Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2009., 22:48   #61
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Usput samo kratko dali netko ima sikustva s stavljanjem Splashtop na neki notebook, ili PC.
dali se to isto instalirava kao linux, ili ??
izgleda mi to fora,. volio bih probati,.
Zahvaljujem,
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2009., 12:21   #62
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
iskreno nemam pojma,ali brijem da taj splashtop ne dodatak u biosu (softwareski),recimo na na svom asusu mogu slusat muziku bez da palim laptop,tojest pali se laptop ali ne radi nista,samo mp3 player,monitor ugasen,ako me razumijete

hehe jos 10 dana i idem si po 1000he
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2009., 17:09   #63
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Eto ja sam sebi rezervirao crveni acer aspire one d150, da crveni, nije niti jednog bilo osim crvenog, a da ima 5200mAh bat, vise ne mogu cekati, posao i potrebe fasa su me natjerale, ako mi se ne bude svidjala imam doma kompresor pa cu prefarbati hehe, jedino mi je problem sto nisam mogao produziti jamstvo na dvije ili tri godine,
Jamstvo ce se za kojih mjesec dva moci produzivati, a mpguce ce je sve dok laptop bude u starosti do 11mj,
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 01:14   #64
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
super,nadam se da ces bacit jedan review,ni ja vise nemogu cekati iskreno
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 18:25   #65
bojzi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
Eto ja sam sebi rezervirao crveni acer aspire one d150, da crveni, nije niti jednog bilo osim crvenog, a da ima 5200mAh bat, vise ne mogu cekati, posao i potrebe fasa su me natjerale, ako mi se ne bude svidjala imam doma kompresor pa cu prefarbati hehe, jedino mi je problem sto nisam mogao produziti jamstvo na dvije ili tri godine,
Jamstvo ce se za kojih mjesec dva moci produzivati, a mpguce ce je sve dok laptop bude u starosti do 11mj,
Gdje? U Superbitu ili Mikronisu?
bojzi je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 10:45   #66
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
U Superbitu, ima u Mikronisu, Ahiteku,.. ali su ima beterije 6 cell ali 4400mAh, skoro sat vremena manje (ne znam tocno koliko manje, ali manje je), a skupnji su za kojih 200 kn,.
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 11:31   #67
bojzi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
U Superbitu, ima u Mikronisu, Ahiteku,.. ali su ima beterije 6 cell ali 4400mAh, skoro sat vremena manje (ne znam tocno koliko manje, ali manje je), a skupnji su za kojih 200 kn,.
Hvala puno, daj molim te samo još reci na koji način ide kod njih kupnja. Poslao sam im mejl, ali vikendom ne rade (pa valjda ni ne odgovaraju na mejlove), a na sajtu im nisam uspio naći koja je procedura kupnje (dal u onoj poslovnici u Zagrebu imaju sve ili se to naručuje ili kako).
bojzi je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 12:19   #68
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Ja sam ga uzeo preko firme, platio sam virmanom, i oni cekaju da ima sjedne uplata.
ne dobijes lap sve dok njima ne stigne izvjesce da si uplatio. mozes zatraziti ponudu, oni ti posalju ponudu i ti im uplatis uplatnicom u banci, ili mozes preko internet bankarstva, s tekuceg na njihov ziro racun,.

Ono sto nemaju nabave kroz par dana, barem je do sada tako bilu, uzeo sam par notebook-ova kod njih, i oke su.
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 12:27   #69
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2009., 12:40   #70
bojzi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
Joj da, oprosti, pomiješao sam s Manorom, tamo niš posebno ne piše.
U svakom slučaju, hvala na odgovoru. ^^
bojzi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.04.2009., 17:46   #71
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Eto nabavio ja AAO- D150, CRVENI,
za sada je utisak jako dobar, crvena boja mu bas dobro lezi, onako tamnija crvena trula visnja nijansa, djeluje dosta robusno i cvrsto, plastika je bas cvrsta.
Jedina mana kucista i cjelog netbooka, je masa, malo mi se cini tezak za netbook, ali kada se sjetimo da je to 6cell baterija i 7h rada,.. onda oke..
OCJENA: 4/5

Ekran se ne provija, kada ga stisnete,. sto je pohvalno.
Ekran je iznenadjujuce odlican, slika je jako dobra, ima dobar kut gledanja, ali steta sto nije ekran preko cijelog djela gdje je ekran, bilo bi bolje, onako je sada ekran i onda rub ekrana jedan cent.,. ali oke.
OCJENA : 4/5

Sto se tice tikovnice, jako je dobra, nije previse plasticna, pri pisanju se ne provija, kao kod nekih netbooka. jedino je tipka malo mala,. ali uz malo navikavanja bude oke, cak ima i cijeli veliki ENTER, sto se nesto manje vidja kod netbooko-va. ali zato su smanjene tipke "Ž" "Đ", ali oke, njih nesto rijedje koristim, tako da to meni bas i ne smeta,
Ali mogli su cijelu tipkovnicu malo povecati za kojih 6 mm, sto bilo JAKO dobro, kao sto je napravio HP kod 2140, kojemu je tipkovnica predobra.
Ne znam sada tipkao sam i po bijelom AAO-D150 u Ve-milu, i tipkovnica se dosta provijala,. a kod mog crvenog ne,. malo cudno,. oke,.
Mozda jedina glupa stvar kod tikovnice je ta da su Fn i CTRL zamjenili mjesta, vidjao sam to, malo oke, stvar navike.

