Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2018., 21:09   #511
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ima li uopće recovery ili samo download mode? Za stock recovery ne znam, ali u TWRP-u MTP radi po defaultu čim uđeš.

Ako treba, posudim ti ja svoj USB Type-C OTG adapter, a imam i USB Type-C na HDMI/VGA/USB pa se igraj.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 14:21   #512
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Trebao bi za G3 komplet ekran,verzija je 3-32 GB,ima li više verzija ekrana ili mogu naručiti onaj sa najboljim ocjenama ?

Poslano sa mog Redmi Note 5 koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2018., 01:00   #513
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 152
Pozdrav, imam LG Q6 koji mi je pao i puklo je staklo. Touch Screen radi ( sve je u funkciji samo se iscijepalo staklo) pa me zanima zamijena* stakla i koliko bi me došao popravak..moze i preporuka ili ZG servisa ili da mi neki forumas to odradi uz naknadu.

Mob je pod garancijom, ovl.servis me trazi cca 1200 kn.




Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: nansale. 30.09.2018. u 01:31.
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2018., 00:04   #514
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Može mi netko reći ako zna, kako se zove na ebay-u ili negdje gdje bi ju mogao nabaviti ona traka crna sa čim lijepe tvornički ekrane. Za 3M-ovu duplu onu prozirnu znam i imam ju, ali to nije to ova je crna i nije tako tanka ko ova 3M-ova.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 07:59   #515
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Trebam preporuku za neki servis mobitela u Zagrebu, valja na Huawei Mate 8 izmjenit usb port za punjenje na Mate 8, počeo zezat u zadnje vrijeme.
Thx
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 04:23   #516
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Pozdrav ! Molio bih vas za info o ovome:

-frendici pao iPhone, (nije mi rekla koji je , ali nije stariji od 2-3god)
-neće se upaliti
-odnjela ga u servis
-serviser kaže da je otišla matična
-frendica ima neke važne slike s putovanja itd, i podatke na njemu

-kako je moguće vratiti podatke? (odlemiti memoriju s matične ploče i zalemiti na normalnu matičnu ploču od tog telefona, pa izvući podatke ?)

-molim pomoć oko razmišljanja i što napraviti u ovoj situaciji.

Hvala !
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 08:30   #517
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Zar iP ne sprema takve stvari u iCloud? Ako je tako, mislim da bi putem PC-a mogla prisutpiti tim podacima. Druga opcija je da nabavi novi iP i pri logira se na iCloud koji bi joj trebao pocuclati podatke s njega na mob. Barem tako mislim.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2019., 09:21   #518
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
iCloud je 5gb free i to ljudi nakrcaju u prvih 2 tjedna slikanja.

Ja bi preporučio da ga odneseš u neki data recovery centar pa neka oni izvuku, čisto sumnjam da će netko doma ići lemiti memoriju po iphoneu a i da se to uspije, mislim da nije lako doći do podataka (ameri nisu mogli provaliti u ispravan i uključen iphone)
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2019., 18:44   #519
stipe_k
Premium
 
stipe_k's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 438
Ima li netko tu da mi može zamijeniti staklo na kameri na Motoroli X4? Iz Amerike je pa ga ne prihvaćaju na servisu.
stipe_k je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2019., 16:26   #520
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Spasavanje podataka sa androida

Zdravo drustvo,

imam poteskoca oko spasavanja podata sa krepalog mobitela. Radi se o Lenovo A2010-a, kad je dosao k meni bio je zapeo na pocetnom screenu gdje samo pise Lenovo, nakon cjelodnevnog cackanja sad cak imam pomaka tj nakon loga dode android na ledima sa otvorenim trbuhom i crvenim trokutom i mogu uci u recovery ali nikakve koristi od toga, no ajmo korak po korak

