Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2009., 12:21   #31
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Naravno da je web 2.0 spika, to je nezaobilazno. Slažem se sa tvojim "smajlićem", ali radi održavanja mira i mogućnosti da se nekaj pametno čuje u ovoj temi, molio bih da se držimo samo tehničke strane priče.
I dalje, čekam nekoga tko koristi to.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 12:21   #32
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
oke...kužim sad...
al ne kužim smisao toga...sve mi to sad počinje ličiti na fejsbuk i slične gluposti
web 2.0
haha, ja se ispricavam na offtopicu, ali reci da web 2.0 ne valja i istovremeno staviti ovoliki graficki emotikon je oksimoron do ionosfere i natrag.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 12:44   #33
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Ono što piše na početku wikipedie, čini mi se da najbolje opisuje wave - ''personal communication and collaboration tool'', bit će vjerojatno od koristi onima koji puno koriste i navikli su na googlove aplikacije, no meni osobno se ne čini ništa značajno ni bitno.

A još manje mi se čini da je to budućnost internet komunikacije. Ili bolje da kažem - volio bih da to ne bude tako.

I ja govorim iz onog što sam mogao vidjeti na jubitou ili prikupit info na webu, valjda će se i netko iz prve ruke javiti, nije valjda da od više od 1 milju korisnika (tako barem kažu) nema nikog iz hr...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 27.10.2009. u 13:47.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 13:12   #34
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Botlorn
haha, ja se ispricavam na offtopicu, ali reci da web 2.0 ne valja i istovremeno staviti ovoliki graficki emotikon je oksimoron do ionosfere i natrag.
Napominjem, ajmo ne krenuti u tom smjeru. Što je rečeno, rečeno je.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 13:30   #35
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
IMas pravo, povlacim se. MOrao sam reagirati, ovako pausalne izjave mi uvijek upadaju u oci.

Nego, osim applea, valjda samo google moze napraviti ovakav hype oko niceg posebno. (disclaimer: nisam vidio jos nista, pa ne mogu sigurno tvrditi da "nije nista posebno")

Inace mi se ne svidjaju ovakva holisticka rjesenja, jer kao, korisnik ne zna pogledati na google maps ili neku drugu stranicu takvog sadrzaja. Za komunikaciju imas milijun drugih programa. Za slike milijun trecih itd.
Vise volim raznorsnost....
Tek sam nedavno skuzio da ako u adress bar u firefoxu upsem npr "bug", bez www i bez hr, da ce mi otvoriti film na imdb-u. TOtalno ludo. Eto ti web2.0 generacije. ALi ako upisem pcekspert, otvoriti ce mi google search. Pitam se placa li tu netko povlastice... Znate ono, glupi "web 2.0" user upise bez ikakvog www nesto u adres bar i voila - eto ti neceg sto nisi trebao...

Bottom point, raznovrsnost, po meni osigurava dinamicnost, modifikabilnost, vise mogucnosti i "ravnopraviju" podjelu trzisnog kolaca.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 14:07   #36
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
oke...kužim sad...
al ne kužim smisao toga...sve mi to sad počinje ličiti na fejsbuk i slične gluposti
web 2.0
Opet ne razumiješ samu bit wave-a i forcaš tu neki forsbuk koji jedino što ima zajedničko sa waveom je to da možeš dodavati ljudi koje poznaš ako imaju isti.

Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ok, spoj gmaila,gtalka,mapsa,wikia,i gdocsa. Centralizirano korištenje njihovih web aplikacija te poziv da korisnik počiva,odnosno živi na waveu. Početak toga je bila spika sa igoogleom,hrpa malih "widgeta", a ovo je prirodna evolucija. Ne bih htio ispasti neki flejmer, ali , iako se google predstavlja kao simpa firma, meni cijeli taj pojam web socijalizacije nije simpatičan. E sad, kao osoba koja to nije koristila duže od 5 minuta, i koja je pročitala dokumente i osnovno se educirala, ponavljam pitanje: Zašto bi netko to htio koristiti, odnosno, koja je funkcija wavea osim da centralizira googleove aplikacije?
Vidim da je ogromni hype oko wavea, pa me stvarno zanima što je to toliko posebno?
Dobro, fora je još u tome kaj nije bazirano na proprietary protocolu...

Što se tiče same primjene u praksi, to svatko mora vidjeti za sebe.
Pozitivno
Mi u udruzi još uvijek tražimo mogućnosti za primjenu ovog i do sada smo došli da bi nam mogao odlično doći za kolaborativni feedback nekog dokumenta koji treba osvježenje ili je jednostavno novi i slične stvari. Isto tako dobar je feature kao mini "doodle-a" za glasanje, te se u slučaju da se nemre doći do konačnom dogovora uvijek može staviti taj box za glasanje (za, protiv, suzdržan). Integriranje google mapsa u njega, te editiranje eventualnih promjena bilo da se radi o mapsim ili nećem petom je puno lakše i preglednije nego na mailu. Isto tako, vođenje nekakve rasprave je puno efikasnije nego na jednom mailu, čisto jer dok odgovaraš nekom na poruku, svi vide na što odgovaraš i ne moraš paziti sa dijelovima prijašnjeg maila koje hočeš ostaviti. Tako da tokom rasprave o jednoj temi ako iskrsne još nešto o čemu treba raspraviti, a vezano je uz ovu temu nema smisla otvarati novi wave kao što bi nekad mail otvarali jer je na waveu potpuno odijeljena rasprava o jednoj temi od druge. To znači naravno mogućnost da odrežeš određeni dio nečije poruke (recimo ako je osoba nabrajala na početku o čemu sve treba raspraviti) i onda produžiti reply-ave dalje od toga.

Naravno, treba imati na umu da je google wave besplatan. Pa sad, koliko netko želi ili ne riskirati i bazirati svoj "rad" na 3rd party riješenju koje je trenutno besplatno (i kako stvari stoje biti će, ali to nitko nikad ne može znati) je njemu na izbor.

Ajmo sad na negativno. Koliko god ljudi kukali da nemaju pozivnicu, da nemaju pristup mislim da vidim razlog zašto. Google je pustio 100.000 pozivnica diljem svijeta i svakom od njih je dao da pozove još 8 ljudi (koji onda više nisu mogli nikog zvati). Očito je bilo potrebno jer je cijeli sustav odličan, responsive, kaj god želiš dodati tamo se stvori instantno itd. ALI to je samo tako ako wave sadrži par desetaka različitih poruka. (ne samo obični tekst). Nakon što se cijela stvar malo proširi (naš u udruzi testni wave ima 350 poruka sada) onda počnu dolaziti sve stvari svoje. Cijela stvar je užasno, nekad iritantno spora, nepregledna i slično. Nekad mu treba da se loada dovoljno da me se pita dal da čekam Firefox ili da ga srušim (iako mrvicu bolje radi u Chrome-u). Sada, pročitajte opet što sam napisao pod pozitivno i to sve možete staviti pod negativno jer ako stvar nije responsive i ako joj treba toliko da se loada i ako toliko šteka nećete imati neke pretjerane koristi od svega toga (isprobavao sam BTW. sa vezom od nekoliko megabajta (da ne bude da je do moje kucne mreze gdje isto nisam nis skidao). Još jedna negativna stvar za koju nisam našao mogućnost jest ta da svatko što napiše u bilo kojem dijelu može to i editirati. Tako da nakon pola diskusije, mogu otići na svoju drugu poruku i promijeniti ju skroz. Što vjerujem da može izazvati popriličan kaos ako se ljudi prije ne dogovore kako će se ponašati gore, te ako jednostavno imate nekog smartass idiota.

Evo, ovo sam malo podijelio svoja razmišljanja. Nisam niš pripremao tak da vjerujem da je malo kaotično napisano.

Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
IMas pravo, povlacim se. MOrao sam reagirati, ovako pausalne izjave mi uvijek upadaju u oci.

Nego, osim applea, valjda samo google moze napraviti ovakav hype oko niceg posebno. (disclaimer: nisam vidio jos nista, pa ne mogu sigurno tvrditi da "nije nista posebno")

Inace mi se ne svidjaju ovakva holisticka rjesenja, jer kao, korisnik ne zna pogledati na google maps ili neku drugu stranicu takvog sadrzaja. Za komunikaciju imas milijun drugih programa. Za slike milijun trecih itd.
Vise volim raznorsnost....
Bottom point, raznovrsnost, po meni osigurava dinamicnost, modifikabilnost, vise mogucnosti i "ravnopraviju" podjelu trzisnog kolaca.
Ako radiš na projektu sa još 100 ljudi od kojih 20, 30 aktivno sudjeluje, a ostali čitaju puno je bolje imati sve u jednom toku misli koji je lagano za pročitati i odgovoriti nego razbacano po još 4 ostala tab-a ili prozora. Isto tako reći da imaš tonu programa za komunikaciju se ne slažem. Za uspješnu komunikaciju nije dovoljan ni skype, ni samo mail, ni samo live sastanci nego u neku ruku sve to. (slučajno sam odabrao ovu kombinaciju). A da bi imao bolju komunikaciju nego kod korištenja tone ad-hoc programa moraš imati neki sustav za kolaboraciju. Ti sustavi nisu baš tako jeftini. Pogledaj si malo ostala kolaboracijska riješenje i njihove cijene
  Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 14:13   #37
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Izgleda zgodno, nista bas tako revolucionarno kak su ga najavili ali sasvim OK, jedino sto bi ja vilio je da postoji i verzija kao posebna aplikacija pout skypea da mi broser nije stalno u pogonu ili u slucaju crasha browsera (puno TABova uvijek otvoreno )
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 14:27   #38
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Izgleda zgodno, nista bas tako revolucionarno kak su ga najavili ali sasvim OK, jedino sto bi ja vilio je da postoji i verzija kao posebna aplikacija pout skypea da mi broser nije stalno u pogonu ili u slucaju crasha browsera (puno TABova uvijek otvoreno )
S obzirom na protokol koji koristi, ja ne vidim razloga zašto ne bi bilo!
  Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 14:36   #39
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
A za sad nema kolko sam vidio . Mislim dobro je da je browser verzija prisutna (za razne internet kafice i slicno gdje nemas mogucnosti nesto instalirati) ali ja bi ga volio vidjeti kao skype recimo u posebnoj aplikaciji.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:11   #40
m0nk
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 3
Imam jos nekih desetak pozivnica, pa ako kome treba nek se javi na PM.
Na tom wave-u za slanje pozivnica pise ovako :
Invite others to Google Wave

Google Wave is more fun when you have others to wave with, so please nominate people you would like to add. Keep in mind that this is a preview so it could be a bit rocky at times.
Invitations will not be sent immediately. We have a lot of stamps to lick.


Svima kojima sam poslao pozivnice u zadnja 3 dana (od tada imam wave) nitko nije jos primio pozivnicu, tako da nije do mene ako ne dobijete odmah.
m0nk je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2009., 11:34   #41
demo_
Premium
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Skopje
Postovi: 56
moze meni jednu pozivnicu Google Wave ?

hwala
demo_ je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2009., 22:43   #42
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,245
Ja sam nešto čačkao po tome iako nisam dobio pozivnicu i skužim ovo
http://www.imagesforme.com/show.php/...1105222532.jpg
Jesu oni ludi.
U stvari nisu. Prvo ću dati preventivni ban Horzi, Jeltzu i kompaniji.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 01:08   #43
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
ja dobio i pozivnicu i sve ali jos nista od wavea
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2009., 03:13   #44
Bansko
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Belgrade
Postovi: 2
koristio sam ga dok sam bio u austrijaliji malo.stvar je jako dobra ako imas tvrtku na internetu.
__________________
Bez reklamiranja u sigu
Bansko je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 15:51   #45
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
ima tko možda još koji invite please???
tihomir.tomic(at)google.com

hvala unaprijed...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 11:37   #46
bedak
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zg
Postovi: 10
ako netko ima invite bio bih jako zahvalan
volio bi probati o cemu se tu radi
matija@matijar.info
bedak je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2009., 22:26   #47
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Ako treba nekome invite neka se javi na PM, imam još 8 komada
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 10:33   #48
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
WTF, nemrem više uć u accaunt, veli mi Google wave is in limited preview request inventation now -_-
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 11:37   #49
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
WTF, nemrem više uć u accaunt, veli mi Google wave is in limited preview request inventation now -_-
Meni radi normalno sve. Jesi pisao(sudjelovao u nekom Waveu) nesto do sad? ili si samo pratio ??

Imam jos 2x pozivnica pa ako nekom treba nek javi .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 18:47   #50
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
A jesam pisao sam, al ono zadnji put je prošlo možda 2 tjedna, pa kaj da radim opće 95% opcija nema, nemreš ništa riktat. Moš sam buljit u to ko tele i dops se, a to mogu i prek MSN-a. -_-
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 21:07   #51
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Zato se zove beta. Stabilizirat ce ti se! Samo se strpi!
  Reply With Quote
Staro 21.12.2009., 23:31   #52
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Bome im je opak bug ako mi je account nestao.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 00:00   #53
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa rekao si da ti fali opcija? Kak ti može ikaj faliti ako nemaš account?
  Reply With Quote
Staro 22.12.2009., 00:25   #54
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Ne čitaš od početka ove priče/problema Duke! Pogledaj još par postova prije.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2009., 21:06   #55
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Proradilo, jeeej.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na