Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2020., 09:08   #53161
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Da bi se dizalo ogranicenje brzine (a nece) treba podici kulturu vozaca. I uz ovakva ogranicenja je previse krkana na cesti. Svatko ponekad stisne jace gas, ali postoji i oni kojima je takav stil voznje normalan. Problem su i mladi vozaci koji danas nerijetko voze aute iznad svojih vozackih sposobnosti. Naravno, postoje i talentirani vozaci, ali cesto na cesti vidim hrpu banalnih gresaka od strane mladjih osoba.
U Njemackoj na nekim dijelovima gdje je delimitirana brzina udio nesreca nije nista veci od ostatka prometnica, ali je cinjenica da je kultura vozaca veca.

Kod nas se sve rjesava kaznama, imamo ogromno kazne, a ne ide se u sustave edukacija i svakako vazno, u poboljsavanje promstne infrastrukture. Ako pri 60 km/h naletis na rupu od pola metra na kolniku, sluzbeno "nije prilagodio voznju uvjetima na cesti". I naravno, kako je kod nas cesto tako, hrpa ogranicenja sluzi tome da se postave speed traps. Nelogicna ogranicenja, s 90 na 50 bez ikakvog razloga i tako.
Inovator je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 09:29   #53162
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Da bi se dizalo ogranicenje brzine (a nece) treba podici kulturu vozaca. I uz ovakva ogranicenja je previse krkana na cesti. Svatko ponekad stisne jace gas, ali postoji i oni kojima je takav stil voznje normalan. Problem su i mladi vozaci koji danas nerijetko voze aute iznad svojih vozackih sposobnosti. Naravno, postoje i talentirani vozaci, ali cesto na cesti vidim hrpu banalnih gresaka od strane mladjih osoba.
U Njemackoj na nekim dijelovima gdje je delimitirana brzina udio nesreca nije nista veci od ostatka prometnica, ali je cinjenica da je kultura vozaca veca.

Kod nas se sve rjesava kaznama, imamo ogromno kazne, a ne ide se u sustave edukacija i svakako vazno, u poboljsavanje promstne infrastrukture. Ako pri 60 km/h naletis na rupu od pola metra na kolniku, sluzbeno "nije prilagodio voznju uvjetima na cesti". I naravno, kako je kod nas cesto tako, hrpa ogranicenja sluzi tome da se postave speed traps. Nelogicna ogranicenja, s 90 na 50 bez ikakvog razloga i tako.
Da, ali bezobrazni vozači, bezobrana vlast Imam rođaka u Njemačkoj i kaže kad se postavi novi znak, da se policija tu pozicionira i prvih x dana dijeli upozorenja, praktički "educira" vozače.

Druga stvar kod nas su kazne astronomske(s obzirom na prihode), ali više ljudi osvoji lutriju nego što primi kaznu. Da stave npr kaznu za ne davanje žmigavca 100kn, 50 ako platiš odma. Al da je svaki dan policija na kružnim tokovima, il zgodnije stave kamere. Da vidiš kako će odjednom i BMW počet davat žmigavac. Makar je 100kn šta ugl prosječnom vozaču BMW-a ništa ne znači.
Za ograničenje do 10 na sat, u naselju, nek stave kaznu 100 kn. Al nek se naprdi troduplo vise kamera, kamere ce se brzo isplatit, a ljudi ce se "educirat" vrlo jednostavno.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2020., 09:43   #53163
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
....Da vidiš kako će odjednom i BMW počet davat žmigavac. Makar je 100kn šta ugl prosječnom vozaču BMW-a ništa ne znači.....
Neznam zasto si izdvojio BMW ali ja kad dodjem u Zagreb se svaki put zacudim kako tamao barem 50% ljudi nedaje zmigavace kod skretanja a kod prestrojavanja jendo 90% nevezano za marku automobila. Ja vozim BMW zadnjih XY godina (plus jos neki manji auto sa strane) i prije toga sma imao svasta od opela, peugeota, zastave, forda, renaulta.... i to nema veze sa nekom markom nego vozacem.

I dalje kao i kad sam vozio Fićeka se svaki put vežem (ostalo mi u navici jos od auto skole, cak krenem sa cuprije utjerat auto u garazu ja se vezem ) i dajem žmigavce za prestorjavanje iz trake u traku a pogotovo za skretanje. Valjd ja onda nisam "normalan" vozac BMWa po tvome ?

