Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2013., 13:25   #31
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
eh, zaboravljam da postoji office za mac
a btw. ko je spominjal pirateriju? sigurno ne ja
Onda si mu napravio puno veći trošak
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 13:48   #32
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Na novije kupljene uredjaje Appleov office paket je besplatan. Za neke osnovne stvari Pages je dobar (+ solidno radi sa word formatima), Numbers je zivi uzas od aplikacije, dok je Keynote cak puno bolji od jednog PowerPointa.

A Office od MS-a je naravno najbolje rjesenje, no to i kosta. Osim ako ne ides preko vec spomenutih kanala

Za moje potrebe Appleov paket je i vise no dovoljan.
Mileni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2013., 15:57   #33
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
ja kad odem na onaj app store i potrazim bilo koju od navedenih nema nista besplatno.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 15:59   #34
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 20:46   #35
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo je, unatoc tome koliko je zalosno, zapravo najvise istinito, obzirom da ces s Libre Officeom otvoriti eventualno referat male Martine iz sestog b i tu prestaje bilo kakva kompatibilnost tog smeca cak i sa samim sobom.
zalosno?
google drive je dovoljan za 90%+ korisnika, najvise zbog jos uvijek nekih manjkavosti tekstualnog procesora.
prezentacije su odlicne i jednostavne za koristenje u odnosu na powerpoint, a u spreadsheets tko zna moze raditi bolje stvari nego u excelu.
forme pak i nemaju konkurencije.
i sve radi na svakom uredjaju. besplatno.
kako to nadmasiti?
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2013., 23:16   #36
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
zalosno?
google drive je dovoljan za 90%+ korisnika, najvise zbog jos uvijek nekih manjkavosti tekstualnog procesora.
prezentacije su odlicne i jednostavne za koristenje u odnosu na powerpoint, a u spreadsheets tko zna moze raditi bolje stvari nego u excelu.
forme pak i nemaju konkurencije.
i sve radi na svakom uredjaju. besplatno.
kako to nadmasiti?
Ti očito nikad nisi radio sa dokumentima i spreadsheetovima na način na koji se radi u tvrtkama ako ti je google drive dovoljan.

Ali zaboravih, Microsoft je najgora kompanija koja će propasti jer ništa ne rade kako spada
  Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 01:24   #37
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
zalosno?
Da, poprilicno je zalosno sto je jedna web aplikacija sposobnija i kvalitetnija (iako i dalje nedovoljna zamjena) nekom desktop uredskom paketu u kojem Office konkurencije do sada jednostavno nema.

Citiraj:
google drive je dovoljan za 90%+ korisnika, najvise zbog jos uvijek nekih manjkavosti tekstualnog procesora.
Daleko je od dovoljnog, pogotovo u nekom ozbiljnijem okruzenju, ali kazem, naspram Libre/Open smeca je mila majka. Pogotovo uz cinjenicu da je - na webu!

Citiraj:
a u spreadsheets tko zna moze raditi bolje stvari nego u excelu.
Istina, ako unutar istog radis svoju bilancu potrosenih Unikonzum bonova za lojalnost.

Citiraj:
i sve radi na svakom uredjaju. besplatno.
Prije svega, Google Drive nije bas tako "besplatan" kako ga prikazujes, pogotovo od kad je cijeli Apps presao sa free verzijom u grandparenting a novi korisnici samo imaju opciju uz placanje. Da, istina, 5$ mjesecno odnosno 50$ godisnje zaista nije velika cijena za sve sto nude Appsi, no tvoja izjava je daleko od potpuno tocne, pogotovo bez preciznije definicije okoline u kojoj se mora raditi (budem-si-ja-drzao-svoje-dokumente-na-gmailu nije bas svaciji idealan koncept arhiviranja i rukovanja).

Citiraj:
kako to nadmasiti?
Kupis Office paket ako ti treba za posao ili ga ukrades s Interneta ako ti ne treba i mirna Bosna.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 10:18   #38
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ti očito nikad nisi radio sa dokumentima i spreadsheetovima na način na koji se radi u tvrtkama ako ti je google drive dovoljan.

