Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2008., 14:02   #1
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Acer Aspire One

Evo na netu sam vidio par recenzija i čini mi se sličan MSI windu ali osjetno jeftiniji, pa me zanima kolika bi bila očekivana cijena kod nas ? 379$ * 4,64 = 1758,56 + porez na budale kod nas i onda dobijem 2500kn. Još uvjek isplativije od MSI winda IMO a i ljepši mi je.
Sad dal je cijena realna i kod koga (još bitnije kada) bi ga mogo kupit. (sory ako je tema vec bila trazio sam i naso samo o windu i eee-u)
deadwing je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 14:41   #2
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4431
http://www.umpcportal.com/products/product.php?id=207

Baterija je govno, upitna kvaliteta kucista (kao i kod ostalih Acer-a) i na ovome modelu je veliki upitnik nadogradnja radne memorije...
Nigdje jos nema detaljnog review-a...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2008., 17:16   #3
Daynn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ???
Postovi: 15
Daynn je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 20:27   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Baš i nije jeftin. Ono, za 250kn više možeš kupiti Nelu koja je ipak kompletan laptop (mislim na činjenicu da ima optiku, za od tih subnotebookova).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 20:54   #5
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Je to neki flejm bejt
Mah cujes, nela mi nema pravu graficku, tj. graficka joj ne podrzava shadere 3.0 (ne namjeravam igrat igrice nego programiram 3d grafiku, a treba mi minimum SM 3 za ono sta radim - refrence (software) render na desktopu traje sekundama po frejmu, mogu mislit sta bi bilo na laptopu)...
A onda ako nema grafiku tj. programiranje sta ce mi onda, ovo je barem nosivo i izgleda strava. Laptopi su mi ko da nosim kofer sa sobom, ovo mogu usput nosit. Pa gdje sam god mogu se spoit na mrezu provjerit mail forume i slicno ... odvrtit neku prezentaciju ili pogledat nes na jubito.

Ono mozes nisit nozic sa sobom ako ti zatreba usput, a mozes i sa kuhinjskim nozem od pol metra setat pa onda mozes "sve" od ciscenja ribe do rjesavanja stresnih situacija, samo nije bas prakticno .

E i tnx daynn sto si potvrdio moju sumnju u porez na debile, jos i vise nego sto sam ocekivo. Vidjet cemo sad kad dodje placa oce li mi se dovoljno dopast da ga uzmem.

btw. Gjurovski na sta mislis sa kvalitetom kucista, koliko se lako grebe ili puca ?
deadwing je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 21:07   #6
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
mislio je vjerojano na to kako su svi (cast vrlo rijetkim iznimkama) acer laptopi bili napravljeni u cijelosti plastike upitnog kvaliteta. (imam acer aspire 5672 pa znam o cemu zborim)
moguce je da je aspire one drugaciji, ali mislim da ce ipak pokleknuti pred dell e koji bi trebao kostati 299$.ovo subnotebook trziste je krenulo u potpuno pogresnom smijeru. trazi se autonomija, lakoca prenosenja i niska cijena. EEE je uspio sjebati 2 od 3. svaki EEE je bio veci od predhodnika i imao vecu cijenu. baterija je jedna stvar koju su popravili (901 6 celija). valjda ce dell odradi stvari bolje.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 21:11   #7
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
A kad bi se mogo očekivat dellov PC (kod nas dakako) ?
deadwing je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 21:44   #8
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Citiraj:
Autor deadwing Pregled postova
Je to neki flejm bejt
Mah cujes, nela mi nema pravu graficku,?
o misliš da je ovaj tvoj bolji 20x je gori od nele, a ima i 2x slabiji procesor
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 09:26   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor deadwing Pregled postova
Mah cujes, nela mi nema pravu graficku, tj. graficka joj ne podrzava shadere 3.0 (ne namjeravam igrat igrice nego programiram 3d grafiku, a treba mi minimum SM 3 za ono sta radim - refrence (software) render na desktopu traje sekundama po frejmu, mogu mislit sta bi bilo na laptopu)...
Ako ti misliš da je pretpotopni Intel GMA950 puno bolji od Nelinog SiS-a, onda si se gadno zahebo. 99,9% sam siguran da on nema SM3.0.
http://www.notebookcheck.net/Intel-G...50.2177.0.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 11:18   #10
deadwing
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49

