali sa upola manje km od moje i 100% ispravnu, auto radi normalno ali već tad se osjetilo da ne ide ko prije. Vratim staru sondu, zaletava se ko lud. Odem na servis, kažu tamo, sve super, promijenili filtere i to je to.
Ali auto i dalje na plinu nema ni približno snage kao prije tog prvog sran.a sa low pressure-om. Probao sam promijenit pumpu di tankam, pogotovo kad sam krenuo s malim za zg stalno, prebacio se skroz na petrol pumpu na slavonskoj, no sve isto ko i na plin s ove dvije tu kod mene. Onda je uslijedio kaos s tom zaštopanom diznom i istovremeno istom greškom preniskog tlaka, pa sam u servisu opet rekao da auto ne ide na plin kako treba i kako je išao prije, na što su očistili dizne, updejtali softw od plina i rekalibrirali mapu (navodno).
Problem je taj što kako već rekoh, kad ga vozim otvorenom cestom, što ga brže vozim, to bolje ide, ali čim usporim ili izađem s autoceste, nakon kratkog vremena opet ide vidno slabije. Taj dio priče me buni u ovoj mojoj teoriji da su dizne u banani, jer da jesu, logično bi bilo da uvijek ne ide kako treba. Čim prebacim na benzin svi problemi nestanu. Znači nešto ne štima, pogotovo uzevši u obzir da je 2god auto išao jednako na plin i na benzin i potrošnja je bila minimalno veća na plin pola litre do litru. Sad je razlika 2L.
Dizne su za 100kW, auto ima 92kW i kažem, radio je prvih 40ak tisuća skroz normalno na plin. Nema nikakvih posebnosti, to je stara raga, a4 1.8 20V quattro.
Radni tlak i vremena ubrizgavanja mogu sutra provjerit kad žena dođe nazad iz zg popodne, a autokalibraciju i ostalo čačkanje mogu preko vikenda kad mi ne treba auto za posao i za Zg, jer nemam živaca čekat idući servis još pa objašnjavat, kopa me to sad da probam sam uštelat ako se može, ak ne, odvest ću im pa nek mijenjaju sve, zato i postoji garancija
Citiraj:
Autor kantonac Pregled postova
U kakvom su stanju membrane na isparivacu? Da ne popustaju one?
Ako pušta membrana, ulazi plin u usisnu granu, što bi sigurno moglo utjecati na zaletavanje u leru.
Po meni, prvo vidjeti zašto je niski tlak javilo. Kako kaže kantonac, može biti isparivač, filteri ili nekakvo začepljenje cijevi (rijetko, ali hej).

Osobno mislim da je za sve Valtekoidne injektore (original ili dobre/loše kopije) 30 000km maksimum.

Jopis, ako hoćeš, možeš mi poslati svoje settings-e (*.ost fajl) i eventualno ako ti se da osciloskop fajl ako imaš koji u vožnji, po mogućnosti dok si vozio i na plin i na benzin.

Nuni nije loš serviser, ima znanje, samo mu fali vremena. Npr. meni je napravio kalibraciju mape u 5minuta, ali je stavio da mi ubrizgava i benzin uz plin (to je bilo njegovo rješenje uz novi softver i nove filtere). A realno, injektori su bili krivi. Sa dodatnim gorivom je samo poremetio mape.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 09:49   #38722
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ljudima koji ne voze puno se ne isplati kupovati dizelaša. Razlika u cijeni goriva je nikakva u odnosu na razliku u cijeni auta. Da bi došao na 0 trebao bi odvoziti +100k km.
Donekle se slazem, ali problem (tj. prednost) je sto diesel iste snage/kubikaze trosi 2-3L manje goriva od benzinca pa se razlika u cijeni dosta prije smanji. A da ne govorimo koliko ce lakse neko prodati Golfa diesel nego benzinca za par godina kad ga bude prodavao (a vecina ljudi ti kod nas stalno kalkulira "kad budem prodavao..." kao da kupuje auto za buduceg vlasnika a ne sebe ).

Jasno u startu ce ga platiti vise nego benzinca ali mislim da za 2-3 godine ce se nakupiti razlika u potrosnji goriva te isplatiti razliku u cijeni.

