Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2018., 09:15   #421
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Malo mi je čudno što nisu prenijeli ostali mediji, jer bi to moglo biti to, a prenosili su i puno veće gluposti
Bude to sjelo na svoje mjesto sljedeći tjedan kad istekne NDA za recenzije. U međuvremenu je sve izglednije da RTX 2080 Ti može držati ~60 FPS-a na 1080p u ona dva-tri ray-tracing naslova.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 13:29   #422
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
I ja mislim da će držati na kraju. Pobogu pričamo o 1080p i 60 fps min za gpu koja je u non RT scenariju 1440p 144hz ili 4k 60hz gpu...

Vjerojatno se može napraviti i neko srezano ray tracanje ili samo za određene objekte. Kao da bi mnogi primjetili razliku. Očekujem slajder ili razine RT-a

Što je fora mislim da pri launchu neće postojati RT igra. Devovi tomb raidera su odgodili implementaciju, doći će kasnije kroz patch

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 03.09.2018. u 13:34.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2018., 20:02   #423
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Da ovaj video se čini kao OK, ali opet za mene toliki porast performansi koji je zapravo manji od onoga sa maxwella na pascala ne opravdava ove brutalno bezobrazne cijene.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 08:31   #424
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Cijenu diktira ponuda i potražnja. Ponuda ne postoji potražnja postoji. Sad je cijena napunpana do bola. Al postoje stotine tona grafičkih posljednje generacije od AMD i nvidije koje su sasvim dobre i koje polako preplavljuju tržište. Mislim da je nova generacija fail, veliki.

1. Troši više nego zadnja generacija
2. Ne donosi znatniji pomak u performansama (bar prema trenutno dostupnim informacijama).
3. Ovo je prva nova generacija kod koje se nije povećala količina memorije, a 8 GB RAM za 2080 je premalo sad, a kamoli za 2g kad će izać nova generacija (uobičajeni ciklus).

Vjerujem da će cijene do božića pasti


7000kn 2080ti

5500kn 2080

4500kn 2070
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 10:35   #425
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Cijenu diktira ponuda i potražnja. Ponuda ne postoji potražnja postoji. Sad je cijena napunpana do bola. Al postoje stotine tona grafičkih posljednje generacije od AMD i nvidije koje su sasvim dobre i koje polako preplavljuju tržište. Mislim da je nova generacija fail, veliki.

1. Troši više nego zadnja generacija
2. Ne donosi znatniji pomak u performansama (bar prema trenutno dostupnim informacijama).
3. Ovo je prva nova generacija kod koje se nije povećala količina memorije, a 8 GB RAM za 2080 je premalo sad, a kamoli za 2g kad će izać nova generacija (uobičajeni ciklus).

Vjerujem da će cijene do božića pasti


7000kn 2080ti

5500kn 2080

4500kn 2070

Još od davnih dana i prije PC industrije još u doba poznatog ZX sam pratio tehnologiju i pljunuo točno 1000 DEM za to čudo od ZX!


Kasnije sam pojavom PC nastavio u tom tonu, pa sam tako u jednoj od iteracija 1995 pljunuo 4x1000 DEM samo za 4 keksa RAM-a od 16 MB kako bih imao 64 MB RAM-a u PC, trebalo za AUTOCAD. Danas bih radije kupio magnum i prosvirao si glavu za takav čin!


I tako je to išlo sve do kraja 20 stoljeća, a onda se čovjek zbroji i shvati da plaća premium cijenu i daleko više od toga za nešto što nema smisla jer treba samo malo pričekati i imati to sve po normalnoj cijeni, a generacije PC su tehnološki svake 2 godine zastarijevale. Negdje početkom 21 stoljeća napredak u performansama je počeo ići maksimalno 5 do 10 posto u odnosu na prethodnu generaciju PC, pa čovjek shvati da nema smisla trčati pred rudo i da ga tih 5 do 10 % neće spasiti, a život će mu biti znatno jeftiniji.


