Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2015., 07:32   #17191
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Igrao se malo i kod dizanja i spuštanja na obilaznicu. Po ovoj kišurini, 65 na usponu na obilaznicu i 65 na silasku bez ikakvih naznaka da bi mogle popustiti i proklizati. Dalje od toga se nisam usudio.

Uglavnom, jako sam ugodno iznenađen.
uz Pirelli meni jedne od najboljih guma koje san ima.

Mala digresija, kako upirete ako ne klize?
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 08:05   #17192
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova

Ili ići na dobre ljetne gume koje imaju dobre karakteristike u kišnim uvjetima jer je veći dio godine jesen/zima/proljeće takav sa manje snijega eventualno bljuzge pa ako je to opcija što uzeti?


Recimo buđet cca 1.600kn +/- 100kn nije problem.

Hvala na savjetima.
Pošto dolazi zima, uzmi zimske gume. Na proljeće ljetne na drugi set felgi i to ti je najbolja opcija pošto se dosta voziš. 195/65 je daleko jeftinija od 55 profila-ovisi koji ide tvornički na taj auto. 65 profil je jeftin, i ljetne i zimske u tom profilu su oko 50-55 eura, neka solidna marka
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 09:45   #17193
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
" pošto se dosta voziš" pa ako se 400-500km mjesećno smatra tako onda sam u krivu jbg. ja sam umislio da se malo vozim.

Znam da je najbolje imati 2 seta i to sam prakticirao ali smatram da nema potrebe s obzirom na malo/puno vožnje kako tko smatra s obzirom na navedenu kilometražu, što bi ispalo na godišnjoj razini cca 8.000/9.000km, a naravno ni nemam baš love jer nebi onda kupovao kantu za 1.000ojra znam što valja ali...... financijski sam kratak i nemam opcija priuštiti si 2 seta guma u malom vremenskom razdoblju od cca 5mj. a dolazi zima i velike rate za grijanje jbg.

Pokušavam nešto i nekako iskemijati pa sam zato i pitao za savjet(ne šta je najbolje,to znam) nego najrentabilnije u trenutnim uvjetima i mogučnostima.


Hvala svakako na prijedlozima i savjetima.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 10:11   #17194
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Onda nadi sada polovne zimske, pa ces na proljece polovne ljetne i to je to.
Šole je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 10:25   #17195
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Zamijenili mi nedavno službeni auto istim modelom, ali s drugim ljetnim gumama. Umjesto Goodyeara, sad imam Bridgestone.

Ovih par dana što kiša nemilice pada...skidam kapu onom tko je te Bridgestone napravio...Nijedno proklizavanje, a pokušao sam ih gurnuti do granica. Druga i gas i ne da se. Kružne tokove drži isto savršeno iako sam ga znao stisnuti.
Goodyearke su popuštale i auto je išao često preko nosa.

Igrao se malo i kod dizanja i spuštanja na obilaznicu. Po ovoj kišurini, 65 na usponu na obilaznicu i 65 na silasku bez ikakvih naznaka da bi mogle popustiti i proklizati. Dalje od toga se nisam usudio.

Uglavnom, jako sam ugodno iznenađen.
Mala sitnica samo, i jako dobra guma zna lose drzati ako nije tlaku gumama kako treba biti pa ako vam se cini da losije drzi guma, prekontrolirat tlak.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 10:29   #17196
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
??
Ovjes na B4? Pa B4 ima klasični ovjes sa vilicom i kuglom, dva selena do šasije koji drže vilicu i to je to, nije ti to a4, mada je i fama i bajke i priče oko trajnosti istog na a4 smiješna već, jer to priča 99% ekipe koja nije niti sjela u a4 a kamoli ga posjedovala par godina pa da vidi koliko traje ovjes, tako da ono, ne kužim ovu tvoju izjavu.....
moj A4 je izdrzao tocno 3 godine, a onda mu je otisao ovjes. smece samo takvo. nakon 5 g se poceo raspadat.
  Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 11:13   #17197
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Mala sitnica samo, i jako dobra guma zna lose drzati ako nije tlaku gumama kako treba biti pa ako vam se cini da losije drzi guma, prekontrolirat tlak.
Bez brige, tlakovi su bili u redu.

