Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2020., 19:59   #2311
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Mala obavijest svima koji su upetljani u moje Adison restauracije, i dijelove na ovakav ili onakav način.

Nažalost, primio sam danas najgore vijesti u svom životu. Članica obitelji zaražena Covid 19 je na respiratoru i bez prognoze, a istovremeno na drugom kraju svijeta moja jako dobra i JEDINA prava prijateljica koju sam imao je nakon komplikacija sa temo terapijom završila na reanimaciji, bez znakova života i čeka se odluka o gašenju respiratora.

Stoga nadam se da razumijete, Adison mi više nije prioritet, i najiskrenije nemam pojma da li ga budem ikada dobršio ili ne. Ali svima vama kojima dugujem ovo ili ono u zamjenu za dijelove budem naravno dao, mijenjao kao dogovoreno, možda čak i više. Poklanjam sve, pa ako nešto želite pošaljite PP da to riješimo.
  Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 11:21   #2312
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ajoj

Nemam ti kaj pametnoga za reci nego drži se, i ako trebaš nešto javi.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 17:05   #2313
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ajoj

Nemam ti kaj pametnoga za reci nego drži se, i ako trebaš nešto javi.
Sve je OK kolega, razumijem te. Ne postoji ništa što mogu napraviti, osim vratiti se u prošlost i upozoriti na ono što se dogodilo...

Sad sam baš odgovorio na jednu PP, i još jednom napomenuo da svi dogovori koje sam imao za ovo ili ono, nabavke Adison dijelova i dalje stoji. Ne bi bilo fer sa moje strane to prekinuti, zaustaviti jer je ovo moj problem, a ne vaš.

Stoga ponavljam, svima vama kojima dugujem ovo ili ono bez brige, budemo riješili kao dogovoreno. Jedino nisam siguran kad i da li uopće Adison bude bio složen jer mi više nije prioritet. U stvari, nije mi ni do čega, što nadam se razumijete i sami.
  Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 17:15   #2314
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
U potpunosti te razumijemo kolega,
evo barem jedan moral support (vjerujem) od svih ovdje.

Znam da je sad isprazno bilo šta komentirati, jedino da nastaviš raduckati čisto da glavu zabaviš nečim kreativnim ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2020., 17:19   #2315
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Trekkie, sam ne daj da te shrva nastala situacija - ostati pozitivan je teško, ali vjerujem da bi druga strana to svakako željela.

Nadam se da će ti pomoći malo kolegijalnosti ako spomenem ovogodišnju situaciju.
Meni je ove godine umrla baka. Da ne spominjem ostale članove obitelji, mene je jako pogodilo i udario sam put ZG-a u noći 13.3. ove godine s ciljem otići na pogreb isti dan.
Tako sam došao na granicu SLO-HR, već sam bio SLO stranu prošao da bi mi naši rekli da moram čekati bar 6h i nakon toga da moram u karantenu. Nezamislivo je kako se čovjek osjeća u situacijama kad je apsolutno bespomoćan, vjerujem da je i tebi bar malo slično. Jedino što mi je racionalno preostalo je okrenuti se i vratiti. Nazvao sam tatu, plačući sam ga pitao što da napravim, jer ja jednostavno nisam znao što da napravim, bio sam smrznut od šoka. Nakon cijelog radnog dana i dodatnih 9h za volanom sam skupa sa ženom u suzama okrenuo auto i vratio se u Njemačku. Od šoka nije bilo govora o umoru.

I kako to inače biva, nema dva tjedna kasnije, bakina sestra umrla. Psihički ju je shrvalo, bile su jako bliske, kao i cijela moja uža familija. S bakom i njenom sestrom sam provodio ljetovanja u Slavoniji, naravno uz više ili manje ostalih članova obitelji. Full lockdown. Opet nisam mogao nigdje.

Tak da ti jedino mogu reći sa svog stajališta: imaš još barem pola života pred sobom - glavu gore, uvijek se sjeti da ti bilo koja bliska osoba nikad ne bi željela da se nađeš u situaciji u kakvoj jesi i ostani pozitivan. Bol je prolazna, sjećanje ostaje.