A onda shvatiš da ako ti PC radi 24/7/365 da je bitna i potrošnja struje pa onda počinješ gledati i potrošnju komponenti jer je to stalni trošak i tako u mojem stroju danas ponosno kuca 750 Ti sa 2 GB RAM-a što se tiče grafike i koja jako malo troši a zadovoljava grafičke potrebe onog čime se bavim i nemam namjeru dati više od 150 EUR za novu grafičku karticu.




Dakle kada ove điđe miđe dođu na oko 200 EUR onda sam kandidat za ovu današnju tehnologiju, a do onda mogu samo pratiti ove rasprave o mokrim snovima, jer je to ako ne donosi direktnu financijsku zaradu bacanje novaca kroz prozor što sam i sam shvatio pred kraj 20 stoljeća i od onda ne igram više na prvu loptu, naročito na loptu za koju se nezna ni kako radi u praksi.


S druge strane da okrećem velike novce na tome, onda ni Quadro od 10000 EUR nije u pitanju pa niti kombinacija od 4XQUADRO, jer vrijeme je novac, a to se moglo vidjeti od ekipe na prezentaciji ove tehnologije koja na tome okreće novac jer im je to nužno u njihovoj profesiji,.


Dok s druge strane hrpa mladaca na prezentaciji za gejmere to nabavlja samo zato da bi se pohvalila pred ekipom i kako bi njima lično porasla cijena pred ekipom, a stvarne koristi od toga nemaju. No lukavi proizvođači i njihov prodajni odjel upravo igra na tu kartu i naravno prodaje nešto što je za sada samo na papiru za duplu od neke normalne cijene na izlasku nove generacije grafičkih kartica.


No zanimala bi me reakcija tih istih iz prodajnog odjela kako bi se brzo otrijeznili da im nitko ne kupi ništa po toj cijeni što se tiče gajmerskog segmenta, jer za QUADRO segment ništa nije skupo niti preskupo što donosi direktnu financijsku dobit, jer tamo se to vrlo lako izračuna do zanjeg centa i onda se odlučuje o nabavi, ali u gajmerskom segmentu se ide na pitanje prestiža i tatičin novčanik koji će uvijek biti pun za mokre snove podmlatka.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 14:55   #426
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Ni ja nisam za bacanje novaca, ali mi ova tvoja teza baš i ne stoji, ti sad iz krajnosti u krajnost.

Ali sami si određujemo gdje ćemo i kako bacat lovu, neko će dat za felge na autu, neko za mob, a neko za grafiku, neko na putovanja....

Zašto misliš da kada netko kupi skup komad hardvera to služi isključivo hvalisanju, šta stvarno misliš da netko ne gušta u nečemu i da ga BK što drugi misle, i zašto misliš da nitko nema svojih novaca nego čim se kupi nešto skupo to su platili mamice i tatice?

Ne znam, imaš malo čudno razmišljanje.

Sorry na OT, nećem više majkemi
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 17:14   #427
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ni ja nisam za bacanje novaca, ali mi ova tvoja teza baš i ne stoji, ti sad iz krajnosti u krajnost.

Ali sami si određujemo gdje ćemo i kako bacat lovu, neko će dat za felge na autu, neko za mob, a neko za grafiku, neko na putovanja....

Zašto misliš da kada netko kupi skup komad hardvera to služi isključivo hvalisanju, šta stvarno misliš da netko ne gušta u nečemu i da ga BK što drugi misle, i zašto misliš da nitko nema svojih novaca nego čim se kupi nešto skupo to su platili mamice i tatice?

Ne znam, imaš malo čudno razmišljanje.

Sorry na OT, nećem više majkemi

Slažem se. Svaka budala ima svoje veselje.
Jedan sam od starijih ljudi, neke stvari u životu me vesele, za neke me boli kurac.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 17:36   #428
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ni ja nisam za bacanje novaca, ali mi ova tvoja teza baš i ne stoji, ti sad iz krajnosti u krajnost.

