Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.12.2013., 23:41   #4321
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor djdblaster Pregled postova
Pozdrav ekipa, interesira me sljedeci mobitel. Komentirajte mi sve od konfiguracije, cijene, carine, pdva, dodatni troskovi i cega god se sjetite jos.
http://www.geekbuying.com/item/HTM-H...te-322783.html
Meni se čini kao ono smeće GooPhone i9. Velik ekran, plastika umjesto stakla na touchscreenu, nekvalitetna plastika, katastrofa kamera i gps. A bome i noname marka. HTM... to je kopija od kopije znači da je podrška ravna nuli.
Osobno bi izbjegao ovaj mobitel u širokom luku...

Ako ga naručiš, plaćaš samo pdv 25% od vrijednosti mobitela + poštarinu do tebe i neke troškove cca 30kn. Carine na mobitele nema.
Brko je offline  
Staro 06.12.2013., 08:11   #4322
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Ne vrijedi jer su svi mogući popljuvali tu Lenovo customizaciju Androida. Da radi sporo i traljavo. A tu je još i Intelov chipset koji ima lošiju podršku i performanse od Qualcomma iz te cjenovne klase.
Zanimljivo, budući da sam i sam jedno vrijeme htio uzeti K900, pogledao sam i pročitao hrpu reviewa po internetu i nigdje nisam našao da su "svi mogući" popljuvali Lenovovu customizaciju Androida. Na kraju krajeva, uvijek se može staviti neki od launchera i riješen problem. Što se tiče Intela, podrška i performanse su u početku, prilikom izlaska telefona, bile loše, sad se situacija popravlja. Mana zasigurno ima (pojačano zagrijavanje zbog Atoma je jedna od većih), na GSM areni se mogu pročitati iskustva, dobra i loša, no čisto sumnjam da na kraju K900 ne vrijedi 300$.

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 06.12.2013. u 08:18.
Wuchko je offline  
Staro 06.12.2013., 17:03   #4323
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor tomov Pregled postova
To se rijesi sa alatima od mobilnog ujaka. Pogase se sve frekvencije osim GSM 900 i 1800 a ispod se ostavi UMTS 2000. Ako sam u krivu nek me netko ispravi...

Evo konačno sam i ja uspio posložiti da mi i ovaj dio moba radi normalno i testirao sam zadnja dva dana i sve funkcionira odlično. Inače, testirano od Zagreba do zagorja (cijelog pa i uz granicu) i cijelog međimurja (isto uz granicu) i nijednom mi se nije zaglavio.
Hvala svima koji su pomogli (znate koji ste), imate pivo i čevape od mene kad budete u Zg-u, samo se javite na PM prije
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline  
Staro 06.12.2013., 20:18   #4324
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
dal vam se dogodi kad da vam mob sam instalira neku aplikaciju? meni je prvo neki browser, badui ili tako nesto i sad 357 slots game. kako to?? imam neku kinesku app instaliranu koja je dosla s njim, dal to mozda ima veze?
davidovski je offline  
Staro 06.12.2013., 20:21   #4325
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Meni se dogodilo par puta da sam instalirao neke aplikacije, tocnije igre tako da moze biti povezano sa samim sustavom. Koristio sam Android na PC-u, ali mislim da imaju isti 'bug', kako tvoj tako i moj.
djdblaster je offline  
Staro 06.12.2013., 20:34   #4326
gregory
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 24
Izgubio sam se medju ovim silnim postovima i modelima, pa molim preporuku za jednog kineza.

Do 5 incha, sto jaca baterija i 3g na 900 i 2100. Cijena do cca 250 USD.
gregory je offline  
Staro 06.12.2013., 20:45   #4327
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Citiraj:
Autor davidovski Pregled postova
dal vam se dogodi kad da vam mob sam instalira neku aplikaciju? meni je prvo neki browser, badui ili tako nesto i sad 357 slots game. kako to?? imam neku kinesku app instaliranu koja je dosla s njim, dal to mozda ima veze?
To sam ja imao na kineskom romu ZTE-a, glupi rom optimiziran za kinesko tržište koji je stalno izbacivao "SystemUI has stopped"... A između ostalog je instalirao i neke aplikacije. Sva sreća pa sam nakon sat vremena odmah stavio Max flavour
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 06.12.2013., 21:47   #4328
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor gregory Pregled postova
Izgubio sam se medju ovim silnim postovima i modelima, pa molim preporuku za jednog kineza.