BTW d anebude zabune nije to samo u Zagrebu (ali s obzirom na kolikicinu vozac alogicno je da tmao ima toga najvise), u zadnje vrijeme sve vise toga primjetim i u Osijeku. Najgore mi je kad cekam na ulaz u kruzni tok a majstor koji izlazi izlaz prije moga uopce ne daje zmigavac a ja cekam, cekam da udjem jer nemogu se covjeku ubacit bezobrazno.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 09:49   #53164
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Neznam zasto si izdvojio BMW ali ja kad dodjem u Zagreb se svaki put zacudim kako tamao barem 50% ljudi nedaje zmigavace kod skretanja a kod prestrojavanja jendo 90% nevezano za marku automobila. Ja vozim BMW zadnjih XY godina (plus jos neki manji auto sa strane) i prije toga sma imao svasta od opela, peugeota, zastave, forda, renaulta.... i to nema veze sa nekom markom nego vozacem.

I dalje kao i kad sam vozio Fićeka se svaki put vežem (ostalo mi u navici jos od auto skole, cak krenem sa cuprije utjerat auto u garazu ja se vezem ) i dajem žmigavce za prestorjavanje iz trake u traku a pogotovo za skretanje. Valjd ja onda nisam "normalan" vozac BMWa po tvome ?

BTW d anebude zabune nije to samo u Zagrebu (ali s obzirom na kolikicinu vozac alogicno je da tmao ima toga najvise), u zadnje vrijeme sve vise toga primjetim i u Osijeku. Najgore mi je kad cekam na ulaz u kruzni tok a majstor koji izlazi izlaz prije moga uopce ne daje zmigavac a ja cekam, cekam da udjem jer nemogu se covjeku ubacit bezobrazno.
Mogu potvrditi da su vozači BMW-a daleko najbezobrazniji po nedavanju žmigavca.
Svaki put se ugodno iznenadim kad vidim BMW-a s upaljenim žmigavcem, i nisam jedini.

Ima vozača svih marki koji ne daju žmigavce, ali vozači BMW-a tu prednjače debelo, toliko da je to world wide zezancija da je žmigavac u BMW-u dodatna oprema.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 09:54   #53165
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Mogu potvrditi da su vozači BMW-a daleko najbezobrazniji po nedavanju žmigavca.
Svaki put se ugodno iznenadim kad vidim BMW-a s upaljenim žmigavcem, i nisam jedini.

Ima vozača svih marki koji ne daju žmigavce, ali vozači BMW-a tu prednjače debelo, toliko da je to world wide zezancija da je žmigavac u BMW-u dodatna oprema.
Ma to je samo stvar percepcije, Njih jednostanvo vise primjetis jer pratis (bodu te u oko, kako bi se reklo ), recimo dok nisam imao Ibizu nisma ih uopce primjecivao na cesti, Sad svako malo bude "...vidi ista ko naša.." vidim ih vise nego BMWa sto je razumljivo jer su jeftinije i dostupnije s nasim placama .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 10:07   #53166
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ma to je samo stvar percepcije, Njih jednostanvo vise primjetis jer pratis (bodu te u oko, kako bi se reklo ), recimo dok nisam imao Ibizu nisma ih uopce primjecivao na cesti, Sad svako malo bude "...vidi ista ko naša.." vidim ih vise nego BMWa sto je razumljivo jer su jeftinije i dostupnije s nasim placama .
Ne, nego baš suprotno, kad mi se netko ubaci, prestrojava bez najave, izađe iz kružnog bez žmigavca, nekako to veliku većinu vremena bude BMW.
Usudio bih se reći preko 80% svih koji takve stvari rade, po mom iskustvu, budu vozači BMW-a, dok svi ostali, 20ak %.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 10:14   #53167
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Ok slozit cemo se da se neslazemo, nema svrhe dalje raspravljat o tome, nit ces ti mene uvjerit u suprotno niti ja tebe.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 10:42   #53168
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
I ja sam bio tog misljenja dok nisam shvatio kako to nema toliko veze s markom bmw koliko s enormno puno (vjerojatno uvezenih) primjeraka na cestama. Kada ides gledati na 100 auta koji sve NE daju zmigavac, skuzis da ih ne daju ni penzici u daewooima ni klinci u tatinim karavanima ni tetke u city carovima. Bmw-a je samo pun k na cestama, a pored usadjenog stereotipa, nije ni cudo sto ih kunemo i ne mozemo ne primjetiti. Kunem ih i ja, ali znam da sam u krivu