Ali sami si određujemo gdje ćemo i kako bacat lovu, neko će dat za felge na autu, neko za mob, a neko za grafiku, neko na putovanja....

Zašto misliš da kada netko kupi skup komad hardvera to služi isključivo hvalisanju, šta stvarno misliš da netko ne gušta u nečemu i da ga BK što drugi misle, i zašto misliš da nitko nema svojih novaca nego čim se kupi nešto skupo to su platili mamice i tatice?

Ne znam, imaš malo čudno razmišljanje.

Sorry na OT, nećem više majkemi

Krivo si me shvatio. Ja sam uvijek sam sebi sve kupovao od svojih novaca, nisam visio na lovici od mamice i tatice jer je nije niti bilo. No također sam kao što vidiš isto bio tech freak i nije mi bilo žao dati novaca za nešto novo i bolje, samo to novo i bolje kasnije shvatiš da je to samo PR, a ne stvarno novo i bolje. Kada sam nabavljao novu opremu bilo je to uglavnom radi posla, a ne radi igranja.


Pa gledajući predstavljanje za gajmere teško da većina onih koji su bili tamo budući da igraju po cijele dane je to svojim radom zaradila.


Ljudi koji rade tj. zarađuju novac od svojeg rada teško će baciti gomilu novaca na nešto samo zato što tamo neki PR od neke firme izjavi da je nešto super, a da za to nema niti jednog realnog parametra koji bi to i pokazao i dokazao. I onda još to daju u pretprodaji i to za skoro dvostruki iznos od standardnog koji se uobičajeno traži za neki novitet.


Neznam samo što bi to trebalo koštati toliko ako je količina rama ista kao i na prethodnom top modelu, a i sve ostalo je negdje tu, osim ovih novih điđa miđa, koje kada su bile điđe miđe na prošlom top modelu su polučile cijenu koja je bila pola današnje cijene. Znamo svi koliko košta ram i ostali elementi na ploči, a sam GPU pa da je i dvostruko veći nije dvostruka cijena.


To što su si oni zamislili određenu cijenu jer nemaju trenutnu konkurenciju na vidiku i što su si zamislili profit na tome koliki su si poželjeli je jedna stvar, a druga je stvar kako će tržište odreagirati na tako nešto.


Koliko sam pregledao po netu, dosta recenzenata koji nisu na platnom spisku pomenute firme je dosta skeptično i oprezno u pogledu hvalospjeva a većina se također osvrće na željenu cijenu spomenute firme i smatraju da je to za gejmerski segment tržišta debelo previše.


Profesionalci koji zarađuju novac ionako ostaju na QUADRO modelima.


I za kraj skupa felga je skupa felga danas a i sutra, a bila je i juče, a skupi komad hardwera danas je skupi komad hardwera i sutra iako će sutra to koštati nekoliko puta manje i nikome to više neće biti zanimljivo niti bi za to dao neki novac. Hardware je potrošna roba sa izrazitim naglim gubitkom svoje vrijednosti. I svi trgovci to jako dobro znaju i nitko ne drži takve stvari na zalihi u nekim većim količinama, što najbolje govori o kakvoj se tu robi radi i koliko je kvarljiva što se tiče njezine vrijednosti.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 06:37   #429
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
@sakomako: Nisam se referirao na tvoj post nego na @markecSMB.
Pa nisi ti pisao da tatini sinovi kupuju skupo da bi se *určili
Što se felgi tiče, IMHO bacanje love jer ne služe ničemu osim vizualnom dojmu i to za druge oko tebe, mene kao vozača BK jer sam u autu i ne vidim ga izvana :P

