Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2011., 23:47   #1
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
HP Compaq 610 gumica na lijevom kliku

Znam da je naslov možda malo nejasan ali radi se o sljedećem.

Na laptopu (HP Compaq 610) "propala" mi je lijeva tipka na touchpadu. Izvadio sam tipku i na prvi pogled mi nije bilo jasno u čemu je problem. No kada sam usporedio s desnom (ispravnom) tipkom, shvatio sam u čemu je fora. Tipka funkcionira na način da jedan mali gumeni djelić svojim pritiskom na pločicu ispod spaja kontakte, ali također svojom elastičnošću vraća tipku u početni položaj. To je maleni komadić gume (vodljiv s donje strane) kao oni u gamepadima koji vrše istu funkciju kao i ovaj ovdje. Taj se komadić gume "poderao"/puknuo i sad više nije dovoljno čvrst da vraća gumb natrag. Naravno i dalje radi, ali nema više nikakav hod.

Mene zanima da li ima negdje za kupiti/nabaviti taj gumeni "gumbić" da se to zamijeni ili netko možda ima to (radi u servisu ili negdje).

Hvala!
__________________
Macbook Pro Unibody 15.4", 2.4GHz, 4GB DDR3, 9400M+9600GT, 250GB
iPhone 4 16GB
Logitech Z5500, G-Drive Mobile 500GB, Canon LBP-3010, Logitech HUB Premium, Apple Magic Mouse, Apple Remote, Apple Airport Express, Terratec Cinergy DT USB XS Diversity, Tucano Second Skin

Samsung LE-32 B530 P7
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 16:02   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Pogledaj po oglasnicima, netko vjerojatno ima.

Možda bi ti odgovarao iz kakvog daljinskog upravljača, kalkulatora..?
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2011., 20:37   #3
ajdevuce
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 1
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Znam da je naslov možda malo nejasan ali radi se o sljedećem.

Na laptopu (HP Compaq 610) "propala" mi je lijeva tipka na touchpadu. Izvadio sam tipku i na prvi pogled mi nije bilo jasno u čemu je problem. No kada sam usporedio s desnom (ispravnom) tipkom, shvatio sam u čemu je fora. Tipka funkcionira na način da jedan mali gumeni djelić svojim pritiskom na pločicu ispod spaja kontakte, ali također svojom elastičnošću vraća tipku u početni položaj. To je maleni komadić gume (vodljiv s donje strane) kao oni u gamepadima koji vrše istu funkciju kao i ovaj ovdje. Taj se komadić gume "poderao"/puknuo i sad više nije dovoljno čvrst da vraća gumb natrag. Naravno i dalje radi, ali nema više nikakav hod.

Mene zanima da li ima negdje za kupiti/nabaviti taj gumeni "gumbić" da se to zamijeni ili netko možda ima to (radi u servisu ili negdje).

Hvala!
isti laptop, ista stvar se dogodila, dali si mozda nabavio negdje tu gumicu?

p.s. nemora biti vodljivo odozdo, ubacio sam samo malo deblji komad gume da tipku drzi uzdignutu i sve radi ok, ali fali osjecaj da je nesto pritisnuto...
ajdevuce je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 00:19   #4
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Skinite gumice sa nekog drugog laptopa ili tipkovnice, a može i daljinski, kalkulatori i slično. Za početak zamjenite mjesta postoječim gumicama.
Ja sam imao par originala ali sam prodao.
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na