Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2009., 19:14   #1
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
(ponovno) spajanje mikrofona na 3.5mm jack

Imam neke slušalice s mikrofonom i slučajno sam iščupao kabl iz 3.5mm jacka (mikrofonski dio).
Zanima me mogu li jednostavno spojiti (omotati, pošto nemam trenutno lemilicu) crvenu na crvenu i plavu na plavu, tj. hoće li to funkcionirati?
Eto, kako to izgleda:

Također (nisam nikakav ekspert ), zar ne smeta što su crvena i plava u kablu neizolirane jedna od druge (barem tako izgleda)?
Ima nešto bijelo (vidi se na slici) "upleteno" sa plavnom, ima li to funkciju izolacije?

Te, mogu li nekako unišititi kompjuter ili neki dio ako krivo nešto spojim na slušalicama i ukopčam ih u kompjter?
Nov je kompjuter- pa se brinem
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2009., 20:36   #2
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Iako sam ti sve na MSNu rekao, ponovit ću ovdje (sad imam malo vremena ) a sigurno će i još nekome koristiti:

Ne, nemozes samo spojiti zice, razlog tome je što su te boje (crvena i plava) izolatori (zajedno se zato bez izolacije nalaze) i moras prvo tu zastitu skinuti.
Ima i crvena zica taj 'konac' u sebi, samo sto se to nalazi unutra. Makni taj konac da budu samo zice i upaljacem ili nozem ili sl skini izolaciju (boju).

Kasnije kad dodjes do bakra, mozes ih spojiti i sve bi trebalo (ako je dobro spojeno) raditi.

Komp nemozes nikako unistiti s time, istina je da ces napraviti kratki spoj ako su zice zajedno spojene, ali nebi trebalo biti nista. Sve bi trebalo raditi osim mikrofona, a kad napravis krati spoj culo bi se lagano 'puc' - nista zabrinjavajuce...

Eto, nadam se da sam pomogao
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2009., 21:24   #3
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Jesi, puno hvala
Upaljač je riješio izolaciju bez problema.
Spojio kako treba, uštekao i radi.

Sad još samo trebam smisliti način da namjestim kablove tako da ih opet ne iščupam
Može lock, što se mene tiče.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 19:27   #4
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
moze samo pitanje kako se onda to spaja?

znaci skinem izolaciju sa crvene i spojim crveno na crveno i onda ih posebno izoliram? onda zeleno na zeleno i posebno izoliram i onda ona glavna bakrena?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2010., 20:20   #5
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
malo je zahebano jer su zice u tim cudima jaako tanke.
kad skines izolaciju, ajmo rec tu tvoju crvenu, unutra ti je tek par malih licni, probaj ih ne strgat. najlakse ti je malo spalit izolaciju, mozes i sa lemilicom, onda spojis zicu na zicu kak su bile, prvo ih zafrkni, pa zalemi (malo se teze leme), izoliraj svaku posebno i onda sve skupa (i po cijelom kablu tak da osiguras spoj da od trzanje ne zvizne opet) i deri seko.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na