Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.03.2016., 06:32   #301
JimmyRulles
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Šibenik
Postovi: 2
nVIDIA GeForce 210

poz svima
imam navedenu karticu, ovo je moj config;

Tip računala ACPI x64-based PC
Operativni sustav Microsoft Windows 7 Ultimate
Instalirani Service Pack Service Pack 1

DirectX DirectX 11.1
Procesor DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 550, 3100 MHz (15.5 x 200)
Naziv matične ploče Asus M4N68T V2 (4 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Chipset na matičnoj ploči nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10

Sistemska memorija 16384 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
DIMM1: Samsung 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
DIMM2: Kingston 9905470-009.A00Ls 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
DIMM3: Apacer 78.B1GDE.CY10C 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)
DIMM4: Transcend TS512MLK64V3H 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

konstantno mi javlja gresku na kartici
kad je idem provjerit, nema nikakvih kvarova niti greski...
sto mi se dogada, javi mi njen eror -5 put i onda mi bljesne plavi ekran i reseira mi windowse...
itko za pomoci?
JimmyRulles je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 22:38   #302
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
zna li netko zasto mi javlja pcie x4 kad treba x16, ili barem x8?



ploca je https://www.msi.com/Motherboard/Z77A...#hero-overview , graficka je u drugom slotu, trebalo bi biti x16?
  Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 22:41   #303
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Drugi x16 slot ti je Gen2 x4, kao što piše u specifikacijama.
MSI je očito štedio na PCI-E switchu i drugi x16 slot spojio na chipset, za razliku od npr. popularnog Asus Z77 modela koji ima switch s 1x16 na 2x8.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 22:44   #304
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
a onda dobro, mislio sam da su oba x16, ovo "PCI-Ex16 2"

jel x4 ipak premalo za jace graficke kartice? koliko sam izgooglao razlike izmedju x8 i x16 nema, dok x4 cini mi se ipak pre low?
  Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 23:03   #305
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
S obzirom da imaš relativno nezahtjevnu grafičku izgleda da i nema toliko veze (x8 Gen1 = x4 Gen2):
http://www.tomshardware.com/reviews/...ed,3739-3.html
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 23:10   #306
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
jasno mi je da sada nema veze, ali planiram gtx970 r9 390, pa sta onda?
  Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 23:17   #307
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Imaš ovdje skaliranje s GTX 980 pa proučavaj:
https://www.techpowerup.com/reviews/...Scaling/1.html
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 01:39   #308
Damko996
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
zamjena defektne graficke

Imam laptop MSI GT683 i graficka karta u njemu jeste Nvidia gtx 570m koja je pocela previse praviti probleme . Sada mene zanima da li ja mogu naruciti sebi neku nvidiu gtx 670m i bez muke zamjeniti grafe odnosno nije li mnogo drugacije od mjenjanja komponenti na racunaru
Damko996 je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2016., 07:27   #309
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
U teoriji možeš zamjeniti, međutim moraš pazit na neke stvari. Dal uopće možeš mjenjat grafičku karticu u svom laptopu, tj. da li je grafa zalemljena na matičnu ili je u MXM utoru i slično. Isto tako moraš vidjet dal je čip na istom mjestu na obe kartice, i na kraju, moraš vidjeti koliki je TDP tih kartica da ti hlađenje nebude preslabo.

I na kraju ostaje pitanje isplativosti. Koliko košta nova grafička kartica te da li postoji garancija na istu. Te ako bi išao na kupnju s ebaya, pazi da ne dobiješ samo grafički čip bez kartice . Bilo je takvih slučajeva, čini mi se i na forumu.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 11:21   #310
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Nvidia drajveri flashaju BIOS?