Trenutna guma je Bridgestone Ecopia EP25

http://www.reifendirekt.de/cgi-bin/r...ge=DE&dsco=100
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 11:34   #17198
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
" pošto se dosta voziš" pa ako se 400-500km mjesećno smatra tako onda sam u krivu jbg. ja sam umislio da se malo vozim.

Znam da je najbolje imati 2 seta i to sam prakticirao ali smatram da nema potrebe s obzirom na malo/puno vožnje kako tko smatra s obzirom na navedenu kilometražu, što bi ispalo na godišnjoj razini cca 8.000/9.000km, a naravno ni nemam baš love jer nebi onda kupovao kantu za 1.000ojra znam što valja ali...... financijski sam kratak i nemam opcija priuštiti si 2 seta guma u malom vremenskom razdoblju od cca 5mj. a dolazi zima i velike rate za grijanje jbg.

Pokušavam nešto i nekako iskemijati pa sam zato i pitao za savjet(ne šta je najbolje,to znam) nego najrentabilnije u trenutnim uvjetima i mogučnostima.


Hvala svakako na prijedlozima i savjetima.
Ako baš ne biraš gume, prodam ti ja Michelin Alpin 3, 195/65/15. Meni trebaju nove, a ni ja nisam pri lovi .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 11:53   #17199
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Njuškajući glede inih opcija što i kako zanima me mišljenje o ovim modelima:

1. Vredestein
2. Uniroyal
3. Goodyear

Kupnjom nekog od modela ima znatnih ušteda glede montaže/demontaže 2x godišnje po 200kn, nema skladištenja guma i prevelike brige.
Glede uloga od cca 500ojra za 2 kompleta, na stari auto gdje je vrijednost kao pola istog kupnjom polovnih isto mačak u vreći i opet montaža/demontaža ili ulog u komplet felgi što dolazimo do računice od cca 350kn po točku.....

Znam da JE najbolje komplet zimskih/ljetnih ali nema se para kako sada tako ni na proljeće jbg. auto se vozi normalno,štedno, pemzionerski i skoro pa minimalno nekad stoji i po 4-5 dana da se neupali jbg. nemam kuda ići, autom se ide do bolnice i u mjesećnu trgovinu mislim ako kažem da tenkiram mj. cca 200kn benzina i to je to da sam dosta rekao(možda sam i pretjerao glede prijeđene kilometraže s obzirom na tenkiranje za 200kn jbg. ali bolje staviti malo više, a voziti se manje), dobro sad imam plin ali opet će biti 200kn plina dakle mala ušteda..... malo više vožnje možda...

Auto treba izdržati cca 2 god. barem se nadam bez nekih extra ulaganja ono toći i vozi tako da neke opcije otpadaju premda bi da imam love napravio tako 2 seta i mir ali jbg...... realnost je gadna i neumoljiva nažalost.


Hvala svima na trudu i objašnjenjima.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 12:00   #17200
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Danas sam se dobro provozao i napravio cca 100km po onoj kišurini i auto ide super(netrese,nezanosi,ništa nelupa dakle mehanički ok, malo lošija limarija ali ok to će se riješiti) jedini je problem što su gume loše ali nemoš i ovce i novce s obzirom da me auto izašao 1.000ojra 1god. rege i ugrađen i atest. plin mislim da je to OK.Imam alu felge 15".

Dakle sad tražim "gume" u dimenziji 15" dimenzija 195/55 ili 65(perferiram udobnost) pošto neradim veliku kilometražu 500km max. mjesećno gledam proći što racionalnije pa neznam vrijedi li uzeti cjelogodišnje gume(ako da koje, a da nisu preskupe).

Ili ići na dobre ljetne gume koje imaju dobre karakteristike u kišnim uvjetima jer je veći dio godine jesen/zima/proljeće takav sa manje snijega eventualno bljuzge pa ako je to opcija što uzeti?

Ili treća opcija naći dobre polovne gume vožene 1-2 sezone(ljetne ili cjelogodišnje) na njuškalu???