Istina, iznenadi me kada vidim normalnog vozaca bmwa koji ne radi stereotipna sranja po cestama. Isto kao sto me danas svaki normalni vozac bilo koje marke iznenadjuje bilo davanjem zmigavca prije stiskanja kocnice i sl. "malim" kulturnim radnjama... Taman si pomislim da vozacka kultura ipak nije otisla skroz u kurac - i onda me pretekne neki seljo na punoj crti. I opet sve ispocetka
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:02   #53169
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ok slozit cemo se da se neslazemo, nema svrhe dalje raspravljat o tome, nit ces ti mene uvjerit u suprotno niti ja tebe.
Pa nemamo se šta složit ili ne, ja ti govorim činjenice temeljene na iskustvu
Tebi svaka čast ako si iznimka
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:12   #53170
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Da bi se dizalo ogranicenje brzine (a nece) treba podici kulturu vozaca. I uz ovakva ogranicenja je previse krkana na cesti. Svatko ponekad stisne jace gas, ali postoji i oni kojima je takav stil voznje normalan. Problem su i mladi vozaci koji danas nerijetko voze aute iznad svojih vozackih sposobnosti. Naravno, postoje i talentirani vozaci, ali cesto na cesti vidim hrpu banalnih gresaka od strane mladjih osoba.
U Njemackoj na nekim dijelovima gdje je delimitirana brzina udio nesreca nije nista veci od ostatka prometnica, ali je cinjenica da je kultura vozaca veca.

Kod nas se sve rjesava kaznama, imamo ogromno kazne, a ne ide se u sustave edukacija i svakako vazno, u poboljsavanje promstne infrastrukture. Ako pri 60 km/h naletis na rupu od pola metra na kolniku, sluzbeno "nije prilagodio voznju uvjetima na cesti". I naravno, kako je kod nas cesto tako, hrpa ogranicenja sluzi tome da se postave speed traps. Nelogicna ogranicenja, s 90 na 50 bez ikakvog razloga i tako.
Apsolutno potpisujem. Previše je bezobraznih vozača i problem je sada, ako podigneš sa 70 na 90 neko ograničenje, a krkan se tamo vozio 120 i prije, sad će se voziti 150...
Samo što krkani ne bi smjeli ograničavati nas poštene, i jednostavno bi se njih trebalo i sada jako kažnjavati, pa im ne bi padalo na pamet.
Ali kao i sve drugo (pogotovo porezna politika) ide se sa jakim kaznama i represijom za one koje ulove (i koji nemaju veze) čisto da se naplate i za sve one koje nisu ulovili. Umjesto da sve to bude umjerenije, i da povećaju broj ovih koji rade kontra propisa.

Sa povećanjem ulovljenih prekršaja, povećala bi se i kultura vozača (i poduzetnika). Vi šta živite u Njemačkoj, popričajte malo sa ljudima tamo, pogotovo starijima... nisu oni pošteni jer su se takvi rodili, nego jer su naučili da ne bu dobro ako ne budu pošteni. I da je dobra šansa da ih uhvate.
I vjerojatno veze i vezice ne znače kao kod nas, gdje se svaki ozbiljni prijestupnik izvuče s vezama i lovom, bez obzira na to koliko je ljudi ubio u prometu. Žalosno.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Da, ali bezobrazni vozači, bezobrana vlast Imam rođaka u Njemačkoj i kaže kad se postavi novi znak, da se policija tu pozicionira i prvih x dana dijeli upozorenja, praktički "educira" vozače.

Druga stvar kod nas su kazne astronomske(s obzirom na prihode), ali više ljudi osvoji lutriju nego što primi kaznu.
Za ograničenje do 10 na sat, u naselju, nek stave kaznu 100 kn. Al nek se naprdi troduplo vise kamera, kamere ce se brzo isplatit, a ljudi ce se "educirat" vrlo jednostavno.
Točno to, kazne trebaju biti češće.
A BTW za vožnju do 10km u gradu već postoji kazna i veća je od 100kn

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Evo ja bih odgovorio: vozim u pravilu 110-130 po znakovima s tim da ignoriram one 90-100 znakove ako su uvjeti ok. Do 140 kada pretjecem serije kamione da skratim vrijeme u lijevoj traci.