Ali zaboravih, Microsoft je najgora kompanija koja će propasti jer ništa ne rade kako spada
ne, razlika je u tome sto sam ja vidio kompleksne dokumente i u officeu i u driveu pa znam sto se moze i sto je jednostavnije.
isto tako sam vidio "prosjecnog" i "naprednog" korisnika officea koji nema pojma o nicemu.

ovo drugo necu komentirati jer si mediokritet.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 10:28   #39
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Daleko je od dovoljnog, pogotovo u nekom ozbiljnijem okruzenju, ali kazem, naspram Libre/Open smeca je mila majka. Pogotovo uz cinjenicu da je - na webu!
a zamisli, ozbiljne firme koriste drive.
vidio sam konkretno poslovnih ljudi s macbook airom i samo chromeom instaliranim koji rade ozbiljan posao u firmama tisuce puta "ozbiljnijim" nego sto je bilo koja hrvatska.
sto to znaci? da se varas.
ne kuzim ovo za web, sta je web inferioran?

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Istina, ako unutar istog radis svoju bilancu potrosenih Unikonzum bonova za lojalnost.
kao sto rekoh - varas se. tj. krivo pretpostavljas jer nisi upoznat.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Prije svega, Google Drive nije bas tako "besplatan" kako ga prikazujes, pogotovo od kad je cijeli Apps presao sa free verzijom u grandparenting a novi korisnici samo imaju opciju uz placanje. Da, istina, 5$ mjesecno odnosno 50$ godisnje zaista nije velika cijena za sve sto nude Appsi, no tvoja izjava je daleko od potpuno tocne, pogotovo bez preciznije definicije okoline u kojoj se mora raditi (budem-si-ja-drzao-svoje-dokumente-na-gmailu nije bas svaciji idealan koncept arhiviranja i rukovanja).
mi pricamo o fizickoj osobi u topicu, ne?
mislim, za privatnu upotrebu? to je besplatno.
uostalom, pojam necijeg idealnog koncepta je dosta apstraktna kategorija.
neki se boje i baba roge jer su gledali horor preksinoc.
realnost je da je web jedina buducnost. tko to bude duze nijekao, to ce ga vrijeme prije pregaziti.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kupis Office paket ako ti treba za posao ili ga ukrades s Interneta ako ti ne treba i mirna Bosna.
pa naravno, ali ovo nije 2003., zasto bi ista skidao,placao,instalirao, patchirao, mucio se jer ne radi blabla ako imas web uslugu?
ljudi danas imaju u prosjeku preko 3 uredjaja, i to razlicita. zasto si komplicirati zivot arhaicnim konceptima?
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 11:12   #40
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
ne, razlika je u tome sto sam ja vidio kompleksne dokumente i u officeu i u driveu pa znam sto se moze i sto je jednostavnije.
isto tako sam vidio "prosjecnog" i "naprednog" korisnika officea koji nema pojma o nicemu.

ovo drugo necu komentirati jer si mediokritet.
I kad ta teta Ružica koja radi u nekoj firmi dobije excel ili word dokument sa malo težim formattingom odnosno više kompleksnom excel tablicom i kad joj se raspadne ili jednostavno nešto ne radi kaj će jadna blejati u prazno. U prošloj sam firmi probao sve prebaciti (što je bilo opravdano kaj se tiče vremena/energije/novaca) na između ostalog Drive jaako se puno toga jednostavno raspalo Pregrmio sam to radi mogućnosti da više ljudi pristupa istom dokumentu i u isto vrijeme ga uređuje, ali da novci nisu bili problem skočio bi kao bubka na MS rješenja.

To kaj ti mrziš sve što je od Microsofta je tvoj problem i dosadan si više po toni topica sa tim spikama.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.10.2013., 11:44   #41
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
a zamisli, ozbiljne firme koriste drive.
Ozbiljne firme koriste i MySQL, recimo. Sto ne znace da ga koriste za ista ozbiljno.

Citiraj:
vidio sam konkretno poslovnih ljudi s macbook airom i samo chromeom instaliranim koji rade ozbiljan posao u firmama tisuce puta "ozbiljnijim" nego sto je bilo koja hrvatska.
Bravo za tebe.

Konkretno, Drive je malena igracka koja moze posluziti kao nuzno zlo. Uz puno srece, u kompliciranijem dokumentu, zavrsiti ces samo s drugacijim brojem stranica jer ce se slike krivo alignati, tablice nece izgledati ni priblizno slicno a pokusas li printati, mogao bi biti iznenadjen i poprilicno uvrijedjen.

Ako je tvoj "ozbiljan poslovni covjek s Mekbukom i Kromom d.o.o." tvoje sorte, uopce ne dvojim da mu je Drive dovoljna za Word potrebe, kao i tebi kojemu je prepisivanje clanka s Wikipedije u prvom srednje bio maksimalni domet Worda.

Vidim da nikada nisi koristio referenciranje, ToC, fusnote ili nedaj Boze nekakvo ozbiljnije poravnanje u Wordu, no dobro, vec smo zakljucili da malo toga znas a o puno toga pricas kao da znas. Ne poznajem ozbiljne ljude s MekBukovima koji su te fascinirali time da su i kupili MekBuk jer znaju samo kliknuti na jednu ikonicu, ali recimo, niti jedan dokument Europske Komisije se ne prikazuje ispravno u Driveu. *Niti jedan*. Igrom slucaja znam jer nisam imao svoje racunalo sa sobom u knjiznici EP-a u Bruxellesu pa sam koristio lokalna racunala i Drive.

Citiraj:
sto to znaci? da se varas.
Ne, to znaci da si i dalje inkompetent cije poznavanje tematike se svodi na dobru staru trollovsku "jedan covjek i jedna zena" pricu.

Citiraj:
ne kuzim ovo za web, sta je web inferioran?
Apsolutno, i nije mu mjesto u ovakvom tipu uredskog okruzenja putem HTTP-a. Jer jednostavno tome ne sluzi.

Citiraj:
kao sto rekoh - varas se. tj. krivo pretpostavljas jer nisi upoznat.
Ti si stvarno sjajan tip.

Google Drive nije u stanju prikazati omanju financijsku analizu jer nema blage veze kako kvalitetno indeksirati razlicite sheetove, ne snalazi se u definiranju imena a auditing je jednostavno nepostojec u onom obliku kakvog ga Excel poznaje vec dugi niz godina. I to su samo blago napredne price, u koje ne bih uvlacio cinjenicu da se Drive uopce ne snalazi s bilo kojim vecim setom podataka ili eventualnih analiza istih.

Na kraju krajeva, evo ti samo jedan primjer koji sam na brzinu izvukao (attachment). Zapravo mi ni dan danas nije jasno zasto se on malo pogubi sam u sebi, ali hej... A ovo je smijesno, mala Excel tablica od parsto kb i nekoliko sheetova. Eh, da, volio bih vidjeti kako pokusavas natjerati nesto ovakvo da se isprinta. Moze li jednostavnije? Cinjenicu da se gotovo niti jedan graf ili slika ne prikazuju u Driveu (kada uvezes doxc/xlsx) cemo jednostavno zaboraviti ovaj puta, jer tvoj ozbiljni prijatelj s ozbiljnim MekBukom i ozbiljnim poslom u ozbiljnom Kromu jednostavno ne trosi nesto takvo. Ocito.

Click image for larger version

Name:	drive-excel.png
Views:	359
Size:	462.7 kB
ID:	12423

Zaista, vjerujem da je tvom ozbiljnom MekBukeru otvoriti SpreadSheet sa rezultatima treće švedske (iz dvojke u keca, iz keca u iks!) zaista izuzetan napor koji ipak uspjeva rijesiti Driveom, ali to je otprilike to.

Citiraj:
mi pricamo o fizickoj osobi u topicu, ne?
Nemam ti pojma, ne trazim identifikacije i eventualne punomoci forumasa s kojima se prepisujem, ali to ima neznatnu ulogu u ukupnoj argumentaciji.

Citiraj:
mislim, za privatnu upotrebu? to je besplatno.
Besplatno, ali i ograniceno ugovorom kojeg prihvacas koristenjem.

