Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2017., 16:00   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,676
AMD Ryzen 5 1600X & 1500X recenzija

Evo najavljene recenzije.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 16:20   #2
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To je to. Sve jasno.
1600X troši isto kao i 1700, jednako se loše clocka i jednako se grije, a manje košta.

Uz to, 1600 je 300 kn jeftiniji pa je to definitvno (meni) best buy.

Hua.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2017., 16:25   #3
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,066
Uzmeš 1600 i uz 3 klika dobiješ 1600x,ista priča kao i sa 1700
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 17:29   #4
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa ako zanemarim igrice i na osnovu rezultata R5 1600X, obican R5 1600 je tu negdje sa i7 7700K, bar sto se encodinga tice. Jos je i zericu bolji a jeftiniji ~100€.

Po meni je R5 1600X totalno nepotreban proc, eto za tip usera koji zbilja nezna ni u bios uci neg kupis blago ocan proc, R5 1600 je zapravo neki best buy te
iako je situacija sa igricama trenutno takva on nije nesto slabiji u smislu da je nedovoljan jer kada to bude nece ni i7 7700K biti dovoljan.

Kraj jednog R5 1600 sada kupovati bilo koji i5 K zbilja moras biti panj na kvadrat jer cak ni i7 7700K se zapravo ne isplati, nemos dat ~100€ da bi imao 150 FPS-a umjesto 120 FPS-a ili 100 vs 80, to nema veze s mozgom.

Mislim da Intel mora nesto novo nabrzinu izmisliti ili rusati dobrano cjene dolje, jedino ih spasava jos sto su ploce za AM4 u prosjeku preskupe i mali je izbor, kada se to uhoda Intel nema sanse sa sadasnjim cjenama.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 17:37   #5
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
I ja sam u dilemi, bi, ne bi?

Imam i5 6600k koji je i dalje super, ali cijena će mu sada naglo pasti. Ujedno ću uskoro počet vježbat za MCSA i trebat ću više virtualki vrtit u Hyper-V, ali to i nije neki excuse kada i i5 6600k je dovoljan za ~8-10 virtualki.

Ne znam, mogao je to AMD bolje odradit i onda ne bih imao dileme. Ovako ne znam hoće mi memorija uopće radit, a nove su skupe ko padavica zbog povećanja cijene. Bugovi nisu svi riješeni, problemi sa SMT-om u nekim stvarima, B350 ploče su meh, a X370 preskupe, visoke latencije ram-a. Procesori imaju wall na 4GHz, a kod većine se ne isplati ni 3,8-3.9GHz prelazit zbog previsokog napona. Single core performanse su očekivano lošije od skylake/kaby lake, plus kada se doda veći clock je time i veća razlika. Za igra poput Starcrafta II koje koriste 1-2 jezgre, kojih i dalje ima i koje i dalje igram, to puno znači. Sigurno se netko pita, šta ovaj brije, kakav StarCraft II to je igra iz 2010 i vrti se na 100+ fps-a. Well možda u kampanji ili dok ima malo unita. Međutim čim bude puno unita (multiplayer) to pada na 20-30 fps-a na low postavkama.

Možda je ipak bolje pričekati Zen+ i odgovor Intela.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit


Zadnje izmijenjeno od: DraŽ. 11.04.2017. u 17:49.
DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 18:42   #6
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
R5 1600 je definitivno best buy, ali ipak planiram pricekati r3 .. nije zurba ..iako me svrbi
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2017., 18:59   #7
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ček 1500x stabilan na 4ghz na 1.35v? Zvuči kao dobar primjerak ako je tako
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 10:25   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nitko ne komentira kako je amd-u trebalo ravno 6 godina da napravi 10ak% stock jači 4/8 cpu od intela, clockana oba bi već bilo vrlo upitno u čiju korist bi išlo... nije da trolam, ali meni je to fakat smiješno.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 13:46   #9
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Cuj, obzirom u kojem su smjeru otisli s Bulldozer arhitekturom dobro je da su se uopce vratili. Nitko nije ocekivao da ce se vratit na ovaj nacin.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 14:16   #10
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nitko ne komentira kako je amd-u trebalo ravno 6 godina da napravi 10ak% stock jači 4/8 cpu od intela, clockana oba bi već bilo vrlo upitno u čiju korist bi išlo... nije da trolam, ali meni je to fakat smiješno.
Ko da intel ima sad kaj da ponudi, tj ima za dost visu cijenu, koju ce si sada korigirati, svima milina osim njima. I pak budu svi zadovoljni a ti si uzmes intela kad pojeftine.
Puno je smjesnije kak je intel drzao cijene nego sto se amd trudio.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2017., 14:32   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma sve 5 i super je konkurencija definitivno, ali ne pričam uopće sa financijske strane nego raw powah.

ma amd i trud...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 15:33   #12
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
mislim da je r&d budžet ovdje ključna točka
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 15:44   #13
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nitko ne komentira kako je amd-u trebalo ravno 6 godina da napravi 10ak% stock jači 4/8 cpu od intela, clockana oba bi već bilo vrlo upitno u čiju korist bi išlo... nije da trolam, ali meni je to fakat smiješno.
Vidim da apsolutno nitko nije dobacio od pocetka ove sarade kako ne postoje YMM registri, nego se radi fuse dva XMM registra, uz vise nego duplo sporije performanse nego jednaka frekvencija Skylakea. Iz onoga sto sam vidio, a vidio sam vrlo rano, i sto je testirano, sve iznad SSE 4.1 nije bas najsretnije izvedeno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 15:49   #14
Bariarnil
Aiden Fierce
Moj komp
 
Bariarnil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Vidim da apsolutno nitko nije dobacio od pocetka ove sarade kako ne postoje YMM registri, nego se radi fuse dva XMM registra, uz vise nego duplo sporije performanse nego jednaka frekvencija Skylakea. Iz onoga sto sam vidio, a vidio sam vrlo rano, i sto je testirano, sve iznad SSE 4.1 nije bas najsretnije izvedeno...
U kojem segmentu to može stvarati problem? Serveri? Desktopi? Određene aplikacije?
__________________
the Bariarnil
Bariarnil je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 16:09   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
U kojem segmentu to može stvarati problem? Serveri? Desktopi? Određene aplikacije?
Ne vidim ja to kao problem, nego kao cinjenicu da si utrosio n vremena da bi kao gotov proizvod dobio lakrdicne SIMD performanse, u dobu kada se vjerojatno i rad tostera vektorizira i paralelizira. CLMUL je takodjer vrlo problematican, sto se moze lako pokazati provodeci jednostavne testove iz 5-6 godina starih dokumenta, tipa Intelov Fast CRC Computation for iSCSI Polynomial Using CRC32 Instruction. Da odmah ustedim lokalnim nadrim hakerima vrijeme - kod je u ASM-u i dokument je star 6 godina, a vidi se ogroman napredak od SB-a do Skylakea.

Ono sto je jos vise zabrinjavajuce jest pitanje je li AMD uopce rjesavao pitanje zastoja u cjevovodu prilikom prebacivanja izmedju VEX enkodiranih instrukcija i legacy koda. Penali na Skylakeu su dovedeni do vrlo malih, u nekim slucajevima i nemjerljivih.

Od Haswella Intel je mnogo ulozio u razne segmente procesora (tu posebno na penalu volim iste te gurue s pricama da "Intel nije izdao nista novo vec godinama"), najvise u optimizaciji cachea, gdje za razliku od ranijih procesora, store-to-load-forwarding AVX podataka je dramaticno robusniji, sto je poprilicno impresivno u samoj fizickoj izvedbi uz zadrzavanje minimalnih 4 ciklusa (+ dodatni za SIMD/FP).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 16:46   #16
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
U kojem segmentu to može stvarati performance dropove? Serveri? Desktopi? Određene aplikacije?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 16:54   #17
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma sve 5 i super je konkurencija definitivno, ali ne pričam uopće sa financijske strane nego raw powah.

ma amd i trud...
Pa koliki je Intel u tih 6 godina imao "raw powah" napredak?

Ne zaboravi da ne pričaš o konkurenciji i financijskoj strani
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 17:01   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dovoljno jake su izdali odmah u startu da ne moraju kasnije
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 17:12   #19
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Svi mi tu nešto pričate kao intel na koljenima, disu, bla bla. Pa ja nisam vidio da je intel spustio cijene, ili da najavljuje rezanje.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 17:25   #20
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa ne mora spuštat cijene. Debelu poleđinu imaju u tom smislu. I bez obzira, i dalje im se procesori prodaju. Što za servere što destop.

AMD je taj koji je morao ići sa agresivnim cijenama.

A ovo što Bubba priča, koliko to ljudi od "prosječnih PC neandertalaca" zamjećuje. Nitko. Jasno da netko tko se bavi nečim iole ozbiljnijim neće uzet desktop Ryzena...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 18:11   #21
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A ovo što Bubba priča, koliko to ljudi od "prosječnih PC neandertalaca" zamjećuje. Nitko. Jasno da netko tko se bavi nečim iole ozbiljnijim neće uzet desktop Ryzena...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ma mlati praznu slamu, jace argumente imaju benčmark gejmeri.. oni se makar pozivaju na neke podatke, koji istina nisu vidljivi, ali su makar mjerljivi..

.. i syss, nije da trola, ali nego sta drugo mu ostaje
..reći da je 10% jači od intel 4c8t (ne znam da li je mislio 6 godina starog 4c8t ili zadnje predstavljenog, u konačnici nebitno?) je upravo to, bez da se osvrćemo na cijene, r7 proc se mlati sa 6900k ..a ovi ispod su da popune ponudu.

Tehnologija koju imaju je baza za širenje line upa , tek nas očekuju nova iznenađenja...
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 12.04.2017. u 18:28.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2017., 23:55   #22
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ma mlati praznu slamu, jace argumente imaju benčmark gejmeri.. oni se makar pozivaju na neke podatke, koji istina nisu vidljivi, ali su makar mjerljivi..
Ne uspijes li pronaci jaci argument od svoje koprofagije za nemogucnost pracenja poprilicno konciznih i jasnih uputa iz dokumentacije koju sam naveo, slobodno odaberi kompajler po zelji i testiraj sam. Ja jesam, i to prije nego su tvoje zacakljene oci ugledale clanak nakon NDA lifta. I nije bilo dobro... Jer u pogledu "fjučur prufa" i ostalih velikih rijeci kojima se hrustite, ovo ne izgleda obecavajuce, niti za servere sada, niti za future sutra.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 00:29   #23
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne uspijes li pronaci jaci argument od svoje koprofagije za nemogucnost pracenja poprilicno konciznih i jasnih uputa iz dokumentacije koju sam naveo, slobodno odaberi kompajler po zelji i testiraj sam. Ja jesam, i to prije nego su tvoje zacakljene oci ugledale clanak nakon NDA lifta. I nije bilo dobro... Jer u pogledu "fjučur prufa" i ostalih velikih rijeci kojima se hrustite, ovo ne izgleda obecavajuce, niti za servere sada, niti za future sutra.

Argumenata ima koliko zelis , mozes ih ignorirati kao sto i radis i traziti dlakice u jajetu , sve po starom

Mislim da je ipak ovaj test koji je Kreso objavio relevantniji od tvog napuhavanja bez brojki.

..vjerujem da ukoliko ne nabacis nesto izmjereno i provjerljivo, uvjek mozes vratiti onu svoju matematicku zbrajalicu da ih provjerimo tako?

Evo jedne takve https://m.youtube.com/watch?v=ZtYTPcshyA0
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 13.04.2017. u 00:40.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 01:23   #24
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Argumenata ima koliko zelis
Spusti vodu i obrisi usta za "argumentima". Nije sramota ne razumijeti o cemu veliki decki pricaju, i svi smo shvatili da imas iracionalni fetis na AMD, ali brukas se bez veze. Ako se ponovno rodis visok, plav, zgodan, sarmantan i pametan, mozda ces shvatiti o cemu pricam. Do tada...

Za ostale, uz pomoc neimenovanog dvojca prije izlaska Ryzena (koje bi trebali moliti dopustene za objavu tocnih brojki), testirani su R7 1800X, 1700X, 1700, FX-8370E, i7-5960X i i7-6700K.

Testovi su bili sljedeci:

CRC32 testovi (SSE 4.2)
https://opensource.apple.com/source/...ibkern/crc32.c
http://stuff.mit.edu/afs/sipb/contri...2-pclmul_asm.S
http://www.intel.com/content/dam/www...tion-paper.pdf

AES-NI
https://fastcrypto.org/vmac/rijndael-alg-fst.c
https://software.intel.com/file/24917

FNV (Fowler–Noll–Vo hash function)
https://en.wikipedia.org/wiki/Fowler..._hash_function
SSE4.1, AVX i AVX2 implementacija

Ukratko, jasno se vidi kako se gubi ciklus na fuseu XMM registara za AVX2 potrebe (duplo sporije performanse kod FNV implementacije, u CRC32 testovima i dramaticno vise kod PCL implementacije - Skylake je ~4 puta brzi od R7), a brojke kaskaju i u ostalim SIMD testovima. Takodjer se vidi lijep napredak Skylakea naspram Haswella u svemu sto sam naveo u prethodnom postu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 02:26   #25
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
neki drugi veliki decki kazu da je zen fino izbalansiran cpu, zapravo se svodi na to za sto veliki decki koriste cpu, ali kazati da je neka cpu arhitektura generalno losa zbog losijih preformansi kod odredjenih instrukcija je neozbiljno za velikog decka
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 08:16   #26
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Obozavam online ratnika koji ovakva neka vrijedanja ne bi smio ponoviti face to face..

Ja uvjek navijam za slabije i u sportu, volim proci jeftinije i u zivotu, i nikad nisam skrivao da mi je drag amd. Ti si s druge strane jos jedanput samo dokazao koliko ignoriras jedno da bi vikao drugo. Sličnu pricu si tupio koliko je haswell veliki iskorak naspram SBa. Ljudi su još u šoku od svih tih dobrobiti koje im je Intel dao i svi jedva čekaju mjenjat računalo svaku generaciju,hm.

Ponavljam, cekam brojalicu velikog decka, a do tada su mi dovoljni testovi tipa cinebench i ostali navedeni u testu od Krese i ostalih.


Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
neki drugi veliki decki kazu da je zen fino izbalansiran cpu, zapravo se svodi na to za sto veliki decki koriste cpu, ali kazati da je neka cpu arhitektura generalno losa zbog losijih preformansi kod odredjenih instrukcija je neozbiljno za velikog decka
Realno još je i dobro, syss i bubba bi vadili mast na svim amd temama da imaju više argumenata.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 13.04.2017. u 08:45.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 09:43   #27
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ali kazati da je neka cpu arhitektura generalno losa zbog losijih preformansi kod odredjenih instrukcija je neozbiljno za velikog decka
Ne vidim kojim si polinomskim aproksimacijama i linearnim rekurzijama dosao do tih zakljucaka, ili ih eventualno nametnuo meni. Tko je razumio, shvatit ce.

