Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2018., 13:45   #3001
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor marek45 Pregled postova
U kojoj valuti da složim plaćanje preko paypal? (eur ili usd ili nešto treće?)
Dakle preko dinersa sam aktivirao.
Euro (zbog konverzije).

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
kako kontaktirat ebay, jer ovaj moj seller i dalje se ne javlja.. i ne mogu platit foscam kameru 66 funti + poštarina koju seller mora napisat, ali očito neče


ili da ostavim kako je ?
Mislim, da nebude negativnih posljedica oko mojeg acc
US verzija stranice nema kontakt putem maila niti live chat. Nedavno sam se namučio dok sam našao, ali postoji način. UK i Indijska verzija stranice imaju live chat opcije, a to je ujedno i najbrži način za doći do odgovora budući da na tel. vrte automate po sat vremena.

Ukratko, evo link (pri dnu stranice je opcija "Chat with us").
RascaL je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 17:03   #3002
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
može help?
seller mi je refundirao jedan item i troškove pošte. e sad, refund od ebaya ide drito na karticu nazad, ali refund za poštarinu mi je uplatio na paypal i sad imam 18 eura "balansa" na tom govnetu. ako hocu prebacit na karticu, trazi me 30kn troškova i još 5kn ukradu na tečaju. ovi su lopovčine gore od hdz-a.
e sad, kanim opet nesto kupiti i račun će bit u eurima. kako da napravim da mi iskoristi tih 18 eura sa balansa a da ostatak potegne sa kartice?

edit: zanemarite, automatski mi je ponudio da potroši balans.
ostaje i dalje činjenica da su lopovčine...

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 15.09.2018. u 17:14.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 17:19   #3003
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
"Lopovcine" ciju uslugu koristis i cija su pravila igre jasno deklarirana. Stvarno su lopovcine, nema sta.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 20:38   #3004
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Kad povlačiš 2500$ isto je fee 5$. A konverziju se daa lagano riješit da je normalna.


I normalno ti ponudi oćeš sa balance ili sa kartice platit.


Nisu lopovčine.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 20:52   #3005
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
citajte njihov forum... ljudima drze lovu tjednima bez da im daju opciju da prebace, nekima gase accountove, fee-jevi su im u nebesima. ne uopce nisu lopovi. nimalo. noup.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 21:48   #3006
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
citajte njihov forum... ljudima drze lovu tjednima bez da im daju opciju da prebace, nekima gase accountove, fee-jevi su im u nebesima. ne uopce nisu lopovi. nimalo. noup.
Prošao sam zajebanciju oko blokiranja acc nakon 10 god. sa njima. Nagledao sam se svakakvih pizdarija.

Cijena povlačenja novca je $5 i to je jasno naglašeno naravno. Međutim konverzija i dodatne takse nisu u potpunosti. Iz tog razloga uvijek računam da ću platiti barem 10% više od prikazane cijene i uglavnom pogodim iznos otprilike. Tko je sve upleten u tu transakciju ne znam, moguće je da nije PayPal jedini lopov, ali činjenica je da novac nestaje.

Najbolji primjer pljačke je kad prodavač poništi prodaju isti dan i vraćeni novac bude umanjen za nekih 20 kn (kod manjih iznosa). Ne vjerujem da se tečaj toliko mijenja u manje od 24 sata.

Naravno, iznosim samo svoje iskustvo, odnosno moguće je da drugi bolje prolaze.
RascaL je online   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 22:42   #3007
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
koja kartica?
povezana sa paypal accountom?
koji iznos?
tko ti konverziju radi?
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 13:31   #3008
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
koja kartica?
povezana sa paypal accountom?
koji iznos?
tko ti konverziju radi?
Testirao sam sa OTP i Skrill karticama bez previše razlike. Naravno, svaka je bila vezana sa PayPal acc.

Pod gornjim postom sam podrazumijevao iznose od 180 do 300 kn. Konverziju sam probao i kroz PayPal i preko banke bez previše razlike. Pritom je eBay davao procjenu troškova za obije opcije i alternativnu (ne PayPal) naznačio kao skuplju naravno.
RascaL je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 14:57   #3009
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
znači generalno priča ide ovako:
#1 platiš 60 dolara item. ali prvo kupuješ EURE po PRODAJNOM tečaju za svoje kune na računu.
#2 za te eure kupuješ dolare. opet nešto sitno konverzija. i tek onda prodavač dobije tvoje dolare.
u međuvremenu vraćaš item natrag ili nije stigao pa dobiješ povrat novca.
#3 dobivaš povrat novca od prodavača i pogodi što dobivaš. DOLARE.
#4 dolare mjenjaš za eure - tu gubiš.
#5 prodaješ eure banci po PRODAJNOM tečaju banke i tvoje kune su natrag na računu kao da se ništa nije desilo.

e sad ti sebi izračunaj jel banka lopov ili paypall.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 19:37   #3010
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
kakvi euri?
na paypalu je da "proslijedi" na moj bankovni račun onu valutu koju sam dobio.
kad plaćamo, ide HRK->valuta na fakturi. za primjer nek bude USD.
kod refunda, ide USD->HRK. može bit i cad, aud, yen, ili bilo koja druga valuta.