A što se tiče cijena i reagiranja nas kupaca, nadam se da će rakcija biti kao na npr Playstation 3 kada je Kutaragi izjavio da je skup jer je za ljude koji su vrijedni i imaju novaca i slične gluposti, i kao što su ljudi odreagirali na xbox one kada je Ms pokušao one glupe šeme sa posuđivanjem/preprodajom igara, gdje to neće ići.
Ali stvarno se nadam da će ljudi bojkotirat lagano ovu generaciju....samo što je nv trenutno monopolist i vj će se prodavat koliko god da nešto koštalo.
Meni se ovo čini kao FX 5xxx i cineFX 2.0, samo što im je u to vrijeme ATI bio opaka konkurencija sa Radeonima 9xxx...
Kad se samo sjetim da sam idiot tada prodao 9700 non pro i kupio 5900XT....
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 05.09.2018. u 06:46.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 10:15   #430
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Što se felgi tiče, IMHO bacanje love jer ne služe ničemu osim vizualnom dojmu i to za druge oko tebe, mene kao vozača BK jer sam u autu i ne vidim ga izvana :P
Krivo.

Lakši kotači, manje trpe ležajevi, veća otvorena površina, bolje hlađenje kočnica itd....kom treba zna čemu služe.

Sorry na OT.
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 10:19   #431
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Da i meni ovo vuce na fx seriju kad su promjenili ime i napravili fail svakako..
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 12:46   #432
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tehnloški se ne mogu nazivati failom, jer već sad imaju najjače gpu, a ove će još biti jače tj. donijet će dodatne peformanse i bez ray tracing priče (a tu je još i to, otom potom o koristi, ali je tu, nešto dodatno i novo), te su na najboljem mogućem nodeu trenutno (12nm). Cijena je takva kakva je, nije dobra, ali i to će proći. Nvidia je "set up for succes" i to je činjenica, koliko god nam se ne sviđale cijene i monopol u high endu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 13:51   #433
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,182
Za fx kazem da je fail bio ovo se jos ni nezna realnostanje
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 14:56   #434
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Što se felgi tiče, IMHO bacanje love jer ne služe ničemu osim vizualnom dojmu i to za druge oko tebe, mene kao vozača BK jer sam u autu i ne vidim ga izvana :P
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Krivo.

Lakši kotači, manje trpe ležajevi, veća otvorena površina, bolje hlađenje kočnica itd....kom treba zna čemu služe.

Sorry na OT.
Bolje ubrzanje..."okretnije" ponašanje u vožnji itd.



Čekam prve prave testove da vidim realni pomak u performansama.

RTX me trenutno ne zanima jer ima prevelik utjecaj na performanse iako sam svjestan činjenice da je to budućnost gaminga i generalno podržavam napredak, ali prvi mačići se u vodu bacaju.
Također igram uglavnom multiplayer igre gdje se takve stvari ionako gase.

Podsjeća me na HDR kad se pojavio nekad davno pa prepolovio frejmove na mojoj Radeon 9800PRO!
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 20:49   #435
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
The DICE Technical Director also gave a hint on what can be expected when it comes to CPU requirements for NVIDIA RTX features, which will be higher than the standard requirements without raytracing.
Citiraj:
So, what we have done with our DXR implementation is we go very wide with a lot of cores to offload that work. So we’re likely going to require a higher minimum spec and recommended spec for using RT, and that was the idea from the start. It won’t affect the gameplay performance, but we might need to increase the hardware requirements a little bit. And going wide is the best way for the consumer in this regard because you can have a four-core or six-core machine. It’s a little bit easier these days for the consumer to go wide with more threads than have higher clocks.
Lastly, he discussed tweaking the raytraced implementation to avoid overdoing the reflections, as is often the case with new and shiny technologies. That’s on the artistic level, though they’ll also tweak other parameters to increase performance, as previously reported.
Citiraj:
What I think that we will do is take a pass on the levels and see if there is something that sticks out. Because the materials are not tweaked for ray tracing, but sometimes they may show off something that’s too strong or something that was not directly intended. But otherwise we won’t change the levels—they’ll be as they are. And then we might need to change some parameters in the ray tracing engine itself to maybe tone something down a little bit.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 12:36   #436
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 21:07   #437
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
https://videocardz.com/77895/the-new...g-architecture