Brzina mi dosta ovisi o prometu. Recimo prema Zagrebu rijetko idem brze od desne trake jer je cesto krkljanac, a lijeva je 20km/h brza pa nema smisla guziti se. Prema Zadru i Splitu redovito 130. Ipsilonom 120. Prema SB 120 (ovisi o kamionima, nekad spustim na 110 ako nema prometa u lijevoj traci pa da se ne saltam previse cesto. Ali ako je lijeva traka krcata onda ubrzam i matcham se s njima jer mi je tlaka ici lijevo-desno. Prema Osijeku 130 jer tamo nitko ne vozi.

Cujem muziku, mogu razgovarati, nemam osjecaj napetosti, a nisam puno brzi jer svakih sat-dva radim pauzu. Da vozim stintove kao kamiondzija, ganjao bi brzinu i ne bi radio tolike pauze, ali neda mi se to. Radije krenem sat vremena ranije nego da x sati budem napet za volanom jer trebam negdje stici u podne.

Ne znam tko jos vozi AC s ciljem ustede goriva, nema smisla.
Ne bojim se prometa, samo volim komfor. Nemam tako dobar auto da mi je komforno konstantno voziti 150

Slazem se s kolegom da brzine treba regulirati i ove sive zone malo bolje definirati.
Slažem se sa svime što si napisao, to je sve legitimno. Pogotovo ovo za auto. Dok sam imao stariji auto, nisam se vozio preko 140, baš zbog buke unutrašnjosti. 120-130 mi je bilo dovoljno većinu vremena.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Neznam zasto si izdvojio BMW ali ja kad dodjem u Zagreb se svaki put zacudim kako tamao barem 50% ljudi nedaje zmigavace kod skretanja a kod prestrojavanja jendo 90% nevezano za marku automobila.
Točno to. Nevezano uz marku vozila. Naživciraju me jednako stari fiati, kao i novi suvovi.

A i naživcira me kad ja lijepo dam žmigavac da skrenem desno, a auto u toj ulici i dalje gleda, zvjera i čeka da ja ipak skrenem, iako nikog osim nas...
Već sam se počeo pitati dal se možda (po danu) moji žmigavci ne vide dobro.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
I ja sam bio tog misljenja dok nisam shvatio kako to nema toliko veze s markom bmw koliko s enormno puno (vjerojatno uvezenih) primjeraka na cestama. Kada ides gledati na 100 auta koji sve NE daju zmigavac, skuzis da ih ne daju ni penzici u daewooima ni klinci u tatinim karavanima ni tetke u city carovima. Bmw-a je samo pun k na cestama, a pored usadjenog stereotipa, nije ni cudo sto ih kunemo i ne mozemo ne primjetiti. Kunem ih i ja, ali znam da sam u krivu

Istina, iznenadi me kada vidim normalnog vozaca bmwa koji ne radi stereotipna sranja po cestama. Isto kao sto me danas svaki normalni vozac bilo koje marke iznenadjuje bilo davanjem zmigavca prije stiskanja kocnice i sl. "malim" kulturnim radnjama... Taman si pomislim da vozacka kultura ipak nije otisla skroz u kurac - i onda me pretekne neki seljo na punoj crti. I opet sve ispocetka
Nemoj zbog jednog selje gubiti nadu... vozačka kultura se generalno popravlja. Najbolji dokaz za to, bar meni u ZG, je Vukovarska / Miramarska... nekada davno nema šanse da ideš u lijeviju traku za skretanje desno u Miramarsku. Uvijek se nađe panj koj ide ravno... danas ta traka zna biti prazna i čekati nekog tko ide desno (doduše rijetki su još toliko kulturni da daju žmigavac u toj traci, pa da ja znam dal da se stanem iza njega ili ne).
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2020., 11:13   #53171
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Ne, nego baš suprotno, kad mi se netko ubaci, prestrojava bez najave, izađe iz kružnog bez žmigavca, nekako to veliku većinu vremena bude BMW.