Nema tih riječi da opišem što se u ovakvim situacijama proživljava i znam da ti je teško.
Glavu gore.
Život je vrijedan življenja.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2020., 23:34   #2316
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Drž se Trekkie.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2020., 23:02   #2317
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Još malo igračaka:


Radeoni X850Pro Vivo ... but with a twist:


Prva kartica je s 1.6ns memorijom, druga s 2.0ns. Vent na prvoj je u malo lošijem stanju tako da gore vjerojatno ide Zalman i pasivci.
GPU-Z kaže 12 shadera zbog moddanog BIOSa, ali multi-texturing 3DMark rezultati kažu da radi svih 16 (5419 MTexels/s -> 6636 MTexels/s).
X800/850Pro Vivo AGP modeli su vjerojatno najsigurnija stvar za otključat što postoji. Uopće nije pitanje dal će radit, nego samo da li se konkretna kartica otključava. U nekom trenutku su počeli lasercut-at čipove pa se to više nije moglo. Navodno se može po serijskom broju prepoznat, ali druga na slici je debelo nakon graničnog broja pa se opet otključava ... tako da ne znam koja je stvarna priča.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 05.12.2020. u 23:16.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 08:16   #2318
becarsb
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: SLAVONSKI BROD
Postovi: 33
kao što sam trekki-u rekao telefonski na neke stvari se može utjecati na neke ne!!!!!
žao mi je što su mu se stvari poklopile tako kako je rekao
ima stara izreka
VRAG SERE NA VELIKU HRPU
znam da i nije baš neka utjeha ali eto sad su svi sdisoni koji su bili u pećini kod njega,
i par komada ovih CD pogona također, baš oni koje je tražio, možda ga jednom, kad se potepe na sva ta kućišta i komponente, udarac u mali prst na desnoj nozi resetira pa dobije volju za nastavak!!
drž se trekkie bit će sve OK
becarsb je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 17:42   #2319
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Hvala svima na lijepim željama.

"Adison" bude bio završen, tako sam odlučio još prije nekoliko dana, nakon što sam razmotrio više stvari, činjenica ali i okolnosti.

Međutim, ono što "Adison" predstavlja se u međuvremenu jako promijenilo. Počelo je kao retro hobi, preraslo u obsesiju iz prošlosti da bi na kraju postalo čisto emocionalno, gotovo spiritualno, odnosno posveta osobi koju sam puno volio.

Stoga ne budem dokumentirao cijeli posao kad ga krenem slagati (kako sam to namjeravao napraviti) ali budem okinuo sliku-dvije kad ga (ih) završim. U planu su 3 mašine, za koje još u ovom trenutku nemam sve dijelove, ali se nadam da ih budem nabavio u skorije vrijeme.

Samo sastavljanje, kad jednom krene bi trebalo ići brzo i automatski, bez previše razmišljanja o ovome ili onome, a 4. tower budem negdje spremio i ostavio ga AKO i KAD mi bude trebao. Međutim, isto tako bih želio napomenuti da se povlačim iz retro hardvera, te da mi je ovo zapravo zadnji projekt takvoga tipa kojim se budem bavio. Da je riječ o bilo kojem drugom stroju, bez obzira na starost i njegovu materijalnu vrijednost, ne bih sad o ovome pričao, i sve bi završilo na prodaji, udomljavanju i/ili vrećama za otpad.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 09.12.2020. u 17:48.
  Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 18:02   #2320
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ostavi si još pokoji backup hardware, ne trebalo ti kasnije kao zamjena.
Fotke i postovi su svakako dobrodošli, koliko god česti/rijetki bili.
Zaigraj nešto za stare dane i ostani pozitivan!
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 18:28   #2321
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Da se malo našalimo,
zbog glave treba ostati pozitivan,
zbog korone treba ostati negativan,
odluči se ...

Bude Trekkie4 to složio, pomalo,
a i ovdašnja publika traži dokazni materijal, čitaj fotke,
because we ask for it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 18:34   #2322
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ostavi si još pokoji backup hardware, ne trebalo ti kasnije kao zamjena.
Fotke i postovi su svakako dobrodošli, koliko god česti/rijetki bili.
Zaigraj nešto za stare dane i ostani pozitivan!
Backup hardware kao samostalne komponente vjerojatno ne (osim ako ne ostane "višak", da ga ne mogu prodati ili pokloniti), ali budem ostavio par mašina koje sam prethodno sastavio.