OCJENA: 4/5

Touchpad je malo mali, tj, dosta mali, barem meni, mogli su ga malo vecega staviti za kojih cent,. i mozda napraviti od nekog drugog materijala, jer se na ovom materijalu malo prst sam sklize, malo se cudno upravlja s njime. oke, mozda se naviknem s vremenom,.
OCJENA: 3/5

Baterija, mozda najbolja stvar ovog netbooka, stavio sam osvjetljenje na skoro minimum, ugasio WiFi, i windowsi su mi napisali kao da ce baterija trajati 8h:49 min, a bio sam instalirao jedan progamcic i on je tako napisaoa 8h:47min, sto je JAKO dobro,
Baterija je 5200mAh, ako nadjete s 5600mAh, zakon, biti cete jos sretniji,. hehe
OCJENA: 5/5

Eto toliko za sada,.. budem jos nesto napisao kroz 2 dana, kada stavim programe na njega i istestiram bateriju,.
Ispricivam se na tiskarskim greskama, vjerojatno ih ima, navikavam se na tipkalo.. hehe,

Pozdrav,
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 20:19   #72
bojzi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
...
Hvala puno, moj stiže vjerojatno sutra pa ću i ja staviti koji dojam s gledišta osobe koja koristi Eee 701 od samog početka kad se počeo prodavati...
bojzi je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2009., 23:45   #73
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Eto radim na AAO-D150 od 17h s ukljucenim WiFi-em, i svjetlinom na pola, i pise mi da imam baterije jos kojih 2:21h sto je super,. (Dev C++, word, opera 4 taba, i tu i tamo neko skidanje i instalacija programa).

E da sada sam se sjetio, ja s svojim ACER-om nisam dobio onu koznu torbicu, pa ako ima mozda neku fiska, ili ako mu ne treba pa zeli prodati,.
Zahvaljujem,
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 15:47   #74
bojzi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Stigao je i meni...

Crveni je i stvarno je lepi skroz. S većinom stvari koje je Snail napisao se slažem. U odnosu na 701, tipkovnica je super. Na tu staru sam se navikao tako da na ovoj od prvog trena tipkam dosta brzo. Touchpad je bio logičnije napravljen na 701 jer je tipka za lijevi i desni klik bila napravljena do doljnjeg ruba netbooka pa se lako moglo stiskat palcem iste ruke s kojom pomičem kursor. Također, trebali su nastaviti ovaj, kao brušeni metal osjećaj, i na touchpad čisto da povećaju trenje. Makar, kad se stavi na najosjetljivije je opet okej.

Ful sam zadovoljan, veći ekran je dušu dao za bilo kaj radit na njemu. Ono što je glupo, a to je stvar Superbita, je što se u paketu dobije samo kartonski dio u kojem se inače nalazi njegova original torbica, a torbice, naravno, nema. Nema veze, otići ću pogledat do HGSpota, vidim im na sajtu da imaju ogroman izbor. ^^
bojzi je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 22:25   #75
Krunoslav Topić
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Baš sam čitao o novom ASUS koji navodno ima dosta jaču bateriju od ACER-a.

Radi se o modelu Asus EeePC 1000HE

http://www.pinoytechblog.com/archive...-1000he-review
Krunoslav Topić je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 22:32   #76
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
da ima jacu za 3500 mAh, sto je dosta velika razlika,,.. samo sto ga nema u RH, barem za sada,..
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2009., 23:49   #77
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
zalost nema ga jos,ali ako imas sanse nekako do trsta ici mozes ga kupiti po 389e sta iznosi 2900 i odbijes si ivu dode ti 2400kn

a nadam se da dode kod nas isto ako nekako brijem da ce mu cijena biti min 3500 do 4500 max
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 13:33   #78
bojzi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Nisam ni skužio dok nisam išao narihtavat Synaptic pa onda malo guglat - ovaj Aspire D150 ima multi-touch touchpad pa je forica okolo ić i pinchat ko na iPhoneu.
bojzi je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 14:12   #79
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Na primjeru Lenovo-a S10E kupio bih ga, ali pod uvjetom da izbace sugave windoze (800 kn) i HDD iz njega. Za ono cemu sluzi, dosta je i tih 4 GB SSD.
Tako za bilo koji netbook.
Gdje su sad razni webshopovi, sitni uvoznici i muljatori?
Neka pokazu malo kreativnosti. Nedam vise od 1500 kn za netbook!

