Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.05.2009., 15:50   #271
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Ako nam 10 ljudi javi koliko imaju Hidden Sectors znat ćemo da li je uvijek isto ili se mjenja ovisno o nečemu.

Vidim da već imate riješeno RAID 0 polje s tri Vertex-a. Da li na RAID-u imate OS ili je još uvijek prazno?

Ako je moguće najbolje napravite sami alignment particija, offset stavite isti kao i stipe size, formatirate s allocation unit size == 4 KB i to je to.

Bar sam ja tako skužio iz onog posta koji ste našli.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 11.05.2009., 16:18   #272
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Već duže vrijeme čitam temu jer razbijam glavu malo dal da si kupim neki ssd il ne, al do tada...... bum pokušao (kao čistokrvni noob) skužit sve kvake

Nego, napisalo mi je u command promptu da je "diskpar" kriva naredba - pomoć?
denied je offline  
Staro 11.05.2009., 16:31   #273
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Dakle napisao sam diskpart, pa onda select disk 0 !

Pa onda details, ali toga tu nema. Ako selektiram particiju, onda piše samo no hidden. Ali to očito nije to
Kova je offline  
Staro 11.05.2009., 20:37   #274
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Offset za Vistu je po defaultu 2048, a Allocation unit size 4KB (mora biti ovakav ako se zeli ostvariti kompresija podataka i malo ga je zeznuto mijenjat).

Offset se povecava s brojem diskova u polju, dakle ako je za 1 SSD 128, za 2 diska ce bit 256, za tri 384 itd

U svakom slucaju Vista stavlja uvijek isti defaultni offset i on je dovoljan.


Ukoliko netko planira stavljat page fajl na SSD (nepreporucljivo, ali opet ...) velicina blokova u kojima se on zapisuje je 4KB (bilo bi pozeljno da je Stripe size i Cluster size dijeljiv s njime).
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 12.05.2009., 12:17   #275
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Nakon što sam iskusio brzinu i kako to super radi. Eto sada kada pogasio sve, i tko zna što sve nisam pogasio, sada mi komp štuca, šteka, ali nije do diska

Ne znam do čega je ni razlog. Dakle miš mogu micati, ali sve defakto stoji, trebam pričekati neko vrijeme da mogu kliknuti recimo install Acrobat readera, ..

I slični banalni problemi, ali su iritantni, naravno imam Win7, ali sviđa mi se što uzima samo 1 GB memorije, pa stvarno mogu RamDisk staviti na 256-512 MB rama, i iskoristiti za temp dir i sl. Jer koliko znam, ako skidam nešto s neta, pa čak i najobičniji Adobe Reader, da će mi to snimiti u temp na disk, pa seliti na stick ili gdje god želim, što ne ?

Baš ne zahvalna situacija, izgleda da ću probati Vistu 32, .. jer ovo je jako iritantno .. Disk uopće ne svjetli puno, a komp se ponaša kao da sam mu zadao 1000 radnji, a zapravo imam Outlook, Excel, i 3-4 browsera otvorena. Ali čak mislim da nema veze koliko toga imam otvoreno.

Zna li netko do čega je ? Pagefile? Superfatch?

Isključio sam i hibernate, search indexing, defrag, systerm restore (je automatski isključen), ..
Kova je offline  
Staro 12.05.2009., 14:33   #276
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
morat ću ja instalirat Vistu da malo vidim šta kaže

2 dh41400: može malo objašnjenje za offset, jasno mi je da Vista uvijek stavi 2048, al nekužim ovo za jedan SSD 128, za dva 256, za 3 384...

2 Kova: probajte u BIOS-u isključit one nekakve optimizacije za HDD pa onda probajte kako radi

darQ bi mogo malo više reći o tome, jer je on imao nekakvih problema s tim
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 12.05.2009., 15:40   #277
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
da, u win7 se pokazalo a nakon nekog vremena bude problema ak se ne instalira intelov driver za čipset...
men je to radilo probleme...
na žalost, kad jednom krene trzati, naknadna instalacija ne pomaže, potrebno je odmah po instalaciji winsa instalirati drivere za čipset, i onda stvar radi kak treba...
dost glupo....
sa vistom i xp-om nije bilo problema...
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline  
Staro 12.05.2009., 17:23   #278
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ma glupost, sada imam problema i sa starim diskom, stavio sam ga u externu ladicu, i ne vidi mi ga niti jedan komp, ..

Kako se glupo osjećam.

Driver za chipset, hm, to bi trebalo biti na Asusovoj ili intelovoj stranici ?
Kova je offline  
Staro 12.05.2009., 17:41   #279
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Ma glupost, sada imam problema i sa starim diskom, stavio sam ga u externu ladicu, i ne vidi mi ga niti jedan komp, ..

Kako se glupo osjećam.

Driver za chipset, hm, to bi trebalo biti na Asusovoj ili intelovoj stranici ?
zapravo, ja sam našao ovdje....
http://icrontic.com/news/intel-chips...7-have-arrived
u biti je to driver za sve intelove čipsete za w7, i, hmh, malo ga je zeznuto instalirati...
ovak:
start> control panel> system> device manager> raširi ide ATA/ATAPI controler> desni klik na Intel(R)bla bla bla> update driver> Browse my computer for driver software>odabereš ovu lokaciju ....w7 chipset drivers\infinst_autol\All (prethodno raspakiraj driver)
i on bi trebao sam naći driver i updateati ga...
poslije toga samo u device manageru provjeri dali je instalirana dobra verzija drivera...

dakle, desni klik na intel(r) bla bla> properties> kartica details> u padajućem izborniku pronađi Driver assembly version i trebalo bi biti ovak:
8.2.1.1011


uglavnom, Kova, win7 ima dost gličeva, tak da ja sad i na laptopu i na stolnom kompu imam vistu 32bit sa sp1....
fino radi
za sada
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline  
Staro 12.05.2009., 18:23   #280
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Da, ja sada idem po Vistu X64 Black Eternity SP1 ...

"It will be more comfortable, faster and reliable when compared to other 64-Bit vista operating systems. All the error which the user faced in vista ultimate are fixed and tweaked. You can install any hardware without any problem, all the hardware errors are fixed

System files are boosted up to maximum performance."

Vidjet ćemo kako će to funkcionirati

P.S. riješio problem externog diska, novi USB kabel nije radio .., pih-
Kova je offline  
Staro 12.05.2009., 19:15   #281
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Moj stari Samsung 128GB:

HiddenSectors = 128
borgy je offline  
Staro 12.05.2009., 19:32   #282
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Tomy B. Pregled postova
2 dh41400: može malo objašnjenje za offset, jasno mi je da Vista uvijek stavi 2048, al nekužim ovo za jedan SSD 128, za dva 256, za 3 384...
Dakle offset u Strippingu se mora multiplicirati sa brojem diskova u polju.

Kao sto sam napisao, za jedan disk ide npr 128 ili 256 sektora, prema tome za dva ide 256 ili 512 itd ...

Razlog je vrlo jednostavan ... ako imamo npr. tri diska u Strippingu, dakle takodjer imamo i trostruko veci ukupni kapacitet.

Dakle da stavimo recimo 128 sektora za offset onda bi u stvari imali 128/3 = ~43 po svakom disku (jer se gleda ukupan fizicki kapacitet) koji se ispunjava putem kontrolerske logike.

Znaci privi blok podataka od 32KB, odnosno 64 sektora (npr. Stripe size 32KB) ide na prvi disk, drugi blok od 32KB ide na drugi disk, treci 32KB blok ide na treci disk itd...

Dakle offset se uzima toliko koliko je potrebno da zahvati sve diskove u polju.

Ovo naravno vrijedi samo za Stripping, kod Mirroringa je isti Offset kao i za jedan disk, dok je kod RAID 5-ice Offset = 2 x (br. diskova -1) x Stripe.

Ja osobno idem na dvostruko vecu brojku od one koja se dobije putem ove formule (iz nekih drugih razloga), ali u svakom slucaju se Offset jako pazljivo radi (pogotovo u High performance centrima i profi uporabi diskovnih polja).

Eto ukratko
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 13.05.2009., 00:37   #283
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jel tko kupovao preko neta ssd-e? Koliko uzimaju na carini? Uzeo bi preko neta intela jer mi na netu izgledaju dosta jeftiniji samo ne znam koliko bi me drapili na granici....Može savjet dal se isplati (što se tiče cijene)......

I dost se može naučit iz ove teme (naročito za mene nooba)
denied je offline  
Staro 13.05.2009., 01:00   #284
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Meni nije naplaceno nista jer je stigao u velikoj kuverti sa oznakom "flash memory", pa su valjda mislili da je stick (a i cim nije paket vjerojatno ne otvaraju).
borgy je offline  
Staro 13.05.2009., 01:10   #285
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
denied, da si čitao baš ovaj post, i nisi, jer sam ja napisao da sam preko ebaya uzeo, i da nije bilo poreza ni carine.

Lagani su, no to se moraš dogovoriti sa onime tko ti šalje, kako da ih zapakira i što da napiše, moj je došao u originalnoj kutiji, koja je bila u kuverti ...
Kova je offline  
Staro 13.05.2009., 02:56   #286
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
moj je došao između 2 kartona zamotan u onaj bubble najlon i u bubble koverti
nije bilo ni carine ni pdv-a

u svakom slučaju, na informatičku opremu ne ide carina, eventualno PDV ako je neka veća vrijednost...
npr, ja nikad za niš nisam platio pdv, osim za laptop
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline  
Staro 13.05.2009., 11:43   #287
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Čitao sam praktički sve ali sam svejedno pitao jer sam inače dosta stvari naručivao preko neta samo mi stvarno nije jasno što naplaćuju što ne i po kojoj tarifi.....vjerovatno kak im se da (odn. ne da) ....
Vidim da većinom ne naplaćuju
denied je offline  
Staro 13.05.2009., 14:44   #288
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
nije bilo poreza ni carine.
točno, carinu na robu iz EU ne računaju,
no PDV...ovisi kako koga zapadne očito,
jer su meni prošli tjedan naplatili 350 kn poreza.
valjda bu drugi puta bolje
http://www.imagesforme.com/show.php/491329_P5130111.JPG
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline  
Staro 13.05.2009., 17:59   #289
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ispričavam se što sam spomenuo Carinu pošto znam da nema carine na informatičku opremu

Uglavnom frendu sam uzimao neki BMW spojler, i naplatili su jedno i drugo, uglavnom ako im se čini papir (naljepnica) uredan, naplate ili ne naplate na temelju njega, ako sumnjaju, otvaraju, naplate po svom, tj. traže na ebayu, ili vas zovu da dofurate račun, no tema o tome već postoji na pceu pa ne ću u detalje !

Uglavnom, evo mene na Visti, ajme meni koji problemi, ..

Napravio sam sve tweakove, e sada možda je moja greška što sam prvo njih radio, a onda drivere instalirao, jedino sam onaj Intel update prvo instalirao !

No ja opet imam istih problema kao i na Win7, evo primjera, upalim externu ladicu, nešto kliknem, ništa ne mogu par sekundi, a disk navodno ništa ne radi, još ću provjeriti u kojim mi još slučajevima šteka, ..

No napravio sam sve po uputama: http://www.ocztechnologyforum.com/fo...ad.php?t=47212

No, koji problem sam imao nakon svega ?

Bootmng compressed .. i ne mogu bootati u win.

Probao sva moguća rješenja s interneta, ništa nije upalilo, no ne znam zašto ni kako se označilo da je C comppresed ? Jer ja to nisam odabrao ! U biti možda i jesam u registriju ako je Tony tako napisao, možda, nisam baš sve detaljno čitao i pazio, ..

Uglavnom bootao s DVDa pa repair, i repair, i popravio je za 16 ms ! I eto me u windowsima ... a već mislio da moram ponovno !

Uglavnom, sada instaliravam VM, pa ću vidjeti kako se komp ponaša s par browsera, VMom i Excelom, jer mi to treba za posao, .. pa ako nešto šteka javim.

Inače sada Vista reporta najveću ocjenu za disk 5.9, dok je sve ostalo oko 4.3-4.8 Dakle disk je sve samo ne usko grlo
Kova je offline  
Staro 13.05.2009., 18:40   #290
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Jel ima netko neki predlog za dobar slc disk? Odn. da li ima neš što se može u hrvatskoj kupiti (64GB)? Kolko vidio intel ne može, vertex ex još nije izašao.....u planu mi je u slijedećih mjesec dana kupit....
Il je možda najbolje prek neta (ebaya) kupit? Ipak ste vi guru-i tu
denied je offline  
Staro 13.05.2009., 18:58   #291
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
Najbolje je preko ebay-a, ovo je trenutno pljacka i losa ponuda.
ebay: Vjerojatno ces proc bez carine, ne moze se ostetiti u transportu, cijena je odlicna.
borgy je offline  
Staro 13.05.2009., 19:32   #292
darQ
I'm nightrider
Moj komp
 
darQ's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 718
Citiraj:
Autor borgy Pregled postova
Najbolje je preko ebay-a, ovo je trenutno pljacka i losa ponuda.
ebay: Vjerojatno ces proc bez carine, ne moze se ostetiti u transportu, cijena je odlicna.
apsolutno na ebay-u, samsungov slc ide za oko 300 usd...



Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Ispričavam se što sam spomenuo Carinu pošto znam da nema carine na informatičku opremu

Uglavnom frendu sam uzimao neki BMW spojler, i naplatili su jedno i drugo, uglavnom ako im se čini papir (naljepnica) uredan, naplate ili ne naplate na temelju njega, ako sumnjaju, otvaraju, naplate po svom, tj. traže na ebayu, ili vas zovu da dofurate račun, no tema o tome već postoji na pceu pa ne ću u detalje !

Uglavnom, evo mene na Visti, ajme meni koji problemi, ..

Napravio sam sve tweakove, e sada možda je moja greška što sam prvo njih radio, a onda drivere instalirao, jedino sam onaj Intel update prvo instalirao !

No ja opet imam istih problema kao i na Win7, evo primjera, upalim externu ladicu, nešto kliknem, ništa ne mogu par sekundi, a disk navodno ništa ne radi, još ću provjeriti u kojim mi još slučajevima šteka, ..

No napravio sam sve po uputama: http://www.ocztechnologyforum.com/fo...ad.php?t=47212

No, koji problem sam imao nakon svega ?

Bootmng compressed .. i ne mogu bootati u win.

Probao sva moguća rješenja s interneta, ništa nije upalilo, no ne znam zašto ni kako se označilo da je C comppresed ? Jer ja to nisam odabrao ! U biti možda i jesam u registriju ako je Tony tako napisao, možda, nisam baš sve detaljno čitao i pazio, ..

Uglavnom bootao s DVDa pa repair, i repair, i popravio je za 16 ms ! I eto me u windowsima ... a već mislio da moram ponovno !

Uglavnom, sada instaliravam VM, pa ću vidjeti kako se komp ponaša s par browsera, VMom i Excelom, jer mi to treba za posao, .. pa ako nešto šteka javim.

Inače sada Vista reporta najveću ocjenu za disk 5.9, dok je sve ostalo oko 4.3-4.8 Dakle disk je sve samo ne usko grlo
kova, nemoj se uopće zezat s "optimizacijama":
http://forum.notebookreview.com/show...postcount=5757
ovo gore piše lik koji ima jedno 3-4 ssd-a...

samo isključi defragmentaciju i uživaj...
__________________
plug & pray

Lenovo L440

Intel iCore i7 4702MQ
16GB DDR3
Intel HD 4600 GPU
14-inch LED-backlit fHD IPS (1920 x 1080, 300 nit) matte display
Intel Wireless-N 7260, BlueTooth
Samsung 850PRO 1TB
Logitech M705
6cell baterija
Windows 10 Pro 64bit

Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4
darQ je offline  
Staro 13.05.2009., 20:42   #293
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
Ok. Thnx darq, a sada sam sve stweakao

No muči me još samo memorija, zašto mi piše 2.9 GB u task manageru, a imam 4 GB, kako vidim što mi je uzelo ovih 1.1 GB ?
Kova je offline  
Staro 13.05.2009., 20:58   #294
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
1.) Ako si instalirao RAMDisk onda je sve jasno

2.) Medju onim OCZ tweakovima postoji jedna stavka gdje se ukljucuje "LargeSystemCache"

Ukratko: "If the Large Cache option is on, the manager marks all the free memory, which isn't being used by the system and/or applications, as freely available for disk caching."

Vjerojatno postoje i jos neke varijante keshiranja koje gutaju RAM u ovisnosti koliko ga ima slobodnog ... vrlo vjerojatno je tu caka.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline  
Staro 13.05.2009., 21:16   #295
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
E to je. Maknuo sam Ramdisk ...

Ali da uključio sam taj large cache

Ma skroz sam zbunjen, između onoga što nije dobro za disk, i ono što bi ubrzalo windowse, no ja mogu reći da je meni sve brzo, ali otvaranje aplikacija mi totalno koči komp, upalim trillian, 15-20 sec ne mogu ništa kliknuti, mrzim to. A opet Catalist se otvara 10 puta brže, dakle ima pomaka u performansama.

E sada, mislim da mi šteka sustav kada snimam, presnimavam sa externog diska, .. , ali s obzirom na sve tweakove koje napravio, nisam baš zadovoljan ..

Hm, što bi mi ubrzalo komp ? Indexing ? Pagefile ? Superfetch ? Briga me, upalit ću samo da mi bude sve brzo, zato sam ga i kupio, btw, Hibernate i defrag će biti off, ali ostalo bi sve popalio nazad, tj. ono zbog čega bi win bio brži !

Kada maknuo Ram disk sada piše 900 od 2.9 zauzeto, a prije je bilo 1.4 bez VWma, s VWmom mi je popoutao message da imam pre malo memorije, i popelo bi se zauzeće na 2.66 !
Kova je offline  
Staro 13.05.2009., 21:17   #296
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
@kova.. imas 32bitne desktop windoze? oni mogu adresirati max 4gb prostora, kada oduzmes graficku karticu i svu ostalu memoriju ostane samo jos tolko za adresiranje fizicke te ne iskoristis sve u potpunosti. Zamisli da imas graficku s 2gb rama, onda bi tek nadrapao
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 13.05.2009., 21:24   #297
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
A cuj ... da sam na tvom mjestu igrao bih se sa svakom opcijom i testirao pomake u Real-Lifeu.

Najbolje je kada sam dokucis i odlucis sto je najbolje za tvoj komp (ako imas vremena naravski) ... svi ostali savjeti su besmisleni (nemoguce je dati univerzalno korisne savjete).


EDIT:
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
@kova.. imas 32bitne desktop windoze?
Cini mi se da je ovo na tom laptopu:
Citiraj:
Autor Kova Pregled postova
Da, ja sada idem po Vistu X64 Black Eternity SP1 ...
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 13.05.2009. u 21:43.
dh41400 je offline  
Staro 13.05.2009., 22:49   #298
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
big OT: da zbilja, gle otvorio je kolega i topic za problem

moja isprika.

jedino mi kolicina alocirane memorije za graficku smrdi nesto, 1.2GB + fizicka... prilicno vise od raznih specifikacija sto sam sad nasao za x1700 (gdje je sluzbeno(ati) max 512hm, iako proizvodaci laptopa navode do 1024). a zasto ne radi att kako spada, vjerojatno iz istog razloga zasto se mora cackati po win da bi ga se i instaliralo, nije pisan za vistu koja ipak radi malo drugacije od xpa (pretpostavka - ne koristim).

probaj s nekom drugom verzijom att ili mozda s dual boot instalacijom xp cisto da vidis kako se tamo isti ponasa.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline  
Staro 14.05.2009., 00:06   #299
Kova
***2CROwded***
 
Kova's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Cro
Postovi: 1,610
A čuj, ne ću u OT dh imaš pravo, za tweakove, ali baš to, ja nemam baš vremena, htio sam što prije postaviti laptop da mi bude ponovno radna stanica, napraviti sve što se treba, i pičiti dalje, oduzelo mi je cijeli dan, i nisam ništa radio

No opet sam naletio, uzeo sam najnovije x64 SP2, ali to je beta a ja mislio kao tu riješeni svi bugovi i sve stvari, ... A opet ne da mi se XP, pa aligment i to, ...

Ne želim ja razvodniti ovu diskusiju, no moji problemi su vezani uz SSD, ok osim ovog s memorijom.

I iskreno nitko mi ne može pomoći ako je do drivera, jer nema supportanih drivera za 64 bitne windowse za moj laptop, sve su driveri od drugih laptopa ili 32 bitni i lako moguće da nešto šteka, iako sumnjam, jer imao već Vistu x64 običnu i sve bilo ok. (samo ta je bila bez SSDa)
Kova je offline  
Staro 14.05.2009., 03:01   #300
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
2 dh41400: hvala na odgovoru, sad kužim šta ste htjeli reći

stvarno neznam šta da kažem za ove probleme koje svi imaju sa SSD-ovima

ja sam na starom D600 (1.6 GHz, 2 x 512 DDR1) imao onu prvu genraciju Samsungovog SSD-a, 16 GB, SLC čipovi, čitanje je bilo oko 55, a pisanje 35 MB/s, podržavao je "samo" ATA5 (66 MB/s). Samo sam klonirao instalaciju XP-a s HDD-a na SSD, nikakva podešavanja niti align nisam radio i stvarno sam bio prezadovoljan. Moram priznati da mi nikako nije zašto ljudi imaju toliko problema sa SSD-ima i zašto im prelazak s HDD-a na SSD zadaje toliko muke.

Ja sam instalirao Disk Wizard, spojio prvo HDD s nekim kineskim usb adapterom (sličan ovom, samo je moj no_name), nabravio backup diska, spojio SSD, napravio restore i to je to. Sve zajedno oko sat i pol s traženjem programa, skidanjem programa...

Jednostavno mi je žao što i ostali nemaju pozitivna iskustva sa SSD-ima.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na