Dakle, prije nekih 2-3 mjeseca primijetio sam da mi je grafička Gigabyte GTX 970 nešto glasnija nego inače, u Afterburneru je bila podešena na 30% brzine ventilatora a vrtila se na 34% i nije išla ispod toga. Krivulja u Afterburneru je ostala na 30% a provjerom BIOS-a vidio sam da je minimum podignut na 34%. Flashao sam s istim BIOS-om koji je bio u grafičkoj ali sam ga prepravio na 25%, opet sve podesio da je minimum na 30% da bih jučer opet našao istu stvar. S obzirom da sam postupak flashanja BIOS-a grafičke kartice nije nimalo jednostavan, ima li itko ikakvu informaciju kako to Nvidia izvodi?
Sam postupa preko nvflasha zahtjeva da se grafička kartica onemogući u Device Manageru, dakle postupak nije baš ono klik>Next>Next...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 22:08   #311
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
A da tvoja graficka nema slucajno dual bios pa ti vrati onaj drugi ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2016., 22:46   #312
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
A da tvoja graficka nema slucajno dual bios pa ti vrati onaj drugi ?
Čak da i je dual BIOS u igri, kako objasniti početnu poziciju gdje je minimum bio 30% a zatim se podigao na 34%?

Grafičku karticu imam godinu dana i radila je konstantno na 30% brzine okretaja ventilatora tako da je i nešto u sekundarnom BIOS-u bilo s drugačijim postavkama vjerojatno bi se ranije prekopiralo.

Ovo je krivulja iz Afterburnera, minimum je ostao na 30% a granica je skočila na 34%:


Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 31.03.2016. u 23:01. Razlog: dopuna
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2016., 13:30   #313
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Flashao sam grafičku karticu ponovo s modificiranim BIOS-om, javim da li će kod iduće instalacije novijih drajvera biti kakve promjene.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2016., 16:15   #314
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
zalman VF 900 na 450GT?

ovak, imam, cini mi se powercolor GT-ku i onaj saljivi stock cooler kojeg bi zamijenio, mislio sam sa zalmanom VF900.
e sad na stranici zalmana ne pise support za seriju 400, pa ne znam dal ide ili ne.

raspored rupa je 42x42mm, a dijagonala je 62mm.
ako bi netko mogao usporediti i izmjeriti, bio bih zahvalan, te ako pase, a ne treba mu doticni kuler, mozemo se i dogovoriti.

dautanecII je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 21:18   #315
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Graficka umire!!??

Pozz

Eo vec par dana se mucim sa kompom, ugl kad igram igru nakon 10 min cijeli komp se smrzne, nekad samo black screen i to, ovako surfanje na netu i to sve je normalno. Pokrenuo sam i 3D benchmark 11 test i nakon 2-3 min crash, nekad se sam restarta. Pokusao sam sa 3 razlicita drivera uvijek isto, i sad me zanima jel moguce da je graficka ili mozda napajanje il nes trece?
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 21:36   #316
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Cico96 Pregled postova
Pozz

Eo vec par dana se mucim sa kompom, ugl kad igram igru nakon 10 min cijeli komp se smrzne, nekad samo black screen i to, ovako surfanje na netu i to sve je normalno. Pokrenuo sam i 3D benchmark 11 test i nakon 2-3 min crash, nekad se sam restarta. Pokusao sam sa 3 razlicita drivera uvijek isto, i sad me zanima jel moguce da je graficka ili mozda napajanje il nes trece?

ubaci graficku u neki drugi komp ako imas negdje, i provjeri jel se isto desava, tako da eliminiras ostale komponente, kao npr. pregrijavanje, napajanje itd
ako se isto bude desavalo na drugom kompu, onda je graficka otisla

btw. s toplijim vremenom cesto se zna desit da komponente se pocmu pregrijavat, pogotovo u losim kucistima, bez ventilacije i dosta prasine, pogledaj kakve su temp u full loadu
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 21:55   #317
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Definitivno zvuči kao problem s napajanjem.

Probaj odspojiti dvd pogon i sve diskove osim sistemskog pa vidi da li se isto ponaša.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2016., 22:15   #318
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
jel dosta 450W?

ne ocam nista niti mislim tako da...

Ovo je također šta mi izbaci na 3D Mark

Workload work failed with error message: eva::d3d11::rendering::scene_renderer::render(): draw_depth_task for thread 0: File: device_context.cpp
Line: 515
Function: struct ID3D11CommandList *__cdecl eva::d3d11::deferred_device_context::do_finish_command_list(bool)

Expression: native()->FinishCommandList( restore_deferred_context_state, &result): DX11 call failed.