- palim mob i stoji na logu
- izvadim bateriju, palim sa volume up + power, dobio izbornik recovery, fastboot, normal boot
- odaberem recovery i smrzne se
- ponovim tocku 2 ali odaberem fastboot
- spojim na komp, device manager ga pronade, nadem jedva jedini driver koji radi i sad imam "lenovo composite adb interface"
- otvorim cmd, upisem "adb devices" i na popisu nista
- pokusam za svaki slucaj "adb pull sdcard/DCIM/Camera C:\MyFiles" ali nista, error da nema uredaja
- odustanem od toga i krenem dalje guglati
- nadem temu gdje je netko skinuo oem firmware, stavio na sd karticu, umetnuo u mob i pitalo ga iz recovery-a zeli li bootat sa sd kartice (prvi glas da to itko moze a pogotovo low end smece)
- napravim i ja tako i ovaj put mi ude u recovery ali tu opciju za boot nema, samo update from sd card, odaberem ali ne pronalazi (vjerojatno jer nije .zip nego raspakiran folder, a zapakiran sto sam skinuo ne vrijedi jer u njemu nije samo fw bio vec i flashtool i svasta nesto)
- probam wipe cache samo i rebootam, sad vise ne stoji na logu nego mi krene u recovery sam od sebe i ako ne stisnem volume up + power sam se reboota
- u meduvremenu pokusavam sa sp flash tool flashati cijeli fw bez user data ali izbaci error (ne flasha se iz fastboot vec se pokrenem postupak u programu i usteka usb u ugasen mob)
- pokusavam samo recovery ali isto error
- pokusavam twrp ali isto error

i sad sam tu gdje jesam, pretpostavljam da se sjebao chip iz kojeg cita fw, ali mi cudno da ipak sad odjednom mogu uci u recovery iako mi nista ne znaci kad fw ne mogu update-at (nije u .zip) a wipe data ne zelim jer mob je za baciti, bitne su samo slike

ima li tko ikakav savjet sto jos probati ili ako rijesiti driver za adb da proradi?
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2019., 16:55   #521
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
U fastbootu koristis fastboot komande (npr "fastboot devices" da vidis je li prepoznat). Nisam siguran da ces uspjeti nesto napraviti s podacima ako je lockan bootloader.

Trebao bi probati naci noviji ota update u zipu i njega fleshati kroz recovery (ne ide bilo kakav zip, ali ota mora ici). Ako je softver u klincu to ga mozda spasi i uspijes ga bootat.

Adb ces tesko pokrenuti bez custom recoveryja ili unlocka moba (ako ga uspijes upaliti redovnim putem), afaik to je dosta zasticeno i osim sto mob mora biti otkljucan (pin, pattern...), na novijim verzijama androida ima i onaj korak da odobris adb konekciju na pc (i zapamtis ga za ubuduce).

Pretpostavljam da kada kazes recovery mislis na onaj stock recovery s par opcija itd... Bojim se da taj recovery nece puno pomoci po pitanju adb-a.

Nisam od neke pomoci makar ti smjernice mozda pomognu za dalje
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2019., 18:07   #522
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
jbt da, sa fastboot devices ga vidim ali kako je bootloader zakljucan ne mogu flashati twrp samo tako

nazalost ota ne mogu pronaci

adb sad isto mogu zaboraviti da, a recovery sam mislio na stock, sturu i nikakvo, od toga nista...mob srecom nema ni pin ni patern tako da ako bi uspio nagurati twrp nekako mogao bi sa njegovim file managerom prebaciti sa interne na microsd ali vidim da su mi sanse nikakve

edit: nasao sam neki ota, bar tako pise, probat cu sad dignuti

edit: nece, pise installation aborted, probao sam adb sideload i samo stane tj nista se ne dogodi (ima u stock recovery opcija za adb sideload)

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 01.06.2019. u 20:46.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 15:34   #523
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
problem sa ringtonesom na Lenovo S1 lite

Bok ekipo ,


Jeste se bacili u hladovinu sa i čekate da se aklimatizirate na ljeto.....


