Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2017., 20:51   #571
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
mos poslat na koji god BTC wallet oces ili na mjenjacnicu drugu...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 20:55   #572
Rambo3
najbolji
Moj komp
 
Rambo3's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 85
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
A di to vidiš?
bolje rečeno nisam vidio...

plan mi je otić na neku drugu mjenjačnicu i onda uložit u 2-3 kojna koji su ispod 1 dolara vrijednosti pa možda nešto bude.
Rambo3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 21:00   #573
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor Mirrim Pregled postova
Ja sam u bitcoinima još od 2009. Neko vrijeme sam ih sma "majno" a sada ugl kupujem/prodajem kada mi se da s time zezat.
Trenutno sam u posjedu 977 BTC-a.
Najvecim dijelom ih nabavio preko "thor-a"
ovo je post iz 2013., zanima me koji je trenutni saldo?
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 21:00   #574
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
@rambo3, ja imam osjecaj da bi ti trebal malo prvo proucit tematiku, a onda krenut u to jer ces vrlo lako postat bag holder, ako ne i švorc...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 21:51   #575
Rambo3
najbolji
Moj komp
 
Rambo3's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 85
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
@rambo3, ja imam osjecaj da bi ti trebal malo prvo proucit tematiku, a onda krenut u to jer ces vrlo lako postat bag holder, ako ne i švorc...
frende ja sam cijeli svoj život bag holder meni nema pomoći.

svjestan sam da je kocka i ulažem pare koje sam spreman izgubiti.

možemo i ti i ja proučavat tematiku koliko god hoćemo ali na kraju je sve to ipak kocka zar ne?
Rambo3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 15:27   #576
Shamanix
Banned
Moj komp
 
Shamanix's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 870
Evo samo da podijelim svoja "iskustva i koristenje"...

Ja prije i poslije bitcoin-a (crypto-a)...

Shamanix je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 17:21   #577
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
drago mi je za vas

a recimo da netko sada tek skonta šta je bitcoin, i krene u tu avanturu da možda uloži malo tu tj kupi recimo za nekih 500-1000kn bitcoina, dali bi to bio pametno uložen novac, tj šta mislite u nekoj budućnosti dali će to vrijediti nešto puno više.
Nekako imam osjećaj da propuštam sve ovo big-time, ali moje neznanje o ovom svemu mi govori ako nemaš veliku sumu novca nemaš šta sada uopće išta kupovati, vlak je prošao, možeš da pričaš samo kako si čitao malo na forumima o tome, i kako si gledao samo sa strane o tome.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 17:31   #578
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
big-time si sigurno propustio cak i vise od mene, ali ako ovako nastavi rasti kao zadnjih par mjeseci...
al prouci temu prije nego ulozis jer svasta ljudi rade. ulete bez da znaju ikakve osnove...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 18:18   #579
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
drago mi je za vas

a recimo da netko sada tek skonta šta je bitcoin, i krene u tu avanturu da možda uloži malo tu tj kupi recimo za nekih 500-1000kn bitcoina, dali bi to bio pametno uložen novac, tj šta mislite u nekoj budućnosti dali će to vrijediti nešto puno više.
Nekako imam osjećaj da propuštam sve ovo big-time, ali moje neznanje o ovom svemu mi govori ako nemaš veliku sumu novca nemaš šta sada uopće išta kupovati, vlak je prošao, možeš da pričaš samo kako si čitao malo na forumima o tome, i kako si gledao samo sa strane o tome.

Prije se moglo obogatit, a sad se može samo zaradit.

s 500 ili 1000 kn nećeš napavit ništa.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 18:36   #580
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Nikad nije kasno. Ljudi su govorili da je kasno i 2012.g.
Ljudi misle da je vec puno para u cryptu, al to je nista ako bude prihvaceno globalno. Doslovno nista.
Uzi84 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 20:41   #581
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
https://cointelegraph.com/news/bitcoin-by-2020
Ima svi da vozimo sportska kola ko Shamanix
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 20:45   #582
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
lambooo

to the moon
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2017., 13:39   #583
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Fripper i ekipa.

Mislim da bi stvarno trebalo postavit tutorijale da se svakodnevno ne ponavljaju glupa pitanja.
Kroz ovaj tjedan ja bi napravio dobar dio tutoriala i da se stave pod stiki temu u svrhu poboljšanja kvalitete postova u ovom podforumu.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 01:27   #584
tonyx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Split
Postovi: 49
Pozdrav ekipa, imam firmu i htio bi svoje usluga naplacivat i u bitcoine. Kako to napraviti? Pročitao samo dosta toga ali većina ljudi trguje na mjenjačnicama i burzi (prije su minali), ali malo dućana u hr radi sa bitcoinima. Htio bi imat mogucnost klijentu ponuditi i tu opciju.
tonyx je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:02   #585
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
pozdrav svima, i mene zanima malo ova tematika, na "nagovor" frenda koji se polu-kuži u bitcoine odlučio sam na BTM-u u rijeci isprobati cijeli taj hajp i kupiti nešto bitcoina, u vrijedosti od 50kn ubacio sam svoj broj moba, potom utipkao kod koji mi je došao smsom, stisnuo kupit bitove, ubacio 50kn i nemam blage koji sam key skenirao na BTM-u, mislim da sam zabunom private, a on mi je rekao public... ali ajde, valjda sam to nekako uspješno napravio i onda sam pokušao "sa papirića" prebaciti bitove na mycelium - app na androidu, tu sam muku mučio i na kraju mi se čini i da sam na neki način (neznanjem) spušio i tih 50kn, pokušao sam na cold storage, QR codes, jedanput public pa potom jedanput i private key (di su uglavnom izlazile poruke tipa "spending...."), onda sam probao sa ikonicom fotoaparata prebacit i tu sam nekako uspio, međutim, od tih nekih 5 i nešto dolara, uspio sam prebaciti samo 3.64... dok su ta 2$ ostala "negdje visiti" - uopće ne znam kako bi to drugačije objasnio, onda sam pokušao opet obaviti nekakvu transakciju (meni zbunjujuću) da bi mi balance sada nakon svega toga ostao neka 2$... pretpostavljam da sam sa tim nekim nejasnim transakcijama stvarno izgubio taj novac nepovratno? di je to otišlo? evo, mogu i screenshot ubaciti iz myceliuma ako koga zanima... jako mi je žao tih 50kn jer tu sam išao na "neprovjereno", umjesto da sam se dobro informirao prije svega na netu, dobro da nisam uložio npr. 500kn pa to "translatirao" negdje...
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:18   #586
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
vjerojatno je otislo u nepovrat, tako je s coinima, zato nitko i ne prima paypal jer se sa paypala moze obrnuti transakcija, dok se s coinima ne moze... drugi put uzet nekog sa sobom tko se kuzi, makar taj bitcoin ATM u Rijeci vise ne radi nego radi... probao jedno 5 put dignut lovu s njega, nikad para nije bilo... probao uplatiti, uplata uvijek radi....

BTW ako ti je žao 50 kn odustani odmah od toga, nije to igra za tebe... ne mislim loše, nego cijela ona " ne ulaži ako nisi spreman izgubiti " se vrti oko toga, a tebi je žao 50 kn.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:21   #587
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Sto reci osim
U kripto se ne ulazi bez da se bar malo prouci.
A sto se tice bankomata,to radi odlicno samo treba pratit upute koje su stvarno jednostavne. Jedino da se zna, bankomat dere ogroman postotak. Imo bolje napravit acc na konanu i tamo kupit preko tekuceg...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:22   #588
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
ma nije mi žao toliko 50,00kn koliko polu-informacije oko toga nekome kome vjerujem, ubacio lovu, a onda dobio povratni šamar "čitaj sam po netu, uopće nisi snalažljiv", to je moja greška, naravno, bolje da sam čitao tjedan dana prije o tome da shvatim kompletno koncept, nego ovako na riječ... uložio bi još, malo po malo, kako bi imao, samo kada bi znao da radim ispravne korake, vjerujem da mi drugi put ne bi ostavilo tako gorak okus u ustima, BTW - a di su ti coinovi mogli završiti? kome sam ih mogao poslati? :zbunjen:
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:27   #589
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
To je toliko mali iznos u pdnosu na cijenu BTC-a da se vjerojatno zagubio kod zaokruživanja

A ako maknemo šalu na stranu, vjerojatno ti je iznose pojeo

https://en.bitcoin.it/wiki/Transaction_fees
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:27   #590
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Transakcije isto papaju pare
Fee od nekoliko postotaka
Ili fiksni iznos
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:29   #591
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Ja mislim da su se novci izgubili u transaction fee-evima kod toliko prebacivanja lijevo-desno-gore-dole
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 20:39   #592
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
ok, hvala, sada je već puno jasnije

znači nisam ni mogao očekivati da se tih ~5 USD pretvorilo u omjeru 1:1 u mom walletu na myceliumu? pa onda transaction fee je nekih 40-ak %? i još jedna stvar koja me zanima, di sam ih ja prebacivao toliko goredoljelijevodesno? nema odredišta? kao tipa - nekome uplaćujem na nečiji tekući, i baš mora doći na to odredište?