Znam da nije Golf ali moj primjer, meni je razlika na BMWu 3.0 benzin vs 3.0 diesel 3.5-4.5L na 100km iste voznje (znaci prosjek 4l razlike), svakih 10.000 km mi "ostane" 4000 kn u dzepu na razlicu u gorivu. Znaci da radim samo 15.000 godisnje to je 6000kn ustede na gorivu u mom slucaju a cijena 330d i 328i (F30) sa istim paketom opreme je bila ista/slicna a uvoz jos gori po benzinca jer je 328i imao vise C02 nego 330d (147g vs 129g).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 09:58   #38723
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
this

credits +100
Double Kill, Multi Kill, Mega Kill, Ultra Kill, Monster Kill

M-M-M-MONSTER KILL-KILL-KILL!!!!

Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 10:17   #38724
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Donekle se slazem, ali problem (tj. prednost) je sto diesel iste snage/kubikaze trosi 2-3L manje goriva od benzinca pa se razlika u cijeni dosta prije smanji. A da ne govorimo koliko ce lakse neko prodati Golfa diesel nego benzinca za par godina kad ga bude prodavao (a vecina ljudi ti kod nas stalno kalkulira "kad budem prodavao..." kao da kupuje auto za buduceg vlasnika a ne sebe ).

Jasno u startu ce ga platiti vise nego benzinca ali mislim da za 2-3 godine ce se nakupiti razlika u potrosnji goriva te isplatiti razliku u cijeni.

Znam da nije Golf ali moj primjer, meni je razlika na BMWu 3.0 benzin vs 3.0 diesel 3.5-4.5L na 100km iste voznje (znaci prosjek 4l razlike), svakih 10.000 km mi "ostane" 4000 kn u dzepu na razlicu u gorivu. Znaci da radim samo 15.000 godisnje to je 6000kn ustede na gorivu u mom slucaju a cijena 330d i 328i (F30) sa istim paketom opreme je bila ista/slicna a uvoz jos gori po benzinca jer je 328i imao vise C02 nego 330d (147g vs 129g).
A čovjek se isto lagano navikne na 560 Nm okretnog momenta...

Taj motor se igra sa masom F11, mogu misliti što radi sa F30.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 10:20   #38725
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja cak znam jednog vozaca benzinskog golfa 7

Prodat ce ga nikad...
Ne znam ima li ista tuznije od kupovine auta ne za sebe, nego za osobu koja ce ga mozda kupiti 5 godina kasnije.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 10:22   #38726
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Meni je dizel neisplativ. Vozim <10.000km godišnje i namjeravam promijeniti auto kada bude 5g. star. Nema teoretske šanse da otplatim razliku u cijeni auta samo iz umnoška razlike u cijeni goriva * razlika u potrošnji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 10:26   #38727
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
A čovjek se isto lagano navikne na 560 Nm okretnog momenta...

Taj motor se igra sa masom F11, mogu misliti što radi sa F30.
Brzo samo se "prilagodio" sa 300Nm na 560 Nm, sad razmisljam treba li mi vise da idem na chipanje pa da bude okruglih 600 Nm .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 10:37   #38728
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja cak znam jednog vozaca benzinskog golfa 7

Prodat ce ga nikad...


Ja da kupujem auto gledao bi turbo benzinca, samo je stvar kaj ih nema...
Osim toga auto kupujem za sebe a ne za osobu koja ce ga kupit jednog dana od mene.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 10:40   #38729
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Nemojte podlegnuti Njutnmetarskom mitu :-D . Bitan je moment na kotacu, ne na radilici.

Evo podatak o 0-100 za Skodu Octaviju:

Benzin 150 KS : 8,2 s
Diesel 150 KS: 8.4 s

Dakle moment je nebitan kao takav.

Bitna je sirina pojasa max momenta / redline.

Benzin:

((3500 - 1500) / 6000) = 33% rpm raspona je s max momentom

Diesel:

((3000 - 1750) / 4500) = 27% rpm raspona je s max momentom

Sto ce reci da benzinac ima bolju momentnu karakteristiku .

Izvor: http://www.dht-automobile.de/fileadm...ia-Katalog.pdf
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2018., 10:46   #38730
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Otkad to? Hoćeš reć da random stavljaju? Koliko znam, srebrni TDI je 1.6 dizlo od 120 ks, crveno I je dvolitrenka od 150 ks, crveno DI je 190 ks a crveno TDI je 240 ks.
Jedno vrijeme su se držali toga, onda su počeli toliko šarati da ne možeš upratiti. Recimo Passati 2001-2005 imaju crveno DI, svejedno imaju li 74kW ili 96kW. Kod te generacije crveno DI znači da auto nema bosch pumpu, nego je PD motor.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na