Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2011., 09:27   #1
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
(riješeno) Matična ploča Gigabyte GA-M720-US3 ne radi nakon zamjene paste na CPU

Pozz.
Do jucer je radila ok. Isao sam zamijeniti pastu sa mx-3 na cpu northbridge,imam pasivce gore. Sklopim plocu, sve ok, odem u bios jer sam vadio bateriju, trebala mi je nest na drugoj maticnoj...podesim sto trebam. Restart..dugacak beep...pa vidim po dvd da se maticna sama pokusava restartat. Opet dugi beep...i tako u krug. Reset biosa,opet radi. Ovaj put nista ne podesavam nego samo save and exit, ista stvar. U svakom slucaju neki problem oko rama. Imam 4 plocice kingmax po 1Gb, s time da su 2 ss a 2ds. Znam da to kao ne valja mijesati ali radilo je vise od god.dana. stavim 2 iste plocice, reset biosa, dignem memtest i sve prodje ok. Napravim restart, vise me radi. Stavim samo jednu plocicu, radi pc normalno. Slot nije problem. Dakle i rami su ok. Najgore je, sto mi se to znalo desavati, cak i kod frenda na istoj ploci i kako je pocelo zezati tako je i prestalo. Malo prckas po ramima i proradi. Al kod mene sad nista. Kontam da je ploca bugovita, ili?
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 09:34   #2
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
da probas napravit update biosa?
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2011., 10:15   #3
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Predzadnji je gore. Zadnji je neka beta koja je jos gore radila takve probleme. Ma ne kuzim, radilo sve ok, najednom nece. Nasao sam asrock sa istim chipsetom, pa mozda nju uzmem, jer ovome ne vidim lijeka.
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 15:41   #4
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Probaj na par sati izvadit bateriju sa ploce i ostavit da vidis dal ce se sta promjenit.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 15:50   #5
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
bila je vani Evo sad radim na njoj, ali samo sa jednom plocicom od 1Gb. A memtest sva 4Gb nakon vise predjenih testova kaze sve ok. Dakle RAM nije.
tomios je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na