Device hung due to badly formed commands.
DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: ID3D11DeviceContext::FinishCommandList:
-->
Citiraj:
Autor RascaL Pregled postova
Definitivno zvuči kao problem s napajanjem.

Probaj odspojiti dvd pogon i sve diskove osim sistemskog pa vidi da li se isto ponaša.
Jesam odspojio sam dvd i opet isto. U slucaju da je psu jel ovo dobar PSU?
LC POWER 550W
ili
Corsair 450W --> jel dosta 450W?

ne ocam nista niti mislim tako da...

Ovo je također šta mi izbaci na 3D Mark

Workload work failed with error message: eva::d3d11::rendering::scene_renderer::render(): draw_depth_task for thread 0: File: device_context.cpp
Line: 515
Function: struct ID3D11CommandList *__cdecl eva::d3d11::deferred_device_context::do_finish_command_list(bool)

Expression: native()->FinishCommandList( restore_deferred_context_state, &result): DX11 call failed.

Device hung due to badly formed commands.
DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: ID3D11DeviceContext::FinishCommandList:

Zadnje izmijenjeno od: Cico96. 31.05.2016. u 22:44.
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2016., 01:08   #319
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
s čistoga mira je počelo ili? Koje se temperature? Kako su kolege dale sugestiju probaj grafičku nekom drugom računalo te ju testiraj, ako radi super ako ne onda znaš što je problem?

Imaš CPU sa integriranom grafičkom spoji na nju. Ostavi napajanje, matičnu, CPU, memoriju te sistemski hdd te testiraj, prati temperature. Na kraju budeš gdje je problem možda je samo do drivera.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2016., 14:59   #320
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Problem riješen, zamijenjena graficka i psu.
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2016., 20:02   #321
Glavas_ZG
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Izašao je novi driver za Nvidia kartice:

GeForce Game Ready 368.81 WHQL Virtual Reality driver

http://www.geforce.com/whats-new/art...river-released
Glavas_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 13:57   #322
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Test physxa i utjecaj procesora

Dakle, mene zanima kolika je potreba za nekim jakim procesorom ako korisnik ima relativno jaku nvidia grafu i podesi nju da vrti physx.

https://nvidia.custhelp.com/app/answ...Nfek1WbQ%3D%3D

Citiraj:
Intel and AMD say it’s better to run physics on the CPU. What is NVIDIA’s position?
PhysX runs faster and will deliver more realism by running on the GPU. Running PhysX on a mid-to-high-end GeForce GPU will enable 10-20 times more effects and visual fidelity than physics running on a high-end CPU. Portions of PhysX processing actually run on both the CPU and GPU, leveraging the best of both architectures to deliver the best experience to the user. More importantly, PhysX can scale with the GPU hardware inside your PC. Intel and AMD solutions, which utilize the Havok API, are fixed function only and cannot scale.
https://nvidia.custhelp.com/app/answ...2224/related/1

Citiraj:
Does PhysX scale across the GPU and CPU? If yes, does that mean having a faster CPU enhances PhysX performance or visual quality?
PhysX uses both the CPU and GPU, but generally the most computationally intensive operations are done on the GPU. A CPU upgrade could result in some performance improvement, as would a GPU upgrade, but the relative improvement is very dependent on the initial balance of the system. An optimized PC with the right mix of CPU to GPU horsepower will be the best balanced solution.
Igre vrte matematiku i grafiku. U normalnim slucajevima, za matematiku se vrti havok, amd-ov pandan physxu, odnosno vrti je procesor, a video kartica vrti grafiku.

No nvidia neko vrijeme vec nudi opciju da grafa vrti i matematiku i grafiku. U slucaju da grafa vrti matematiku, graficki skor bude nesto losiji jer je grafa vise opterecena, no cpu skor bude daleko veci, a samim time i krajnji rezultat.

http://www.3dmark.com/3dmv/5393122

Ovo je moj vlastiti skor sa physxom ukljucenim. Nazalost, taj komp sam imao relativno kratko i toga se tada nisam sjetio, no sad me zanima kakav bi taj skor bio da sam imao recimo neki sempron ili neki drugi slabiji procesor.