BTW koristim Linux, tako da ne bi sad netko pomislio kako bi gore isli piratski windoze.
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 16:28   #80
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
ne vjerujem da ce ti ga dati da bez hdd-a, i bez windowsa, imam ti ja rezervaciju za njega u mikronisu ako ces trebati,. iako mislim da nece biti neka navala za taj netbook,.
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 16:37   #81
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor Snail Pregled postova
ne vjerujem da ce ti ga dati da bez hdd-a, i bez windowsa, imam ti ja rezervaciju za njega u mikronisu ako ces trebati,. iako mislim da nece biti neka navala za taj netbook,.
ja bi ga uzo kad bi bila opcija sa 6-cell bakterijom... a ovak sa tih 2-3 sata mi je livada...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 17:01   #82
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
biti ce 6 cell baterija u opciji, trajti ce oko 5h :10 min,
Kada sam ga bio glradao u Mikronisu, bio mi je covjek rekao da ce biti opcija 6 cell baterija,.
a i ima ih vec u drugim trgovinama, ali ne znam dali i na skladistu,
http://www.notebookshop.com.hr/product.asp?id=3154

Ja sam se bio jako dugo dvoumio, i ipak sam Acera uzeo,.. mozda zeje**b, ali,..
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 17:48   #83
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
nekako mi ne lezi taj lenovo,plus ima sux bateriju 6 cell a traje samo 5 sati,pa onda ga pojede bilo koji netbook sa 6 cell
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 18:04   #84
Snail
Premium
Moj komp
 
Snail's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 52
Ma da, to je tocno,. ali je Lenovo,.
po meni jedini zaje**b je to sto ima integriranih (zalemljenih) 512 MB 533, i jos se moze samo do 1,5GB, tako je imao i prvi AAO. Na drugome su to ispravili kod mene je odma leglo 2 GB rama, vidi se razlika,
Bude se malo baterije ustedjelo, ne znam to je sada malo teoorecki, vise se podatak moze spremiti u RAM ako je veci pa se nece morati HDD paliti

I mozda je zaje**b baterija.. ne samo trajenje, nego i njezin oblik onako ispod netbooka viri kojih cent, sto mi nekako cudno pri prenosenju, u torbi, da se bas netbook oslanja na bateriju, nekako se bojim da se ne otkine, .. osteti,.
ali fora je tipkati kada je malo nagnut netbook, bio sam tipkao po HP-u 2130 s 6 cell, i bolje se pise kada je uzvisen.
Snail je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 19:37   #85
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Nikako da naše tržište drži korak u cijeni i ponudi većine Netbook-ova.

Jedino što je trenutačno kod nas je donekle prihvatljivo što po cijeni a što po perfomansama te pritom obuhvaća zahtjeve kupaca vezano za korištenje Netbook-a jest Acer D150 sa 6-cell baterijom i N280(Atom) procesorom.

-HP 2140 se za sličnu konfiguraciju prodaje po daleko većoj cijeni čime je automatski neprivlačan većini kupaca.
-Asus Eee 1000HE koji bi tek trebao doći u HRV i to sa N280 procesorom i 6-cell baterijom sigurno neće biti ispod 3500kn.
-LENOVO IdeaPad S10e je konfiguracijski dosta sličan Aceru,ali sa slabijom baterijom što će mnogima prevagnuti u korist konkurencije.

Kako god okreneš nikako na zelenu granu sa ponudom Netbook-ova.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 07:55   #86
Krunoslav Topić
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Možda je pametno još malo pričekati. Do tad ću umjesto netbook-a koristit N96.
Krunoslav Topić je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 10:32   #87
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Evo, jučer bio u Metrou zbog nečeg skroz drugog pa sam imao prilike malo opipati HP Mini. Što se ergonomije i izgleda tiče, po meni je to najbolje što sam imao prilike vidjeti od netbookova. Tipke su ogromne za netbook klasu i praktički nema šanse da fulaš ili stisneš dvije odjednom. Sam dizajn izgleda vrlo solidno i profesionalno, Asusov Eee u usporedbi izgleda kao netbook s placa za malu djecu.

Ima li iskustva iz prve ruke od "sretnih" vlasnika??
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2009., 14:58   #88
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
mislio si na hp mininote 2140,odlican laptop,jako dobra kvaliteta izrade,izmedu rijetkih koji ima mini express carticu,jedina njegova mana je sta ima 3 cell bateriju,zato autonomija mu je mala
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 14:51   #89
ampeg
Premium
 
ampeg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 178
pozdrav
ljudi ja sam skužio da mi fakat treba netbook
je li ovaj dobar?
Toshiba NB100
ima svarno sve najbitnije samo dosta je skup 3267kn Vemil
__________________
grrr
ampeg je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2009., 19:30   #90
bojzi
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
Citiraj:
Autor ampeg Pregled postova
pozdrav
ljudi ja sam skužio da mi fakat treba netbook
je li ovaj dobar?
Toshiba NB100
ima svarno sve najbitnije samo dosta je skup 3267kn Vemil
http://apcmag.com/toshiba_nb1000_say...is_netbook.htm
bojzi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na