Meni je samo bilo interesantno da tvoji "veliki decki" koji instaliraju Čmark i objave rezultat nisu uzeli kod u ruke i napravili posao. Moji veliki decki su mi skrenuli paznju na cinjenice koje sam naveo prije izlaska Ryzena i pomogli mi testirati pruzajuci hardver. Source i dokumentaciju sam naveo. Razumijevanjem koda i testiranjem performansi nije bilo tesko za potvrditi njihove navode, a nisam vidjao u AMD-ovim pitchevima kako se busaju s tim informacijama bas...

Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Obozavam online ratnika koji ovakva neka vrijedanja ne bi smio ponoviti face to face..
Imas potpuno pravo, izbjegavam nalazit se na istim fizickim lokacijama s inkompetentnim polusvijetom.

No ne uznemiruj se, jednakim elementarnim nerazumijevanjem tematike ali zarkom potrebnom za afirmacijom nastali su i tvoji prijatelji iz The Flat Earth Societya kao i slicnih grupacija. Pa ponavljam, ako na temu nemas nista pametno za reci (a do sada nisi imao, sto navodi na sumnju da u principu nikada ni neces), nema potrebe da se javljas.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 10:06   #28
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Kao sto rekoh, slucajno ako naletis na mene smijuljices se i praviti finac. Jer to uvijek bude tako.

S obzirom da je tema ryzen i kresin test, nisam primjetio da si opovrgnuo​ niti jedan od njegovih rezultata. I još uvjek cekam da stavis brojalicu.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 10:07   #29
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ne uspijes li pronaci jaci argument od svoje koprofagije za nemogucnost pracenja poprilicno konciznih i jasnih uputa iz dokumentacije koju sam naveo, slobodno odaberi kompajler po zelji i testiraj sam. Ja jesam, i to prije nego su tvoje zacakljene oci ugledale clanak nakon NDA lifta. I nije bilo dobro... Jer u pogledu "fjučur prufa" i ostalih velikih rijeci kojima se hrustite, ovo ne izgleda obecavajuce, niti za servere sada, niti za future sutra.
Ja imam sreću da ne razumijem ni riječi o čemu si pisao u zadnjih n postova pa to ne utječe na mene. Da znam, vjerojatno nikad ne bi kupio Ryzena, ali ovako ću pričekati da se malo situacija s pločama popravi, zaliječe dječje bolesti i vjerojatno nakon ljeta mijenjam i7 Haswella za R7 1700 Ryzena jer izgleda da i Cinerender zanemaruje te ozbiljne probleme o kojima govoriš i s 300€ AMD procesorom ostvaruje bolji rezultat od 1150€ Intela.

Ponekad je dobro živjeti u neznanju. Moj djed nije znao što su UV zrake, stres, kalorije...
Sve je to utjecalo na njega no on pojma nije imao i s obzirom da je bio vitalan do 90, mislim da bi mu spoznaja o tim stvarima samo pokvarila život.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 10:19   #30
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Kao sto rekoh, slucajno ako naletis na mene smijuljices se i praviti finac. Jer to uvijek bude tako.
Ne druzim se s koprofazima. Smrdi vam iz usta a otvarate ih unatoc tome sto nemate nista pametno za reci. Jer to uvijek bude tako. Kada popuste lijekovo koje uzimas za granicna stanja, probaj razmisliti zasto je tvoje javljanje u dretvu potpuno promaseno.

Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Ja imam sreću da ne razumijem ni riječi o čemu si pisao u zadnjih n postova pa to ne utječe na mene. Da znam, vjerojatno nikad ne bi kupio Ryzena, ali ovako ću pričekati da se malo situacija s pločama popravi, zaliječe dječje bolesti i vjerojatno nakon ljeta mijenjam i7 Haswella za R7 1700 Ryzena jer izgleda da i Cinerender zanemaruje te ozbiljne probleme o kojima govoriš i s 300€ AMD procesorom ostvaruje bolji rezultat od 1150€ Intela.
Sjajno je sto si podijelio ovaj superbeskoristan podatak s nama. Drago mi je da koristis softver koji "zanemaruje probleme". Nije tesko shvatiti da ocito nisam pisao o takvom softveru.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na