Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2016., 19:15   #1471
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor daniel2809 Pregled postova
Hvala vam svima Sutra ujutro cu ic tamo i isprobat stolice, pa bi uzeo jednu ako mi odgovara.
Nema sad puno veze s temom, jel netko zna hoce li mi dozvolit uzet stolicu u kutiji u ikea bus ili u prtljazni prostor busa?
Ali je teška ko vrag.

Dimenzije su (okvirno): 130x80cm
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 18:04   #1472
daniel2809
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Krapina
Postovi: 6
Eto, da se svima zahvalim, išao sam u Ikeu i kupio stolicu, čini mi se stvarno odlična Kutija nije prevelika koliko je teška, uzeo ju je vozač u bus i sve je bilo u redu što se tiče transporta.

Sastavili smo ju i stvarno je udobna, no jedino joj trenutno zamjeram što naslon najviše olabavljen i dalje pruža dosta veliki otpor, čini mi se dosta jači nego na onoj u dućanu, pa se nadam da će se i ova moja malo olabavit.
daniel2809 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2016., 18:25   #1473
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Zdebljaj se
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 13:57   #1474
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Evo neki fini iz KTC-a u Pozegi.

BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 14:02   #1475
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Kak to da su te stolice ko iz auta postale toliko popularne? Ergonomski mi djeluju potpuno bezveze, a i glavna funkcija im je potpuno drukcija.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 15:29   #1476
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
"Gejmerske". Kao da donose nekakvu prednost dok se igraš, ili da se ne može igrati na normalnim stolicama.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 15:56   #1477
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
@rendula

I ja se isto pitam...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 16:00   #1478
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Probao marcusa neki dan u ikei. Ovako na izgled mi se činilo da nije udoban, al kad sam se sjeo sve je leglo na mjesto. Udobnost + support za kičmu, ko da me malo i tjera da sjedim ispravno. Kožni mi se čini kvalitetniji, rukohvati su pofutrani za razliku od gumenih koji idu uz platnene, a vjerujem da će i koža duže durat.

Jest da se na koži možda više znoji, al se lakše čisti, dok textil to sve fino upije

Definitivno uzimam, šteta samo što sam zakasnio na akciju, za 800kn def nije bilo bolje kupnje
nub je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2016., 16:27   #1479
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Kak to da su te stolice ko iz auta postale toliko popularne? Ergonomski mi djeluju potpuno bezveze, a i glavna funkcija im je potpuno drukcija.
Kak ne kužiš, ovi bočni stabilizatori služe da te G sila u zavoju ne izbaci iz sica, ili dok te snajper u CoD-u potegne s boka, otvori za pojaseve su ti u biti no_clip hack a nedostatak svih bitnih parametara uredske stolice je fičr
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2017., 10:02   #1480
MarioSM
Registered User
 
MarioSM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Ja mislim da su te stolice popularne kod klinaca "gejmera" jer izgledaju cool a i korisnici istih imaju najcesce 15-16god i jos uvijek zdrava ledja. Probao sam ih u par navrata i meni je to nula bodova, neusporedivo sa bilo kojom kvalitetnijom pravom uredskom stolicom koja je napravljena za +8h sjedenje.
MarioSM je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 18:38   #1481
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Zadnjih par mjeseci razmišljam o kupnji nove stolice pošto je ova trenutna na izdisaju, premda je dobro služila zadnjih 6-7 godina s obzirom na mojih 110 kg.

Gledao sam i kojekakve Racere, Markuse i sl., ali danas naletim na rasprodaju u lokalnom Jysku koji se zatvara krajem mjeseca i kupim stolicu za 550 kn koja je inače koštala nekih 1200-1400 kn. Već sad se osjećam preporođeno.



Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 18:53   #1482
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Rocky Rocastle Pregled postova
Zadnjih par mjeseci razmišljam o kupnji nove stolice pošto je ova trenutna na izdisaju, premda je dobro služila zadnjih 6-7 godina s obzirom na mojih 110 kg.

