Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.07.2017., 09:46   #1
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
(riješeno) GTX 770 crni ekran

Imam jedan mali problemčić. Kupio sam GTX770 Gainward Phantom 4GB.

Problem je da nakon nekog vremena, cca 15 min, više manje pojavi se crni ekran i zvuk stane pa moram ručno resetirati komp da bi opet ušao i winse. Probao sam igre i Unigine benchamrk i sve uredno prolazi. Temperature su u granicama normale. Za sada se dogodilo 2-3 puta u sat vremena samo dok sam surfao u chrome-u ili gledao seriju u kodi-u. Da li je grafička defektna pa da ju vratim ili je neka glupost koja se da riješiti. Pod moj komp su sve komponente. Napajanje je 650W 80 plus silver. Komp je svakako star ko biblija ali da li je moguće da je samo neka nekompatibilnost u pitanju?

Hvala unaprijed!
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 09:56   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
ako ikako možeš, probaj grafu u nekom drugom kompu na taj način koristiti (na koji se zacrni). Probaj poisključiti sve power saving modove, BIOS/Windows pa vidi jel pomoglo.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2017., 10:08   #3
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Hvala na savjetu. Budem probao popodne kada dođem doma. Imam jedan noviji komp kod buraza od cure pa ću i tamo probati. Kolika bi trebala biti maksimalna temp ove grafičke pod full loadom? Nisam pratio baš ove gtx-ice pošto sam bio zadnjih 10 godina na ati-u pa me zanima.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 11:04   #4
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
80ak
  Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 11:07   #5
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
E tako je i bilo max 82 pod 100% opterećenjem u benchamrku. Znači to je ok jer sam vidio i stare rivjuove da su išle oko 80 +/-

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 17.07.2017. u 11:57.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 11:51   #6
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Imam dosta iskustva s GTX 770 / 780, trenutno je Gainward 780 GTX GLH u kompu.

Prvo i osnovno je probati u drugom racunalu. Mozda je do kompatibilnosti / PCIe brzine, statijaznam...

Zatim makni kompletno drivere s DDU (Display Driver Uninstaller) i reinstaliraj neke malo starije (iz 2016.).

Last but not least, temperature mi se cine visoke za Phantom hladnjak. Kod mene je max 72C nakon 1h Valley u 13 godina starom kucistu s 1x140 i 1x120 ventilatorima. Ocisti ventilatore i stavi novu termalnu pastu, naravno ako smijes tj. ne gubis mogucnost vracanja kartice. Testiraj karticu s otvorenim kucistem i dodatnim hladjenjem / ventilacijom.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 11:56   #7
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Hvala na savjetima. Temperature jesu veće ali mi se taj crni ekran ne pojavljuje kada ju opteretim bez obzira na temperature već kada surfam laganini, znači nema pravila nego random. U Idle su mi temp od cca 33-40 stupnjeva. Moja fantomica je sa 2 venta a vidim da postoje i verzije sa 3 venta, možda su zato veće temperature kod mene, a i upravo sam vidio da za moju verziju ima noviji bios na sajtu od gainwarda dok za verziju sa 3 venta nema nikakav bios update. Budem nakon posla probao prvo sa novijim biosom.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 12:57   #8
softwaremaniac
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Doma
Postovi: 134
Ja sam imao tu situaciju. Bilo do grafike. Probaj u drugom PC-u i drugu karticu u ovom PC-u da vidiš. Je li zadnji BIOS na ploči?
softwaremaniac je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 12:58   #9
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Zadnji bios na ploči. Do jučer sam imao 7850 u kompu i radilo sve godinama ok.

EDIT

Probao bios update i kaže da već imam najnoviji i da nema potrebe za upgrade-om. Zatim još jednom probao izbrisati sve drivere ATI i nvidia sa driver cleanerom iz safemode-a i pustio desetku da skine sama drivere koji su po datumu stariji cca preko mjesec dana od službenih zadnjih sa nvidijine stranice. Testirao sat i deset minuta dirt rally na ultra detaljima i sve prošlo bez crnog ekrana s time da je temp po log file-u od gpuz-a bila max 82 stupnja. Inače je u idle grafa cca od 35 do 41 stupanj a fan speed 35%. Evo već 2 sata na kompu i sve za sada radi ok. Sinoć mi je u sat i pol cca 3-4 bio crni ekran. Bumo vidli kako će dalje.

Zadnje izmijenjeno od: SaleFFS. 17.07.2017. u 18:50.
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2017., 19:55   #10
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Grafa bez problema vrti zahtjevne igre, ali se rusi tijekom surfanja? Zvuci poznato. Ja bi se kladio na ono zbugirano Adobeovo Flash sranje.
nex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2017., 20:11   #11
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Evo od kad sam došao sa posla i stavio win 10 update drivere sve sam živo istestirao i nijednom mi se nije pojavio crni ekran niti zamrznuo pc. Budem još dan dva testirao da budem siguran ali mislim da bi sada to trebalo biti ok. Možda je najnovija verzija drivera jednostavno loša za ovaj gpu. Povijest je dokazala da se takve stvari događaju pa neka za sada ostane na tome Hvala svima koji su pokušali pomoći. Javim kroz koji dan da li je to zbilja to
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na