A vezano uz Adison, u ovom trenutku jedino što mogu reći sigurno je to da bude bilo dva "Adisona" po originalnoj recepturi*, i jedan Core2 Duo sleeper sa 8600GTS. Detalje ne mogu komentirati, jer ni sam u ovom trenutku ne znam više (niti sam imao vremena/volje o tome razmišljati iskreno)

*Originalni Adison:
CPU: Pentium II 350
MBO: Chaintech 6BTM (FIC VB-601 ili iWill BD-100 u drugom)
RAM: 64MB PC100 (možda 128MB u drugom)
GPU1: ATI Rage IIc, AGP
GPU2: Diamond Monster 3DII, 12MB
HDD: Quantum Fireball 3.5"
ODD: BTC BCD 26X, BTC BCD-40XH
FDD: Teac/Sony FDD
Ostalo: Windows 98, Creative SoundBlaster128 PCI
  Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:03   #2323
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Znam da si sa Addisonom htio upariti svoj stari CRT koji je dolazio originalno sa konfiguracijom, ali ako želiš mogu ti dati jedan 17" Fujitsu LCD monitor koji je naravno krem boje kako i treba biti obojan hardver ,... sad koji je točno model moram pogledati (to mogu kad budem išao kod staraca po onaj HP d530), ali će ti definitivno zauzeti manje mjesta na stolu.
EDIT:
Sad sam malo googlao i po izgledu bi trebao biti Fujitsu Siemens TFT1780A



Slike su sa neta.



Zadnje izmijenjeno od: bertone. 09.12.2020. u 19:14.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 19:50   #2324
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Znam da si sa Addisonom htio upariti svoj stari CRT koji je dolazio originalno sa konfiguracijom, ali ako želiš mogu ti dati jedan 17" Fujitsu LCD monitor koji je naravno krem boje kako i treba biti obojan hardver ,... sad koji je točno model moram pogledati (to mogu kad budem išao kod staraca po onaj HP d530), ali će ti definitivno zauzeti manje mjesta na stolu.
EDIT:
Sad sam malo googlao i po izgledu bi trebao biti Fujitsu Siemens TFT1780A



Slike su sa neta.


Puno ti hvala na ponudi, ali ne hvala. Monitor je OK, štoviše 17" za ono vrijeme bi čak bilo high-end, ali jednostavno ne bi bilo isto, jednako.
  Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 21:29   #2325
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Backup hardware kao samostalne komponente vjerojatno ne (osim ako ne ostane "višak", da ga ne mogu prodati ili pokloniti), ali budem ostavio par mašina koje sam prethodno sastavio.

A vezano uz Adison, u ovom trenutku jedino što mogu reći sigurno je to da bude bilo dva "Adisona" po originalnoj recepturi*, i jedan Core2 Duo sleeper sa 8600GTS. Detalje ne mogu komentirati, jer ni sam u ovom trenutku ne znam više (niti sam imao vremena/volje o tome razmišljati iskreno)

*Originalni Adison:
CPU: Pentium II 350
MBO: Chaintech 6BTM (FIC VB-601 ili iWill BD-100 u drugom)
RAM: 64MB PC100 (možda 128MB u drugom)
GPU1: ATI Rage IIc, AGP
GPU2: Diamond Monster 3DII, 12MB
HDD: Quantum Fireball 3.5"
ODD: BTC BCD 26X, BTC BCD-40XH
FDD: Teac/Sony FDD
Ostalo: Windows 98, Creative SoundBlaster128 PCI
Vjerovo il ne, mislim da je ta konfa, izuzev GPU2, bila prva i jedina konfa koju je moja teta kupila, i također je bio u pitanju adison. Je mi kasno lampica upalila.
Sve komponente štimaju.
Kak je teta bila single za razliku od mog tate, onda je mogla više dat za konfiguraciju. Kod nje smo svaki put onda igrali hotseat HoMM3.

Mislim da je imala 6.3GB disk, koji točno nisam siguran, ali ak ti potvrdiš veličinu, mislim da je to spot on.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 21:48   #2326
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Ispricavam se ako je ovo krivi topic ali ne mogu pronaci oglasnik na forumu.
Uglavnom, imam 3 CRT monitora za poklonit, 15, 17 i 19" pa ako netko zeli neka samo dodje po to.


Ako ne vidim poruke ovdje mozete mi se javiti na 091 5134460
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 23:03   #2327
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Ispricavam se ako je ovo krivi topic ali ne mogu pronaci oglasnik na forumu.
Uglavnom, imam 3 CRT monitora za poklonit, 15, 17 i 19" pa ako netko zeli neka samo dodje po to.


Ako ne vidim poruke ovdje mozete mi se javiti na 091 5134460

Za donacije imaš temu ovdje.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 23:12   #2328
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
@D00D
Ok je post tu, vecina potencijalno zainteresiranih je tu.

@bertone
Ajde ti bez premium statusa otvori link...
Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2020., 23:14   #2329
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Overclock Pregled postova
@D00D
Ok je post tu, vecina potencijalno zainteresiranih je tu.

@bertone
Ajde ti bez premium statusa otvori link...