Usudio bih se reći preko 80% svih koji takve stvari rade, po mom iskustvu, budu vozači BMW-a, dok svi ostali, 20ak %.
Ne vozim BMW niti volim BMW ali brate mili baš si ga pretjerao sa ovim postotcima

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:14   #53172
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Da, u pravu ste da je ta percepcija BMW vozaca toliko ukorijenjena u cijelom svijetu, ali je isto tako cinjenica da je to nevidjena glupost. Evo i ja vozim BMW vec godinama i redovito dajem zmigavac cak i tamo gdje 80% ljudi misli da uopce ne treba. Naravno da se i vezem cim sjednem u auto, kako kolega kaze i kad ga idem preparkirati. Jednostavno misicna memorija - cim sjednem u auto vezem se.
I iskreno, vec mi je na vrh glave da me po defaultu kategoriziraju kao nepismenog Turcina sa karijerom na Arbeitsamtu do te mjere da cu zatamniti sva stakla na autu na 100% da me se ne vidi i jos cu uz to ga spustiti na gewinde da budem nizi od ostalih sudionika u prometu i samim time manje uocljiv. Naravno, ide jos i remapiranje na 330ps da brze pobjegnem od radoznalih pogleda dezurnih kategorizatora.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 11:17   #53173
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Ne vozim BMW niti volim BMW ali brate mili baš si ga pretjerao sa ovim postotcima

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Meni su BMW-i jako lijepi auto, pretežno, ali moje iskustvo je takvo kako sam napisao, čak sam se iznenadio da ne samo u Zg, nego i u drugim krajevima lijepe naše.

Ako je vaše iskustvo drugačije, drago mi je
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:30   #53174
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
A i naživcira me kad ja lijepo dam žmigavac da skrenem desno, a auto u toj ulici i dalje gleda, zvjera i čeka da ja ipak skrenem, iako nikog osim nas...
Već sam se počeo pitati dal se možda (po danu) moji žmigavci ne vide dobro.
Nema to veze s vidljivošću tvojih žmigavaca.

Imao sam situaciju gdje sam čekao izlaz iz sporedne i majstor koji mi dolazi s lijeve strane da desni žmigavac, ja lagano krenem a on nastavi ravno. Sreća pa sam krenuo baš lagano i uspio se ukopat u mjestu, inače bi ja bio kriv zbog oduzimanja prednosti. Od tada čekam da prođe, sa ili bez žmigavca, pa tek onda krećem. Vjerujem da nisam jedini sa istim/sličnim iskustvom.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:39   #53175
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Same here, ne vjerujem zmigavcima dovoljno da bi mirne duse izlazio na cestu. Bilo kao vozac ili kao pjesak. Nisam se jednom opekao. To sto netko ceka dok ja skrecem me ne smeta, pogotovo ako sam svoje namjere jasno pokazao.

Posebna kategorija pakla za vozace skutera koji imaju upaljen zmigavac valjda otkad su kupili taj usrani motor pa do generalke -.-
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:47   #53176
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zato na RI-ZG do Bosiljeva su stalno znakovi za 110. Tek nakon Bosiljeva se počinju pojavljivati oni za 130.

Nekoliko puta sam isao na more ove godine ZG-RI i obratno, na Luckome tempomat na 150-160 i usporim samo prije tunela, pedale vecinu puta ne diram. Obično se skinem na staru cestu u Delnicama da okusim koji zavoj i to je to. Ona nova ogranicenja od 100 110 i slicno nemaju apsolutno nikakvog smisla, to je brzina za staru cestu kada je suho.

ZG obilaznica - brzina lijeve trake.

VG obilaznica - tamo mjerim max brzinu, ubrzanje i tako to jer nema zive duse navecer...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 15:17   #53177
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 15:24   #53178
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Subaru WRX STI od 860KS+ludovanje po cesti = Gymkhana 2020. Slušaj glasno!

