Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2020., 22:10   #1411
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Jel netko planira kupiti brusilicu za zidove iz Lidla?


Vec duze vremena gledam ovako nesto, jer svaki put kad sređujem zidove, brusim ih ručno, znači ubijem se od posla, ali ok to, nego ubijem se od prasine i naravno userem cijeli stan jer prasina leti svuda.


Vec sam negdje citao za te "zirafe" da u pravilu treba jos dodatni sauger za prasinu, odnosno da sama brusilica jednostavno ne stvara dosta tlaka da izvuče svu prasinu sa glave. Tipa ovakav usisavač.


Sva iskustva sa ovim (ili sličnim) brusačem su dobrodosla

Ovo i mene zanima.

Baš planiram na proljeće sređivati zidove. Nego jel za to čudo treba neki poseban usisivač ili može bilo kakav? Imam jedan stari Končar doma bez filtera, onaj s vodom u spremniku, taj mi se čini ok za takvu prašinu usisavati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 22:37   #1412
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Mene bi zanimalo da li mozda ima i nastavak za poliranje. Bio bi zgodan alat za 3 u 1, brusenje parketa, zidova i poliranje kad treba
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 22:39   #1413
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Jel čemu ova lemilica kaj je sad u katalogu?
koristio je masu puta, ako vodis racuna o vrhu i drzis ga cistim sluzit ce te godinama.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 09:44   #1414
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
Jel čemu ova lemilica kaj je sad u katalogu?
Ja sam uzeo i imam loše iskustvo- nevalja vrh jer klapa i vrlo brzo mi je riknula - nije sve skupa 2 ure bila upaljena.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 13:58   #1415
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ja sam uzeo i imam loše iskustvo- nevalja vrh jer klapa i vrlo brzo mi je riknula - nije sve skupa 2 ure bila upaljena.

Dosta loša lemilica, ok za zalemiti neki veći spoj, nije baš za elektroniku. Regulacija nema povratnu vezu nego je obična sa triacom. Uglavnom nije baš nešto, ali za 100ak kn se ne može ni naći ok lemilica.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 15:10   #1416
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Ima ko preporuku za dobru pilicu(marka, tip) za ubodnu pilu za laminat. Da ne otupi nakon 3 daske 10mm laminata
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 15:48   #1417
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
https://www.mall.hr/dodaci-ubodne-pi...komada-621120-
prije par godina sam postavio 110m² laminata, rezao s ovom gore pilicom, sve rijesio s jednom pilicom.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 16:40   #1418
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Uzeo si bas ovu nafiniju varijantu ili srednju?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 20:06   #1419
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa to je pilica za metal, uvijek su fini zupci.
Ili uzmeš baš za laminat.
https://www.bauhaus.hr/alati-i-stroj...a-laminat.html
Ja to obično cirkularom i preklopnom pilom režem, predugo traje ubodnom. Ubodna samo za rezove oko cijevi.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 21:54   #1420
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Bio u bauhausa i nema KWB pa isa u peveca, tamo nestalo, ali sam uzeo neke LUX, sa 4 zvjezdice isto bimetal, jedne fine za metal jedne ko ove sta si poslao, valjda jesu isto za laminat

https://i.imgur.com/Kp7Ur95.jpg


a nemam tako fancy opremu, poslužit ce i ubodna, pogotovo ako zub ne otupi nakon par daski

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 30.01.2020. u 22:01.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 13:53   #1421
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
U četvrtak ima u Lidlu akumulatorski pištolj sa vrućim ljepilom, pošto mi je na normalnoj verziji kabel teži od alata i uvijek ga povlači sa stola ova akumulatorska verzija bi mogla biti zanimljiva. Nadam se da je 25W dovoljno za normalan rad.