Citiraj:
uostalom, pojam necijeg idealnog koncepta je dosta apstraktna kategorija.
Tu si opet u pravu. No taj pojam se vrlo brzo bistri kada imas nesto sto jednostavno ne radi jer nije tome namjenjeno i nesto sto radi jer je tome upravo i namjenjeno. Odnosno, u nasem slucaju, razlika izmedju Drivea i Office paketa. Tako da je za onog tko zeli da mu stvari rade i funkcioniraju, Office idealan naspram Drivea. Ili, bas kao i ti, cita recepte prekopirane u Word. U Flashu. Sve skupa stavljeno u PowerPoint prezentaciju.

Citiraj:
realnost je da je web jedina buducnost. tko to bude duze nijekao, to ce ga vrijeme prije pregaziti.
Tu se pak ne bih u potpunosti slozio s tobom.

Radimo nesto sitno desktop developmenta u firmi (reda velicine desetina k$ godisnje) i nikada nisam imao vise posla i upita. Da, to jesu specijalizirane aplikacije, ali bi se isto tako mogle "preseliti" na web, no klijenti inzistiraju na desktop verzijama.

Slazem se da je neminovna prica globalizacije, clouda i ostalih web prica. Samo, je li HTTP (odnosno "web browser") prava metoda za to, ne bih se bas kladio.

Citiraj:
pa naravno, ali ovo nije 2003., zasto bi ista skidao,placao,instalirao, patchirao, mucio se jer ne radi blabla ako imas web uslugu?
Zato sto ovo platim i radim pa se samim time i ne mucim. Ovako imam web uslugu (koju isto tako placam, no nije sad bitno previse) i ne radi pa se mucim.

Kopcas?

Citiraj:
ljudi danas imaju u prosjeku preko 3 uredjaja, i to razlicita. zasto si komplicirati zivot arhaicnim konceptima?
Sasvim moguce da ljudi imaju 3 razlicita uredjaja u prosjeku. Sve se bojim kako se satiru od Worda i Excela na svojim Android mobitelima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 14:49   #42
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
kao odgovor obojici, neznanje i zatvorenost u svojem malom svijetu s takvim istim neznalicama nije argument protiv drivea (ili bilo cega drugoga).
tako i ti korisnici koji misle da su napredni u wordu i excelu pa im je komunikacija i suradnja na niskom nivou, jer bolje ne znaju, a uciti ne zele.

ti se sprdas s tim covjekom s airom i chromeom, a u toj firmi ne bi s takvim stavom i znanjem mogao biti ni fizicka ispomoc.
vidio sam kolicine obradjenih podataka u spreadsheetsima za nekoliko sekundi koje bi firmama kojima ti razvijas legacy trebali sati, dani ili tjedni ili nikada.

problem s formatima je u microsoftu i njihovoj politici zakljucavanja, ne u spreadsheetsima koji podrzavaju otvorene standarde. zato i postoji quickoffice npr.

ne kazem da su docs bolji od worda, ali za vecinu korisnika su dovoljno dobri (i bolji jer napokon mozes nesto normalno napisati, a ne se netezati s nepotrebnim glupostima i bugovima) i razvijaju se.

ne mislim dalje trovati temu: ako vam je nesto strano i nepoznato, onda ulozite trud u savladavanje ili angazirajte strucnjaka.
ja sam covjeku predlozio najbolje i daleko najlakse te najjeftinije rjesenje.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 14:56   #43
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
ja ne vidim smisao forsiranja cloud based aplikacija na stroj koji može u sekundi progutati puno teže programe od ms office paketa.
pogotovo ne vidim smisao korištenja takvog public cloud rješenja kod firme koja je popularna po sigurnosnim propustima gdje su se događale krađe po nekoliko stotina tisuća accounta
domis je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:04   #44
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ja ne vidim smisao forsiranja cloud based aplikacija na stroj koji može u sekundi progutati puno teže programe od ms office paketa.
pogotovo ne vidim smisao korištenja takvog public cloud rješenja kod firme koja je popularna po sigurnosnim propustima gdje su se događale krađe po nekoliko stotina tisuća accounta
jel to tvoja izjava potkrijepljena nekim dokazima?
i, kontra pitanje, koji je smisao koristenja rjesenja od firme poznate po sigurnosnim propustima, backdoorovima u svojim proizvodima?
(da ne ulazim u vise sfere i teze slucajeve prodaje podataka i korupcije na visokom nivou).
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:07   #45
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Momak, jedini ovdje koji nema nikakvih dokaza si ti
  Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:09   #46
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ni jedna firma koja je iole veca i jaca nece koristiti cloud rjesenje u ovom slucaju. Posebice ne google cloud rjesenje. A iskreno, laprdas bezveze. Volim macbookove i samo i iskljucivo njih i kupujem. Od OSX-a pa sve do najsitnijih detalja dovedeni su gotovo do savrsenstva.

