Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.06.2020., 08:00   #2761
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 139
Nije im dugo trebalo da se zaraze Intelovom skupoćom.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 10:51   #2762
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Nije im dugo trebalo da se zaraze Intelovom skupoćom.

Pa ne bi se čudio da prestanu rušit cijene. To se već polako moglo vidjet sa Navi GPU-om, dižu polako cijene kad znaju da imaju konkurentan proizvod. Doduše, sa GPU možda neće više dizat jer će bit jaka konkurencija, ali u CPU dijelu nemaju nekog razloga značajno rušit cijene. Budimo iskreni, da se Ryzen 5 i 7 serija prodaje za još 200-400kn manje bio bi dobar deal... sve novo da dođe i po malo višim cijenama nego Zen2 - prodavat će se dobro.


Malo je pušiona za naš potrošače... vrijeme je da počnemo navijat za Intel
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 14:58   #2763
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ne smiju se toliko opustiti. IMO po meni bi bilo bolje da nastave sa sadašnjom strategijom istog MSRP za nove cpu, a značajnim snižavanjem cijena starih. S tom šemom grabe marketshare masivno

Budimo realni intel će se kad tad vratiti, AMD će dominirati tržištem sa zen3 i vjerojatno zen4, kasnije je opet otvoren lov, pa ako je AMD zabušavao najebat će
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 15:08   #2764
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
AMD je svoju lekciju naučil s Bulldozerom, a i Lisa Su ne bi samo tak dopustila da sve ovo propadne prek noći.

Intel s druge strane tek sad ima bitku uzbrdo, a i kad/ako se vrate, AMD ne bude nemoćan ko u Conroe i Sandy Bridge doba.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 15:19   #2765
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dizajn od zen1 do zen3 je bio istovremeno gotov (naravno kasnije se ostvaruje tj. provodi u djelo). Zen4 i zen5 je post-Jim Keller era. Valjda ne mogu sa zen4 i zen5 zajebati već dobar proizvod, jer neće sigurno izbacivati vani lošiji od prošlog, a valjda će imati i malo headrooma naspram intela (IPC i core prednost), tako da ako se intel i vrati malo jače, neće biti pregaženi ili znatno pregaženi.

No postoji bojazan što će biti kasnije, ako nisu dovoljno jak proizvod napravili mogu biti pregaženi.


Hoću reći da smo mi daleko od toga da treba navijati za Intel, odnosno da se treba bojati za iste. Kad imaš novce i ljudstvo (man hour) - to je kao voda - nađe svoj put, probije kad tad.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 15:37   #2766
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Ja navijam da se Intel riješi Raje, Ryana i sl., a AMD je sa Zenom ionak unaprijed računal na 10nm Ice Lake, tj. da se mogu nositi s tim modelima, pa vidimo kak je ispalo s Intelove strane.

Ovaj put su karte malo drukčije podijeljene, na AMD-u je samo da ide dalje ovakvim tempom, a Intel se pošto-poto mora trgnuti i skužiti da više nisu najbolji u svemu, jer osim AMD-a ima i drugih koji su dugo čekali na ovakvu priliku.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 21:50   #2767
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Dizajn od zen1 do zen3 je bio istovremeno gotov (naravno kasnije se ostvaruje tj. provodi u djelo). Zen4 i zen5 je post-Jim Keller era. Valjda ne mogu sa zen4 i zen5 zajebati već dobar proizvod, jer neće sigurno izbacivati vani lošiji od prošlog, a valjda će imati i malo headrooma naspram intela (IPC i core prednost), tako da ako se intel i vrati malo jače, neće biti pregaženi ili znatno pregaženi.

No postoji bojazan što će biti kasnije, ako nisu dovoljno jak proizvod napravili mogu biti pregaženi.


Hoću reći da smo mi daleko od toga da treba navijati za Intel, odnosno da se treba bojati za iste. Kad imaš novce i ljudstvo (man hour) - to je kao voda - nađe svoj put, probije kad tad.
Nije Keller jedini dao obol Ryzenu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 21:52   #2768
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Istina ali sto su AMD /u radili dok nije presao kod njih igrali se u pijesku ko djeca.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 22:51   #2769
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Nije Keller jedini dao obol Ryzenu.

Nitko nije ni rekao da je jedini. No znam da je bila info kad je otišao da je dizajn (barem "ugrubo") napravljen sve do zen3.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2020., 23:08   #2770
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773