Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2008., 02:40   #1
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
iPhone 3g ili N95 8GB pitanje je sad

Ciao svima.
Stevo nije još donio "službeno" iPhone kod nas, ali već kad je ta tema aktualna, dajte da postavim ovaj thread i da izvidimo malo situaciju i da mi date par savjeta.
Pitanje za znalce:
da li se više isplati N95 8GB ili iPhone 3G (koji mi sve više liči na neki "poluproizvod" ne želim uvrijediti ajfon fanove)?
U prvom trenutku iznenadio sam se s tim iPhone-om, ali što više googlam tražeći informacije o iPhone-u sve se više na neki način razočaravam... te nema ovo, te nema ono, nema aplikacije, nema podrške, možeš korsitit ali ne sasvim, a ovaj drugi (n95 8GB) ima ovo, ima ono...itd itd... da ne nabrajam.
Cijene još nisu za usporedbu, jer još iPhone-a kod nas nema službeno... ali dobro ima ga u oglasima:
iPhone 3G > od 6000 kn na svim mrežama (!to mi je ipak malo napumpano!)
N95 8GB -> oko 3500 kn

Samo znam da u N95 8GB po onome šta sam malo pročitao goglajući i tražeći po forumima dobivam:
1. fotoaparat od 5Mpx, moj sadašnji ima (obični sanyo, koštao je onda 1200 kn) 4 Mpx
2. GPS koji neznam da li radi kao onaj kojeg staviš u auto, ali ako radi bar malo kao onaj onda meni može proć
3. i ostale stvari koje neznam nabrojat u ovom momentu
4. nema nekih zajebancija sa apple store-om, aktivacijama i sličnim vratolomijama.

i zadnje: moj prvi mobitel bio je Siemens, drugi Nokia, treći Nokia, četvrti (sadašnji) Nokia (6280).

Vi ste na redu ispravljajte di sam pogriješio.
Na kraju, ja i mobiteli nismo baš na "ti", više na "Vi".
Pozdrav ekipa.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 03:09   #2
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
P1i FTW
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2008., 03:34   #3
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
n95 8g ima normalni gps, sasvim pristojan za koristenje obzirom da je ekran sasvim zadovoljavajuce velik.
Osim toga standardni symbian mobach s boljom kamericom (s tim da je to i dalje mobitel kamera i nije za ocekivat neke bas bajne fotke). Aplikacija ima raznoraznih za tu platformu i sve u svemu nije lose za koristenje, al je symbian u osnovi i dalje mobitelski OS i ne treba ocekivati ne znam sta od svega toga.
osnovni minus u cijeloj prici je sto ekran nije osjetljiv na dodir pa nije toliko praktican kod koristenja koliko bi mogao biti.

iphone, obicni ili 3g, isti vrag, fancy preskupa igracka
dobro: izgled, izgled, izgled (vrijedno ga je bar 3 put spomenuti, jbg), touch screen
minus: 6+cm sirine i samim time nezgrapno za drzat na uhu, nema standardne tipke pa je nezgodan za koristenje (recimo nemoguce natipkati sms u voznji autom, a i inace ide dosta sporo), kazu da je slabo trajanje baterije kod 3g modela, ocajna kamera, gore navedeni softwareski nedostaci

Oba imaju 3.5mm konektor za slusalice, pohvalno!

To ovako na brzinu sad.
No kada bi osobno morao kupiti uredaj toga tipa uzeo bi htc touch pro. Jaci i ozbiljniji od oba kandidata iz ovog topica.

Obzirom da kazes da ste ti i mobiteli na "Vi", ne znam koliko bilo koji od ovih uredaja ima smisla bas jer su ponajmanje mobiteli od svega sto nude.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 12:28   #4
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
A obična Nokia N95?
Kako ona stoji u toj priči?
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 12:59   #5
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
ajfon je sminkerska igracka
n95 8gb je top mobitel

ja se ne bih dvoumio ni sekunde
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 13:24   #6
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ajfon je sminkerska igracka
n95 8gb je top mobitel

ja se ne bih dvoumio ni sekunde
jedino se dvoumim oko para.
najvjerojatnije ću malo ušparat koji novac, pričekat i uzeti si N95 8GB.
Koji će nadam se trajati i biti aktualan bar 2 godine.
Hvala.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 13:41   #7
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
n95 nasuprot n95 8gb, nist efikasno razlike po meni, ima 0.2" manji ekran i slabiju bateriju doduse + utor za memorijske kartice sto moze biti dobra i losa strana jer kod kartica velikog kapaciteta se obicno mobiteli ponasaju dosta sporo.

n95 vulgaris je imao malih problema s kamerom na pocetku, ali kasnijim firmwareima su to rijesili, a lako ih je skinuti s nokijine stranice bilo kada.

zavisi o razlici u cijeni ponajvise imho.