I onda mi cesto ekipa zna usporedjivati laptope od 3000kn sa mojim MBP, sto je stvarno vise zalosno nego smijesno.

No upravo to ti radis. Usporedjujes google drive sa jednim MS Officeom koji je standard u cijelom svijetu. I to s razlogom. Ispadas smijesan.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:13   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa to je to. Frend ima Dell-ov oko 5K kuna laptop, 1600x1900 reza, quad core unutra, oke grafika, SSD i umjesto DVD-a ima terabajt disk. To pojede par puta skuplje macbook pro laptope za doručak, ali je desktop replacement teška debeljuca sa slabom baterijom te lošim ekranom. To se ne može nositi sa nekoliko puta skupljim, ali laganim laptopima od konkurencije sa odličnim ekranima. I ne treba. Tako je i stvar sa ovim alternativnim rješenjima naspram MS Officea. I da se razumijemo, Office stvarno nije skup i traje godinama.

Da ne pričam o cloudu
http://office.microsoft.com/

i na drugim platf.

https://play.google.com/store/apps/d...fficehub&hl=en
  Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:22   #48
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
kao odgovor obojici, neznanje i zatvorenost u svojem malom svijetu s takvim istim neznalicama nije argument protiv drivea (ili bilo cega drugoga).
Ali, micek, ja koristim Google Apps od...

Code:
From: "Gmail Team" <mail-noreply@google.com>
Subject: Gmail is different. Here's what you need to know.
Date: Wed, 8 Nov 2006 17:03:36 -0800
Sudjelovao sam u nekoliko desetina implementacija Appsa dok to jos nije uopce bilo cool.

Zasto ti mislis da sam ja zatvorena neznalica? Ja dokazujem da si ti glup, ali to je vec neka sasvim druga prica i podkrijepljena je konkretnim stvarima, no zaista bih volio znati sto to mene cini neznalicom.

Citiraj:
tako i ti korisnici koji misle da su napredni u wordu i excelu pa im je komunikacija i suradnja na niskom nivou, jer bolje ne znaju, a uciti ne zele.
Oprosti, pogubio si me - korisnici koji "misle" da su napredni i koriste napredne funkcije koje Drive nema zapravo su na niskom nivou, a ne znaju za bolje (koje je zapravo losije) i ne zele nauciti (jer vec znaju 10 puta vise). Zorane, jesi to ti, jebem ti Vivian?

Citiraj:
ti se sprdas s tim covjekom s airom i chromeom, a u toj firmi ne bi s takvim stavom i znanjem mogao biti ni fizicka ispomoc.
Sad si me potreso do neslucenih razmjera.

Citiraj:
vidio sam kolicine obradjenih podataka u spreadsheetsima za nekoliko sekundi koje bi firmama kojima ti razvijas legacy trebali sati, dani ili tjedni ili nikada.


Citiraj:
problem s formatima je u microsoftu i njihovoj politici zakljucavanja, ne u spreadsheetsima koji podrzavaju otvorene standarde. zato i postoji quickoffice npr.
...jos si i neobrazovan.

Googlaj OOXML. Najbolje od svega je sto prdis o Googletu koji se bas i ne trga od nekog spektakularnog otvaranja svojih proizvoda u vecini segmenta.

Citiraj:
ne kazem da su docs bolji od worda
Jesi ti jos i dementan?

http://forum.pcekspert.com/showthrea...93#post2471193

Ovdje upravo kazes da je Google Drive nesto sto je tesko nadmasiti. Dakle, Drive je bolji od Officea.