Citat sta sam napisao...
Treba mi portable notebook, imam desktop i na poslu i doma, bilo bi fora kad bi mogo programirat u "hodu" (kad npr. odem negdje preko vikenda i slično) ali sa nelom nemogu radi SM3 tako da mi ničime ne opravdava svoju masu i nižu autonomiju. Jači procesor mi netreba za surfanje i mail, a i filmovi rade takodjer normalno i ima openoffice, sve šta mi treba od mobilca. Ni memorija mi puno ne znači sa linux-om. Malene dimenzije su ključne, a ruku na srce i izgled mi je bitan (da npr. ne izgleda ko dječija igračka)... Jedino neznam kad bi se taj Dell mogo pojavit ? Da možda odgodim kupnju par mjeseci ?
deadwing je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2008., 12:46   #11
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
dell bi trebao u amerigi biti dostupan u 8 mj. (jedini moguci razlog odgode je nedostatak baterija - zbog kojeg je i wind kasnio)
kod nas .... tko zna. (mozda isti mjesec, mozda 1 kasnije - mozda nikad)
najbolje je kad se pojave u amerigi nazvati neku od gospode
http://www1.euro.dell.com/content/to...n&s=bsd&~ck=mn
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2008., 21:39   #12
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
izgleda da aspire one ima i VRLO losh SSD. spor do jaja. zapisivanje <10 mb/s

sramota, IDEMO DELL (makar morao tlacit rodjaka da donese iz amerige)
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 14:43   #13
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Dugo sam na drugom topicu slinio nad Windom, ali vec je par puta odgodjen dolazak k nama (trebao jos tamo u sedmom mjesecu), a u medjuvremenu je prvi dosao Acerov model za gotovo 1000kn manje.

Razlika u odnosu na Wind je jako mala, cak ima za 20GB veci HDD, dok je ekran za inch manji, nema bluetooth, webkamera 0.3Mpx (Wind 1.3), i jos neke sitnice poput neodstatka underclock opcije i slicno. Je li to vrijedno 700kn razlike? Meni ne.

Ako nekog zanima, evo par prvih dojmova:
"Na prvu loptu" je super. Ekran je taman, za "krstarenje vebom" (copyright srpski prijevod Kurosea) taman, rezolucija je 1024x600 solidna, iako jasno fali prostora po vertikali, a scrollanje otezava dosta los touchpad. Tipke su sa strane, cak me i ne smeta toliko, ionako koristim touchpad za klikanje. Cudna je podloga, ista kao i plastika na ostatku laptopa, malo teze prsti idu po njoj. Ne bi ih ubilo da je malo veci, ali ok. Fale mi i tipkice za ukljucivanje / iskljucivanje wlan-a i slicno, cak nema ni na tipkovnici kao combo Fn+ nesto. Bar ja ne vidim. Na tipkovnici je problem napisati prvu recenicu jer je ipak to manje od obicne laptop tipkovnice, ali ne previse. Da se dosta ugodno pisati. Enter je na nasoj tipkovnici velik, u dva reda, tipke đ i ž su malo smanjene da bi enter povecali, ali bekspejs mi je malo premalen. Cesto fulam tipku (treba se naviknuti), a onda fulam i bekspejs jer nije puno veci od obicne tipke.
Unutra je Atom 1.6Ghz i 1GB RAM-a, zasad samo pikam po start meniju i IE-u (je, sram me, ali to je sad gore) i nema problema, ne zastajkuje, ne buni se. Ne znam kako ostali subnotebookovi, ali primjetno je zagrijavanje ispod kucista, pa ga nije zgodno u ove vruce dane drzati predugo na jednoj nozi :-).
Kuciste djeluje dobro, ne onak plasticno kao Aceri koje sam imao u rukama. Nema... fali mi rijec, ne znam kako se to zove :-/ Onih zatvaraca poklopca. Jednostavno ga zaklopis. Tvrda je sarka, ali nadam se da se nece rasklimati.
Ne znam koliko je to standardno sa laptopima, ali ne isporucuje se Windows CD sa njime. Je da nema opticki drajv, ali svejedno. Inace ima i u prodaji vec Linux verzija, po istoj cijeni kao Win, sto je apsurdno.
Windows je SP3, ali to ide odmah dolje, stavit cu nlitean XP, treba sparati procesor i memoriju ipak, nejako je to stvorenje. Po defaultu je zauzece memorije 300MB, na 42 procesa.
E, da, ekran je glossy, sto bi neke moglo smetati. Mene i ne toliko. Povrsina oko ekrana je isto takva, privlaci otiske prstiju, ali dobro izgleda, kao i ostatak laptopa :-). Bijelo-crni mi je lijepsi, ali je tipkovnica bijela, sto nije bas najbolje.
Kad se malo poigram i vidim kako ce se ponasati sa nekim programima javim malo vise. All in all zadovoljan sam, platio sam ga 2660kn, sto je 260kn skuplje nego prva serija EEE-ja kad se pojavila, ako se ne varam. A daleko je ispred njega u skoro svakom pogledu. Nije puno veci, no meni je onaj 7" ekran bio premalen. Koga zanima takvo sto, bit ce zadovoljan, ekpica koja ne vidi poantu u subnotebookovima i dalje nece razumjeti zasto bi netko takvo sto kupio :-).
Glede komentara gore na kuciste i bateriju, rekoh da za kuciste ne stoji ono kao za ostale Acere, a baterija je losa, kao i na ostalim 3cell modelima, reklamirana 2 i kusur sata. Zaboravio sam stopati koliko ce izdrzati za prvi put, budem kasnije. Okvirno, bez wlan-a radi od nekih 12 i sitno sati, sad je 13:48, a Windows kaze (obicno laze) da je na 35%, i da ima jos za 55 minuta. Nisam nista jako radio po njemu, isprobao ga, par puta upalio i ugasio, a dobrim dijelom samo stoji upaljen :-).