Gledao sam i kojekakve Racere, Markuse i sl., ali danas naletim na rasprodaju u lokalnom Jysku koji se zatvara krajem mjeseca i kupim stolicu za 550 kn koja je inače koštala nekih 1200-1400 kn. Već sad se osjećam preporođeno.



kako se zove, broj nekakav, model, odo sutra odma pogledaj u yisk zadar da je i ja uzmem ako ima, da se i ja preporodim
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 19:14   #1483
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Jedini stolac u Jysku koji je koliko toliko dobar (konstrukcijski) je ovaj (kako se dugoročno ponaša površina za sjedenje nemam pojma), a što se tiče popusta i akcija u Jysku.. pa oni su non-stop imaju "nazovi akacije" jer imaju napumpane cijene i samo vrte artikle svakih mjesec dana u krug.

Jedina stvar koja je kvalitetno napravljena, a da se može kupiti kod njih je ovaj stol (tko voli puno drvo) no skup je bez obzira na akciju.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 19:37   #1484
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
kako se zove, broj nekakav, model, odo sutra odma pogledaj u yisk zadar da je i ja uzmem ako ima, da se i ja preporodim
Na računu piše Jesby.

@bertone

Možda je ta stolica udobna i kvalitetna, ali za ljude prosječne građe. Na osnovu fotke čini mi se da nije za 190cm+110 kg, odnosno već za par mjeseci bi završila na otpadu. Možda je čak i ona bila izložena, ali jedino sam na ovu koju sam uzeo mogao nasloniti glavu, to je problem kod mene, visina naslona i što veća površina za sjedenje.

A što se tiče njihovih akcija, istina je da često vrte mnoge artikle na "akcijama", pa i stolice, jer su im cijene u startu visoke kao što i sam kažeš, ali ovdje se ipak radi o rasprodaji, pa nisam htio propustiti priliku i za mjesec dana u Lesnini ili nekoj drugoj trgovini platiti tri puta više za sličnu ili istu stvar.
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 23:12   #1485
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ma u pravu si.. ako ti odgovara dimenzijama i ako je išla ispod akcijskih cijena super.. samo sam komentirao da sam isprobao sve njihove stolice i konstrukcijski je ona gore navedena bila najbolja što ne znači da bi izdržala dugo tvojih 110/190.. na kraju i ja sam kod njih piknuo onaj gore navedeni stol, ali veći (širi) s tri ladice kojeg više nemaju u ponudi jer je bio zadnji (izložbeni primjerak) za 5x manje kn (platio sam ga 400 kn a po njihovom cijeniku je bio 2k kn... stavio sam negdje u onoj temi o radnim mjestima i slike).. tako da si u pravu da kad zatvaraju poslovnicu ili rasprodaju zadnje primjerke robe koju prodaju i koju više neće naručivati daju i prave popuste samo da prodaju no to baš trebaš pogoditi
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2017., 23:58   #1486
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Rocky Rocastle Pregled postova
Na računu piše Jesby.

@bertone

Možda je ta stolica udobna i kvalitetna, ali za ljude prosječne građe. Na osnovu fotke čini mi se da nije za 190cm+110 kg, odnosno već za par mjeseci bi završila na otpadu. Možda je čak i ona bila izložena, ali jedino sam na ovu koju sam uzeo mogao nasloniti glavu, to je problem kod mene, visina naslona i što veća površina za sjedenje.

A što se tiče njihovih akcija, istina je da često vrte mnoge artikle na "akcijama", pa i stolice, jer su im cijene u startu visoke kao što i sam kažeš, ali ovdje se ipak radi o rasprodaji, pa nisam htio propustiti priliku i za mjesec dana u Lesnini ili nekoj drugoj trgovini platiti tri puta više za sličnu ili istu stvar.
Pa koja je ovo slučajnost

Danas mi se potrgala stolica i dođem tu i vidim baš tu iz Jyska koju sam koristio. Koristio sam je jedno 4 ili 5 godina i ne da je stolica izdržljiva nego je ono super izdržljiva. Imam 150kg i izležavam se ko prase u njoj i tek sam ju danas razvalio. Ošao mi ovaj dio za nagib jer sam ga stvarno zlostavljao pa sad imam ovaj "popravak" http://imgur.com/a/1TzCw

Ali tebi bi visina kod nje sigurno bila problem jer sam niži skoro 10 cm a ne naslon mi je ispod razine glave. No težinu bi izdržala ziher.

