Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2012., 19:43   #1
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
spajanje smart tv-a i kompa

pozdrav ljudi! trebam pomoc oko spajanja smart tv i kompa. imam amd hd 6850 grafu, dakle imam hdmi ulaze na kompu i tv. kupio danas hdmi, spojio i nista. na tv mi prepozna da je ustekan hdmi, ali nista, crno. gdje i kako trebam podesit opcije da radi. trebam tutorial na windows 7. pokusavao nesta napravit na screen rezolution i catalyst centru, ali nemam pojma sta da radim. molim pomoć...
HVALA!
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 20:34   #2
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
desni klik na desktop, pa screen resolution, pa tamo u padajućim izbornicima podesi sliku.
Znači pod multiple desktop podesi opciju koja ti paše.
dekky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2012., 20:48   #3
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
dekky daj pliz tutorial doslovno jer ja to ne mogu nac. sta padajuci? koji, gdje? ne mogu nac multiple desktop
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 21:18   #4
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Citiraj:
Autor cuko Pregled postova
dekky daj pliz tutorial doslovno jer ja to ne mogu nac. sta padajuci? koji, gdje? ne mogu nac multiple desktop



izaberi duplicate za početak
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 21:59   #5
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova


izaberi duplicate za početak
ja neman tu opciju, ima display, resolution orientation a dalje nemam
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:01   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Koji si tocno kabel kupio? Ako imas mogucnost probaj drugi kabel, nema tu kemijanja, mora radit plug and play. Bez podesavanja.

Pc treba ocitat drugi display, a telka mora dat sliku.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:07   #7
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Koji si tocno kabel kupio? Ako imas mogucnost probaj drugi kabel, nema tu kemijanja, mora radit plug and play. Bez podesavanja.

Pc treba ocitat drugi display, a telka mora dat sliku.
hdmi to hdmi, al ne nudi mi uopce ove druge opcije i nema slike, na tv crno, s tim da mi tv prepozna hdmi da je uključen
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:12   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Imas link od kabela, 1.3 ili 1.4 verzija. Ebemu jarca, vidim da je hdmi-hdmi kabel, ali koja marka, model?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:14   #9
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Imas link od kabela, 1.3 ili 1.4 verzija. Ebemu jarca, vidim da je hdmi-hdmi kabel, ali koja marka, model?
pise V1.3b proizvođač rotronic šviarska a zemlja porijekla kina


Citiraj:
Autor cuko Pregled postova
pise V1.3b proizvođač rotronic šviarska a zemlja porijekla kina
tip A-M HDMI tip A-M

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 12.09.2012. u 20:25.
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:20   #10
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ne postaj zaredom, koristi opciju "Edit". Sad nam fino napisi tocan model telke.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2012., 22:23   #11
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ne postaj zaredom, koristi opciju "Edit". Sad nam fino napisi tocan model telke.
samsung UE40EH5450
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:29   #12
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Na sva 3 hdmi nece radit? Promijeni kabel, nadam se da je do njega, u protivnom moguce da je hdmi na telki u banani. Imao sam slucaj, doduse, bio je spaljen od groma.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:33   #13
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
[QUOTE=nino;2232567]Na sva 3 hdmi nece radit? Promijeni kabel, nadam se da je do njega, u protivnom moguce da je hdmi na telki u banani. Imao sam slucaj, doduse, bio je spaljen od groma. [/QUOT

pa ne znam... kad ugasim komp, nestane mi prikaz na tv da je ukopcan hdmi, a kad je upaljen očita mi da je ustekan u tv. ali nije mi jasno zasto nemam ove ostale opcije ka npr. multyple display. po ovim nabrojanim znacima izgleda da nije do kabla i tv, a ne znam sta je i kako dalje
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:38   #14
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Na grafi za pocetak nemas nista za podesavat, jedina stvar nakon ustekavanja hdmi kabela je na tv-u izabrati odgovarajuci hdmi izvor na daljinskom, to se nadam da si napravio?

Nakon toga se fino nastelava slika.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 22:40   #15
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Na grafi za pocetak nemas nista za podesavat, jedina stvar nakon ustekavanja hdmi kabela je na tv-u izabrati odgovarajuci hdmi izvor na daljinskom, to se nadam da si napravio?

