Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2011., 22:38   #1
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
(riješeno) GTX 260 se pregrijava,...pomoć!

Dakle imam problem sa pregrijavanjem grafe BFG GTX260 OC.
Grafa radi u idlu sa 55-58C (spušteni clockovi MSI-om) dok se u loadu temp. penje i penje ,..pređe preko 100C pa ja ručno prekinem 3DMark ili igricu jer me frka tih temperatura.
Grafu sam rastavio,očistio te stavio novu pastu no bez rezultata.
Zanimljivo da su temperature memorije i naponskih regulatora o.k. dok je samo gpu temperatura problem.
Kad stavim staru 8800GTS sve radi super i tep. u loadu je max. 75-80C.
Zanima me dali je možda moguće da mi napajanje nije dovoljno snažno za GTX 260 OC?,..napajanje je AOpen 450W,...3.3V-22A...5V-15A...12V1-18A...12V2-18A te dali se uopće zbog slabog napajanja grafa može u 3D radu pregrijavati?
__________________
Psittacula Eupatria
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 11:05   #2
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Dakle imam problem sa pregrijavanjem grafe BFG GTX260 OC.
Grafa radi u idlu sa 55-58C (spušteni clockovi MSI-om) dok se u loadu temp. penje i penje ,..pređe preko 100C pa ja ručno prekinem 3DMark ili igricu jer me frka tih temperatura.
Grafu sam rastavio,očistio te stavio novu pastu no bez rezultata.
Zanimljivo da su temperature memorije i naponskih regulatora o.k. dok je samo gpu temperatura problem.
Kad stavim staru 8800GTS sve radi super i tep. u loadu je max. 75-80C.
Zanima me dali je možda moguće da mi napajanje nije dovoljno snažno za GTX 260 OC?,..napajanje je AOpen 450W,...3.3V-22A...5V-15A...12V1-18A...12V2-18A te dali se uopće zbog slabog napajanja grafa može u 3D radu pregrijavati?
Koja je to točno grafa? Ja nalazim BFG GTX 260 OCX, BFG GTX 260 OCX MAXCORE, tu tvoju baš i ne. Ako ima heatpipe, možda je on otišao u klinac, možda hladnjak dobro ne leži na GPU.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2011., 13:20   #3
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
Dakle imam problem sa pregrijavanjem grafe BFG GTX260 OC.
Grafa radi u idlu sa 55-58C (spušteni clockovi MSI-om) dok se u loadu temp. penje i penje ,..pređe preko 100C pa ja ručno prekinem 3DMark ili igricu jer me frka tih temperatura.
Grafu sam rastavio,očistio te stavio novu pastu no bez rezultata.
Zanimljivo da su temperature memorije i naponskih regulatora o.k. dok je samo gpu temperatura problem.
Kad stavim staru 8800GTS sve radi super i tep. u loadu je max. 75-80C.
Zanima me dali je možda moguće da mi napajanje nije dovoljno snažno za GTX 260 OC?,..napajanje je AOpen 450W,...3.3V-22A...5V-15A...12V1-18A...12V2-18A te dali se uopće zbog slabog napajanja grafa može u 3D radu pregrijavati?
propuhao si i ocistion Finnove na hladnjaku grafe? znaci one finnove koji su odmah do venta? da nisi te preskocio jer prema simptomima mi i vuce bas na to. Ajde vidi i javi. najbolje je propuhati kompresorom ako imas frenda ili nekog tko ga ima...
alengrosevic je online   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 16:49   #4
sina xx3
Premium
Moj komp
 
sina xx3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Evo našlo se rješenje,..ali nažalost nakon višesatnog mudrovanja i jedno desetak skidanja i stavljanja hladnjaka.
Naime grafu sam kupio polovnu i već pri instaliranju i prvom testiranju sam skužio da su temp. prevelike,...skidao sam hladnjak,očistio stvarno detaljno,nanio novu pastu i nove termalne gume na vrm-ove,no bez rezultata dok nisam valjda pri zadnjem skidanju hladnjak skužio da je prijašnji vlasnik u nastojanju da bakrena jezgra hladnjak što bolje naliježe na grafički chip napravio glupost... izbrusio je za 0,3-0,4 mm (tragovi turpijice) najviše dijelove hladnjaka tj. uzvišenja u kojima su navoji za vijke.
Time je dobio jače nalijeganje bakrene jezgre ali nije skužio da se grafa sva "spigala" zbog prevelike i neravnomjerne zategnutosti.
Vjerovali ili ne samo sam otpustio svaki vijak na grafi za skoro čitav krug dok nisam dobio na oko ravnu grafu,...stavio u komp i mojoj sreći nema kraja....idle 48C,...3DMark06..65C
Izvrtio par zahtijevnih igrica i najviša zabilježena temperatura 78C sa ventom na 90%...što nije baš najtiše ali je učinkovito,.. a naročito za ove vrućine.
A već sam bio u bedu da sam popušio pri kupnji polovnjaka....
__________________
Psittacula Eupatria

Zadnje izmijenjeno od: sina xx3. 16.07.2011. u 09:58.
sina xx3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 17:01   #5
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Meni nije jasno,zasto se uvijek nadje neka gluperda da cacka po grafickoj i ide turpijati neka sranja. Da su to tako zamislili inžinjeri u nVidiji,onda bi uz svaku graficku dijelili komplet turpija za sam svoj majstor.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2011., 17:23   #6
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor sina xx3 Pregled postova
..prijašnji vlasnik u nastojanju da bakrena jezgra hladnjak što bolje naliježe na grafički chip napravio glupost... izbrusio je za 0,3-0,4 mm (tragovi turpijice) najviše dijelove hladnjaka tj. uzvišenja u kojima su navoji za vijke.
Time je dobio jače nalijeganje bakrene jezgre ali nije skužio da se grafa sva "spigala" zbog prevelike i neravnomjerne zategnutosti.
Daj javi mi na PM ako je netko s foruma - čisto da "majstora" stavim na ignore aka black listu
Hvala na razumijevanju.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na