Recimo buđet cca 1.600kn +/- 100kn nije problem.

Hvala na savjetima.
Prvo, prekasno je da ideš nabaviti ljetne gume jer za mjesec dana počinje obaveza na zimske gume.

Polovne? Ni u ludilu!

Za 195/65 R15 nađeš sva 4 za 1600kn. Baš sam gledao neki dan Nokian D4

Poslije na proljeće uzmeš ljetne.

Ne bi išao na cijelogodišnje. Kum ima loša iskustva, bučne su i lošije ponašaju na mokrom.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 12:03   #17201
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam imao 2 seta polovnih, doduše ne sa njuškala nego sa auto foruma i nikakvih problema.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 12:44   #17202
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Krivo sam te skužio za godišnje km, pošto sam vidio piše plin.
S 5-6000km godišnje, većinu ljudi koje znam vozi cijele godine zimske, jednom u 2-3 godine uzmu nove prednje i vozi dalje, zadnje će trajati godinama jer se ne troše brzo.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 13:20   #17203
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
I mislio sam si da si nešto previdio i povezao glede "plina" kad sam tražio auto gledao sam što dužu regu. a plin je samo bio 1+ više naravno s obzirom na potrebe i prijeđene godišnje km plin i nije bio baš prioritet ali kad je već tu neka ga

Pratim autoindustriju i općenito sve o toj tematici te kupujem Auto-klub od 89god tako da sam u "trendu" ali malo manje u trendu s lovom jbg. pa si nemogu priuštiti nešto bolje i što valja nažalost, a to znam.

Treba proći što jeftinije, a opet da neugrozim baš vožnju sebe i drugih na cesti i neplaćaju mi se kazne jer u cca 25god staža kao vozać nisam platio NI jednu kaznu imao 2 manja unfala jednom kriv(popravak bio 200ojra na oba auta) drugi puta ne ali uglavnom sitne kvrcavice te dosta pazim kad sam u autu.
Svejedno bez obzira što se nema love gledam da zadovoljim barem što više uvjeta glede auta/sebe/prometa naćina vožnje te potreba.
Svaka NOVA guma bilo ljetna/zimska/cjelogodišnja je bolje od stare 5god i sa 2-3mm ripnom tako da nešto moram iskemijat i kupit sad par dana prije kasnije ali taj trošak nemogu izbjeći pa gledam proći što bolje glede financija i potreba/mogućnosti i sve treba dobro odvagati, a opet se mirno voziti i spavati.

Hvala na sugestijama i savjetima koji su uvijek dobrodošli ali nekada se nažalost nemogu primjeniti ali ne iz razloga što nebi želio već zbog fin. nemogućnosti.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 13:33   #17204
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
I mislio sam si da si nešto previdio i povezao glede "plina" kad sam tražio auto gledao sam što dužu regu. a plin je samo bio 1+ više naravno s obzirom na potrebe i prijeđene godišnje km plin i nije bio baš prioritet ali kad je već tu neka ga

Pratim autoindustriju i općenito sve o toj tematici te kupujem Auto-klub od 89god tako da sam u "trendu" ali malo manje u trendu s lovom jbg. pa si nemogu priuštiti nešto bolje i što valja nažalost, a to znam.

Treba proći što jeftinije, a opet da neugrozim baš vožnju sebe i drugih na cesti i neplaćaju mi se kazne jer u cca 25god staža kao vozać nisam platio NI jednu kaznu imao 2 manja unfala jednom kriv(popravak bio 200ojra na oba auta) drugi puta ne ali uglavnom sitne kvrcavice te dosta pazim kad sam u autu.
Svejedno bez obzira što se nema love gledam da zadovoljim barem što više uvjeta glede auta/sebe/prometa naćina vožnje te potreba.
Svaka NOVA guma bilo ljetna/zimska/cjelogodišnja je bolje od stare 5god i sa 2-3mm ripnom tako da nešto moram iskemijat i kupit sad par dana prije kasnije ali taj trošak nemogu izbjeći pa gledam proći što bolje glede financija i potreba/mogućnosti i sve treba dobro odvagati, a opet se mirno voziti i spavati.

Hvala na sugestijama i savjetima koji su uvijek dobrodošli ali nekada se nažalost nemogu primjeniti ali ne iz razloga što nebi želio već zbog fin. nemogućnosti.
Na tvom mjestu, s toliko malo kilometraže, i obzirom na lokaciju, Slavonija, stavio bih nove zimske, ali ne neki cirkus, nego zimske sa što boljim karakteristikama po kiši, jer tog u našem podneblju imamo najviše kroz godinu, i vozio se na njima. Tu tvoju kilometražu će vrlo vjerojatno izdržati željene 3 godine bez ikakvih problema. Netko je ranije linkao nokianov novi model, tako nešto recimo.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 01:08   #17205
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Cesta jucer navecer.. Kad ste vec kod kise.



Ja imam dve polovne zimske na SX4 sad ce trecu godinu i te dve su jaci par tog seta. Problema nema. Treba pazit da nisu prestare kad se kupuju a ostalo se vidi.. Tolko sam se navikul na kisu i 4x4 da mi je danas bila jeza za vozit po suhom po Zg. Osjecaj straznjeg kraja auta, pero light ko da ga nema sad po suhom sa prednjim. Preode brzo al iznenadilo me..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 16.10.2015. u 23:59.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 16:10   #17206
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Fina scena sinoć vraćam se doma i ispod haube se počne pušiti ko iz dimnjaka, meni mrak pao na oči (nije pomogla činjenica da sam se vozio od ispod savske pa do remize skoro 30 minuta). Istaknuo bih da unatoč činjenici da sam imao sva 4 upaljena žmigavca i da se vidi da mi se iz auta puši ljudi nisu bili spremni napraviti mi mjesta da se isključim kvalitetno iz prometa, a ne da stajem nasred zagrebačke, sva sreća pa ima nekih kamiondžija koji imaju 2 bistre u glavi.

Probio na ekspanzivnoj posudi mjerač i ispraznio se sistem. Termoprekidač, termostat, posuda, mjerač i antifriz = 600kn (+ruke).
__________________
Kupujem VW Golf II 1.6D

"Dok je meni dvojke vozaću djevojke"
dashko je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2015., 23:26   #17207
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2015., 16:12   #17208
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Vidi ovdje nudi li ti se što jeftinije

https://kompare.hr/osiguranje/auto-osiguranje/
Hvala za ovo stvarno me spasilo. Punto za 699kn, a za skuter sam zvao i opet najpovoljnije.
__________________
www.rabbits-clan.com
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 00:08   #17209
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Upravo sam vidio novu Civic Type R, crvena, izgleda ko cirkus na kotačima.
Osoba koja ju je dizajnirala treba dobit doživotnu zabranu prilaska bilo kakvom crtaćem priboru.

Zadnje izmijenjeno od: jed2i. 19.10.2015. u 00:19.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 01:12   #17210
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Upravo sam vidio novu Civic Type R, crvena, izgleda ko cirkus na kotačima.
Osoba koja ju je dizajnirala treba dobit doživotnu zabranu prilaska bilo kakvom crtaćem priboru.

Ti si lud, predivna je i premocno izgleda
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 07:27   #17211
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ako si 13 godišnjak koji igra NFS prvi put da
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 11:50   #17212
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
znas kak je bilo kad sam postavio pitanje da li kupiti accorda na tadasnje kultnom h.r.a.
"ako to moras pitati, nije honda za tebe"
  Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 12:26   #17213
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Javi mi kakve su

Planiram ih uzet u istoj dimenziji. Imao S3+ u dimenziji 195/65/15 na bivšem autu i zadovoljan sam bio. Po kiši trebao malo paziti ali zato po snijegu sam išao gdje god poželim.
Montirane u četvrtak (15.10.) i do jutros sam prešao na njima malo preko 1200 km. Po kiši sam ih vozio oko 300-350 km i nešto mi tu ne štima. Moguće da je zbog toga što su bile apsolutno nove i tek montirane pa, možda, postoji mogućnost da još nisu baš bile na mjestu.
Uglavnom, na Romaniji sam u više navrata osjetio klizanje zadnjeg kraja (Megan II karavan), a zatim i čitavog auta. Ništa strašno što bi se moralo posebno korigovati, ali se osjeti na volanu i u guzovima.

Dio puta sam ih vozio po primorju i na temperaturama od +20-25 nisu proklizivale kao sto su proklizivale S3(+) pri naglom dodavanju gasa.

Sve u svemu, moram ih još provozati da bih mogao dati neku ocjenu.

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 19.10.2015. u 15:20.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 12:37   #17214
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Hmm, trebala bi biti bolje na kiši od S3+, tu je zapravo i caka. A ako kažeš da baš nisu nešto bile onda mi tu nešto smrdi.

Ali vidjet ćeš nakon 2-3000 km kako će biti. Za snijeg i ostalo bi trebale biti odlične kao i S3+

Meni su moje stigle u subotu ali ih neću još montirat dok ne zahladi, imam fore još mjesec dana
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 13:54   #17215
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Meni se bas i nisu iskazale po kisi. Nit one nit S3. Auto je klizao s objema.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 14:08   #17216
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Montirane u četvrtak (15.10.) i do jutros sam prešao na njima malo preko 1200 km. Po kiši sam ih vozio oko 300-350 km i nešto mi tu ne štima. Moguće da je zbog toga što su bile apsolutno nove i teko montirane pa, možda, postoji mogućnost da još nisu baš bile na mjestu.
Uglavnom, na Romaniji sam u više navrata osjetio klizanje zadnjeg kraja (Megan II karavan), a zatim i čitavog auta. Ništa strašno što bi se moralo posebno korigovati, ali se osjeti na volanu i u guzovima.

Dio puta sam ih vozio po primorju i na temperaturama od +20-25 nisu proklizivale kao sto su proklizivale S3(+) pri naglom dodavanju gasa.

Sve u svemu, moram ih još provozati da bih mogao dati neku ocjenu.
Ako su full nove, onda na sebi još imaju onaj drek koji služi za odvajanje od kalupa i konzerviranje (ulje?), pa se valjda još nije skinulo do kraja.

I moje Michelinke su bile čudne prvih par sto kilometara dok ih jednom nisam provozao po autocesti, tada je sve leglo kako spada.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 14:58   #17217
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ako su full nove, onda na sebi još imaju onaj drek koji služi za odvajanje od kalupa i konzerviranje (ulje?), pa se valjda još nije skinulo do kraja.

I moje Michelinke su bile čudne prvih par sto kilometara dok ih jednom nisam provozao po autocesti, tada je sve leglo kako spada.
Na to sam i ja sumnjao.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 16:17   #17218
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Čovjek prešao 1200 km, davno je to sišlo s guma.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 16:24   #17219
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Guma mora početi nakon 500km doziranja da skine zaštitni sloj. Onda počinju funcionirati. Ali, za Savu ne mogu baš pozitivno reći.

Cijena je OK i dobro ponašanje na snijegu. Ali kad na scenu nastupa drugačiji sloj asfalta i kiša , par lokve vode onda ide druga pjesma. Kližu ako ne prilagodiš po uvjetima i brzini.

Toliko sudara sam vidio u životu i lakše vidi ime Sava. Sve jasno.

Razumijem da je teška kriza u državi. Nekome treba auto i ograničenost u cijeni.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 16:37   #17220
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ne želim da ovo što ću sad napisati ispadne kao kakanje po Savi S3+ ali...

... prije par godina vozim Praškom 30 km/h oko 6-7 metara iza Kangooa, kolnik je lagano mokar od blage kišice i lik u Kangoou zakoči k'o sivonja jer je vidio policajca i prepao ga se... zakočim i ja no Sava prokliže i uključi se ABS koji fino pusti auto i moj prednji branik završi ispod Kangooa... rezultat lošeg Savinog kočenja po blago važnoj cesti je 17.000 kn štete na mom autu, a na Kangoou nula kuna .. e sad, da li se isplati razlika od 100 ili 150 kn po gumi?!... meni da.
bertone je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na