Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.05.2002., 18:39   #1
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Autronic - izbjegavaj ko kugu

Kupio ja konfiguraciju u Autronicu jer mi je jedan tip uspio srediti kupovinu bez pdv-a. No dobro, sve ide prekrasno i crkne meni IBM-ov 30giga hdd. Odem ja u IBM-ov Drive Fitness i ovaj kaze component failure. Ma prekrasno. Nosim ja to u Autronic a oni mi kazu - 1 g garancija na hdd (sve hdd-ove). Ja joj pocnem psovati da sam ibm daje 2 g garanciju, kako oni mogu muljati itd.
No uglavnom sada imam mrtav hard jer je crko 1 mjesec nakon isteka 1g.
Ljudi moji nemojote kupovati u Autronicu ni za zivu glavu. Jos mi je zenska rekla da sam ja vjerojatno sam potrgo hdd (tj. da mi je pao na pod) i sl. Ko da sam zadnji idiot. A ona sama po svojoj prilici ne razlikuje cd od hard diska. Divno.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2002., 19:16   #2
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Eh da to su ti naši trgovci
Kad sam ja na svoju matičnu utako novi proc oni su rekli da mi više ne daju garanciju jer da taj procesor kod njih nije ispitan h ha
Zamislite da ga oni ispitivaju,šta misle da izrađuju procove?
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.05.2002., 20:31   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
cek,dakle u novu maticnu nebi smio nista utakniti inace kubim garanciju????
isuse djeco, kod kakvih vi lopova kupujete
ja kad idem kupiti procesor recimo i nemaju bas onaj koji ja hocu te moram pricekati koji dan (zivot u provinciji ) odmah bez pitanja dobijem zamjenski da mi cekanje bude sto ugodnije
ili krepa mi graficka i daju mi dva puta bolju (iako stara jos postoji u prodaji) bez nadoplate....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2002., 23:02   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Autronic - izbjegavaj ko kugu

Citiraj:
Originally posted by numa
Kupio ja konfiguraciju u Autronicu jer mi je jedan tip uspio srediti kupovinu bez pdv-a. No dobro, sve ide prekrasno i crkne meni IBM-ov 30giga hdd. Odem ja u IBM-ov Drive Fitness i ovaj kaze component failure. Ma prekrasno. Nosim ja to u Autronic a oni mi kazu - 1 g garancija na hdd (sve hdd-ove). Ja joj pocnem psovati da sam ibm daje 2 g garanciju, kako oni mogu muljati itd.
No uglavnom sada imam mrtav hard jer je crko 1 mjesec nakon isteka 1g.
Ljudi moji nemojote kupovati u Autronicu ni za zivu glavu. Jos mi je zenska rekla da sam ja vjerojatno sam potrgo hdd (tj. da mi je pao na pod) i sl. Ko da sam zadnji idiot. A ona sama po svojoj prilici ne razlikuje cd od hard diska. Divno.
Sto se tice garancija, IBM daje 3 godine garancije na svoje diskove, ali racunaju od trenutka kada je odredjeni model predstavljen iliti poceo se proizvoditi. Niti jedan prodavac (skoro) nece ti dati vise od 1g na disk. Mozes se zaliti direktno na IBMovim stranicama i tamo dobiti upute gdje u hrv zamijeniti hard (tako tvrde, ne znam nikoga ko je to i napravio ili nije uspio u tome).
Nemoj misliti da je zbog toga Autronic gori od ostalih. Sto se tice trgovina, najbolja iskustva imam s DEUSom, ako kupis konfiguraciju kod njih i nesto ti rikne, dobijes na posudbu od njih to ili slicno dok ti se pokvareni komad ne vrati s popravka/zamijene.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2002., 23:07   #5
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Greg hebemu pa di ti to kupuješ, zvuči kao bajka.

Ma još gore zvući kao da si našo comp shop gdi rade normalni
ljudi naviknuti naprijateljske odose s ljudima koji im daju novac
i kruh na stol .

