Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2002., 08:57   #1
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Sami upišite naslov

Više )na svu sreču) nije problem, ali mi možete pomoći u odgonetanju.

Prošetam se po Pcekspertu i vidim da postoji Beta verzija BIOS-a za moju ploču. Skinem je i po uputstvima je stavim na ploču. Mislio sam da je možda nešto bolje iako znam da mi sada odmah neće poletiti, ali da probam. Još sam i malo reda napravio u kutiji.

Nakon nekih malih problema sa podešavanjem, uspijem upaliti XP, ali rade sporo. Našao je neki novi hardware. To je to. Probam drugi put, a on i dalje spor, pa mi se na kraju i srušio. XP je jako osjetljiv na novi hardware, pa rekoh sebi da je u tome problem.

Reinstal. Ista stvar.Sada više ne mogu niti na ABIT-ove stranice (upalit da, ali na stranice ne). Odem do frenda i skinem stari BIOS koji sam imao i to će riješiti sve probleme. Idem ja skinuti BIOS sa ABIT-ovih stranica i to će riješiti problem. Nikakvih razlika.

Sada skužim da je stvar normalna, ako ne uključim DVD. Formatiram disk i opet stavim OS i stvar ista. Još mi nije dao instalirati zbog toga što nešto ne može instalirati sa CD-a. Dobro. Skinem ja stari BIOS (onaj koji je već bio), formatiram disk, a ono ostaje isto.

Idem spavati. Crvi u guzici mi nedaju mira i idem još nešto probati. Čeprkam i čeprkam i odjednom (nisam napravio ništa logično) stvar proradi i još mi se resetiraju postavke na monitoru :confused: .

Sutradan instaliram sve ispočetka i sada sve radi dobro. DVD je uključen i sve radi onako kako je i bilo prije. Napravi image, pa opet stavim onaj BIOS koji nije radio. E, sada i on radi savršeno.

Nakon rješavanja u tri dana sam stvarno lud. Možda i nisam nešto napisao. Ima li tko ideju što bi moglo biti? Sada ne mogu dignuti procesor na 933 MHz. Nije bitno, ali je prije i to radilo bez ikakvih problema.

I ja prodajem nekom da ne dira nešto što radi savršeno.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2002., 11:16   #2
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
I ja prodajem nekom da ne dira nešto što radi savršeno.
Slažem se, ja sam išao flashati bios jer je izašao "jako bitan" update biosa. Snimim update na disketu, checkiram ju za bad blockove dignem čisti dos i on meni lijepo na zadnjem blocku flashanja veli "writing error" i to više puta. Onda sam morao sve raskopati i odnesti bios na eeprom writer
Opet s druge strane da nisam nikad dirao nešto što radi savršeno vjerovatno bi o kompovima znao jako malo. Mada evo priznam što sam stariji to se sve više držim "ne diraj" principa.
razlo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2002., 02:30   #3
Robert_L
Premium
 
Robert_L's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 183
princip je dobar, a za one koje zasvrbi preporučam upotrebu Norton Ghosta prije promjena - štedi živce
__________________
Asus P4B533, P4 2,4GHz ,DDR 333 Samsung 512 mb,GeForce 4800SE 128MB, Seagate 80Gb, ADSL HM220dp,...
Robert_L je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2002., 10:13   #4
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Da nema ghosta mislim da bih odavno završio u ludnici
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2002., 20:51   #5
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Ja sam jucer isao flashati bios i trebalo mi je sat vremena da se sjetim iskljuciti BIOS Guardian.
Jedina isprika mi je to sto sam vec bio izzivciran cinjenicom da nemam startup disketa a imam w2k instaliran. tu sam izgubio 1 h da se sjetim uzeti startup disk od drive fitness utility-a

I jos mi nije rjesen problem - komp mi se zblokira kad me netko nazove a modem je spojen na liniju .... :confused:
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2002., 22:40   #6
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Vidis to s zicom meni se prije desavalo da kad iscupam zicu iz zida komp se resetira!? Sad vise ne a nemam blagog pojma sto sam napravio
tor je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2002., 12:54   #7
Miljac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: Zagreb/Croatia
Postovi: 33
Ja bih se Vas sve nadopunio riječima NE RADITI NIKAKO osim u slučaju krajnje nužde jer je sranje skoro uvijek zagarantirano. Zašto mijenjati nekaj kaj dela dobro? Samo je u filmovima završetak uvijek lijep....
__________________
AMD Sempron 3000+
PCChips M848A
753 MB DDRRAM
LG DVD CDRW
Sony DVD/RW
HDD 30 Gb / 80 Gb
GeForce 6600 GT
CreativeLabs, Inspire 5300, 5.1
LCD Philips Brilliance 170P
Miljac je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2002., 20:13   #8
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Sto ce tice Abita (a i svih ostalih ploca), preporuca se loadanje defaultnih vrijednosti biosa (iz samog biosa) ili praznjenje postavka biosa na ploci.

Imao sam slicne simptome nakon flashanja moje Abitice (ne detektira UltraDMA mode na dvd-u i cd-rw-u), i nakon resetiranja biosa na ploci sve je uredno proradilo.

Inace, preporucam ti da prije svega konzultiras Paul's unoffical faq za svoju plocu (imas linkove na go.to/kt7faq).

BTW, zasto si isao flashati bios ako ti je sve radilo, i to sa beta verzijom biosa??
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2002., 08:11   #9
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
A zašto ne? Tako iz čiste dosade. Nemoj misliti da to radim svaki put kada se pojavi novija verzija.

Naravno da sam resetirao BIOS, pa ga podešavao. Sve je nakon jako puno vremena riješeno, a problem nije bio u tom BIOS-u. Problem je bio u onom dijelu sa pravljenjem reda u kutiji.

Nije da sam radio nekakve gluposti, nego sam spojio onako kako bi trebalo raditi. Međutim, društvo iz ABIT-a očito nije tako zamislilo. Jedna mala sitnica mi je pojela dosta živaca, a problem je riješen kupovinom nove ploče koja mi je ionako trebala. Ovu sam opravio (riješio taj problem) i prodao.

Tako ja imam ploču koja mi treba (RAID, DDR i sl.) i koju ne bi kupio da mi ova nije pojela živce, a kupac je zadovoljan sa odličnom pločom koja je bila jeftina.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2002., 13:49   #10
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
"Čeprkam i čeprkam i odjednom (nisam napravio ništa logično) stvar proradi i još mi se resetiraju postavke na monitoru."

"Jedna mala sitnica mi je pojela dosta živaca"

Vrlo zanimljivo. Koja to sitnica?
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2002., 12:21   #11
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
DVD nikako nije htio raditi kao Primary slave, a kao master je išlo bez problema.

U stvari DVD je radio, ali je komp bio grozno spor, a procesor se zagrijavao malo previše.

Stvarno sitnica, ali sam izgubio jako puno vremena na rješavanje.

Monitor je priča za sebe. To je riješio brat koji je serviser monitora.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na