Upsss
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 02:42   #2330
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Vjerovo il ne, mislim da je ta konfa, izuzev GPU2, bila prva i jedina konfa koju je moja teta kupila, i također je bio u pitanju adison. Je mi kasno lampica upalila.
Sve komponente štimaju.
Kak je teta bila single za razliku od mog tate, onda je mogla više dat za konfiguraciju. Kod nje smo svaki put onda igrali hotseat HoMM3.

Mislim da je imala 6.3GB disk, koji točno nisam siguran, ali ak ti potvrdiš veličinu, mislim da je to spot on.
Upravo to, opisao si ga do u detalj... Voodooica nije bila dio standardne opreme, starci su platili ozbiljnu lovu da je kupe, cijela konfa zajedno je koštala 15,000kn. A disk kojeg si spomenuo je 6.4GB - ne 6.3 Njezin je najvjerojatnije onda bio "Open Space", poprilično skupa mašina za "profesionalnu" upotrebu ili ozbiljan gaming. Šteta da si ga se tek sada sjetio, jer sam tražio informacije o Adisonu već skoro 15 godina!

Citiraj:
Autor D00D Pregled postova
Ispricavam se ako je ovo krivi topic ali ne mogu pronaci oglasnik na forumu.
Uglavnom, imam 3 CRT monitora za poklonit, 15, 17 i 19" pa ako netko zeli neka samo dodje po to.


Ako ne vidim poruke ovdje mozete mi se javiti na 091 5134460
Taj ekran od 15" ... da nije možda Shamrock, Flicker-Free? Samo pitam znatiželje radi.
  Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 14:08   #2331
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ako netko ima retention bracket + backplate sa šarafima za s754/s939, bio bih zahvalan. Može ponude na PM.

Stigao mi danas jedan s939 komplet (ploča, memara, cpu). Memorija u prilogu ... jel to ono što mislim da je?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	winbond.jpg‎
Views:	201
Size:	1.77 MB
ID:	23063  

Zadnje izmijenjeno od: stef. 10.12.2020. u 14:35.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 15:29   #2332
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Ako netko ima retention bracket + backplate sa šarafima za s754/s939, bio bih zahvalan. Može ponude na PM.

Stigao mi danas jedan s939 komplet (ploča, memara, cpu). Memorija u prilogu ... jel to ono što mislim da je?
Ja ti jedino imam jednu S754 ploču (ASRock, "Upgrade" serija) koju sam ponudio kolegi Overclock-u... Ali ako je on ne bude želio, budem je reskomadao i skinuo cooler/retention bracket i backplate...

Nego, u nadi da pobjegnem od bolne sadašnjosti, maknuo sam se u 1998. godinu. Tamo sam se uvijek osjećao kao riba u vodi. Da, znam ... psihijatri bi imali materijala za komentirati i pisati radove, ali i to me zaboli što bi se reklo.

Uglavnom, da ne duljim... Listao sam danas svoj Hacker 41, i pronašao nekoliko relevantnih (ali i zanimljivih) stvari, detalja koje sam odlučio podijeliti ovdje sa vama:

Prvo i osnovno, netko me nedavno, prije kakvih mjesec dana pitao što mislim o "Voodoo Banshee" kartici? Rekao, odgovorio sam nešto slično ... ali mislim da je ovaj članak savršeni odgovor:


Zatim, imamo provalu mjeseca... Pih, kao da je 380V nešto puno bolje. Da ga spoji na nekoliko tisuća, e to bi već bilo zanimljivo...


A ako vas zanimaju cijene hardvera u trenutku kad je izašao broj 41 (Listopad 1998.), bacite oko na ovo:


  Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 16:06   #2333
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
E ovaj specijalac šta je spojio na međufaznih 380V je poseban,
da ga je danas naći pa da vidimo šta bi rekao

Ništa ne brini, teleportacija u 1998. godinu. je sasvim ok, javi ako naletiš na Dr. Emmett - a negdje usput > https://i.redd.it/r9ahzy5qr8wz.jpg
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 18:40   #2334
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ma kaj znaju ti psihijatri uopce, if it works 4 you briga te (bar po mom iskustvu). Mislim da svi tu vole zavrtit kalendar unatrag kad nam se nabere sranja u recycle binovima, zato nam i sluze te naše retro-time machine-kante

Isss, Zagria hahaha, to ime vec nisam cuo jaaaaaako dugo haha. I HG Spot u onom podrumu u Srediscu... Good times.