Znam da je mozak u takvim uvjetima sklon prelasku u žvaku ,ali moram vas malo udaviti i pitati za pomoć. Radi se naime o Lenovo S1 lite mobitelu kupljenog kod nas u Lenovo exclusive storeu u Areni. Mobitel radi uredno osim jedne stvari koja me jako iritira . Naime mobitel ne pušta nikakav zvuk prilikom dolaznog poziva mada je naštiman da zvoni uredno. Probao sam karticu iz sim1 slota staviti na sim2 slot, ali je ista stvar. Tonovi za poruke rade , ali za zvonjavu je mrtav na oba sima. Kaj da delam? Da li se netko sretao već sa tim problemom? Mobitel ima još garanciju do sredine 7 mjeseca , pa bi ga mogao dati u ovlašteni servis ( koji predlažete jer Mobis je nažalost koma servis ).



nadam se da ćete mi brzo pomoći jer ovo jako frustrira.


živi i veseli bili


zgking je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2019., 17:08   #524
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
To se dogodilo mom starom nakon nadogradnje androida. Factory reset nije pomogao pa sam downgradeao i sve radi i dan danas.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2019., 12:21   #525
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
To se dogodilo mom starom nakon nadogradnje androida. Factory reset nije pomogao pa sam downgradeao i sve radi i dan danas.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Super. Koju verziju androida si stavio starom na mobitel , da znam ja staviti taj na Lenovo . Ako mi možeš poslati na pm poslati link od kuda si skinuo tu stabilnu verziju androida.

Hvala unaprijed
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2019., 20:09   #526
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Razbio sam ekran na P20 lite. Radi normalno prikaz i touch, "samo" je staklo procvjetalo. Traže me u servisu 600kn za popravak, je li to isplativo?
  Reply With Quote
Staro 21.06.2019., 20:21   #527
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
preporuka servisa za Lenovo mobitele

Ekipo ,


Trebam pomoć o vrsnih eksperata. Recite mi gdje bi vi odnjeli Lenovo mobitel na popravak . Radi se o uređaju Lenovo S1 lite starom dvije godine.



Također me zanima kako da osjetljive podatke zbrišem sa njega. Prebacio sam putem USB kabla sve što je trebalo sa telefona i kartice na moj PC , te napravio backup kontakata . Kaj da još napravim prije nego ga odnesem na servis. Pošto nisam doma u android svijetu trebam početničke instrukcije za njega. Volio bi naime izbrisati sve sa njega tako da oni mogu onda napraviti downgrade softwarea na njemu .
Iz Zagreba sam inače pa da vam i to olakša odgovore. Ako ima koji i izvan Zg a da je odličan primit ću na znanje. Mobis izbjegavam jer svi bježe od njih.



Molim hitnu pomoć
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 10:06   #528
Clifton
humanoid carbon unit
Moj komp
 
Clifton's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: tamo
Postovi: 347
imao tko problema s "mokrim" USB-C portom? Xperia XZ2 Premium mi pokisla u Beogradu sad neki dan, nakon toga dok sam sjedio u restaču mi ispala poruka o vlagi u portu. mob je sušen cijeli drugi dan, tek navečer sam uštekao punjač i sve je bilo fajn i slijedeća dva, tri punjenja. maloprije na poslu probao prebaciti neke fajlove sa moba na komp i svaki put kad uštekam USB, disko na ekranu, pali/gasi poruku o dozvoljavanju pristupa mobu u intervalima od po pol sekunde uzastopce, uz prigodnu muzikicu spajanja moba na komp. port krepal za transfer podataka?
Clifton je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 10:40   #529
zgking
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Ako kome zatreba našao sam odličan servis u Avenue mallu u Zagrebu. Servis se zove smartphone service. Evo i linka na njihovu stranicu : https://smartphoneservice.hr/
Dečki su pravi profesionalci u svom poslu , te slobodno koristite njihove usluge.

Eto ako imate mobitele koje bi trebali popraviti, a zazirete od ovlaštenog servisa ovo je rješenje problema.
zgking je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 00:11   #530
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Na ženinom LG G6 je kvaliteta fotografija opala strašno i naglo. Na staklu od kamere nema oštećenja a mobitel je pod garancijom. Vjerojatno se prašina uvukla na leću.
Kako je mobitel pod garancijom još godinu dana moje pitanje je bi li to servis priznao i popravio? Iskustva, ili bar mišljenje cijenjenih forumaša?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 00:20   #531
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
IMHO ...Bi sigurno. Šalji.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 02:42   #532
great9
Premium
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Clifton Pregled postova
port krepal za transfer podataka?
meni je na HTC-u to radio zbog developer moda i dev drivera za android device.
great9 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 10:46   #533
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
huawei y7 prime 2018
Pri trčanju mobitel mi ispao iz džepa i kućište je napuklo te staklo od kamere se razbilo.
Plaćam osiguranje zaslona ali nakon kontakta tele2 koji me prebacuje u drugu firmu osiguranje samo vrijedi za zaslon te nakon što oni utvrde "kvar" javljaju mi koliko novaca moram platiti za servis mobitela ( npr kamere ) što mi nepada napamet sam ću promijeniti bolje.


Gdje mogu naći kompletno novo kućište i display za dotični mobitel i naručiti ?

Može link i od ebay pošto nemogu naći.


Hvala lp
cdhr je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2019., 23:58   #534
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Danas sam bratu posudio na korištenje nedavno kupljenju Nokiu 5. Vratio mi ju je sa nekoliko sitnih crtica na ekranu. Znači ništa duboko, ne vide se u radu, ali na danjem svjetlu onako iz kuta se vidi da ih ima. Ne znam što je radio, valjda mu je otklizao malo po hrapavoj površini.

Naručio sam ja screen protector prije nekog vremena, ali nažalost još mi nije stigao...


Gledao sam neke metode saniranja tih oštećenja, ali ne znam koliko je sve to učinkovito. Ima li što da radi sa gorilla glass tipom ekrana?
Najgore mi je što je uređaj potpuno nov...
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 10:41   #535
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ima - zamjena ekrana, sve ostalo je
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 11:59   #536
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ima - zamjena ekrana, sve ostalo je
Mislio sam da je tako nažalost. Dođe mi da ga prodam, da je stariji mobitel ne bi me bilo briga, ovako znajući sebe pošto je potpuno novi stalno ću se gristi.

EDIT: Ovakvi dvokomponentni kitovi? Nula bodova ili ima istine da popravljaju manja oštećenja?

Zadnje izmijenjeno od: HAL 9001. 17.07.2019. u 12:59.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 13:11   #537
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa to košta 150kn, nećeš ništa napraviti s tim.

Koliko ti je zamjena stakla na toj Nokiji?

Ne bi trebala biti puno. U VŽ, zamjena stakla na iphone je oko 300kn, tako da za Nokiju ne bi trebala biti prevelika. Nije to ekran, već samo staklo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 13:34   #538
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa to košta 150kn, nećeš ništa napraviti s tim.

Koliko ti je zamjena stakla na toj Nokiji?

Ne bi trebala biti puno. U VŽ, zamjena stakla na iphone je oko 300kn, tako da za Nokiju ne bi trebala biti prevelika. Nije to ekran, već samo staklo.
Je, neisplativo je te kitove uzimati po toj cijeni. Pojma nemam koliko dođe zamjena stakla za ovu nokiu, ali mislim da ću pričekati da mi stigne
kaljeno staklo što sam ga naručio, pa možda bude sve ok.

Kažem, to se ne vidi uopće u radu, samo malo iz kuta kad se baš zagledaš vidiš par plitkih crtica. Sad mi je vruća glava pa ne razmišljam racionalno. Jučer sam baš poludio kad sam to vidio, i baš iz razloga što mi nije još stiglo kaljeno staklo sam ga čuvao i pazio, ali evo ne možeš na sve utjecati. To ti je isto kad kad uzmeš nove patike i onda par dana paziš da ih negdje ne uprljaš, kasnije te nije briga.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 13:37   #539
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Eto, riješeno
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 19:05   #540
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Evo slikao sam da baš vidim kako ispada na fotografijama.



Na ovoj prvoj slici izgleda gore nego što jest, u radu se ovo ne vidi. Koliko mu realno ovo oštećenje snizuje vrijednost, forumska cijena i na njuškalu?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na