Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.05.2006., 22:55   #1
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Leadtek WinFast DTV Dongle - teletext ga nije volio

DVB postaje sve popularniji - to ne negiram

-ponajprije zbog kvalitete digitalnog signala (MPEG2) i jednostavnog načina za prijem i snimanje TV programa. PO cemu je mpeg 2 pojam za kvalitetu signala?,mpeg 2 je samo način kako da se kvalitetan signal stisne i pri tome postaje losiji od izvora , cak je losiji i od drugih vrsta kompresije (mpeg4), a sve to skupa se ne moze mjerit sa kvalitetom analognog signala.Druga je stvar sto na televizoru analogni signal uvjek ne izgleda najbolje zbog kvalitete prijama. Al je zato izgledao savrseno nekad na analognim satelitskim transponderima.


- jednostavnog načina za prijem i snimanje TV

kako je taj nacin jednostavniji za primanje? Treba potpuno isto antenu a snima se jednako kao i na analognim karticama, pritiskom na crvenu tipkicu "REC"


Uvod...
"DVB-T tuneri svakim danom postaju sve popularniji, ponajprije zbog kvalitete digitalnog signala (MPEG2) i jednostavnog načina za prijem i snimanje TV programa. U jednom od prethodnih članaka smo imali prilike isprobati Prolinkove DVB-T tunere, a sad je na red došao jedan model od našeg starog poznanika kojeg najbolje znamo po odličnim grafičkim karticama - Leadteka. Riječ je o vizualno atraktivnom USB DVB-T tuneru koji nas je u nekim stvarima oduševio, a u nekima pak jako razočarao. Za članak uputite svog miša ovdje."
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2006., 23:22   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Kvaliteta signala (ono što je bitno krajnjem korisniku) je bolja od analogne TV, a samim time i ono što vidiš na TV-u (isto tako ono što je bitno krajnjem korisniku) je bolje od onoga što si vidio na analognom prijemu. To što je bilo nekad i sad - dvije odvojene priče. Što tu nije jasno?
Citiraj:
kako je taj način jednostavniji za primanje? Treba potpuno isto antenu a snima se jednako kao i na analognim karticama, pritiskom na crvenu tipkicu "REC"
Potpuno ista antena, potpuno isti način za prijem i snimanje - sam si odgovorio na pitanje. Nisam napisao da je JEDNOSTAVNIJE, nego da je jednostavno tj. ostalo je na istoj razini uz povećanje kvalitete. Što tu nije jasno? Izvadio si dvije rečenice iz konteksta i upotrijebio da postaviš dva pitanja na koja svi znaju odgovor…
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2006., 00:40   #3
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ne radi se o tome da je nesto nejsano... Radi se o tome da je večina navoda netočna,

Nista nisam vadio iz konteksta uvoda, samo sam pojedine recenice prepisao na koje se komentar odnosi.

Sad si opet napisao nesto pogresno, Nije kvaliteta signala bolja od analogne TV, nego je rezultat prijema koji krajnji korisnik gleda bolji ako su analogni i digitalni terestrialni signali jednako loši. A uglavnom jesu loši pogotovo u gradovima , prepunim refleksija od zgrada i zaklonjenosti iza zgrada i slično.



Citiraj:
Autor tor
Kvaliteta signala (ono što je bitno krajnjem korisniku) je bolja od analogne TV, a samim time i ono što vidiš na TV-u (isto tako ono što je bitno krajnjem korisniku) je bolje od onoga što si vidio na analognom prijemu. To što je bilo nekad i sad - dvije odvojene priče. Što tu nije jasno?