evo screenshotova...
http://ibb.co/dg3Svm
http://ibb.co/eDxLFm
http://ibb.co/fnuNT6
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 22:37   #593
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ok, hvala, sada je već puno jasnije

znači nisam ni mogao očekivati da se tih ~5 USD pretvorilo u omjeru 1:1 u mom walletu na myceliumu? pa onda transaction fee je nekih 40-ak %? i još jedna stvar koja me zanima, di sam ih ja prebacivao toliko goredoljelijevodesno? nema odredišta? kao tipa - nekome uplaćujem na nečiji tekući, i baš mora doći na to odredište?

evo screenshotova...
http://ibb.co/dg3Svm
http://ibb.co/eDxLFm
http://ibb.co/fnuNT6
A što ti misliš, što je "miner fee"?

vtw, idući put uplati 50 tisuća kuna, platit ćeš isti fee kao i za ovih 50
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 22:52   #594
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ok, hvala, sada je već puno jasnije

znači nisam ni mogao očekivati da se tih ~5 USD pretvorilo u omjeru 1:1 u mom walletu na myceliumu? pa onda transaction fee je nekih 40-ak %? i još jedna stvar koja me zanima, di sam ih ja prebacivao toliko goredoljelijevodesno? nema odredišta? kao tipa - nekome uplaćujem na nečiji tekući, i baš mora doći na to odredište?

evo screenshotova...
http://ibb.co/dg3Svm
http://ibb.co/eDxLFm
http://ibb.co/fnuNT6
Pa brzi fee je 0.001 BTC odnosno cca 6$ trenutno neovisno koji iznos prebacivas. I opet, krivo vrijeme za "ulaganje".

Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
BTW ako ti je žao 50 kn odustani odmah od toga, nije to igra za tebe... ne mislim loše, nego cijela ona " ne ulaži ako nisi spreman izgubiti " se vrti oko toga, a tebi je žao 50 kn.
Ovo.
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 13:03   #595
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Blood napisao ovo sta sam ja pomislio. 50kn=7,8$. Ako si dobio na wallet vise od 2$, dobro si prosao.
Uzi84 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 00:56   #596
Sinnerman212
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Viganj
Postovi: 2
Evo ovako frendovi ja sam nov usao sam s teskim uvjerenjem tamo negdje u 8. mijesecu ove godine u bitcoin kažu kasno je da ja sam kupio na 3100 dolara mislim ne cijeli 0.3 eto da se ima normalno naraslo je ajme meni.Ali imao sam vremena na poslu pa sam proucavao ostale valute,ICO pa sam tradao s dobrim plusom sam u igri to mi je drago ali evo ako nekoga zanima ko posjeduje bitcoin i nezeli ga prodat jos nego ga drzi mozete ga lendat na ovoj stranici ispostavilo se da je od svih koje su izašle u posljednje vrijeme najaca zove se bitconnect ja sam dosada od zarade preko tradanja ulozio oko nekih 500 dolara vrijedonosti bitcoina i svaki dan lagano se vraca vi s tim iznosom provizije na dnevnoj bazi mozete ili reinvest napravit ili jednostavno prebacit u bitcoin wallet na toj stranici evo ako ste zainteresirani uđite preko mog linka jer ja s tim dobijam Affiliate bonus.Hvala

Zadnje izmijenjeno od: krešo. 26.10.2018. u 12:15.
Sinnerman212 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 02:07   #597
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Sinnerman212 Pregled postova
Evo ovako frendovi ja sam nov usao sam s teskim uvjerenjem tamo negdje u 8. mijesecu ove godine u bitcoin kažu kasno je da ja sam kupio na 3100 dolara mislim ne cijeli 0.3 eto da se ima normalno naraslo je ajme meni.Ali imao sam vremena na poslu pa sam proucavao ostale valute,ICO pa sam tradao s dobrim plusom sam u igri to mi je drago ali evo ako nekoga zanima ko posjeduje bitcoin i nezeli ga prodat jos nego ga drzi mozete ga lendat na ovoj stranici ispostavilo se da je od svih koje su izašle u posljednje vrijeme najaca zove se bitconnect ja sam dosada od zarade preko tradanja ulozio oko nekih 500 dolara vrijedonosti bitcoina i svaki dan lagano se vraca vi s tim iznosom provizije na dnevnoj bazi mozete ili reinvest napravit ili jednostavno prebacit u bitcoin wallet na toj stranici evo ako ste zainteresirani uđite preko mog linka jer ja s tim dobijam Affiliate bonus.Hvala


Zadnje izmijenjeno od: krešo. 26.10.2018. u 12:16.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 13:14   #598
Sinnerman212
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Viganj
Postovi: 2
Zašto Ban?????'
Sinnerman212 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 13:16   #599
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,784
Krleza se u grobu okrece
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2017., 13:52   #600
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor Sinnerman212 Pregled postova
Zašto Ban?????'
Plati na forumu oglašavanje pa piši takve gluposti
rodriguez je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na