razlika od plaćanja do refunda nek je 2 dana, i razlika između kupovnog i prodajnog nek je 0.03hrk. ali misteriozno love fali više.

a to šta paypal NEŽELI nama na bankovni račun vraćati ulaznu valutu, nego radi konverzije po tečaju iz sjeverne koreje, rade tako jer tako žele, tako se lakše krade.

bilo koja strana kompanija s kojom radim (airbnb, tripadvisor, i ostale) uredno mi na račun uplate šta - devize. paypal uplaćuje šta - kune.

samo ti i dalje hvali paypal kako su fini i pošteni... imamo 75% naroda koji glasa za a de ze, tako da sve jasno ionako... poanta je da ih se treba eskivirati koliko god se može. frend je bio glup nažalost i airbnb-u je dao da mu radi isplatu na paypal. nemoram ti govorit koliko je para ispušio zbog toga. nakon toga sam mu podesio da mu ide na banku.

EOD s moje strane. ja i još par milijuna korisnika koji seremo po paypalu smo očito u manjini.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 19:59   #3011
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Dupla konverzija je u 99% slučajeva do kartične kuće i banke, ne do PP.

PP ima opciju da tvoja banka, odnosno kartična kuća, radi konverziju. Raspitati se koju devizu koristi kartica za last mile transakciju. U slučaju vise electron, bez obzira dal' imam funte ili dolare viša mi tu radi uvijek konverziju u euro i onda u valutu koju traži seller. Zašto ja na tom deviznim mogu imati funte i dolare pa pušiti duplu konverziju nije briga PP, a niti ne treba biti.

Ja sam taj koji koristi devizni račun i karticu u svojoj banci i na meni je obrazovati se oko načina na koji usluge koje koristim funkcioniraju.

Opet ima više banaka pa možeš birati onu čije usluge ti odgovaraju.

PP nije obvezan, na velikoj većini stranica možeš kupovati direktno sa vlastitom karticom. Bez obzira što oni tvrde da žele pomoći svijetu, riješiti se gladi i siromaštva te da je važnija unutarnja od vanjske ljepote na kraju dana oni su korporacija i ovdje su zbog profita, ako ti njihove usluge ne odgovaraju slobodno odeš u svoju banku i tražiš storno transakcije kad ti idući put ne isporuče origigi iPhone kabel za 0.99$ sa free shippingom.

Vezano uz varanje milijuna ljudi, većina ljudi su nedovoljno informirani i bezvoljni pošteno se raspitati o uslugama koje koriste i na kraju dana do većine problema nije niti trebalo doći.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 20:03   #3012
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
kakvi euri?
na paypalu je da "proslijedi" na moj bankovni račun onu valutu koju sam dobio. ...
EOD s moje strane. ja i još par milijuna korisnika koji seremo po paypalu smo očito u manjini.
blaženo neznanje i nastavi sa milijunima srati po pejpalu.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 10:24   #3013
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Dok paypal nema alternativu, globalnu, meni je to jedan od najbolji servisa na internetu. No ja sam amater, netko tko se profesionalno bavi necime i za to je placen paypalom mogu zamisliti svakakve crne scenarije. Malo malo i tako nesto zavrsi po portalima. Paypal blokirao racun, provjera authentikacije koja traje mjesecima a racun zaledjen i tako dalje.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 10:27   #3014
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
problem je sto su prejaki i nemaju konkurenciju. a to nije zdravo.
mogu se ponasat kako god im sprdne.

imao sam jednu epizodu s*anja snjima kroz par mjeseci kad su mi konstantno blokali racun iz ni njima znanog razloga. par puta sam obavljo tel razgovore, sto je nocna mora samo po sebi, jer se mora zvat u idiotsko vrijeme i trosit hrpetinu para na vezu i onda jos naletis na nekog njuba koji pojma nema. facepalm.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 14:16   #3015
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
poz.
kolega ukinuo devizni pa ga interesira dali moze ziro racun vezat na paypal?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 14:33   #3016
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Pbz ziro moze odavno (visa electron sa ccv brojem). Lakse pitati ako znas banku jer neke nisu mogle, makar to je jako stara informacija i mozda se danas nesto promjenilo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 14:34   #3017
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
postanska banka je u igri. prije je bio pbz pa je otiso i onda mu je ukinut devizni.
hvala,
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2018., 14:38   #3018
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Moze, meni je pbz ziro vezan za paypal.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 10:18   #3019
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Ne mogu nista normalno naci na Googleu.