Potpuno ista antena, potpuno isti način za prijem i snimanje - sam si odgovorio na pitanje. Nisam napisao da je JEDNOSTAVNIJE, nego da je jednostavno tj. ostalo je na istoj razini uz povećanje kvalitete. Što tu nije jasno? Izvadio si dvije rečenice iz konteksta i upotrijebio da postaviš dva pitanja na koja svi znaju odgovor…
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42









Zadnje izmijenjeno od: BrunoZG. 13.05.2006. u 01:02.
BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 10:54   #4
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
jel se moze znat gdje ima za kupit taj tuner i po kojoj cijeni??

kopao sam po svim vecim ducanima, ali ga nisam nasao...
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2006., 11:35   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Hm, pa ne bih se kladio da je DVB-T signal lošiji od analognog. Uostalom nebitno, bitan je krajnji rezultat a on je bolji u DVB-T slučaju. Ne pati od refleksija, ili ga ima ili nema. Kad ga ima slika je odlična. Kad ga nema, nema ni slike i doviđenja.
Nicko, ne znam. Mi smo ga dobili direkt od Leadteka.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2006., 10:46   #6
BIGI
Premium
 
BIGI's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Ja bi si uzeo taj reciver, ali me zanima dal se moždaa popravio ovaj problem sa teletekstom? Jeste pitali Leadtek o čemu se radi?

I još jedno, malo OT pitanje u vezi PixelView PlayTV 505 DVB-T
Ona opcija da se prikažu svi dostupni programi http://www.pcekspert.com/jpg/article...k_multi_ch.JPG
dal to pokazuje statičnu sliku ili u pokretu?
Hvala
BIGI je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2006., 11:35   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Koliko ja znam ne. Jednostavno nema txt-a za sad i to je to. Odgovr od Lead.
I ovo drugo, mislim da je u pokretu ali to moraš pitati Krešu.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2006., 22:56   #8
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor BIGI
I još jedno, malo OT pitanje u vezi PixelView PlayTV 505 DVB-T
Ona opcija da se prikažu svi dostupni programi http://www.pcekspert.com/jpg/article...k_multi_ch.JPG
dal to pokazuje statičnu sliku ili u pokretu?
Hvala
U pokretu.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2006., 10:17   #9
BIGI
Premium
 
BIGI's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 97
Hvala!
BIGI je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 00:04   #10
klety
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Smile Leadtek WinFast DTV Dongle - teletext ga nije volio?!?

Potrebno je tako malo da ga zavoli! Stvar je softweru. Da omogučite teletext, morate zaviriti u instalacijski direktorij (Default: C:\Program Files\WinFast\WFDTV) i pokrenuti dvije Registry datoteke. Prva je "TeletextDecoder", a druga "TeleTextOn" i opustiti se uz
klety je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Staro 11.12.2007., 10:25   #11
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Autor klety Pregled postova
Potrebno je tako malo da ga zavoli! Stvar je softweru. Da omogučite teletext, morate zaviriti u instalacijski direktorij (Default: C:\Program Files\WinFast\WFDTV) i pokrenuti dvije Registry datoteke. Prva je "TeletextDecoder", a druga "TeleTextOn" i opustiti se uz
Kao prvo, dobrodošao. Kao drugo, članak i test je bio prije dvije godine i tada nije radio, što je i sam Leadtek priznao. Kao treće, još jednom dobrodošao
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2008., 01:42   #12
dobošar
Premium
Moj komp
 
dobošar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
Ima li nešto novo kod Leadteka, recimo kod 3200H?
dobošar je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2008., 08:22   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Na što točno misliš? Nove mogućnosti u softveru?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2008., 01:20   #14
dobošar
Premium
Moj komp
 
dobošar's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 58
NE! Nego u tome da je instaliram nakon što sam je kupio u Vemilu. Prvu kupljenu odnio sam u Vemilov servis i nakon 4dana zamjenili su mi za novu 3200. Nova se također ne
želi instalirati. Javlja mi se poruka sa PVR 2: Greška u povezivanju sa dekoderom. Nepotpuno zatvaranje programa može uzrokovati ovaj problem. Pregledom kartice utvrdio
sam da su neki od kontakata (2)kraći što se da lako uočiti s obzirom da je PCIE X 1 utor.
dobošar je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2008., 21:19   #15
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Đizus, jesi me presjekao - budemo ovak razgovarali svakih par tjedana
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na