Btw gore se spominjalo nesto za diskove, mislim da imam jednog Quantuma u svom goblinskom hoard pajlu, iako mislim da je samo 3 ili 4 gb, ako nekoga zanima za timeline correct masinu moze ga dobiti, ja tesko da budem ga koristio za ista any time soon. Isto vrijedi i za dva patuljka od 1.xx gb, ak vam je nekaj od toga napeto cimnite pa pofotkam.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 19:00   #2335
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Ma kaj znaju ti psihijatri uopce, if it works 4 you briga te (bar po mom iskustvu). Mislim da svi tu vole zavrtit kalendar unatrag kad nam se nabere sranja u recycle binovima, zato nam i sluze te naše retro-time machine-kante

Isss, Zagria hahaha, to ime vec nisam cuo jaaaaaako dugo haha. I HG Spot u onom podrumu u Srediscu... Good times.

Btw gore se spominjalo nesto za diskove, mislim da imam jednog Quantuma u svom goblinskom hoard pajlu, iako mislim da je samo 3 ili 4 gb, ako nekoga zanima za timeline correct masinu moze ga dobiti, ja tesko da budem ga koristio za ista any time soon. Isto vrijedi i za dva patuljka od 1.xx gb, ak vam je nekaj od toga napeto cimnite pa pofotkam.
Taj Quantum, da li je Bigfoot od 5.25" ili je Fireball, 3.5" serija? Ako je ovaj drugi, Fireball uzeo bih ga za drugi Adison, ako ga nudiš... Imam gomile Western Digital-a, svih kapaciteta. Pa ako želiš jedan (ili sve) slobodno javi, poklonim ti ih sve drage volje.

Zanimljivo da za sve godine skupljanja hardvera nisam pronašao, uspio dobiti Quantum diskove. Pronašao sam jedan Fireball i jedan Bigfoot ... i pogađaš, oba su se pokazala neispravnim S druge strane, moj originalni 6.4GB Fireball iz 1998 i dalje vrti. Glasan je i ruži kao kutna brusilica, ali radi!
  Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 19:23   #2336
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
"ruži kao kutna brusilica, ali radi!" - a hahaha

Ti mali 2.1 - 6.4GB GB IDE diskovi znaju biti traženi za one pra - stare Slot1 i starije mašinice ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 19:40   #2337
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
"ruži kao kutna brusilica, ali radi!" - a hahaha

Ti mali 2.1 - 6.4GB GB IDE diskovi znaju biti traženi za one pra - stare Slot1 i starije mašinice ...
A što da kažem kad je istina... Užasno je glasan, a kod gašenja mašine jasno čuješ oduzimanje gasa, kao na onim starim tramvajima kad krenu kočiti.

Međutim, sjećam se da sam proveo surface scan, tražeći bad sectore prije nekakvih 10-ak godina (ionako nije bio puno korišten u međuvremenu) i prijavio ih je 0. Istina da je puno vremena prošlo, i da bih trebao to napraviti opet ali činjenica je da i dalje boota bez problema i radi baš kao i prvoga dana.

Za razliku od Maxtora, kojeg sam "dobio" u mašini nakon Adisona (koja je ironično, isto tako bila kupljena kod njih, ali par godina kasnije i bio je Pentium 4), i taj disk je odapeo unutar 2 ili 3 godine. Krenulo je sa koruptiranim save-ovima u igrama, da bi na kraju došlo do toga da više nije želio učitati Win Millennium.
  Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 19:44   #2338
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Došo ga glave čuveni Win Millennium
Znam da je kriva teza ali dobro zvuči
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 19:58   #2339
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
uhu ugodni visokofrekventni zvuk serva .

Upravo formatirao Fireball od 4+ GB čisto da vidim dal radi. Bio je u eksternoj ladici zadnjih XY godina, još iz fakultetskih dana. Služio je za transfer disk na FOI-u. Još su Linux mašine bile u onoj sobi kam se hodalo.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fireball.PNG‎
Views:	189
Size:	10.4 kB
ID:	23067  

Zadnje izmijenjeno od: stef. 10.12.2020. u 20:05.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2020., 20:39   #2340
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Evo slikice

IMG-20201210-202913 IMG-20201210-202924 IMG-20201210-202931

Trekkie-u dajem pravo dibs-a na Quantuma ak mu paše, a ostalo je "for the grabz", steta da mi stoji, svašta sam tu dobio od kolega iz teme pa je u redu da vratim koliko mogu

U svakom slucaju sva 3 rade i nedavno su bila u MMX mašini iako sam na kraju odustao od tih multy hdd komboa i strpo nutra 40gb i limitirao na 32 radi ploče. Nisam prijetio nikakve cudne simptome osim kaj su relativno glasni (iako ne preglasni za moje pojmove).
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na