Nakon toga se fino nastelava slika.
ma jesam, bdw, on mi automatski na izborniku sourse pronađe i ponudi sve šta je spojeno s njim, npr. usb koji mi je ustekan, pa mi pokazuje hdmi2 jer mi je na tom utoru ustekan kabal, tako da nema greške

čak imam na daljinksom tipku hdmi, pa kad ju stisnem on automatski baca na hdmi2 gdje je i ustekan kabel, ali pise nema signala te kaze da provjerim spojeve kabela i postavke izvorisnog uređaja
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 23:39   #16
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Prije nego proglasimo kabl neispravnim ili hdmi port spaljenim probaj kroz catqlyst upalit extended ili duplicate.

Tu sam opisao neke stvari kod spajanja tv.s i pc.a:

Dalje kada upališ u catalystu extended ili duplicate provjeri da li ti je isprqvna rezolucija odabrana. Nadam se da imaš catslyst instaliran .

Također probaj tv upalit prije kompa tako da ga komp tj. Grafička uspiju "učitat". Znam da bi ga trebsli čitat i u stand by.u i da je plug and play pravo čudo ... ali i dan danas se prepucavam na relaciji panasonic plazma i r770 u kompu, prije je bila 4550. Nakon svježe instalacije problem je bio sličan sa crnim prikazom na tv.u, pa onda gubitak zvuka tj. ne prepoznavanje audia na tv.u i tak ...

I za početak: koliko ekrana vidiš u catalyst control centru?

Zadnje izmijenjeno od: Forace. 10.09.2012. u 23:46.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 23:46   #17
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Prije nego proglasimo kabl neispravnim ili hdmi port spaljenim probaj kroz catqlyst upalit extended ili duplicate.

Tu sam opisao neke stvari kod spajanja tv.s i pc.a:

Dalje kada upališ u catalystu extended ili duplicate provjeri da li ti je isprqvna rezolucija odabrana. Nadam se da imaš catslyst instaliran .

Također probaj tv upalit prije kompa tako da ga komp tj. Grafička uspiju učitst. Znam da bi ga trebsli čitat i u stand by.u i da je plug snd play pravo čudo ... ali i dan danas se prepucavam na relaciji panasonic plazma i r770 u kompu, prije je bila 4550.

I za početak: koliko ekrana vidiš u catalyst control centru?
samo jedan ekran, a vec sam promijenio u extended, mada mi prikazuje da mi je rezolucija 1600x900 a max fresh rate na 120hz

evo ugasio tv i komp, palio tv pa komp i opet nista
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2012., 23:55   #18
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ako je samo jedan ekran a imaš i lcd spojen u isto vrijeme ne kuži ti onda grafička tv . Jesi probao ištekat i uštekat HDMI u tv ponovno (ili u pc) ? Meni je tak proradio monitor na DP.u.

Dalje ako ne radi na jednom HDMI.u mjenjaj ih po redu na tv.u (znači fizički preštekavaš iz jednog u drugi).

Ako nakon restartova i preštekavanja i dalje catalyst vidi samo tvoj lcd ali ne i tv (znači mora se prikazat tv ili neki drugi displey u catalystu) - onda je vjerojatno kabl kriv.

Probaj isto tako drugi port na grafičkoj ako grafička ima više portova (iako sumljam).
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 00:03   #19
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ako je samo jedan ekran a imaš i lcd spojen u isto vrijeme ne kuži ti onda grafička tv . Jesi probao ištekat i uštekat HDMI u tv ponovno (ili u pc) ? Meni je tak proradio monitor na DP.u.

Dalje ako ne radi na jednom HDMI.u mjenjaj ih po redu na tv.u (znači fizički preštekavaš iz jednog u drugi).

Ako nakon restartova i preštekavanja i dalje catalyst vidi samo tvoj lcd ali ne i tv (znači mora se prikazat tv ili neki drugi displey u catalystu) - onda je vjerojatno kabl kriv.

Probaj isto tako drugi port na grafičkoj ako grafička ima više portova (iako sumljam).
ma probao sve, nekoliko puta restartao i gasio i opet nista. imam jedan hdmi na grafi a na tv-u 3, sve probao i nista. ne znam da li da vratim kabel ili sta da radim? (mislim u trgovinu) e da, a sta s rezolucijom, jel moja dobra ili treba dizat il spustat, da li ima veze sto imam stari crt od 17 inca

ima u catalystu i nekakav izbornik hydravision pa podizbornik hydragrid, a ne znam sta je to

Zadnje izmijenjeno od: cuko. 11.09.2012. u 00:11.
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 00:31   #20
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
U catalistu imaš Desktop managment i tamo bi dole trebao vidjet 2 monitora svoj crt i tv.