50% više performansi per cuda core, 50% veći bandwidth.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 14:33   #438
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 14.09.2018. u 14:44.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 16:59   #439
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424






__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 17:48   #440
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Jebo ih 2080 i 2080Ti, hoću vidjeti 2070 Ono što (valjda, nadam se) mogu kupiti

Edit: ah, to je samo unboxing -.-
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 22:36   #441
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Nvidiini benchevi iz vodiča za recenzente. 2080 i 2080ti vs 1080 i 1080ti

VCZ
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 22:59   #442
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Gamers Nexus Steve ima standardni anti-unboxing, dok se AnandTech detaljnije osvrnul na samu Turing arhitekturu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 23:57   #443
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
prvi put da me ozbiljno ne zanima nova nevidija grafa.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 00:28   #444
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor tole_ Pregled postova
Nvidiini benchevi iz vodiča za recenzente. 2080 i 2080ti vs 1080 i 1080ti

VCZ

Ako je ovo blizu točnog, 2080 ne da prebaci 1080Ti, nego ju pojede u nekim naslovima, a 2080Ti nova razina
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 01:06   #445
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako je ovo blizu točnog, 2080 ne da prebaci 1080Ti, nego ju pojede u nekim naslovima, a 2080Ti nova razina
Isto tako nebi bilo na odmet zakljuciti da ce i jedna 2060 nuditi performanse blizu/jednake 1080?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 01:15   #446
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
To je možda malo too much. rtx 2070 će sigurno prebaciti gtx 1080 (pitanje je za koliko)


Prema onim nekim starim procjenama gtx 2060 je trebala kao biti slabija od gtx 1070, no sudeći po leakovima, trebala bi biti barem prebaciti gtx 1070. Pitanje je i koliko će se te non "rtx" nvidije razlikovati od ovih rtx (dali će uopće imati tensor cores i sl.)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 02:36   #447
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Pa da, zato i kazem ako je sudit po ovim leakovima... IMO, po performansama 2060 ce se smjestiti izmedju 1070 i 1070ti, sumnjam da ce imati tensor cores - ipak je rijec o nvidiji...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 13:03   #448
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vjerojatno tako nešto između 1070/1070Ti


RT cores prema svemu sudeći sigurno neće imati, no tensor je već možda 50-50, ipak je dio turing arhitekture, samo smanje količinu. A možda i "nebudu" što bi rekao Tomac. Ako je onaj leak točan ipak povećanje gaming perfomansi uglavnom dolazi zbog "50% više performansi po CUDA jezgri" i boljeg memory bandwidtha ddr6
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 12:23   #449
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Brojke su vjerojatno točne, ali treba imat na umu da su koristili FE 1080/ti koje boostaju na ~1750MHz, dok bi RTX kartice zahvljajući boljem hladnjaku i novom boost algoritmu mogle ići puno više i shodno tome imati manji OC potencijal. Prema tome, ako bi gledali oc vs oc ili FE RTX vs nonref GTX, razlika bi mogla biti dosta manja. Evo i video novog auto OC alata, OC Scanner via Hardwareluxx, te što autor Afterburnera ima za reći o istom:

Citiraj:
- OC Scanner will provide you two main modes: test and scan. In test mode your manually configured voltage/frequency curve is being stress-tested, result is returned as GPU stability confidence level in % (0% - unstable, 100% - stable). I’ve never seen 100% result even on stock clocks BTW, it always seem to max on 90% on all cards we tried so probably it is just a precaution from NV side, no need to worry if you see <100% result. In scan mode scanner’s proprietary algorithms are trying to detect the maximum stable overclocking achieved by your GPU, result is returned as average core clock overclocking in MHz. Modified overclocked non-linear voltage/frequency curve is also sent to MSI Afterburner by scanner in the end of scanning process. Test mode takes approximately 5 minutes to complete, scan mode takes 15-20 minutes to complete.
__________________
Why did the console peasant cross the road?
To render the buildings on the other side!
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 15:42   #450
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na