Citiraj:
ali za vecinu korisnika su dovoljno dobri
Ne, jer su za minimalan broj korisnika donekle iskoristivi.

Citiraj:
(i bolji jer napokon mozes nesto normalno napisati, a ne se netezati s nepotrebnim glupostima i bugovima)
Nepotrebnim glupostima i bugovima (vrati se na "jedan covjek i jedna zena" dio)? Kao recimo, ono kad ti sve radi i slicno?

Citiraj:
i razvijaju se.
Mozda je vrijeme da napravis upgradea s Officea 95?

Citiraj:
ako vam je nesto strano i nepoznato, onda ulozite trud u savladavanje ili angazirajte strucnjaka.
Ako si ovo procitao iz neke self-help knjige, ne znam zasto to ne krenes napokon primjenjivati?

Citiraj:
ja sam covjeku predlozio najbolje i daleko najlakse te najjeftinije rjesenje.
Ne, ti si covjeku predlozio alternativu losiju od Office paketa i bolju od Libre/Open Office smeca.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:29   #49
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
http://www.google.com/enterprise/app...customers.html

evo, svi ovi + jos stotine i tisuce onih koji nisu navedeni kazu da nemas pojma.
to sto koristis apps ne znaci da neki kurac o tome znas.
a da si zaista implementirao kako spada, onda bi neki kurac o tome i znao.
i imas problema sa shvacanjem recenice "google drive je dovoljan za 90%+ korisnika, najvise zbog jos uvijek nekih manjkavosti tekstualnog procesora."

nema smisla dalje. sretno koristenje svima.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 15:51   #50
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
MS Office nema konkurencije po pitanju kvalitete i mogućnosti.

što se Macova tiče, moram reći da Ms Office za OSX nije jednako dobar kao Win verzija (o najnovijim verzijama pišem), čak mu i neke opcije fale, ali je svejedno puno bolji od Macovog paketa s Keynote i ekipom, open officea ili google appsa. Probao sve te alternative i napatio se.

Sve i da čovjek mora ''samo'' otvoriti .doc(x) file u nekoj alternativi, lako mu se može dogoditi da ju alternativa neće prikazati, odnosno da nešto neće moći prikazati ili će to napraviti krivo.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 22:54   #51
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Bubba se aktivira

Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2013., 23:56   #52
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Dugo ne imasmo takvog na forumu; dobrodosao u klub, udobno se smjesti, posramljenih svojom gluposcu ima svud, zar to nisu dobre vjesti...

Bravo, dao si nam link za referentnu listu korisnika Google Appsa. Sto zelis s time reci? Da ljudi koriste Google Appse. Bravo! Koristim ih i ja, duze nego sto ti vjerojatno imas racunalo. Ali to nam ne govori nista o tome koliko je Drive nedovoljan naspram Officeu, zar ne? Ili ti znas, kao i obicno, nesto vise, ali... nam neces reci?

Citiraj:
evo, svi ovi + jos stotine i tisuce onih koji nisu navedeni kazu da nemas pojma.
Mora da si u svojim sizofrenim cepanjima dokucio nesto sto je normalnoj osobi nevidljivo, pa te molim, ako ti nije problem, da citiras neki dio koji to zorno prikazuje.

Kao sto sam ja tebi zorno prikazao da su GDocsi/Drive igracka koja nema veze s Officeom. Ali to si tako slatko preskocio, moram priznati da je ovo pravo osvjezenje!

Citiraj:
to sto koristis apps ne znaci da neki kurac o tome znas.
Moze biti.

Citiraj:
a da si zaista implementirao kako spada, onda bi neki kurac o tome i znao.
Kako se razlikuje implementacija "kako spada" od one "kako ne spada", odnosno (valjda?) moje? Tj. kako ti implementiras Google Appse da oni rade ovo sto meni (i svima ostalima) ne rade? Otkrijes li nam to (iako sam siguran da neces, ipak si ti predobar a mi prelosi!), ja sam spreman pokriti se usima, imenom i prezimenom, i reci da je ivo_(goli)k zaista mnogo bistar momcic koji je naguzio Billa i veselu ekipu! Bez znanja Googleta!!!