Evo ga i u usporedbi sa A4 papirom :-)
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 14:49   #14
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 15:04   #15
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Nije da reklamiram, ali u M-Computersu imas za 150kn jeftinije.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2008., 16:30   #16
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor kreso7 Pregled postova
Fale mi i tipkice za ukljucivanje / iskljucivanje wlan-a i slicno, cak nema ni na tipkovnici kao combo Fn+ nesto. Bar ja ne vidim.

For those scenarios there’s also an on/off switch for the WiFi card, which is spring loaded and located below the cursor keys. Handy, that.



Aj potraži, kakav je onaj gumbić na rubu, ispod kursorskih tipki ?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2008., 17:37   #17
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
To nije gumbic. Ocito samo glumi gumbic. Samo wireless ikonica i narancasta ledica dok je spojen WLAN.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 00:24   #18
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Aj se ti raspitaj još od proizvođača Jer svuda piše da je to baš switch, možda ti je potrgan.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 01:01   #19
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Aj se ti raspitaj još od proizvođača Jer svuda piše da je to baš switch, možda ti je potrgan.
Pazi, da je strgan, klimao bi se, imao bi neki hod. Ovo je definitivno tako tvornicki.

EDIT:
LOL, ne radi se o tipki, nego je samo indikator. Ima prekidac ispod toga, ne znam kako ga nisam spazio :-). Uzasno je los. Nekakav klizni je, kao polugica. Fakat ne znam kako ga opisati. Ali je nevjerojatno glupo napravljen. Cijelo vrijeme stoji lijevo, pomicanje u desno gasi, odnosno pali wlan. LED svijetli kad je WLAN aktivan, odnosno spojen. Nema indikatora da je WLAN kartica aktivirana ili ugasena. Osim kad ti na displeju javi (ispise na ekranu zelenim slovima wlan enabled / disabled), ne znas je li ugasen ili upaljen wlan.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 01:53   #20
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Daj još malo iskustava, nakon još dva dana korištenja.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 02:49   #21
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Daj još malo iskustava, nakon j oš dva dana korištenja.
Ne znam sto bi sad dodao, pitaj sto te zanima.
Recimo, zaboravio sam napisati sto dobijete u paketu. Osim standardne papirologije i tanasnog user manuala, tu je kabel za punjenje sa malim i relativno laganim power brickom i kozna (umjetna koza, stovec) navlaka koja je relativno tanka i ne ulijeva mi povjerenje da ga samo tako stavim u ruksak pa na ledja. I to je to.

Nisam ga jos sredio, nisam instalirao nista osim Opere, uTorrenta i Football Managera (koji, ako nekog zanima, solidno radi) pa ne znam kako se ponasa u malo jacem multitaskingu.

Nazalost, odustao sam od instalacije nLiteanog XP-a, barem zasad. Danas sam se igrao sa slaganjem bootabilnog USB sticka sa XP-om, no bez veceg uspjeha. Javlja mi hal.dll error pri pokusaju instalacije sa USB-a, a ne usudim se isprobavati neke savjete koje sam nasao jer traze prvo formatiranje diska. A nemam eksterni opticki drajv i ne bi se igrao sa time. Zasad nisam primjetio nikakve probleme sa koristenjem.

