Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2008., 18:47   #1
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Prokleto umrezavanje

Izgubio posteno vremenai apsolutno nista ne napravio.
Situacija je, glavni PC, na netu preko Siemens C010, naravno lanom. Sad je lik kupio laptop, i on bi net...na lapu je vista i nece da je brise (just for the record).

Tip hoce wirelessom na net. I kupio je neki "Micronet" USB wifi stick. Probao sam ih umreziti i ici na net preko glavnog PCa. Igrao se IP adresama i gatewayevima i svime sta mi je napamet palo, al nebi bog to upogonio. Max sta sam uspio je da se lap spoji na wireless mrezu sta sam napravio na PCu, al nikakav ping ne prolazi, workgroup i IP range su sve u redu.

Jednostavno sam izgubio sve ideje....ima li tko savjet?

Tnx
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 19:04   #2
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
jel si spustio firewall?
Vjeko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2008., 19:11   #3
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Prvo jedan savjet, mreža se ne slaže zbrda zdola, sprobaj ovo sprobaj ono... Trebaš točno zapisati sve i tak složiti....

Ne kužim još par stvari u tvom opisu, tipa kod koga je taj USB stick sad? na tvoj kompu? Znači on hoće na net preko tebe ili šta? jer direktno na router ne može wirelessom...

1. Isprogramiraj Siemensa tako da se sam spaja na net (PPPoE)... dakle, siemens će biti uvijek na netu i koji god će mu uređaj pristupiti imat će internet... Ako ovo ne znaš napraviti reci pa ćemo taj korak riješiti...
Stavi si adresu routera na recimo 192.168.1.10

2. Spoji se s LAN kabelom na router i stavi si statičku adresu na LAN karticu u kompu.... IP: 192.168.1.1; Subnet mask - 255.255.255.0; Default gateway - 192.168.1.10 (znači adresa routera) i upiši DNS servere - za T-skam su: 195.29.150.3 i 195.29.10.4

3. Sad bi na kompu trebao imati net.... prvojeri...

4. Uštekaj WLAN stick i podesi IP na statičko... IP: 192.168.1.2 a ovo ostalo sve isto... (nije niti važno za DNS i defaul gateway ali svejedno napiši)

5. Na wirelessu laptopa upiši pod IP postavke sljedeće: IP: 192.168.1.3, a ovo ostalo isto kao i na LAN kartici kompa....

6. wireless laptopa i WLAN stick na kompu spoji kao ad-hoc....

7. Označi LAN i WLAN vezu na kompu mišem i desni klik i napravi Bridge

8. Obavezno na kompu u opcijama uključi sharing internet connection

E sad, ako sam ja dobro shvatio pitanje, onda je ovo jedino rješenje s wirelessom a da laptop ima net.... naravno, najbolje je riješenje LAN-om pri čemu prvi korak treba opet napraviti... (naravno ako već nije)
No, ovo je ujedno i najgore rješenje i ima puno ograničenja.... Laptop ima net samo kad je glavni PC upaljen... To naravno opterečuje i glavni PC jer preko njega ide sve živo...
Puno bolje rješenje je kupiti bežični router umjesto tog WLAN sticka i ti se s kompom spajaš s LAN-om, a on bežično ili s LAN-om... i super....

Ovo je samo od pomoći ako sam ja dobro shvatio prvi post i ako taj WLAN stick ide u tvoj komp.... (jer ako nejde onda ne kužim kak bi on na net wirelessom i di je onda uštekan taj stick)
Ako je nešto krvio shvaćeno s moje strane onda uputstva iz ovog posta nisu dobra..

__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 19:42   #4
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
[QUOTE]
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Prvo jedan savjet, mreža se ne slaže zbrda zdola, sprobaj ovo sprobaj ono... Trebaš točno zapisati sve i tak složiti....

Ne kužim još par stvari u tvom opisu, tipa kod koga je taj USB stick sad? na tvoj kompu? Znači on hoće na net preko tebe ili šta? jer direktno na router ne može wirelessom...
Ma vratio sam se kuci cijeli u filmu pa sam bacio post ovako sbrda-zdola, jos ova pasja vrucina i sve dotuce covjeka.
Sve je kod tog lika. To je njegov kucni idiotizam.

Citiraj:
1-8
Sve je ovo ucinjeno otprije bilo, ja sam mu i mrezu prije sredjivao. Siemens je sam na netu, sve su adrese fixne.

Citiraj:
E sad, ako sam ja dobro shvatio pitanje, onda je ovo jedino rješenje s wirelessom a da laptop ima net.... naravno, najbolje je riješenje LAN-om pri čemu prvi korak treba opet napraviti... (naravno ako već nije)
No, ovo je ujedno i najgore rješenje i ima puno ograničenja.... Laptop ima net samo kad je glavni PC upaljen... To naravno opterečuje i glavni PC jer preko njega ide sve živo...
Puno bolje rješenje je kupiti bežični router umjesto tog WLAN sticka i ti se s kompom spajaš s LAN-om, a on bežično ili s LAN-om... i super....
Ma znam i ja da je sa ovom opremom ovo jedino rijesenje, al me izludilo. Napravis sve po knjizi sto se kaze al nece pa nece. PC je on 24/7 pa mu nije problem drzati sve upaljeno. A novi router ne kupuje, jer racuna da ce uskoro na drugog providera i da ce dobiti wifi router onda...pa mene sad jebe sa ovom kombinacijom.


Citiraj:
Ovo je samo od pomoći ako sam ja dobro shvatio prvi post i ako taj WLAN stick ide u tvoj komp.... (jer ako nejde onda ne kužim kak bi on na net wirelessom i di je onda uštekan taj stick)
Ako je nešto krvio shvaćeno s moje strane onda uputstva iz ovog posta nisu dobra..
Ma shvatio si bitno, PC na neto preko C010, i lap preko pca wirelessom hoce na net.

@Voki - naravno da sam ubio firewallove, tukao bi sebe u glavu da to nisam prvo ucinio.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 20:18   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Čekaj malo. C010 je lan modem i ne vidim kako od njega dobiti wlan signal. Ono dio priče sa Micronet usb wlan stickom mi isto nije jasan jer znam da na lapu sigurno ima wlan i ne vidim razloga kupnje istog. Ajde malo više detalja da skontamo što se događa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 20:23   #6
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Čekaj malo. C010 je lan modem i ne vidim kako od njega dobiti wlan signal. Ono dio priče sa Micronet usb wlan stickom mi isto nije jasan jer znam da na lapu sigurno ima wlan i ne vidim razloga kupnje istog. Ajde malo više detalja da skontamo što se događa.
Pc ide na net preko C010, lanom naravno. Nedavno dosao i laptop, sad hoce i laptopom na net, posto kategoricki odbija jos jedan kabel po kuci (i kupovinu wifi routera za sada). USB stick ide u PC tako da PC glumi router a Lap ide na net preko njega.
Znaci, lap (ima svoj wifi naravno) se spoji na PC koji ima Wifi USB stick, i surfa preko njega, laicki receno.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 20:32   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 21:20   #8
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Hm.... nije mi ta njegova logika baš jasna, kupio usb wlan stick umjesto routera.... ali ok, tu smo da pomognemo...

Na laptopu moraju biti upisani DNS serveri jer inače zeza net ako je sve na statički postavljeno....

Ovako, ako komp ima net na LAN-u, onda je definitivno problem od kompa na dalje...

Podesi si i workgroup, i još jednom provjeri IP-ove... fakat mi za sad niš više ne pada na pamet....

firewal moraš ubiti na svim kompovima...
isključi DHCP na siemensu...

ak se sjetim još čega budem editiral....
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 23:02   #9
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Hm.... nije mi ta njegova logika baš jasna, kupio usb wlan stick umjesto routera.... ali ok, tu smo da pomognemo...

Na laptopu moraju biti upisani DNS serveri jer inače zeza net ako je sve na statički postavljeno....

Ovako, ako komp ima net na LAN-u, onda je definitivno problem od kompa na dalje...

Podesi si i workgroup, i još jednom provjeri IP-ove... fakat mi za sad niš više ne pada na pamet....

firewal moraš ubiti na svim kompovima...
isključi DHCP na siemensu...

ak se sjetim još čega budem editiral....
Ma odem sutra-preksutra ponovo u pokusaj umrezavanja. I ovaj put se naoruzam bolje...pivom, pa ako ne bude islo nece me bit previse briga

Tnx na savjetima, mislim da bi islo bolje da vista nije jedan od faktora...
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2008., 23:10   #10
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Ma odem sutra-preksutra ponovo u pokusaj umrezavanja. I ovaj put se naoruzam bolje...pivom, pa ako ne bude islo nece me bit previse briga

Tnx na savjetima, mislim da bi islo bolje da vista nije jedan od faktora...
A sad, istina da bi bilo bolje da je sve na istome (XP ili Vista).. Vista zna stvarati probleme, recimo, ja ne mogu pingati XP s Viste, ali Vistu s XP-a mogu... onda nekad zeza kod šeranja i slične gluposti.. a ko zna, možda je baš i to problem....
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.08.2008., 09:16   #11
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
A sad, istina da bi bilo bolje da je sve na istome (XP ili Vista).. Vista zna stvarati probleme, recimo, ja ne mogu pingati XP s Viste, ali Vistu s XP-a mogu... onda nekad zeza kod šeranja i slične gluposti.. a ko zna, možda je baš i to problem....
Nadam se da nije, jer cu onda sve radit uzaludno i pitat se zasto ne radi, a vista odbija suradnju...
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 09:39   #12
tonil
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 2
riješenje tvog problema bi trebalo biti ovako

adsl router u root mode ip 192.168.1.10
lan na na pc-u ip 192.168.1.1 gateway 192.168.1.10 dns od t-coma znas
wireles na pc-u ip (jako bitno jer mora biti) 192.168.0.1 gateway i dns prazni
e sad desni klik na lan propertis, advanced, ics, kvacica na allow other network users .....

na laptopu wireless ip 192.168.0.2 gateway 192.168.0.1, a dns od t-coma

jasno svugdje ti je subnet 255.255.255.0

eto ako nesto zapne pitaj
tonil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na