p1i sto danijel kaze im je dobra konkurencija, dapace, ali ipak. (prakticki n95 s touch screenom)

ono sto se meni mota po glavi non stop je da li tebi zaista treba takav uredaj uopce? Ako je samo za sminku onda je iphone ipak najbolji odabir (kad se pojavi 3g model kod nas pretpostavljam da ce biti poplava rabljenih obicnih po pristupacnijim cijenama) ili ako bi samo mobitel s boljim izgledom onda pak nesto drugo "obicnije", a time i jeftinije.

oprosti na pretpostavci, moguce da je kriva, al nekako mi se ne cini da tebi bilo sta od extra funkcija treba za koje ti su ti mobachi sposobni. Mp3 player imaju svi mobiteli danas, kao gps u autu ti moze bilo koji WM ili symbian uredaj posluzit ako dokupis bluetooth gps prijemnik (~500kn), kamera na bilo kojem od njih nije ni blizu nekog iole pristojnijeg digitalca ma koliko megapixela imali (SE je izdao sad mobitel s 8MPix kamerom, mislim lol, sam ccd chip ne znaci puno bez barem iole kvalitetnije optike)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 22:23   #8
Tovar Muš2
istrijan
Moj komp
 
Tovar Muš2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Novigrad
Postovi: 141
Htio bi jedan mobitel s kojim mogu biti "miran" na neki način, ne patim za šminkom. Recimo da mogu u njega stavit koji dokument kad mi zatreba, da ima taj gps ako negdje zalutan , da ima WiFi spsobnosti, da se lako sinkronizira s računalom i drugim iole sličnim uređajima, da html čita normalno ko svaki browser na kompicu, da primanje emaila nije neka "viša" fizika, da su kontakti pregledni, da se napomene, bilješke lako ubacuju i koriste i na kraju krajeva da je user friendly i da nije ekstra sensible, jer ja ga ne mislim držat u fensi torbicama.
S druge strane smartphone-ovi kao htc tp ili SE P1i bit će dobri jednog dana kad postanem nekakav poslovnjak ili manager.
Vidi ćemo, hvala antrax.
__________________
Tovar Muš2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 22:30   #9
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ajfon je sminkerska igracka
n95 8gb je top mobitel

ja se ne bih dvoumio ni sekunde
slazem se sa kolegom potpuno, inace za nedostatak para ja bi uzeo p1i (tj uzet cu ga kroz cca 10 dana)
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 12:22   #10
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
jao ovaj htc novi...predivno...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2008., 22:33   #11
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
touch ?

imao sam ga u ruci i mogu reci da izgleda prekrasno ALI je imho premali a i baterija uvrh traje jedan dan... prelose za mene.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 23:02   #12
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
nekako nagađam da 80% ovih izjava je temeljeno na čitanju reviewa i sl...
Ovak, ja sam imao obični iPhone, pa sam ga razbio i za probu kupio N95 8GB... nakon dva tjedna sam opet kupio iPhone i sad čekam da se 3g otključa...
Kratko i jasno...
Nokia:
Fakat hardwareski nakrcana pila koja ima sve zamislivo, ali s obizirom na simbian u potpunosti neiskoristiva.... internet ostaje na samom spomenu, dok samo kamera i gps na to mobu imaju smisla... mobitelu treba sekunda, dvije da uđe u poruke... mislim, šta je to top mobitel???

s druge strane, obični iPhone...
kratko i jasno, nema puno, ali ono šta ima njegov software jako dobro iskorištava i daleko je iskoristiviji od nokie... internet na iphoneu i nokiji je neusporediv...

nakon izlaska 3g iphonea, mislim da nokia sada ima još jednu jedinu prednost, a to je 5mpx...

osobno smatram da bi 90% ljudi koji bi imali i jedan i drugi mobitel mjesec dana, na kraju ipak odabrali iphone... bez obzira na sve kritike ljubomornih
poklonika tradicionalnome, iPhone je ipak revolucija....
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 23:07   #13
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
ajfon je sminkerska igracka
n95 8gb je top mobitel

ja se ne bih dvoumio ni sekunde
Mobitel je blago receno katastrofa, preplaceno sranje slabe izrade...ovaj slide ekran se rasklimao, ima sjeban poklopac za bateriju koji se drži na par komadica plastike koji lako pucaju i poklopac pada sam od sebe...
Mobitel mi se uopce ne sviđa...
tech je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 23:08   #14
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
UIQ3 ispred S60 uvijek.
iPhone nisam imao, ali da je revolucija ?!? pa i ne bash. samo sto apple ima JEBACKI marketin odjel
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 23:42   #15
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
ovaj tjedan sam strgal Samsunga E770 (čudim se dugo je i izdržal ), pa sam se malo bacio na proučavanje u prvom redu Iphone-a.....
...prvo kaj me je privuklo je njegov izgled, jednostavno rečeno "jebenica", al kad sam počeo čitat recenzije, na svakoj sljedečoj sam doživio sve veće razočaranje....
....ima on još previše nedostataka i neusavršenih stvari da bi se za njega izdvojila tolika svotica....
....tak da je u ovom slučaju N95 8Gb apsolutni pobjednik....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote