Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2022., 17:01   #63931
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 554
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Opet se iz naftalina izvlači priča o novom sistemu naplate na autocestama i ukidanju naplatnih kućica
https://net.hr/danas/hrvatska/iz-min...3-4efb89a26c73
Ovu priču mogu potvrditi na način da kažem da sam radio na sustavu koji je direktno povezanim s načinom naplate koji se bude uveo, i mogu samo reći: napokon

Sustav bude dobar jer se već sad počinje na neki način testirati na pojedinim vrstama vozila na našim cestama. Više ne mogu otkrii zbog raznih ugovora.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 17:44   #63932
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ajde neka. Svojevremeno je kružila priča da se radi i na jedinstvenom sustavu na nivou EU.
btw, dogodilo mi se nešto zanimljivo - uletio sam u minus na ENC-u. I normalno sam prošao na izlazu sa AC. Tek nakon par dana sam u appu vidio da sam bio u minusu za neke 23kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 18:24   #63933
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Jesi li usao na AC s minusom ili si usao u minus nakon naplate te dionice? Afaik, mozes uci na AC s 1kn na racunu i ici do Dubrovnika, ali jednom kada si u minusu, nema vise ulaska na AC s ENC-om.

Povlacim paralelu s Binom, vjerojatno i HAC tako funkcionira.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 18:25   #63934
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ekipa, popularna 205/55/16 dimenzija. Šta uzet jer cijene su tu negdje. Vidim da Vulkal ima još uvijek Conti TS860 za oko 680 HRK, Dunlop Winter Sport 5 i GY Ultragrip je oko 720, Blizzak 750, a Alpin 6 oko 820. Ak gledam da ću ih vozit 5-6 godina, nije mi razlika, ali čini mi se da skuplja ne znači bolje. Bitno mi je kako se ponaša na "novembarskoj i decembarskoj" kiši najviše...

Trenutno imam Alpin 4 u 225/45/17, bila je odlična guma, jako malo se zapravo potrošila ali DOT 2014 pa je mislim vrijeme za zamjenu. Uzeo manje felge sad za zimski set jer su i ove cijene zamjena ošle u nebo (650 kuna za dve izmjene godišnje).

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
Od ovih tu, ja bih išao na TS860. Samo vidi za DOT.

Vozio sam 6 sezona tu gumu u dimenziji 185/60 R15. Lani su počele popuštati pa sam jučer kupio nove Blizzak u istoj dimenziji.
Prvotno sam planirao TS870 za 600 kn, ali sam zabrijao da imam visinu 65, a ne 60 🥴

Kako je Blizzak od Contija oko 280 kn za set bio jeftiniji, uzeo sam njih. To mi je taman išlo u korist za čuvanje ljetnih u Vulkalu.

Ono što mogu reći da je Blizzak u mojoj dimenziji nešto tiši. Sad ih probao po kiši i fino drže, a tu su zapravo najjače.

Generalno, teško da bi osjetio veliku razliku osim cijene, IMO 🙂



Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 18:30   #63935
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ajde neka. Svojevremeno je kružila priča da se radi i na jedinstvenom sustavu na nivou EU.
btw, dogodilo mi se nešto zanimljivo - uletio sam u minus na ENC-u. I normalno sam prošao na izlazu sa AC. Tek nakon par dana sam u appu vidio da sam bio u minusu za neke 23kn.
Zdrava logika.
Npr.
Karikiram, Varaždin - Varaždinske toplice je 3kn. Ja imam 10kn na računu.
Ući mogu bez brige, jer imam 3 puta do toplica (nitko ne zna gdje ja idem) npr. ali nemam npr. do ZG-a. Odakle da ENC zna da nećeš ići van u Toplicama?

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Jesi li usao na AC s minusom ili si usao u minus nakon naplate te dionice? Afaik, mozes uci na AC s 1kn na racunu i ici do Dubrovnika, ali jednom kada si u minusu, nema vise ulaska na AC s ENC-om.

Povlacim paralelu s Binom, vjerojatno i HAC tako funkcionira.
Ne možeš ući s minusom, možeš izaći s minusom.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 22.10.2022. u 18:43.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 22:26   #63936
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Ekipa, da se malo raspitam o iskustvu sa ovim "novijim" ENC uređajima...

Naime radi se o sljedećem:

2019.g negdje u listopadu sam morao zamijeniti tj. kupiti ovaj novi ENC uređaj jer mi je stari (ciglica iz 2008. godine ) prestala radit, znači nakon 11g je riknula.

E sad, ljetos sam svojima ostavio taj uređaj (koji sam uredno koristio do srpnja ove godine) a sebi kupio još jedan i oba stavio pod isti račun. I dolazimo do prošlog vikenda kad su se moji odlučili odvesti do Pule (N.Gradiška - Pula), nadoplatio sve da mogu bez brige putovat da bi im na samom početku puta u N.G. pokazalo da ne pronalazi uređaj.
Odmah sam se spojio na ENC portal da provjerim je li uređaj registriran, što i je. Zovem HAC da provjerim i s njima, kaže gospođa s druge strane da je aktivan ali ako ga ne pronalazi - UREĐAJ TREBA ZAMIJENIT i platit 122kn jer je BATERIJA otišla.

