Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.02.2014., 17:50   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
"Struja u risiveru od b.neta"

Pozdrav, imam LCD tv Samsung LE32S86BD star oko cca 6 godina. Ne znam jel normalno da u hdmi kablu ima struje tj. na antenskom ulazu na koji moram spojit antenu na b.net risiveru(albis 8100) tehničar kaže da nesmije bit struje tj. da ispitivač kad metnem nesmije svijetlit, al meni svijetli. Pa sam išo isprobavat šta bi to moglo bit i otkrio sam da kad isključim hdmi kabel ispitivač više ne svijetli kad ga prislonim na antenski ulaz na risiveru. Probao sam u drugu rupu od hdmi-a na telki i ista stvar i drugi kabel. Zašto pitam, pa zato jer mi neki kanali(History) počnu štekat povremeno iz nekog razloga i pikselizacija se dešava, al ne uvijek nego ponekad, dok u većini slučaja sasvim normalno radi. Probao sam prespajat risiver u druge utičnice također, uzemljenje kod mene je ispravno tako da stvarno ne znam. Ujutro kad sam gledao nije niti jednom zaštekao niti se desila pikselizacija. Sad ne znam jel ovo ima ikakve veze s tim strujenjem ili ne pa reko da pitam možda će netko znat.

EDIT:
Sad mi je maloprije štekalo dok sam ovo pisao i sad gledam već 10ak min. više ne šteka, stvarno mi nije jasno koji je ovo problem.

EDIT2:
Sad je opet počelo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.02.2014. u 19:01.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 18:10   #2
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Prema opisu struja ti probija na kućište/vanjski oklop HDMIja i prenosi se kabelom na reciever.

Vjerojatni uzrok: TV uključen u utičnicu bez uzemljenja ili nulovanja. Indukcijom ti se onda stvara određen napon na kućištu (ili strujanje kako ti kažeš)

Šta napravit: ako si sa strujom na Vi, zovni nekoga tko nije da ti provjeri taj dio instalacije. Možda je greška samo u "plitkoj" utičnici (bez kontakta za uzemljenje). Problem riješi tako da preseliš priključak na šuko sa propisnim uzemljenjem (ili nulovanu šuko utičnicu).

Nemoj da te ubije struja...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.02.2014., 18:57   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Al tehničar kad je bio isprobao ovu utičnicu u kojoj je produžni uključen je reko da je sve ok. Probao sam i zamjenit produžni isto mislio sam da je do njega jer šema mi je takva da mi je mali produžni ukopčan u ovaj sa 8 utičnica to su prenaponske letve obje i mala i velika. Mada sam probao prešaltat sve na drugu utičnicu i opet isto. Znači u cijelom stanu mi nevalja uzemljenje misliš ?

Dal možda može bit kako je star televizor da je neki kondenzator otišo il tako nešto ? Jer kad iskopčam televizor iz struje koji je spojen u istu letvu di je ukopčan i risiver više ne svijetli ispitivač kad ga naslonim na antenski ulaz od risivera.

EDIT:
Čini mi se da je do televizora jer štekalo mi je pa sam ga ugasio na jedno 15min da se malo ohladi i opet upalio i sad ne šteka više no vrlo vjerovatno za pola sata cca kad se malo opet zagrije će počet, mislim predpostavljam nisam siguran.
Al čudno je to kako na recimo hrt 1,2 , rtl, nova tv ne šteka nego samo na history, druge na žalost nisam provjeravao.

EDIT2:
Probao sam sad i na monitoru ugasit ga i stavit ispitivač na njegov hdmi i isto mi svijetli, očito hdmi ima nešto malo struje u sebi pod normalno.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 10.02.2014. u 21:05.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na