Do 5 incha, sto jaca baterija i 3g na 900 i 2100. Cijena do cca 250 USD.
Razvuci se još kojih 35$ i uzmi Xiaomi MI2A,imam ga(jako kratko doduše ali dovoljno da ti mogu ovo preporučiti) i mob je strava,navigacija radi doslovno i u podrumu,MIUI 5,sve fluidno i brzo do bola, kamera više nego dobra sa odličnim flešem( Iphon 5 se može sakriti).Baterija cijeli dan sa ubijanjemna netu,3G stalno,i prčkanjem cijeli dan,znaš kak je to kad je djetetu igračka nova,u nekom normalnom modu uporabe mislim da bi trajala i dva dana.
Ibuygou.com ti slovi za sigurnog dobavljača,makar je cijena desetak dolara veča od ostalih, ali si ziher da stiže orođiđi mob.(izbjegao Slavka)
Inače sam na Iphonu ovo je bilo za sina ali ovo malo što sam imao taj mob u rukama mislim da je XIAOMI M3 moj i nikada više na iphon.(kojg sam korisnik od 3g modela,jedino nisam imao 5s)toliko me se Ovaj kinez dojmio.

Zadnje izmijenjeno od: dabomba. 06.12.2013. u 21:53.
dabomba je offline  
Staro 06.12.2013., 22:45   #4329
gregory
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 24
Ima li tko mozda coupon za ibuygou?
gregory je offline  
Staro 06.12.2013., 23:18   #4330
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Nema kupona za ibuygou,Ali imaš akciju za xiaomi na http://www.antelife.com/
dabomba je offline  
Staro 07.12.2013., 00:00   #4331
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Treba mi nešto do 70$ a da je ekran 4'. Imaju dvije verzije vidim zte 889s i m... Koji je bolje po vama uzeti. Ima li nešto bolje? Molim preporuku...
puding22 je offline  
Staro 07.12.2013., 00:19   #4332
celeron
Premium
Moj komp
 
celeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: KR-ZG
Postovi: 136
zte 889M je mobitel iz 2012 god i ima 5 mpx kameru ...na pandi je 120 dolara.....model 889s je iz 2013 godine ima 3 mpx kameru i na pandi je 70 dolara...889s je model blade c V807 na gsm areni ...uzmi 889s...jer jeftinije od toga i 4" ekranom i manje rama imas samo cubot gt72
celeron je offline  
Staro 07.12.2013., 07:22   #4333
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Donio mi frend Cubot One sa dijagnozom da se ne puni iako punjač radi i da ne reagira na druge punjače.
Bacim oko jučer i imam šta vidjeti. Netko je silovao usb utor i on se uvukao u kućište za nekih 5mm i normalno da nijedan punjač ne može do njega jer mu to spriječava plastika kućišta.
Kako je to fizičko oštećenje, RMA ne dolazi u obzir, zar ne? Znači da bi ga trebalo raskopati i vratiti utor na mjesto. Ima netko neki tutorial kako ga rastaviti? Maknuo sam 5 vidljivih šarafa, ali ih vjerojatno ima još ispod naljepnica, a ako ih maknem - ništa od RMA. Šta učiniti?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 07.12.2013., 08:34   #4334
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
Razvuci se još kojih 35$ i uzmi Xiaomi MI2A,imam ga(jako kratko doduše ali dovoljno da ti mogu ovo preporučiti) i mob je strava,navigacija radi doslovno i u podrumu,MIUI 5,sve fluidno i brzo do bola, kamera više nego dobra sa odličnim flešem( Iphon 5 se može sakriti).Baterija cijeli dan sa ubijanjemna netu,3G stalno,i prčkanjem cijeli dan,znaš kak je to kad je djetetu igračka nova,u nekom normalnom modu uporabe mislim da bi trajala i dva dana.
Ibuygou.com ti slovi za sigurnog dobavljača,makar je cijena desetak dolara veča od ostalih, ali si ziher da stiže orođiđi mob.(izbjegao Slavka)
Inače sam na Iphonu ovo je bilo za sina ali ovo malo što sam imao taj mob u rukama mislim da je XIAOMI M3 moj i nikada više na iphon.(kojg sam korisnik od 3g modela,jedino nisam imao 5s)toliko me se Ovaj kinez dojmio.
Xiaomi ti prošao bez pdva? Koji si ti sretnik! Ja sam planirao preprodati neo-a i uzet mi3, ali sam toliko zadovoljan da ostajem na ovome i preporučam ga svima kojima treba mob s vrhunskom kamerom, ekstra dobrom baterijom i 2gb rama za 260$
pokra89 je offline  
Staro 07.12.2013., 08:45   #4335
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Citiraj:
Autor kolibri Pregled postova
E sad... ovog Zopacha i ja cekam.
Ali vidim da se specke izmedju geeka i pande malo razlikuju. I to u, meni nmajvaznijoj, kategoriji. 3G frekvencije.
Na pandi pise 850/2100 a na geeku 850/900/2100.
Kako sam ja na t-mobileu vazno mi je da ima geek-ove specke. Ali koje su specke istinite!?
BTW, kako ce se taj octa-cor ponasati s baterijom?
Na tmobileu ti je svejedno za frekvencije. Na tele2 ti je vazno da ima 900.