Drugo mjesto na kojem možeš vidjet je: My digital flat panels onda tamo prvo Properties i imaš patajući izbornik desno gore, kad na njega klikneš opet ti se pokažu displeyevi.

Ako na oba mjesta imaš samo CRT onda ti grafička ne vidi TV i to najvjerojatnije zbog kabla.

Ovu rezoluciju koju spominješ na čemu si ju namjestio? Tj. na kojem monitoru? Ili da preformuliram - gdje si ju namjestio?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 00:47   #21
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
U catalistu imaš Desktop managment i tamo bi dole trebao vidjet 2 monitora svoj crt i tv.

Drugo mjesto na kojem možeš vidjet je: My digital flat panels onda tamo prvo Properties i imaš patajući izbornik desno gore, kad na njega klikneš opet ti se pokažu displeyevi.

Ako na oba mjesta imaš samo CRT onda ti grafička ne vidi TV i to najvjerojatnije zbog kabla.

Ovu rezoluciju koju spominješ na čemu si ju namjestio? Tj. na kojem monitoru? Ili da preformuliram - gdje si ju namjestio?
ma to mi pokazuje u catalystu, pod propertis vga display, tamo gdje mogu namjestit extended, kad ga isključim mogu mijenjat max rezoluciju i refresh rate, a kad uključim extended onda ne mogu mijenjat rezu. sad mi je max reza na 1600x900 a rfresh rate na 120hz. jel to ima kakve veze? inace reza na displeju mi je 1024x768

bdw, ako je do kabla koji drugi da uzmem tj. zamjenim?
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 01:01   #22
Plastikman
What Matters?
Moj komp
 
Plastikman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 78
Frend je imamo sličnih problema, namonitoru od kompa je koristio 1920x1080 rezu, i nikako da se slika pokaže na tvu, nakon više puta preštekavanja iz jednog u drugi HDMI port, slika se pojavila na HDMI 4, da bi na kraju u manualu od tva pročitali kako samo HDMI port 4 ima propust te rezolucije
Plastikman je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 07:30   #23
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ako mjenjaš kabl ne znam šta imaš u ponudi. Hdmi ti sigurno treba .... sad ne znam o koliko metara se radi? Ako je veća metraža tipa 10 probaj nać onaj šta ima zadebljanje na obje strane (ko nekadašnji kablovi od monitora). Rezolucija vga displeja nema veze sa ničim. Kad ti grafička prepozna tv pojavit će ti se još jedan monitor u catalystu te onda na tom monitoru po potrebi podešavaš rezu, overscan itd.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 16:43   #24
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Ako mjenjaš kabl ne znam šta imaš u ponudi. Hdmi ti sigurno treba .... sad ne znam o koliko metara se radi? Ako je veća metraža tipa 10 probaj nać onaj šta ima zadebljanje na obje strane (ko nekadašnji kablovi od monitora). Rezolucija vga displeja nema veze sa ničim. Kad ti grafička prepozna tv pojavit će ti se još jedan monitor u catalystu te onda na tom monitoru po potrebi podešavaš rezu, overscan itd.
ne znam sta radit, uopće ne sljaka...
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 17:06   #25
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Pa dali si probao drugi hdmi kabel?

Nino je u pravu, to je plug&play - mora raditi čim se spoji!
Vjeko je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2012., 18:00   #26
cuko
Premium
 
cuko's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Pa dali si probao drugi hdmi kabel?

Nino je u pravu, to je plug&play - mora raditi čim se spoji!
nemam drugi, ovaj sam kupio prije dva dana, al imam račun i zamijenit ću sigurno sutra
cuko je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2012., 02:05   #27
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Imam Panasonic P42G30E koji je sa ruterom spojen preko lan kabla, komp je spojen sa ruterom preko wirelesa na udaljenosti od cca 3 metra, signal je full, ali kad streamam video sa kompa, ponekad trza, recimo full hd sample od 100mb ide bez trzanja a half hd video od 3 gige šteka, a teško da ima veci bitrate od fHD, nisam provjerio jos. ima li tome pomoci ili da kupim hdmi kabal od 5 metara i gotovo ^^ takodjer me zanima da li se moze preko nekog playera prebaciti slika na tv (tipa send to) preko wi-fi pošto tv zayebava s titlovima iako je zadnji fw na njemu. ima li nacina da prebacim sliku trenutnog stanja sa mobitela (htc one x) na ekran tv-a, recimo da igram igru a da je slika jednaka na tv-u i na mobitelu?
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na