Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2011., 20:32   #1
Boki95
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Exclamation XFX Core 80+ 550W problem

Danas sam kupio navedeno napajanje.
Upalim komp i sve 5, zatim on malo stoji upaljen dok ja spremam alat i tako ja pospremim i idem malo nabacit crysis 2 sa Dx11 i High resolution textures kad ono pocne se loadat i odjednom se zamrzne.
Pokusao sam upalit task manager ali nije islo, zatim sam ga ugasio i provjerio dali je sve dobro spojeno.
Idem ga ja ponovno upalit kad ono dode do windows screena krene loadat i zamrzne se - opet sam ga restartao.
Onda sav bijesan vratim stari cx400 i sve super crysis 2 radi besprjekorno kao i prije.
maknem cx400 i stavim opet XFX 550w pokrenem crysis 2 igram desetak minuta i sve ok, upalim prime95 na barem 15minuta i sve super.
Sad posto zelim biti 100% siguran da je napajanje ispravno i tako ja skinem OCCT i pokrenem PSU Test na 6min i krene PSU test i niti 2 minute kad evo opet se sve smrznulo!
Sad koja su vasa misljenja? dali je napajanje ispravno ili ne?
Boki95 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 21:57   #2
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
OCCT PSU test je najžešći test koji doslovno rasturi PSU,na nekom stranom forumu (nesjećam se više kojem) sam ne tako davno čitao kako savjetuju izbjegavati korištenje OCCT PSU testa jer doslovno "spali" napajanje.
A gle,.. Corsair CX400 je moćna zvijerčica,ali da bi bio 100% siguran stavi i njega na OCCT PSU test pa vidi,..ako se s njim komp ne smrzava onda znaš koje napajanje je loše ili neispravno .
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2011., 22:31   #3
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
OCCT PSU test je najžešći test koji doslovno rasturi PSU,na nekom stranom forumu (nesjećam se više kojem) sam ne tako davno čitao kako savjetuju izbjegavati korištenje OCCT PSU testa jer doslovno "spali" napajanje.
.
Lijepo napisano, fora zvuči al na žalost to tako ne radi
Alvin je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 09:54   #4
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor Alvin Pregled postova
Lijepo napisano, fora zvuči al na žalost to tako ne radi
Itekako je tako!,..nepričam to zato što sam to pročitao već me i moje iskustvo sa OCCT-om nažalost naučilo pameti.
U real-lifeu ne postoji situacija gdje će se GPU,CPU,PSU ili memorija toliko opteretiti kao pri testiranju sa OCCT.
Nažalost zahvaljujući OCCT-u osobno sam spržio jednu 4870 (izgorili VRM-ovi jer sam stavio kvalitetan aftermarket cooler koji ih nije adekvatno hladio ali glavno da je GPU temp bila 18C manja) i Chieftec 500W koji se toliko zagrijao da se komp samo zgasio i to je to, (hvala Bogu da Chief nije potegnuo ploču ili nešto drugo sa sobom).
Dakle rezime,..oprez dok koristite OCCT test i obavezno pratite temperature jer će dotični test maximalno i do krajnjih granica opteretiti komponente koje testirate.
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 10:46   #5
Boki95
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Evo danas ja odnesem napajanje u servis i lik ga spoji na i7 950/GTX570 i upali 3D Mark 06 pozove me da vidim i tako prolaze testovi i nista, ni da bi se zamrznulo!!
Sad ja sav nad**an kazem da kod mene nije tako, zatim mi je rekao da ostavim napajanje tamo do ponedeljka pa ce mi javit dali je ispravno ili ne.
Ja sam mu reko neka proba pokrenut OCCT PSU test, ali on nista on kaze ma dovoljan je 3D mark 06.
I dobro samo cekam da mi jave da je s napajanjem sve uredu onda cu ih sterat u 3 pi*** ma****** donjet im svoju konfu , spojit napajanje i pokrenut OCCT pa nek vidi da je neispravno.



EDIT:
Moja greska nije testirano 3D Mark Vantage-om nego sa jos starijim 3D Mark 06!!

Zadnje izmijenjeno od: Boki95. 16.07.2011. u 11:45.
Boki95 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2011., 15:18   #6
Alvin
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 853
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Itekako je tako!,..nepričam to zato što sam to pročitao već me i moje iskustvo sa OCCT-om nažalost naučilo pameti.
U real-lifeu ne postoji situacija gdje će se GPU,CPU,PSU ili memorija toliko opteretiti kao pri testiranju sa OCCT.
Nažalost zahvaljujući OCCT-u osobno sam spržio jednu 4870 (izgorili VRM-ovi jer sam stavio kvalitetan aftermarket cooler koji ih nije adekvatno hladio ali glavno da je GPU temp bila 18C manja) i Chieftec 500W koji se toliko zagrijao da se komp samo zgasio i to je to, (hvala Bogu da Chief nije potegnuo ploču ili nešto drugo sa sobom).
Dakle rezime,..oprez dok koristite OCCT test i obavezno pratite temperature jer će dotični test maximalno i do krajnjih granica opteretiti komponente koje testirate.
Konfiguracija mora radit stabilno i dobro bez obzira na opterećenje, dakle i onda dok su sve komponente na 100% u real-life je teško postić i da cpu i gpu i disk i ostale komponente rade na 100% istovremeno e zato postoji occt i sl.
Dok su sve komponente pod max opterećenjem potreba snage koju daje napajanje je naravno veća ali PSU to mora izdržat ako je u potpunosti ispravan i dobro dimenziran
Psu mora bit dobro dimenzioniran jer ukoliko nije desit će se ono što se desilo tebi
Vram si si sam spalio svojom greškom a isto bi ti se desilo i bez occt prije ili poslije
A niti jedan program ne može opteretit bilo koju komponentu 110% ukoliko ona nije oc.
Dakle occt(ili bilo šta drugo) može ako znate što radite, u protivnom možete napravit štetu na jednoj ili više komponenti
Sa rezime-om se u potpunosti slažem

3d mark nisam dogo koristio i neznam koje su promjene u novijim verzijama ali ako se ne varam 06 je benchmark program koji testira prvo 3d zatim procesor tj testira ih odvojeno a samim time nije izbor za testiranje PSU-a.

Zadnje izmijenjeno od: Alvin. 16.07.2011. u 15:27.
Alvin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na