A sto se tice ponasanja : meni su se kinezi (inew i6000 s 6.45" ekranom) pokazali kao vrlo stedljivi tako da vjerujem da ce i ovaj biti ok s baterijom.
Red Dwarf je offline  
Staro 07.12.2013., 10:40   #4336
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
I dalje ne razumijem da ljudi ne kuže da svi operateri 3G emitiraju i na 2100 i na 900 mhz. Pa tele2 samo koristi 900mhz odašiljače u većoj mjeri nego ostali pa se više osjeti. Nemojte čitati gluposti koje ljudi pišu po forumima, pa na kraju naručiti telefon bez 900mhz podrške pa imati problema. Nazovite službu za korisnike, pitajte kakav je signal na vašem području i potrudite se malo jer ta 900mhz frekvencija je u biti jedina veća razlika komercijalnih i kineskih mobitela i tada ukoliko ste spremni naručite sebi mob bez 3G 900mhz frekvencije.
LINK sa vip foruma gdje (admin, znači osoba koja radi u VIP-u odgovara) . Kad kaže na proširenju 3G signala na 2100 to otprilike znači u sljedećih 5-10 godina. Već ranije sam linkao službenu tablicu sa zakupljenim frekvencijama do 2024 godine. Ako je suditi po dosadašnjim iskustvima ta tablica neće biti uskoro mijenjana.
boris1408 je offline  
Staro 07.12.2013., 11:40   #4337
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Ne znam koliko je točna mapa pokrivenosti koje frekvencije no ovo sam našao na jednom forumu:
T-Mobile:

Vip:
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 07.12.2013., 11:44   #4338
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Nakon sto sam poslao jednog w450 nazad mislim da cu morati i drugog. Punio se cijelu noc i ujutro kad sam ga skinio s punjaca ekran ne reagira. Radi al ne reagira. Ne mozes se ni otkljucati.. U cem je problem jer nije nikako fizicko ostecenje. Pazilo se na njega ko na malu bebu...
Ovo mi je bilo i s prvim i posle kad je ekran proradio tipke za home,nazad i postavke su se skroz pobrkale i kamera se potamnila.
puding22 je offline  
Staro 07.12.2013., 12:29   #4339
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Moguće da je otišao digitizer, istu situaciju sam imao na Lenovo tabletu, ekran radi, ali ga ne možeš otključati ni ništa drugo...
frulex je offline  
Staro 07.12.2013., 12:56   #4340
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor puding22 Pregled postova
Nakon sto sam poslao jednog w450 nazad mislim da cu morati i drugog. Punio se cijelu noc i ujutro kad sam ga skinio s punjaca ekran ne reagira. Radi al ne reagira. Ne mozes se ni otkljucati.. U cem je problem jer nije nikako fizicko ostecenje. Pazilo se na njega ko na malu bebu...
Ovo mi je bilo i s prvim i posle kad je ekran proradio tipke za home,nazad i postavke su se skroz pobrkale i kamera se potamnila.
Samo ti je to dokaz da nemreš kupit poštenog quada za 100 dolara. Ne mo že š - točka.
Brko je offline  
Staro 07.12.2013., 13:38   #4341
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
To sam ja imao na kineskom romu ZTE-a, glupi rom optimiziran za kinesko tržište koji je stalno izbacivao "SystemUI has stopped"... A između ostalog je instalirao i neke aplikacije. Sva sreća pa sam nakon sat vremena odmah stavio Max flavour
tako i meni izbacuje nesto samo je sve na kineskom pa pojma nemam kaj znaci. a morat cu se i ja pozabavit malo sa tim custom romovima pa vidit dal ima koji dobar. znas ti ili neko drugi za cubot one dal ima neki dobar?
davidovski je offline  
Staro 07.12.2013., 15:11   #4342
puding22
Registered User
 