Da odgovorim sebi i drugima, uzeo sam ovaj pištolj, nisam puno očekivao, ali ispao je iznenađujuće dobar. Nije termalna baterija (blok metala) nego je baš li-ion ćelija sa grijačem. Koristi male stickove (7mm) i kad se upali za 10ak sekundi je spreman za korištenje. Za manje posliće oko elektronike ovo će biti super stvar.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 11:50   #1422
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Nez jel pripada ovdje, al me zanima - oću anodizirati titanij, a za to mi treba regulator voltaže od oko 65V, a jedino što mogu naokolo nać je ili do 12v ili do 120v, a njima je bolesna cijena. Ima li alternative?
__________________
Đedo, ja karte ak izgubim, pa tiš mene zapalit

Drugi rig:

-3600
-A2000 256GB | Blue 1TB
-6700 XT
-16GB Patriot viper steel
-B450m HDV
-Modecom Oberon Pro oku ugodan šrot
-RM650 methinks
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 12:41   #1423
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Koliko imaš toga? Ako ne previše, možda ti je jefitnije dati da ti to neko napravi.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 15:35   #1424
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Ljudi, nije baš alat, više oprema za kamping, ali mislim da bih mogao tu pronaći odgovor... trebao bih pomoć oko malog plinskog kuhala... volio bih si nabaviti jednog, volio bih u nekom trekkingu u prirodi organizirati manji piknik i skuhati nešto što bih ponio sa sobom... isto tako, tog malog bi iskoristio i za pečenje kestena u toku jeseni jer ih obožavam, ali ne obožavam kada mi smrdi stan pet dana nakon pečenja kestena pa bih to obavio vani na zraku... gledam nekakve polovnjače na njuškalu i nove na ebayu te naravno da novi na ebayu dođu jeftiniji uopće nego polovni na njuškalo, a ima milijun vrsta i modela... kakav meni treba? kupovao bih plin u kartuši onaj za 30-35kn, jel se da šta pošteno ispeći/skuhati sa tom jednom kartušom, koliko ona traje? To je sve jedno te isto, samo su ovi s ebaya bez spremnika za bocu plina ili (više mi djeluju pouzdaniji ti sa spremnicima sa njuškala, nego samo jedan komad metala)? Kako to uopće funkcionira? Igla probije bocu plina i tada više nema skidanja s nje dok se ne potroši spremnik? Nastavci su uvijek jednaki? Svaki savjet je dobrodošao!

https://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/...oglas-29665317

https://www.njuskalo.hr/kamp-oprema/...oglas-25367995

ili naši dragi ebay

https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw...cooker&_sop=15
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2020., 15:52   #1425
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Imaš dvije vrste kartuša, one (veće) sa navojem na koje se može direktno šarafiti plamenik, a kartuša služi kao stalak i ona bez navoja gdje treba neki način da se plamenik fiksira, obično je to "kućište" za kartušu ili samo noge koje ju obuhvate i drže pritisnutu na plamenik. Kad jednom probiješ kartušu ne možeš je skinuti bez da ispustiš sav preostali plin. E i da, plamenik u pravilu ide na samo jednu vrstu kartuše, ne obje.
Trajnost ovisi koliko odvrneš, ali jedna kartuša može trajati i po par sati nekog normalnog kuhanja na laganoj vatri.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2020., 14:59   #1426
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Imaš dvije vrste kartuša, one (veće) sa navojem na koje se može direktno šarafiti plamenik, a kartuša služi kao stalak i ona bez navoja gdje treba neki način da se plamenik fiksira, obično je to "kućište" za kartušu ili samo noge koje ju obuhvate i drže pritisnutu na plamenik. Kad jednom probiješ kartušu ne možeš je skinuti bez da ispustiš sav preostali plin. E i da, plamenik u pravilu ide na samo jednu vrstu kartuše, ne obje.
Trajnost ovisi koliko odvrneš, ali jedna kartuša može trajati i po par sati nekog normalnog kuhanja na laganoj vatri.
Hvala ti na pomoći!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 10:50   #1427
rodney
only fool, not a horse