Citiraj:
i imas problema sa shvacanjem recenice "google drive je dovoljan za 90%+ korisnika, najvise zbog jos uvijek nekih manjkavosti tekstualnog procesora."
Semanticki je tvoja recenica jasna, mucek, ne brini. Ono sto ti ne shvatjas je cinjenica da je njezina logicka posljedica - laz - sporna u cijeloj prici.

Jer ne samo da postoje "neke" manjkavosti (a ja sam ti konkretno naveo *koje*, za razilku od tebe - ocekivano - koji i dalje, jer si jednostavno nesposoban i dovoljno glup, koristis fraze kao "neki", "mnogi", "jedan moj imaginarni frend biznismen s mekbukompro i krometom") nego nedostaje 70% funkcionalnosti koje nudi Office paket od verzije 2000 pa nadalje. Te dvije sitnice, kojima se gubi "dovoljnost" koristenja za 95% korisnika (osim, da, da, znam, mekbuk frenda, do'h), su razlog zasto je Drive *losa* alternativa Office paketu.

Eh, i da, ekspertu, samo jedna sitnica - Drive uopce ne kuzi bilo kakvu razilku izmedju komentara nekog dokumenta, u smislu raspoznavanja korisnika, vremena unosi i slicno, kad niti kad se to napravi u Open/Libre Officeu, koji, ako nista drugo, barem to donekle radi kako spada (donekle!).

No vjerujem da mekbuk frendac, "iz velike megafirme neshvatljive malom hrvatskom umu" (citaj: on, nezaliveni filandendron i laptop zbog kojeg je vjerojatno na kruhu i pasteti tri mjeseca pa njurga Ranogajcu da zica Slavka da se ne plati petsto kuna poreznog duga kojeg vuce jos od '95.) takve gluposti kojima su skloni niski umovi uopce niti ne koristi. Ne, ne, nemoj mi reci, pusti me da ostanem u glibu vlastite ignorancije.

Citiraj:
nema smisla dalje..
Slazem se, buduci da plivas u septickoj jami koju si sam pokakao, sada jedino mozes zatvoriti usta da ne papas vise kakicu.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 15:06   #53
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
sirotinjo ignorantna, uz takve informaticare koji prodaju pamet po hrvatskim kompanijama nije ni cudo da kaskamo za zapadom 10ak godina.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 15:10   #54
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
tebe možda google plaća da neargumentirano sereš protiv ostalih firmi?
domis je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 15:21   #55
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
tebe možda google plaća da neargumentirano sereš protiv ostalih firmi?
Pa najtužnije je kaj google stvarno nema agresivnu praksu kao drugi (MS, Apple...). Tako da je ovaj cijeli slučaj puno tužniji. Njega nitko ne plaća!
  Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 18:56   #56
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
sirotinjo ignorantna, uz takve informaticare koji prodaju pamet po hrvatskim kompanijama nije ni cudo da kaskamo za zapadom 10ak godina.
Cudno da taj isti zapad voli bas taj MS Office. Osobno nisam ljubitelj MS-a, evo ovaj post pisem sa MBP-a, no kad pretjerujes onda stvarno pretjerujes


Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa najtužnije je kaj google stvarno nema agresivnu praksu kao drugi (MS, Apple...). Tako da je ovaj cijeli slučaj puno tužniji. Njega nitko ne plaća!
Google nema agresivnu politiku? G+ valjda ne racunas pod to? Kao ni Chrome?
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 19:37   #57
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Google nema agresivnu politiku? G+ valjda ne racunas pod to? Kao ni Chrome?
Upravo to, nekidan san sjeba YT profil sa tim sranjom, nadam se da će imat bolnu i brzu smrt, kao i masa sranja iz googla.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 12:17   #58
domba2905
Registered User
 
domba2905's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: čepin
Postovi: 21
Isplati li se macbook pro svih tih novaca?
__________________
Živio =)
domba2905 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 14:43   #59
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor domba2905 Pregled postova
Isplati li se macbook pro svih tih novaca?
Da
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 15:45   #60
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor domba2905 Pregled postova
Isplati li se macbook pro svih tih novaca?
Svake kune.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na