Baterija ce nekima biti deal braker. Kad bude moguce, pokusat cu nabaviti 6 cellnu bateriju, trenutno je cak i vani pretjerano skupa. Jos uvijek nisam gledao koliko tocno drzi baterija, uvijek zaboravim, ali sluzbene specifikacije o 2 i kusur sata se cine tocnima.
Ako pcekspert prima recenzije, mogao bi je napisati za tjedan dana nakon sto rijesim jedan ispit. S obzirom na cijenu, ako vam se svidja koncept ovakvog racunala, moja preporuka. Wind i EEE su puno skuplji, a ne nude nista znacajno vise u odnosu na Acera.
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 03:35   #22
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Da možeš birati između tog i eee i wind koji bi uzeo?
Jer mislili smo jedan eee za sestru 901 ubost ali kad vidim da ima konkurenata sad se dvoumim koji da uzmem
sipe je online   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 04:09   #23
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Za tudju lovu Wind, za svoju lovu Acer :-)
Ja bi EEE 901 zadnjeg uzimao jer mi se ne svidja jako ogranicen SSD. Posto sad ima pun kuac i osamsto verzija EEE-ja, ne znam koja ce prva doci k nama, i hoce li biti vise od jedne. Zasad nije poznata cijena EEE-ja kod nas, a Wind sam vidio u dva shopa, po cijenama od 3300 i 3500kn. Asus, s druge strane, kosta 2660 i 2800kn, ovisno gdje gledas. Mislim da sam vec gore napisao, u odnosu na Wind, Acer ima 1" manji ekran, 40GB veci disk, nema bluetooth, ima losiju web kameru i nema underclock opcije koja bi mogla usparati bateriju bar malo. Vrijedi li ti to skoro 500-900kn razlike (ovisno gdje gledas, jel)... Meni ne. Za tu lovu kupim 6 cell bateriju kad bude prilika i imam dvije baterije za ukupno oko 8h rada.

Eh, da, evo jos jedna stvar. Bez ocitih problema vrti 720p matroska video. I to preko mreze sa drugog racunala. Probao pet minuta, trzalo prvih nekoliko sekundi, kladio bih se da je zbog mreze. Nije da 720p video ima smisla gledati na 9" ekranu, ali nek se zna da se moze . Iako, zauzece procesora je tad na 100%, dok ovo tipkam slova kasne za mojim tipkanjem , no jos je uvijek upotrebljiv za browsanje. Doduse, sad sam tek skuzio da su zvuk i video otisli out of sync kad sam to pisao, no vjerujem da bi islo kad bi sve ugasio i samo gledao u BSPlayeru.

Eto, ponovo sam se raspisao, nije se tesko priviknuti na tipkovnicu, ali zbilja ih ne bi ubio veci bekspejs naustrb manje * tipke
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 10:55   #24
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Evo ja ga naručio, ipak mi je tih 700 kuna bitno, bluetooth cu nadomjestit za 99 kuna ovime, a sve ostalo mi izgleda više-manje isto kao Wind.Sviđa mi se i dodatni utor za SD HC kartice i veći disk.

Daj mi samo reci kako se ponaša taj Atom u Aceru, kolko brzo radi XP na toj platformi?
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 11:16   #25
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ajde istestiraj taj SSD. mislim da je to najslabija karika.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 14:45   #26
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor DaNiJ3L Pregled postova
ajde istestiraj taj SSD. mislim da je to najslabija karika.
Nema SSD, dolazi sa 120gb hardom.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 15:41   #27
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
ufff nakratko sam pomislio da sa skroz poludio. vidim sad da imaju verzije sa ssd kao i s hdd-om.
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 16:57   #28
kreso7
Premium
Moj komp
 
kreso7's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 179
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Daj mi samo reci kako se ponaša taj Atom u Aceru, kolko brzo radi XP na toj platformi?
Zasad glatko, danas cu staviti sve programe koji mi trebaju, ali ovo sto sam koristio islo je normalno. Dakle browsanje, pikanje po mrezi i windowsima. Problemi bi mogli nastati kod malo vise pokrenutih aplikacija, javim kak bude se drzao

Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Nema SSD, dolazi sa 120gb hardom.
Nema SSD opcije kod nas, bar zasad, ali inace ima 8GB SSD verzija.

Da, citao sam da isporucuju SSD-ove dva razlicita proizvodjaca, od kojih je jedan prilicno spor (ali jos uvijek brzi od HDD-a).
kreso7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 17:25   #29
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Evo stigao i moj bijeli ljepotan.
GoodLooker je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2008., 18:55   #30
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Apropo SSD diskova, obje verzije :
"One model is significantly faster than the other, but both models are extremely slow compared to contemporary solid state drives and even "old fashioned" hard disk drives"

I slijedeće , prijedlog : Pametnije je uzeti model sa HDDom,jerbo je to 2,5"
i onda se može kasnije naknadno kupiti SSD disk i samo zamijeniti. Ako se uzme model sa SSDom, to je 1,8" , onda nema šanse za bilo kakvom nadogradnjom, osim ak se ne nađe neki 1.8" disk, a i tada je na knap jer je to navodno malo tanja verzija prijenosnika, pa je veći problem zamijeniti. Ja očekujem dosta nagliji pad cijena SSDova u roku godinu dana tako da će za godinu dana čak biti i isplativo uzeti neki 2.5" SSD sa recimo 32GB (što je sasvim ok za netbook, čisto za neki multi OS), i automatski imate 120GB prijenosnog 2.5" HDD .
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na