puding22's Avatar
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: ...
Postovi: 364
Sad se može otključati al donji dio ekrana ne reagira. Isto kao i na onom prije. Mislim da kinezu neće baš biti drago što će i ovaj nazad
puding22 je offline  
Staro 07.12.2013., 15:25   #4343
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
Citiraj:
Autor pokra89 Pregled postova
Xiaomi ti prošao bez pdva? Koji si ti sretnik! Ja sam planirao preprodati neo-a i uzet mi3, ali sam toliko zadovoljan da ostajem na ovome i preporučam ga svima kojima treba mob s vrhunskom kamerom, ekstra dobrom baterijom i 2gb rama za 260$
Da sam znao da bude tak ispalo uzeo bi još i Mi3,ali ovak je taj mob prekup ako slavko uzme svoje.Ali budem ga uzeo nek mu malo padne cijena.
Mislim uzeti Hongmi prije jer mi taj mob djeluje kao najbolji odnos dobiveno uloženo.
dabomba je offline  
Staro 07.12.2013., 15:29   #4344
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Kako to ide sa slanjem moba natrag u kinu, ok, RMA, ali što je s carinom u povratku?
Imam iskustva s RMA samo s firmama uvoznicima i tamo se (barem prije ulaska u uniju) radila neka privremena carinska deklaracija po kojoj roba izlazi na servis i kasnije se vraća i carina je to kontrolirala. Ima tako nešto i kad kao fizička osoba šalješ uređaj natrag?
c-shadow je offline  
Staro 07.12.2013., 15:31   #4345
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Kako to ide sa slanjem moba natrag u kinu, ok, RMA, ali što je s carinom u povratku?
Imam iskustva s RMA samo s firmama uvoznicima i tamo se (barem prije ulaska u uniju) radila neka privremena carinska deklaracija po kojoj roba izlazi na servis i kasnije se vraća i carina je to kontrolirala. Ima tako nešto i kad kao fizička osoba šalješ uređaj natrag?
bitno ti je da čuvaš onu deklaraciju sa carinjenja kad ti je mobitel prvi puta stigao...
Brko je offline  
Staro 07.12.2013., 15:33   #4346
turista
Premium
Moj komp
 
turista's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: čakovec
Postovi: 205
4 mobitela stiglo i nikad nikakva deklaracija
turista je offline  
Staro 07.12.2013., 15:45   #4347
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
bitno ti je da čuvaš onu deklaraciju sa carinjenja kad ti je mobitel prvi puta stigao...
A jbg kad je prošao bez pdva
Zato i pitam
c-shadow je offline  
Staro 07.12.2013., 16:26   #4348
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Kaj velite na ThL T100 Iron Man mobitel?
Ovak na oko mi je brutalan. Ima neka caka na koju bi trebao paziti?
New One je offline  
Staro 07.12.2013., 17:08   #4349
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
A jbg kad je prošao bez pdva
Zato i pitam
Eeeee... ovog puta bolje da onda šutiš i platit ćeš PDV ako zapne na carini... a možda ako budeš imao "sreće" kao i prvi put, možda prođe.
Bolje da niš ne kažeš da ti još nekaj ne natovare...
Brko je offline  
Staro 07.12.2013., 18:37   #4350
boris1408
Premium
Moj komp
 
boris1408's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Petrinja
Postovi: 190
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ne znam koliko je točna mapa pokrivenosti koje frekvencije no ovo sam našao na jednom forumu:
T-Mobile:

Vip:
Po toj karti VIP ima veću pokrivenost 2100 3G signala na otvorenom moru nego na kopnu. Ali recimo da je sama karta i otprilike ok možeš je usporediti sa službenom kartom 3G usluge VIP-a u Hrvatskoj pa vidjeti koliko prostora je pod 900 mhz repetitorima, te također usporediti sa t mobile 3G kartom pa vidjeti koliko u biti toga fali.
Recimo da čovjek ide kupovati mobitel te da uzme model koji samo podržava 2100 mhz. Mobitel mu služi da surfa, igra nešto online dok putuje od Siska do Zagreba na posao i natrag. I svi mu viču kako neki model ima dobru kameru ili MALI 400 grafički čip, ali nitko ne spominje da nema 3G na 900mhz. Dođe mobitel i na putu od sat vremena (i sat vremena natrag) čovjek može surfati 15 min jer nema 3G signala, a na našim 2G mrežama da bi se učitao forum.pcekspert.com potrebno je 10 min.
Ako su VIP i T-mobile toliko pokriveni 2100 signalom zašto u svojoj ponudi imaju samo mobitele koji podržavaju i 2100 i 900mhz, tj. nemaju niti jedan model koji podržava isključivo samo 3G 2100mhz?
boris1408 je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na