https://www.youtube.com/watch?v=32I0Qso4sDg
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 20:28   #53179
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Dok se vi raspravljate o krkanima, murja u 2 presretača nije uspjela uloviti krntiju koja se raspada. I ne samo to, nego im je za to trebalo tjedan dana da ga uhapse. Čovjek nema jednu šaku a na drugoj ima 2 prsta. 😂
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 20:39   #53180
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Dok se vi raspravljate o krkanima, murja u 2 presretača nije uspjela uloviti krntiju koja se raspada. I ne samo to, nego im je za to trebalo tjedan dana da ga uhapse. Čovjek nema jednu šaku a na drugoj ima 2 prsta. 😂
Gledao na vijestima... Lik im zbrisao po poljskim putevima i šumi. Poznat otprije policiji po ekscesima a i u selu mu se ljudi miču s puta. Vjerojatno nema nikakve imovine pa mu je tak svejedno jer mu ne mogu ništa uzeti, naplatiti...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 01:20   #53181
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Nego, da se malo osvrnem na Corsu D primjerice koju sam do sad vozio.
Znam da ljudi vole pljuvati po Opelu, ali taj auto je poprilično kvalitetan.
Prostranost, kvaliteta unutrašnjosti, udobnost itd je vrhunska za tako jeftini auto.
I ja sam mislio da je Corsa sranje dok me nije potrefila Corsa E (1.4 Color Edition (90 ks) s dosta opreme (parking senzori naprijed i straga, grijana sjedala, itd...) u rentacaru . Jedina zamjerka su pretvrda sjedala i parking senzori koji sviraju uvijek, čak i kad auto stoji na semaforu i netko se približi straga, ostalo sve 5. Cak mi je i potrošnja bila ok, oko 6.5 L na autocesti.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 03:40   #53182
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
Mogu potvrditi da su vozači BMW-a daleko najbezobrazniji po nedavanju žmigavca.
Stereotip.

U 30 godina sto sam zivio u ZG i vozio cca 12+ godina uvjerljivo najbezobrazniji vozaci su, neovisno o marki vozila, oni s diplomatskim tablicama. Voze se ko manijaci. Nikad zaboravit crni A6, diplomatske tablice, izlazi iz Kaptol centra i skrene u suprotan smjer. Stanem i lik umjesto da se okrene krene se gurat izmedu mene i nogostupa, kao "mogu ja kud god hocu" - ma jebi se s materom.

Drugi na listi su klinci (vecinom cigici) u raspalim (neosiguranim) kockicama s M znackama, a vrlo blizu njih su tatini sinovi u naturpijanim dizlo Golfovima kojeg nanjusim prije nego ga vidim.
Kao i ekipica u autima tipa Clio RS. On je najbrzi i nema mu ravna.



Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Gledao na vijestima... Lik im zbrisao po poljskim putevima i šumi. Poznat otprije policiji po ekscesima a i u selu mu se ljudi miču s puta. Vjerojatno nema nikakve imovine pa mu je tak svejedno jer mu ne mogu ništa uzeti, naplatiti...

Tak jasno da je poznat od ranije. Svaki jebeni puta kad se neko sranje desi, da da poznat policiji od ranije i ima dosje dulji nego je on visok. Nabijem ih na falus, sto ga vec nisu zatvorili ako je poznat.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 03:51   #53183
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nije problem samo u policiji, problem je u sudstvu. Može ga policija uhitit deset puta, al ako ga sud ne odradi i riješi kaznu oni mu ne mogu ništa. A sudstvo ima obraz čistine čučavca bez vode...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...k/2238151.aspx

Ta gorička obilaznica je strahota, ljudi se tamo voze kao da su na pisti za avione svako malo, nažalost nije čudo da je cijela cesta puna lampaša i vijenaca. Pretpostavljam da se lijepo upalilo žuto, crni džip je počeo stajati kako bi i trebao, a bijeli je probao raspaliti po gasu da prođe čim prije. Pitanje je zašto ga nije vidio, je li bio i mobitel u pitanju ili nešto drugo.



Nizozemci testiraju nove kamere za detekciju korištenja mobitela
https://www.poslovni.hr/europska-uni...zbjeci-4263097

“U samo 6 sati, dvije su kamere snimile više od četiri stotine vozača koji su koristili telefon u vožnji (slali poruke ili razgovarali) – dovoljno za novčane kazne za gotovo 100.000 eura.”

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 12.12.2020. u 04:08.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 08:19   #53184
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nije problem samo u policiji, problem je u sudstvu. Može ga policija uhitit deset puta, al ako ga sud ne odradi i riješi kaznu oni mu ne mogu ništa. A sudstvo ima obraz čistine čučavca bez vode...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...k/2238151.aspx

Ta gorička obilaznica je strahota, ljudi se tamo voze kao da su na pisti za avione svako malo, nažalost nije čudo da je cijela cesta puna lampaša i vijenaca. Pretpostavljam da se lijepo upalilo žuto, crni džip je počeo stajati kako bi i trebao, a bijeli je probao raspaliti po gasu da prođe čim prije. Pitanje je zašto ga nije vidio, je li bio i mobitel u pitanju ili nešto drugo.



