Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.09.2020., 09:58   #25801
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
vidim homofobija na najjače. samo naprijed. pokaži se u pravom svijetlu.
otišlo je u krivom smjeru vidim.
balakan express
Omasio si ceo fudbal.

Zar ti zivis ispod kamena ili nesto? Vidi se da nisi upucen jer ne shvacas o cemu kolega govori. I, u pravu je.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 12:57   #25802
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
vidim homofobija na najjače. samo naprijed. pokaži se u pravom svijetlu.
otišlo je u krivom smjeru vidim.
balakan express
Jesi li propustio #metoo kampanju?
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2020., 14:37   #25803
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
The Social Dilemma prilicno kontroverzni dokumetarac o necemu sto svi koristimo vise ili manje. Iako koristim Facebook, YouTube i opcenito socialne mreze slabo jer sam znao za ovo sto govore u dokumentarcu i prije (no nisam znao da je to toliko u detalje i da oni to s namjerom i svjesnoscu rade).

Ako ste pogledali slobodno bacite komentar. Nazalost trebam Facebook, ali vec sam ga ionako prejako srezao, ali definitivno cu smanjiti gledanje, bez emaila isto tak nemogu...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 15:37   #25804
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
IMHO, nema ništa kontroverzno u dokumentarcu. Baci pogled (ako već nisi) na Citizenfour i ostatak sličnih materijala.
Citiraj:
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
2.2 billion monthly active users (January 2018)
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 15:50   #25805
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Gledao sam Citizenfour, ali ovdje mi je jasno da ovi koji su radili u tim kompanijama lijepo to iznose na vidjelo i nitko jos nista nije poduzeo. U americi navodno kak se pricalo da su hackeri sredili da Trump pobjedi, ruski, a nisu hackeri nego social media majstori koji su preko reklama podigli njegovu kampanju... To su nagadjanja, ali da ti mozes mjenjat misljenja rudi reklamama i gurat ih tamo gdje hoces je strasno.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 15:55   #25806
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Nažalost je tak, a ljudi su danas više nego ikad podložni (tuđim) sugestijama bez da uopće stanu na tren i razmisle, a tehnologija nas je fino unazadila u tom smislu, pa se više uopće ne dovodi u pitanje kad je "nešto na netu".

Netko i da hoće ne može ništa poduzeti, jer je s vremenom sve skupa postalo preveliko i previše toga sada ovisi o "uslugama" koje te firme nude, da bi se netko uopće konkretno pozabavil s time.

Ja možda i ispadam čudak u ovakvim raspravama, jer uopće ne koristim društvene mreže, ali mislim da nisam propustil ništa previše bitno.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 17:28   #25807
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovaj social dilemma nije bas o tome jel nesto je ili nije, mislimm uhvatili su se i fake news. Mene vise zabrinjava AI koji automatski radi i kako su to lijepo objasnili u dokumentarcu. Glumi onaj iz Mad Maxa, tko je gledao odmah ce ga prepoznat, haha

AI je tu, ta superracunala su mocna, a sad zamisli dok dodje pravo quantno racunalo neznam gdje ce nam biti kraj. A najbolji podatak je da je procesing power u posljednjih nekoliko godina skocio za strasno puno, nikada nista u povijesti covjecanstva nije toliko skocilo kao procesing power, a sve da se ta velika data cim prije i lakse procesuira. A gdje su tu ovi crypto algoritmi pa mineri, joj strah me uopce zamisliti ako bi ovi krenuli u tom smjeru. Pod ovi mislim ove ogromne multi miljarderske kompanije (Google, Facebook, Amazon i drugi)
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 17:39   #25808
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Pogledal sam Social Dilemma, zato i velim da nema ništa kontroverzno u tom dokumentarcu, jer su još jednom, kao i mnogi prije njih pokrili sve aktualne teme.

Ni jedna od tih firmi ne bude dopustila da im se na bilo koji način ugrozi poslovni model, koji kao što imamo prilike vidjeti - funkcionira besprijekorno.

Umjetnu inteligenciju smo isto tak mi sami stvorili i pustili u svijet, tak da sad više nema mjesta čuđenju.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 17:43   #25809
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da znam, pod kontroverznim mislim kako su ovi bivsi zaposlenici tih kompanija progovorili i kako nemaju dlake na jeziku. A nije mi jasno zasto? Nakraju lik kaze obrisite racune, pa necemo valjda stvarno morat brisat racune, nije sad jos tako strasno, u USA su izbori sad i kladim se u biti vec je poznato da ce biti krvave kampanje preko Facebooka i drugih oglasivaca.

Inace Europa pokusava nesto s tim kompanijama da se drze zakona ali sve je to slabo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2020., 17:50   #25810
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Jedino, ako misle istovremeno ugasiti sve podatkovne centre i općenito kompletnu infrastrukturu svih tih firmi - onda im mogu nešto, ali sad je lagano i prekasno za takve akcije. Svi oni imaju koristi jedni od drugih. Pretvarati se da Zuckerberg i sl. uistinu mare tko je predsjednik koje države, je tak jasno bezveze, jer takvi ko on mare samo o tome da je njihova platforma ta koja ima najviše utjecaja na sve oko sebe. To pak, za sobom povlači ogromne količine novaca, utjecaj ove ili one vrste, nema čega nema. To je jedino do čega je njima stalo. Jasno, njihov interni marketing odradi svoje, pa se malo pretvaraju da vode računa o uzrocima "štetnosti" proizvoda koji guraju, ali to je samo da u tom datom trenutku skinu pogled javnosti sa sebe i usmjere ga ono bitno - "poznata starleta u društvu bogatog poduzetnika viđena ispod stola popularnog lokalnog restorana", itd.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas