Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2002., 16:38   #1
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Angry WinXP ne voli HPT370A....???

Očigledno, WinXP se ne voli instalirati na disk koji je zakačen na HighPoint HPT370A kontroler, a i tko zna koji još. Kada sam disk spojio na chipset kontroler, instaliralo se bez ikakvih problema i to mnogo brže. No, izgleda da u radu nema problema, iako ne bi bio 100% siguran.

Frend mi je upravo javio da je istu stvar morao napraviti, a ima HPT372. Ja imam EPoX 8KTA3+Pro, a on Abit KR7A.

Imam 2.0.xxxx verziju BIOSa i koristim najnoviji driver koji odgovara upravo toj verziji BIOSa.

Je li imao netko slićnih problema? Ja osobno mislim da sa ovim HighPointom ima previše problema i ozbiljno razmišljam prijeći na Promise.

Hvala.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2002., 16:46   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: WinXP ne voli HPT370A....???

Citiraj:
Originally posted by medo
Očigledno, WinXP se ne voli instalirati na disk koji je zakačen na HighPoint HPT370A kontroler...
I ja sam imao taj problem (medju ostalim problemima) s XPom. Nisam siguran dali da krivim HPT370 ili XP...

Ali nije ti zbog tog kontrolera zasto ti se XP ne boota. Problem je u XPu sto je nezavrsen.

Osobno nisam imao nikakvih takvih problema na Win2000, ali XP me izluuuuuuuudio. Kako je XP samo nastavak razvoja NT jezgre (NT4=>WIn2000=>XP), nemam sto drugo nego okriviti sam XP i njegovu nezavrsenost.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.07.2002., 17:28   #3
razlo
Somewhere around Barstow
 
razlo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
imam HighPoint 370a i w2k ... sve super. Hvala na još jednom razlogu za ne prelazak na winXP!
razlo je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2002., 21:02   #4
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by razlo
imam HighPoint 370a i w2k ... sve super. Hvala na još jednom razlogu za ne prelazak na winXP!
To sa HPTom i XPom je stara stvar... No ono kaj je PREKRASNO je da ako imas ATA RAID sklepan, onda su ti performanse u k (write performanse tocnije), isto kao i kod SCSIa! Ono tak da ti je disk od 5400 iz 98e brzi nego dva najnovija u RAIDu. I to vrijedi za SVE SCSI i ATA-RAID kontrolere! Jos dodatni bed je kaj sa SCSIom kak-tak mozes to malo popravit ak prebacis na Dynamic Partition, dok kod ATA-RAIDa ni to ne pomaze. Naravno, ne bih koristio taj Dynamic DrekPart jer je to totalno sjeban koncept... jer M$ "naravno" zna bolje nego Unix/Linux di mozes spojit brdo diskova gdje svaki glumi neki direktorij... pa su onda oni napravili nesto na tu foru ali sasvim obrnuto... i sjebano... i sjebano... i sjebano...

Ah M$!
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2002., 00:26   #5
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
OK Oz, ali, meni je ovo prije radilo! Sa istim driverima! Sve isto. Meni je problem korupcija file-ova na disku kada je spojen na HPT.

Sada sam učinio isto što i prije - instalirao sistem na chipsetu, a onda kada sam napravio winupdate i sve prebacio hard na HPT. Samo, što mi se za razliku od onda sad sve skršilo. Probao sam Win2k - no good. Još gore.

Evo, sklepao sam instalaciju opet bez greške, ali me strah opet se skopčat na HPT. Uf... Fuck! Možda to ima veze sa mojim ozloglašenim KT133A chipsetom. Imam i SB Live! 5.1 nutra, ali njegovo vađenje nema efekta. Da stavim onaj VIA Patch!?


Ono, misliš si: "Pa već tri godine ugrađuju te prčene kontrolere na ploče, valjda rade kako treba", kadli ispadne da na to možeš spojit jedino hardove. Ako spojiš CD-RW recimo na HPT, software (npr Nero) uopće ne skuži pržilicu. Niti CD-ROM. Samo ih u WinCommanderu vidiš (ili u Exploreru). I zašto se dotatni kontroler mora prijavljivati kao SCSI!? Zar ne postoje dodatni ATA kontroleri koje se mogu koristiti kao ATA kontroleri!???

Ma u kurcu je to! Di je stari dobri SCSI ne kojega sam mogao sve popikati, odrediti ID-oveterminirati i amen!
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2002., 07:51   #6
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by medo
OK Oz, ali, meni je ovo prije radilo! Sa istim driverima! Sve isto. Meni je problem korupcija file-ova na disku kada je spojen na HPT.

Sada sam učinio isto što i prije - instalirao sistem na chipsetu, a onda kada sam napravio winupdate i sve prebacio hard na HPT. Samo, što mi se za razliku od onda sad sve skršilo. Probao sam Win2k - no good. Još gore.

Evo, sklepao sam instalaciju opet bez greške, ali me strah opet se skopčat na HPT. Uf... Fuck! Možda to ima veze sa mojim ozloglašenim KT133A chipsetom. Imam i SB Live! 5.1 nutra, ali njegovo vađenje nema efekta. Da stavim onaj VIA Patch!?


Ono, misliš si: "Pa već tri godine ugrađuju te prčene kontrolere na ploče, valjda rade kako treba", kadli ispadne da na to možeš spojit jedino hardove. Ako spojiš CD-RW recimo na HPT, software (npr Nero) uopće ne skuži pržilicu. Niti CD-ROM. Samo ih u WinCommanderu vidiš (ili u Exploreru). I zašto se dotatni kontroler mora prijavljivati kao SCSI!? Zar ne postoje dodatni ATA kontroleri koje se mogu koristiti kao ATA kontroleri!???

Ma u kurcu je to! Di je stari dobri SCSI ne kojega sam mogao sve popikati, odrediti ID-oveterminirati i amen!
Ali HPT ti lijepo kaze da ne stavljas CDROMove i sl.... Oni su maknuli podrsku za sve osim hardova iz BIOSa za svoje kontrolere. A dodatni kontroler ti se prijavljuje kao SCSI jer je M$ odlucio da to tako mora biti, za bilo koji kontroler, nije bitno jel SCSI, ATA ili nekaj trece.

Ne znam, ja nisam imao strashnih problema... instaliras fino Windoze prek chipseta, onda ukljucis HPT i instaliras drivere za njega, i onda prekopcas hard... nikad s tim nisam imao problema.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2002., 13:20   #7
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,941
Bit će onda da je moj kontroler popizdio... niš, vraćam to u Ve-mil...
medo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na