Nego ozbiljno reci koji je to shop, ako su stvarno takovi nebi ništa
imao protiv premjestiti "shoping listu" kod njih
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2002., 16:26   #6
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Re: Re: Autronic - izbjegavaj ko kugu

Citiraj:
Originally posted by gpremec

Nemoj misliti da je zbog toga Autronic gori od ostalih. Sto se tice trgovina, najbolja iskustva imam s DEUSom, ako kupis konfiguraciju kod njih i nesto ti rikne, dobijes na posudbu od njih to ili slicno dok ti se pokvareni komad ne vrati s popravka/zamijene.

Ma covjece đe je to? Ocu ja tamo!
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2002., 18:13   #7
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Za garanciju odi na sajt i potrazi RMA Tako sam ja sredio svoj disk...meni je to uspijelo i jos nisam na kraju ni carinu platio na 110$
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2002., 22:26   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Autronic - izbjegavaj ko kugu

Citiraj:
Originally posted by numa
Ma covjece đe je to? Ocu ja tamo!
www.deus.hr Potocani 8, Zagreb
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2002., 01:24   #9
Brada
Registered User
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Re: Re: Autronic - izbjegavaj ko kugu

Citiraj:
Originally posted by gpremec

Sto se tice garancija, IBM daje 3 godine garancije na svoje diskove, ali racunaju od trenutka kada je odredjeni model predstavljen iliti poceo se proizvoditi. Niti jedan prodavac (skoro) nece ti dati vise od 1g na disk. Mozes se zaliti direktno na IBMovim stranicama i tamo dobiti upute gdje u hrv zamijeniti hard (tako tvrde, ne znam nikoga ko je to i napravio ili nije uspio u tome).
Nemoj misliti da je zbog toga Autronic gori od ostalih. Sto se tice trgovina, najbolja iskustva imam s DEUSom, ako kupis konfiguraciju kod njih i nesto ti rikne, dobijes na posudbu od njih to ili slicno dok ti se pokvareni komad ne vrati s popravka/zamijene.
Uz duzno stovanje kolegama u Autronicu i Deusu, ali prema mojim izvorima (cjenici distributera diskova, recimo jedne firme koja IBM i Maxtor diskove distribuira na europskoj razini, a mnogi domaci trgovci kupuju kod njih), jamstvo na IBM i Maxtor diskove, kao i Seagate jest 36 mjeseci za IDE i 60 mjeseci za SCSI. Jamstveni rok se racuna od trenutka prodaje diska krajnjem korisniku.
Od tog pravila odstupaju eventualne akcijske prodaje, reparirani diskovi, te diskovi koji su na neki drugi nacin jeftiniji ili posebni.
Istu situaciju potvrdit ce i cjenik jednog od popularnijih trgovaca, Ve-mila, gdje je za sve diskove osim nekih 2.3" modela daju jamstvo 3 godine. To nije reklama, to je samo navod (mogu navesti kao primjer jamstva i Flamingo i Atribut, i druge trgovce).

Razlozi za kraci jamstveni rok vjerojatno leze u trazenju nacina da se kupcu ponudi jeftinija roba, a na kupcu je da to prihvati ili ne. Time ne zelim nikog braniti niti napadati, ali bar je u ovom nasem hardverskom poslu uvijek bilo - kolko perja, tolko mjuze. :-)
Brada je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2002., 01:45   #10
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Ispravak znaci nisam kupio u hrv. pa nisam imao racun kod hrv poduzeca a da budemo iskreni ni kod stranih
ali zaobices to i odes ravno na sajt. E da i novi disk koji je stigo od WDA znaci star 10 dana je crko. Poceo se palit i gasit i kuckat (clicking) kako kazu na forumu na WDU .
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2002., 17:02   #11
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Citiraj:
Originally posted by Bono
Za garanciju odi na sajt i potrazi RMA Tako sam ja sredio svoj disk...meni je to uspijelo i jos nisam na kraju ni carinu platio na 110$
Na site IBM-a?
Sto je tocno RMA?
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2002., 17:04   #12
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Re: Re: Re: Autronic - izbjegavaj ko kugu

