Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2013., 23:33   #1
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
USB problem - Bluetooth miš i WLAN se "tuku"

Ovak...imam Logitech MX5000 blutut mis i tipkovnicu. Zna ponekad da s*ere..ali ovaj put na određenu stvar. Posto imam wlan stik (TP-Link WN822N) i kod maksimalnih download brzina (16 Mbit)...znaci vec tu oko 1,6 - 1,8 Mb/s mis pocne stekati, vuci se usporeno po ekranu. Cim dl prestane ili padne brzina, opet radi ok. Probao sam mijenati USB portove, ista stvar. Recimo stavio sam BT dongle od misa na usb 2.0, a wlan na usb 3.0, ista stvar. Evo danas dodao jednu PCIx 1.0 USB 3.0 karticu, i stavio na nju wlan, opet se događa ista stvar.
Event viewer svaki put javi gresku kad se to dogodi:

Bluetooth HID device (00:07:61:7f:7e:7d) either went out of range or became unresponsive.

Sa PC streamam glazbu na Yamahin receiver preko Twonky. Kod pocetka svake pjesme mis popi*di na oko 5sek (valjd dok radi buffering) dok tipkovnica radi cijelo vrijeme ok.

Probao ja i "obicni" wireless mis i on radi ok, nema tih problema. Sto bi to moglo smetati BT misu kod vecih download/upload brzina?
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2013., 11:13   #2
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
da li mozes kako mijenjati frekvenciju na kojoj su mis i tipkovnica? ili kanal? nisam neki strucnjak, ali to bi mogao biti problem...
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2013., 13:05   #3
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
imao sa sa Trust bež. problem da jedno od miša ili tipk. nije radilo ako sam se spajao na ruter bežično, riješio promjenom kanala u postavkama rutera
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na