A da ja sam je pokupio za neke male novce jer je bila izložbeni primjerak i zadnji komad.

Zadnje izmijenjeno od: udarnik60. 13.01.2017. u 00:06.
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 01:43   #1487
Rocky Rocastle
Premium
Moj komp
 
Rocky Rocastle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Unknown
Postovi: 247
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Ma u pravu si.. ako ti odgovara dimenzijama i ako je išla ispod akcijskih cijena super.. samo sam komentirao da sam isprobao sve njihove stolice i konstrukcijski je ona gore navedena bila najbolja što ne znači da bi izdržala dugo tvojih 110/190.. na kraju i ja sam kod njih piknuo onaj gore navedeni stol, ali veći (širi) s tri ladice kojeg više nemaju u ponudi jer je bio zadnji (izložbeni primjerak) za 5x manje kn (platio sam ga 400 kn a po njihovom cijeniku je bio 2k kn... stavio sam negdje u onoj temi o radnim mjestima i slike).. tako da si u pravu da kad zatvaraju poslovnicu ili rasprodaju zadnje primjerke robe koju prodaju i koju više neće naručivati daju i prave popuste samo da prodaju no to baš trebaš pogoditi
Da, ali eto vidiš, s vremena na vrijeme i mi nešto ubodemo. Recimo, na ovaj kutni stol pokraj stolice sam naletio u Lesnini za 400 kn. Nije prečvrst ni posebice kvalitetan, ali baš sam tražio prostran kutni stol. Takve stvari čak i da potraju kraće od očekivanog, svejedno se isplate.

@udarnik60
Improvizacija na nivou.

Mene čudi da je moja prethodna stolica toliko izdržala, u zadnjih godinu dana počela se guliti i klimati k'o babin zub, tek sad osjetim razliku...
Rocky Rocastle je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 07:08   #1488
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,002
Kad smo već kod jyska, bio neki dan kod njih i isprobavao onu Stenderup stolicu. IMHO, to je koma, meni s mojih skoro 80kg guzica odmah propala do tvrde daske ispod. Spužva ispod je nikakva i malo mi je preširoka cijela konstrukcija. Možda je taj izložbeni primjerak bio rasturen, ali opet ne mogu si zamisliti kako bi netko sa 100+kg sjedio na tome.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2017., 16:44   #1489
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Užasno, al užasno kod Marcusa iritira ovaj "luft" kad se nasloniš, pa čuješ lagani klik, a stolica se "njiše" +/- koji mm. Na početku korištenja se čini kao da je nešto strgano ili loše montirano, al onda shvatiš da je jednostavno takav mehanizam. Baš iritira
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 16:17   #1490
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Moja preporuka svima, sad je na akciji, meni dosta udobniji od DX-a.

https://megastore.hr/proizvod/e-blue...-gaming-chair/

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Užasno, al užasno kod Marcusa iritira ovaj "luft" kad se nasloniš, pa čuješ lagani klik, a stolica se "njiše" +/- koji mm. Na početku korištenja se čini kao da je nešto strgano ili loše montirano, al onda shvatiš da je jednostavno takav mehanizam. Baš iritira
To sam ja napisao prije mekih 2 mjeseca, rekli su mi da se to može zategnuti, probao sam doma šrafati sve što se može, i dalje se čuje to... Mene isto iritira.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2017., 17:19   #1491
ICO777
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Užasno, al užasno kod Marcusa iritira ovaj "luft" kad se nasloniš, pa čuješ lagani klik, a stolica se "njiše" +/- koji mm. Na početku korištenja se čini kao da je nešto strgano ili loše montirano, al onda shvatiš da je jednostavno takav mehanizam. Baš iritira
Slažem se. Mislim da se to događa jedino kad je naslon zaključan u nekoj poziciji.

