Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2012., 22:08   #1
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
dvije PCI USB u kompu, cudno rade

Na maticnoj, 6 portova, zezaju nesto. Cini mi se da je kontakt problem (kako mi je pc na podu, slucajno sam par puta zapeo za kabel)...uz to, pocne mi javljati kad spojim, recimo webcam, ono "usb device could perform faster"...

S obzirom da mi je bilo jednostavnije od skidanja ploce i mozebitnog lemljenja (malo mi je cudno da svih 6 portova prekida), kupih na ebay 2 PCI USB kartice, VIA chipset. Od 3 PCI portova, probao sam razne kombinacije. Kada su obje unutra, jedna uopce ne radi (iako daje napajanje). Kad stavim samo jednu, dobio sam da mi rade samo 2 USB od vanjskih 4. Hmmm...stiskanjem po chipu, prorade druga 2 (recimo da ne valja kartica). Ali tako se i druga jednako ponasa. IRQ svaka dobije drugi, konflikata nema. Cudno mi je da 2 kartice ne zele raditi. Ili to bas i nije cudno? Dakle, od USB uređaja imam Logitech webcam C310, Logitech Mx5000 blutut tipkovnica mis, TP-Link wireless N adapter.

Druga stvar, kako je najbolje raspodijeliti uređaje na usb, tako da svaki ima svoju brzinu, a ne da ju dijele. Tipkovnica i mis ne traze neke resurse, no wlan i cam vjerujem da da. + jos neki stick. Znaci sve to na jednu PCI karticu ne ide bas. Koliko je PCI slot usko grlo?

Hvala
tomios je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na