Nizozemci testiraju nove kamere za detekciju korištenja mobitela
https://www.poslovni.hr/europska-uni...zbjeci-4263097

“U samo 6 sati, dvije su kamere snimile više od četiri stotine vozača koji su koristili telefon u vožnji (slali poruke ili razgovarali) – dovoljno za novčane kazne za gotovo 100.000 eura.”
Istina.

Zalosno, ali ja poznajem jednog koji je proveo po zatvorima pol odraslog zivota, bjezao policiji, kupuje krame i vozi ih pijan, pa radi nesrece.. slupao je vec 3 auta, samo sto ja znam, ovrha ima da se vise nikad ni ne misli zaposlit (ako je ikad i mislio)...

Sta s takvima? On se, bas zbog tih ovrha i toga sto je u zatvoru ko doma, osjeca slobodan radit sta god zeli.

Treba uvesti povecanje kazne za svako ponovljeno dijelo. U SAD-u imaju "third offence", to je mozda prestrogo, ali bratko ako se tebe uhvati pijanog za volanom, i jos s nesrecama.. ma jednom je puno, ali 2 ili 3 puta? Zatvor na 5 godina i vise..

I da, fascinantno kako i taj kojeg znam kaze da ga murja ima na piku i da samo njega love...
Nek bude sretan sto ga ne prate, takve bi ja stavio pod policijski nadzor cim izadju iz zatvora.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 09:43   #53185
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Subaru WRX STI od 860KS+ludovanje po cesti = Gymkhana 2020. Slušaj glasno!

https://www.youtube.com/watch?v=32I0Qso4sDg



Subaru


Da imam para za gorivo vozio bi jednog
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 19:11   #53186
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Subaru


Da imam para za gorivo vozio bi jednog
Gorivo je mozebitan problem no mislim da je veci izdatak svakih par godina mjenjat dihtung glave


Kad smo kod Subarua, kad nemas para za WRX slozis jedan iz Corolle

20201210-125506 20201210-125554





Jedan cisti i ocuvani E39 M5

20201211-161251 20201211-161308

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 12.12.2020. u 20:50.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:28   #53187
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Taj E39 M5 mi je jedan od ljepsih BMW model, mada mi je V10 iz E60 ipak top. Vozio sam.se davno u jednom s otkljucanim okretajima, brutalno nesto, kao F1 u najboljim danima.

Bas pratim razne autoemisije i u posljednjih pola godine gotovo kod svih je barem pola emisije rezervirano za elektricna ili hibrid vozila. Uskoro ce preuzeti dominaciju.
Inovator je online   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 01:38   #53188
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,215
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Neznam zasto si izdvojio BMW ali ja kad dodjem u Zagreb se svaki put zacudim kako tamao barem 50% ljudi nedaje zmigavace kod skretanja a kod prestrojavanja jendo 90% nevezano za marku automobila. Ja vozim BMW zadnjih XY godina (plus jos neki manji auto sa strane) i prije toga sma imao svasta od opela, peugeota, zastave, forda, renaulta.... i to nema veze sa nekom markom nego vozacem.
.
Nista osobno, just a meme



Nisam mislio da ce toliku dramu izazvat referenca na meme
Trenutno u Dalmaciji jedno 95% vozaca ne daje zmigavac na kružnim tokovima, a 2% daje krivi.
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova

Točno to, kazne trebaju biti češće.
A BTW za vožnju do 10km u gradu već postoji kazna i veća je od 100kn
Znam da postoji ali ocu rec da nije poanta u visini kazne nego u ucestalosti kažnjavanja.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 07:57   #53189
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Umjesto da 'Talijana' zatvore i bace ključ, oni su ga pustili. Živjelo naše sudstvo.
https://www.telegram.hr/politika-kri...riranom-opelu/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 10:27   #53190
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ovi VW touch screenovi su žešći fail. Plus smrzavanje cijelog ekrana tokom vožnje. Malo real world testa EV:



Poslano sa mog ONEPLUS A6003 koristeći Tapatalk
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 14.12.2020. u 21:12. Razlog: YT embedding
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na