Kad mi netko uplati lovu na PayPal, da li to se to automatski povlaci na karticu ili ostaje na PayPalovom balance-u?
Gdje se u opcijama to podesava, ne mogu naci, kao da sam corav *posipa se pepelom*
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 11:01   #3020
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Nema vise automatskog trasnfera, povlacenje na karticu sa balancea je nekih 5$ ako se dobro sjecam.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 11:09   #3021
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
u bokte. dobrano su se dosjetili. pa otkad je to tak?
kako deru stari moj, a nikad im dosta ha ha.
treba konkurencija postojat inace no good.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 11:15   #3022
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Ima to vec duze vremena, godinu dvije ako sam dobro zapamtio, prije je bila fora da lova prvo "sjedi" 30 dana od kad je uplacena i onda svakog prvog u mjesecu automatski transfer na karticu (sto je u nekim slucajevima mogl potrajati i 59 dana ko ti neko uplati drugog u mjesecu pa cekas 30 dana + prvi u mjesecu). I tada si mogao povuci lovu odmah ali je bilo isto cca 5$ povlacenje. Onda su skuzili da ako ukinu automatsko povlacnje zaradit ce vecu lovu i sve super .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 17:30   #3023
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Koliko se sjećam automatsko povlačenje novaca su maknuli kad su nam uveli mogućnost plaćanja s PayPal balanceom.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2018., 22:50   #3024
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
u bokte. dobrano su se dosjetili. pa otkad je to tak?
kako deru stari moj, a nikad im dosta ha ha.
treba konkurencija postojat inace no good.
ne deru oni ništa. od čega bi trebali živjeti? od zraka?
i ima konkurencije koliko želiš, a na koncu konca velika većina dućana prima kartice pa ti posrednik niti ne treba ako ćemo iskreno.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:24   #3025
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
ljudi, imam pitanje.

dobio sam 7,59 USD VISA x
You'll see "PAYPAL *" on your card statement refund iznos od jedne kupovine s eBaya.

Međutim, u tom trenutku sam već bio izbrisao gore navedenu Visu i potvrdio, drugu, Mastercard.

Kako je novac uopće mogao otputovati na linked card na paypalu kada je bio maknu i šta da radim sada?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:46   #3026
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Ako netko zna, da li Paypal redovito maltretira da se mijenja password svakih cca 1 godinu ili to traži samo nakon nekih problema vezanih uz prijavu na račun?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 09:54   #3027
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako netko zna, da li Paypal redovito maltretira da se mijenja password svakih cca 1 godinu ili to traži samo nakon nekih problema vezanih uz prijavu na račun?
Jesi dobio onaj mail di te traze da rekativiras/promjneis password na WEBu ? Dobro pazi, tih scamova ima redovito (nisu od PayPala), mail izgelda kao da je od paypala (njihov logo i sve to) ali kad provjeris stvarno od nekog desetog je i traze te da se logiras na nekom linku (koji opet izgledom izgleda kao paypala ali nije na paypal.com). To su scamovi koji kradu accounte/passworde .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 10:35   #3028
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ljudi, imam pitanje.

dobio sam 7,59 USD VISA x
You'll see "PAYPAL *" on your card statement refund iznos od jedne kupovine s eBaya.

Međutim, u tom trenutku sam već bio izbrisao gore navedenu Visu i potvrdio, drugu, Mastercard.

Kako je novac uopće mogao otputovati na linked card na paypalu kada je bio maknu i šta da radim sada?
Oni ti uvijek vracaju na identican nacin na koji je placen kada je rijec o refundu. Da ti je 2 dolara islo sa balancea a ostalo sa kartice tocno tako bi se i vratilo. Iako mi se nikada nije desio tvoj scenarij ti si maknuo karticu za buduca placanje ne za refund. Oni znaju s koje kartice je placeno.

Ako je kartica nepostojeca novci nece biti vraceni na tu karticu pa kontaktiraj sluzbu za korisnike preko chata od paypala. Mozes ih i zvati, ja sam svojevremeno preko vibera uplatio par dolara i zvao paypal USA. Ako je kartica i dalje aktivna neznam dali ista mozes napraviti.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 11:13   #3029
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Oni ti uvijek vracaju na identican nacin na koji je placen kada je rijec o refundu. Da ti je 2 dolara islo sa balancea a ostalo sa kartice tocno tako bi se i vratilo. Iako mi se nikada nije desio tvoj scenarij ti si maknuo karticu za buduca placanje ne za refund. Oni znaju s koje kartice je placeno.

Ako je kartica nepostojeca novci nece biti vraceni na tu karticu pa kontaktiraj sluzbu za korisnike preko chata od paypala. Mozes ih i zvati, ja sam svojevremeno preko vibera uplatio par dolara i zvao paypal USA. Ako je kartica i dalje aktivna neznam dali ista mozes napraviti.
ok, hvala, sjećam se da sam jednom bio kontaktirao službu paypal pa nisu nikad odgovorili na upit kako sam izbrisao račun, tako sam maknuo i linked card na paypalu, znači, kartica više uopće nije aktivna
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 13:08   #3030
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Ne moraš ih zvati, imaš Message Centar kad si logiran, tu pošalješ upit, odogvore u roku 24h
Gore u plavom baru klikni Help, i onda sa desne strane imaš "Visit Message Center"
webstartm je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na