S ostalim sam poprilično zadovaoljan za te novce.
ICO777 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 19:51   #1492
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Ima li ko iskustva s Gadbjerg stolicom? Trenutno je na velikom snizenju u Jyska i najvjerojatnije cu je uzet, mislim da ne moze biti losija od gore navedene Jesby koju je kolega nahvalio...
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 21:10   #1493
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ja od kada sam prešao 100kg sve što sam kupio u Yjsku mi se potrgalo, više nikad ne kupujem kod njih. Samo upozorenje.

Kupio jedno 5 stolica kod njih, par ih se potrgalo, svih 5 je škripalo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 21:37   #1494
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
kupio jednom sidalicu u yska i nikad vise...

ja skicam ovu:

http://www.meblo.hr/uredska-stolica-office/pid/3245

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 17.01.2017. u 21:51.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2017., 23:29   #1495
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,680
Za tu lovu mislim da je ona iz mog prijasnjeg posta kudikamo bolji izbor, plus ostane ti 150kn u dzepu jer je trenutno na debelom snizenju, priko 50%...
A to "jednom kupio i nikad vise" vrijedi samo ako usporedjivas prijasnju stolicu od cca 350kn sa nekom danasnjom iste cijene, inace ne vidim smisla.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 12:46   #1496
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Užasno, al užasno kod Marcusa iritira ovaj "luft" kad se nasloniš, pa čuješ lagani klik, a stolica se "njiše" +/- koji mm. Na početku korištenja se čini kao da je nešto strgano ili loše montirano, al onda shvatiš da je jednostavno takav mehanizam. Baš iritira
E bas sad idem trecu markus stolicu zamijeniti u ikeu u roku od 2 godine jer sam i ja mislio da je to potrgano ali skuzio da nemre bas sve 3 bit strgane na isti nacin.nema markusa vise za mene.

Nejdem ipak jer nema niti jedne stolice koja moze konkurirat markusu za tu lovu.

jel se moze mozda podmazat negdje da se ne cuje klikanje to?

Zadnje izmijenjeno od: warlock25. 13.02.2017. u 13:26.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 13:32   #1497
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Je li moguce da mozda samo malo cjepidlacite? Gledam to s druge strane - kocnica je cvrsca od druge dvije stolice do 500kn koje sam rasklimao, imas vise stupnjeva nagiba na izbor i kocnica ne pokazuje znakove umora nakon 2-4mj koliko ih koristim (ti si ih koristio duze, mozda mozes dati bolje misljenje). Tih 5-10mm lufta nisam isao ni istrazivati dok nisam procitao tu par postova.

Ono sto bi bio veci problem (imho) je cvrstoca opruge naslona kada je stisnes do kraja. Kako imam 2 stolice, obje sam nasarafio na najtvrdju oprugu jeri tako pase, ali jedna je malo meksa od druge. Jedna stolica malo lakse propada kad se zavalim, a druga teze. Daleko je to od reklamacije jer mi ne smeta u radu, samo spominjem
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 21:03   #1498
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
ja na stolici od 1100 kn ne zelim nikakvo kliktanje a skripanje sacuvaj boze.
Sva 3 markusa rade neke probleme

i kaj sad uzet za tu lovu?
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 21:11   #1499
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
ja na stolici od 1100 kn ne zelim nikakvo kliktanje a skripanje sacuvaj boze.
Sva 3 markusa rade neke probleme

i kaj sad uzet za tu lovu?
ti kao da je rijec o 1000€, 1000 kn za kvalitetnu stolicu i nije neka cifra
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2017., 21:22   #1500
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
jedno pitanje , dali na markusu možete zakljucati u 1. poziciju dok sjedite na stolcu?
ili se morate ustati da se zakljuca u 1. poziciju kao meni i onda ju nemrete otkljucat dok se opet ne dignete, btw imam 70kila xD

sagnite se pod stolicu da vidite koja je 1. pozicija jer ih ima 5 , sve do nedavno sam mislio da ciljam prvu kad ono 2.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na