Citiraj:
Originally posted by Brada


Uz duzno stovanje kolegama u Autronicu i Deusu, ali prema mojim izvorima (cjenici distributera diskova, recimo jedne firme koja IBM i Maxtor diskove distribuira na europskoj razini, a mnogi domaci trgovci kupuju kod njih), jamstvo na IBM i Maxtor diskove, kao i Seagate jest 36 mjeseci za IDE i 60 mjeseci za SCSI. Jamstveni rok se racuna od trenutka prodaje diska krajnjem korisniku.
Zna li netko gdje bi na IBM-ovom site-u nasao tu izjavu. Natrazio sam se i nemogu naci.
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2002., 19:54   #13
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
RMA je Return Merchandise Authorization
Evo pogledaj malo na WDU kako to ide..mislim da sam to vidio i na maxtor sajtu
http://support.wdc.com/warranty/sele...p?custtype=END
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2002., 12:20   #14
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Re: Re: Re: Re: Autronic - izbjegavaj ko kugu

Citiraj:
Originally posted by numa


Zna li netko gdje bi na IBM-ovom site-u nasao tu izjavu. Natrazio sam se i nemogu naci.
mislim da ti drive fitness tool odmah da RMA ako nadje gresku. na IBM-ovom site mozes naci objasnjenje kako se pozivas na garanciju, gdje trebas navesti RMA broj, gdje saljes disk na popravak i kako ga treba zapakirati.

ja sam imao slicnu situaciju sa quantumom... kupio sam rabljeni atlas iz amerike za sitne novce, stigao skrsen, proizvodio je zvuk mlaznog motora. pokrenuo sam njihov alat za dijagnostiku, on ti izbaci neki kod, nazoves quantumov helpline i das im taj broj, oni ti vele RMA i gdje saljes disk.. i za 10 dana sam dobio novi DHL-om. kod IBM-a je to navodno jos jednostavnije.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2002., 17:33   #15
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Ljudi puno hvala bili ste u pravu, konacno sam iskopao link. Za one koje zanima radi se o

http://www.storage.ibm.com/hdd/support/pre_rma.htm

Jos samo da iskopam nesto vremena da ga testiram..
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2002., 21:18   #16
Filip Topic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Varazdin
Postovi: 6
cuj, garancija proizvodjaca je 3g., ali neki trgovci otkupe ta prava (tak nes) i onda sami odredjuju garanciju... zato dobiju diskove jeftinije i mogu ih jeftinije prodavati...
__________________
--
Filip Topic , ftopic@net4u.hr,
a member of hr.comp.hardver FAQ-team
SMS - cofi@vip.hr (160 chars max)
E-mail - ftopic@net4u.hr
Filip Topic je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2002., 21:35   #17
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Re: Re: Re: Autronic - izbjegavaj ko kugu

Citiraj:
Originally posted by gpremec
www.deus.hr Potocani 8, Zagreb
Bas sam jucer proso pored FERa i vidio da je na juznoj strani zgrade (Vukovarska) Deus otvorio svoj ducan (onaj lokal pored SYS-ovog koji je godinama stajao prazan).
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2002., 13:34   #18
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Trenutno mi je HDD na pola puta do amerike. Frend zna neke tipove u Autronicovom servisu i nagovorio ih je da posalju moj hdd u IBM-ov centar u ameriku.
Cudi me da nemaju nesto takvo u europi.
No uglavnom salju ga da se provjeri radi li se o gresci u hardware-u ili dam ga ja isao benchmark-ati u stilu BOFH-a (throw the HDD from adequate height so it can make a mark on the bench)
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2002., 09:42   #19
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by greg SE
cek,dakle u novu maticnu nebi smio nista utakniti inace kubim garanciju????
isuse djeco, kod kakvih vi lopova kupujete
ja kad idem kupiti procesor recimo i nemaju bas onaj koji ja hocu te moram pricekati koji dan (zivot u provinciji ) odmah bez pitanja dobijem zamjenski da mi cekanje bude sto ugodnije
ili krepa mi graficka i daju mi dva puta bolju (iako stara jos postoji u prodaji) bez nadoplate....
Ma daj di ti to zivis... idem se i ja preselit
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na