Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.06.2004., 09:47   #1
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Intel će bundlati plastične cijevi s procesorima ?!?

Intel je nevjerovatan.

Intel je pametan. Shvatili su da im reklamacije odnose previse vremena (vrijeme=novac), pa su poceli s politikom minimalizacije problema.
Lose je jedino to sto ce nagrabusiti proizvodjaci maticnih ploca i kucista (jer su glupi).

Ovo s procesorima bi se dalo jednostavno rijesiti: postavi se utor na proc, isti takav utor (zrcalni) na maticnu, a medjukonektor medju njima se moze prodavati zasebno, za recimo €1.00, i 90% problema rijeseno.

Sto se tice ovoga s hladnjenjem, mogu samo reci: napokon. Jedini tko ce morati vise paziti su proizvodjaci ventilatora, ali ako se drzimo kvalitete (koja je u rasponu od 60-120kn), opet je stvar jednostavno rijesena. Uostalom, ta varijanta hladjenja mi se oduvijek svidjala kod brand name racunala.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2004., 13:47   #2
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Svašta ...

Nisu sposobni pljunuti 20 c više za pristojan vent, pa ga jednostavno bace i stave hrgu bakra umijesto .... svašta
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2004., 14:31   #3
Equilibrium
Registered User
 
Equilibrium's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb, TŠ
Postovi: 16
Ne bih se baš složio u vezi ventova.

Imam određenih iskustava sa intelovim hladnjacima i činjenica je da su im ventovi na hladnjacima sasvim okej.

Daleko su pouzdaniji, tiši i kvalitetniji od hrpe ventova na raznoraznim coolerima.
__________________
sig iz andr konstrakšn
Equilibrium je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2004., 19:41   #4
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Originally posted by Equilibrium
Ne bih se baš složio u vezi ventova.

Imam određenih iskustava sa intelovim hladnjacima i činjenica je da su im ventovi na hladnjacima sasvim okej.

Daleko su pouzdaniji, tiši i kvalitetniji od hrpe ventova na raznoraznim coolerima.
istina. nitko nije rekao da nisu. ali probaj se staviti u njihovu poziciju. zašto bi oni pušili milijune na održavanju servisnih centara koji samo zaprimaju pokvarenu robu i vraćaju ispravnu? a postoji i drugi način i još tome pribrojimo pare koje puše na troškovima slanja. to je velka lova, a da ne pričamo o organizacijskim problemima i cijeloj logistici koja mora stajati iza toga.

i da gorane, intel je pametan. jako pametan. ali ne možeš cijelo vrijeme beskrupulozno uzimat pare i ničime obradovati ljude. to je licemjerno. da, to je kapitalizam, ali opet će morati davat velke pare za marketing, prezentacije i slične stvari da bi vratili reputation koji su izgubili ovakvim potezima. oni su puno pametniji od svih nas tak da vjerovatno znaju da im se isplati. ali svejedno meni će zbog tih poteza ostat đubrad.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2004., 20:47   #5
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Horza
i da gorane, intel je pametan. jako pametan. ali ne možeš cijelo vrijeme beskrupulozno uzimat pare i ničime obradovati ljude. to je licemjerno. da, to je kapitalizam, ali opet će morati davat velke pare za marketing, prezentacije i slične stvari da bi vratili reputation koji su izgubili ovakvim potezima. oni su puno pametniji od svih nas tak da vjerovatno znaju da im se isplati. ali svejedno meni će zbog tih poteza ostat đubrad.
Koliko primjecujem, gotovo je vrijeme marketinga i za Intel i za Microsoft. Intel je napustio razvoj daljnjih fulanih P4 procesora, i vraca se necemu sto bi se moglo reci da je izniklo iz pepela Tualatin jezgre. Po mom misljenju, u buduce bi se mogla pojaviti desktop tanki klijenti bazirani na tehnologiji rezerviranoj za prijenosnike. Tako je i Microsoft uvidio da im je ulaganje u Marketing donio vise stete nego koristi (jednu korist im je doveo NDA), pa nam tako u ljeto dolazi novi OS iz Microsofta. Zvat ce se Windows XP SP2, ali samo imenom ima veze s sadasnjim Windowsima XP. Ako mi ne vjerujete, pricekajte.

To sto ti pricas o beskrupuloznom uzimanju para, to ti je kapitalizam. A ovo djubrad, to je tvoj problem, jer dok got tako razmisljas, biti ces tek sitna riba na kraju hranidbenog lanca.

I dalje mi nije jasno da ne kuzite da Intela pad reputacije kod 2.000-3.000 kucnih korisnika u hrvata apsolutno ne brine. Reputacija Intela kod OEM proizvodjaca ionako bas i nije poljuljana, a oni su ti koji proizvodjace softwarea i hardwarea odrzavaju na zivotu (i obratno). Uostalom, taj pad reputacije mi djeluje totalno imaginarno, jer svi samo pricaju o tome, a brojke o udjelu na trzistu i zaradi ne govore u prilog tome.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2004., 10:28   #6
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by gpremec
jer svi samo pricaju o tome, a brojke o udjelu na trzistu i zaradi ne govore u prilog tome.
Neki dan sam čitao neke brojke koje govore u prilog tome. TJ da je po prvi puta AMD vrlo blizu Intelu po brojkama prodanih procesora. A ako se ne varam, AMD se uguzio u na OEM tržište, samo ne znam kome, jer me ni ne zanima.

Iskreno, niti je Intel u nekoj frci, nije je AMD car. Onaj ko zna šta će radit na kompu, taj i zna koji mu proc treba. To smo već stoput razsjanili. Čemu sad odjednom opet rasprave oko toga?

A što se tiče Ducta, to je odlična ideja, i ja ju već dugo koristim. Dapače, prezentirao sam ju ovdje prije cca godinu dana. Još uvijek se sjećam legendarnog svrtanovog komentara:"Ne bih ja ništa kartonsko stavljao u komp. Ipak su to visoke temperature" ROTFL
Elven je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na