E tu sam pukao...pa sto mu vragova, kak uređaj nakon 3 godine može prestat s radom, a ne radi skoro ništa, znači nema ekran niti išta što bi mu crpilo energiju, osim kad prolaziš rampu. Jbt prvi je trajao 11g, ovaj ni 3.

Zanima me ima li ovdje sličnih slučajeva, jer sam već čuo o 3 slučaja gdje su uređaji prestali s funkcioniranjem taman poslije isteka garancije od 2 godine.
Razmišljam da pošaljem mail udruzi potrošača, da možda probam potaknut nekakvu istragu, a ako ovdje ima još sličnih slučajeva, bilo bi dobro sve to nekako skupit u zajedničku prijavu.

Jer sumnjam da će novi sustav naplate zaživjet u sljedećih 5-10 godina (poznavajući naše natječaje i koncesionare i lopovluk). A ne želim svake 2-3 godine davat za novi uređaj
__________________

Zadnje izmijenjeno od: GreenLife. 22.10.2022. u 23:06.
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 23:01   #63937
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ako pricas o onom malom bijelom,meni je isto baterija riknula nakon, mislim, dve godine. Koliko znam bilo je dosta price o baterijama na tim malim uredjajima.

Ak ti kaj znaci, mozes doc na kucicu i dat tamo djelatniku uredjaj i on ce ti rucno skinuti s njega pare. Gubis brzi prolaz ali ne moras kupovati novi uredjaj.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 23:06   #63938
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Ma da, taj...

Nažalost onda mi uređaj kao takav nema smisla. A ENC koristim i na Bina-Istra i HAC prolazima.
Ali hvala za savjet
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2022., 23:13   #63939
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Automobili

Svima crkava nakon puno manje godina nego stari. Probao sam zamijenit bateriju, nula bodova. Baterija je zalemljena , nije problem zamijenit ali kad crkne baterija izgube se podaci u memoriji i dzaba zamjena baterije. Baterija kosta oko 60kn ako zamijenjš sam , bačen novac svakako, a novi enc oko 120.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 00:03   #63940
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ako se dobro sjecam price, moras zamijeniti bateriju bez da izgubis napon. Dakle, stara jos mora raditi, onda spojis u paralelu novu bateriju, i tek tada maknes staru.

Jednom kad izgubis napon na cipu, gotovo.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 00:09   #63941
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Novi enc dolazi s (ako dobro pamtim) garancijom od godinu dana pa ajde i to nije lose s obzirom da postojecim korisnicima uglavnom dijele reparirane uredjaje.

Ali ni to sto enc fizicki ne radi neka ti ne bude problem. Uzmi karticu na ulazu, a na izlazu daj enc i karticu covjeku u kucici (cisto ako nisi znao). Nije savrsena solucija (pogotovo na ipsilonu ako izlazis na izlazu bez operatera u kucici) al jbga

Meni je veliki uredjaj crko nakon 2 godine i par mj. Reparirani mali ga je nadzivio, vidjet cemo dokad
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 00:33   #63942
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ako se dobro sjecam price, moras zamijeniti bateriju bez da izgubis napon. Dakle, stara jos mora raditi, onda spojis u paralelu novu bateriju, i tek tada maknes staru.

Jednom kad izgubis napon na cipu, gotovo.

Moja baterija je imala 0.0V kad sam ju izmjerio. Spojio sam 3.7V na kontakte ispod na ploči, skinuo staru bat,stavio novu. 0 bodova . Ali ajde , bar sam probao da ne kažem da nisam
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 07:52   #63943
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Trebalo bi to napraviti kad je baterija na izdisaju, a ne kad je krepala.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 10:04   #63944
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Prošlo već 2mj, a auto još nije stigao u Monaco.
Na kraju videa kaže da ga još nije dobio.
🤔

zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2022., 10:37   #63945
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Novi enc dolazi s (ako dobro pamtim) garancijom od godinu dana pa ajde i to nije lose s obzirom da postojecim korisnicima uglavnom dijele reparirane uredjaje.

Ali ni to sto enc fizicki ne radi neka ti ne bude problem. Uzmi karticu na ulazu, a na izlazu daj enc i karticu covjeku u kucici (cisto ako nisi znao). Nije savrsena solucija (pogotovo na ipsilonu ako izlazis na izlazu bez operatera u kucici) al jbga

Meni je veliki uredjaj crko nakon 2 godine i par mj. Reparirani mali ga je nadzivio, vidjet cemo dokad
Ja sam baš prije 2 tjedna kupio ENC ponovo, popunim zahtjev/ugovor, lik mi dislovno da enc bez kutije, bez ičega, samo ga onako na onaj pult stavi i kaže uzmite si brošuru tamo na ormarići gdje su upute kako koristiti aplikaciju.

Izašao van iz kućice s jednim papirom (ugovor), brošurom i encom u ruci, doslovno. I vidi se da nije novi.
Mommistake je offline   Reply With Quote