Mene sad zanima isplativost procesora, pod uvjetom da korisnik ima nvidia grafu i namjesti nju da vrti physx. Tocnije, moze li se kupiti neki jeftini procesor, platforma tipa broadwell recimo, umjesto da se daju novci za skupe procesore, pa na njih skupe maticne pa na njih ram na visokim megaherzima.

Dakle molio bih nekoga tko ima volje i vremena, da odvrti neki normalan test na normalan nacin, sacuva skor, i zatim, ako ima jak procesor, da iskljuci sve osim jedne jezgre na tom procesu (task manager pa desni klik pa affinity), ili da upotrijebi neki skroz slabi procesor, ali u oba slucaja ukljuci u drajverima da grafa vrti physx, dakle ne cpu ili automatic. I posta skorove prvog i drugog testa.

Ovisno o tome koliku ulogu igra procesor dok grafa vrti physx, mozda se moze ustedjeti dosta novaca i kupovina nekog i5 ili i7 biti skroz nepotrebna, barem za igranje.

U HR recimo, komplet broadwell platforma kosta manje od 500kn, a recimo vani se daju nabaviti i 4-jezgrene verzije procesora, takodjer za smijesno male novce.

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 18.07.2016. u 14:33.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 14:20   #323
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
U principu se physx koristi za dodatne fizikalne efekte, ne za sve opće fizikalne simulacije koje igra izvodi. Svodi se na to da se uz nVidia grafu mogu uključiti dodatni efekti uz i dalje dovoljno visok FPS (koji je i dalje najčešće nešto niži od onog bez tih efekata). Drugim riječima, ne može physx na nvidia GPU-u zamijeniti procesor niti može napraviti da se na nekom i3 igra vrti sa istim FPS kao na nekom i5 iste generacije. Između ostaloga, CPU se ne koristi samo za fiziku u igrama nego i za AI, zvuk, pripremu podataka za GPU i mnogo drugih stvari.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 14:27   #324
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
U principu se physx koristi za dodatne fizikalne efekte, ne za sve opće fizikalne simulacije koje igra izvodi. Svodi se na to da se uz nVidia grafu mogu uključiti dodatni efekti uz i dalje dovoljno visok FPS (koji je i dalje najčešće nešto niži od onog bez tih efekata). Drugim riječima, ne može physx na nvidia GPU-u zamijeniti procesor niti može napraviti da se na nekom i3 igra vrti sa istim FPS kao na nekom i5 iste generacije. Između ostaloga, CPU se ne koristi samo za fiziku u igrama nego i za AI, zvuk, pripremu podataka za GPU i mnogo drugih stvari.
Dobro, no slozit ces se da ako grafa preuzme dio cpu-ovog posla, nema vise potrebe za toliko jakim procesorom? Mozda bi neki proc od 7$, deset godina star bio preslab, ali broadwell serija, dakle novija generacija bi mogla biti sasvim dovoljna? Dakle dalo bi se ustedjeti na procesoru?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 14:38   #325
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,466
Ne bi.
Jer GPU ima dosta ogranicen set instrukcija koje moze koristiti, te ujedno one nisu bas brze - sto se nadoknadjuje velikim paralelizmom.
A vecina toga sto CPU mora 'pripremiti', GPU ne moze. Ili zato sto se to ne moze toliko paralelizirati, ili iz cistog razloga sto GPU ne moze odraditi te operacije.
Nadalje, postoji isto veliki problem s pretakanjem podataka izmedju memorije do koje CPU moze doci, te GPU - i to isto tako stvara veliki overhead.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 14:48   #326
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
http://www.3dmark.com/3dm06/17844326

ovo je isto moj skor, novija low end grafa i noviji low end proc

http://www.3dmark.com/3dm06/16177345

ovo je isto moj skor, noviji high end proc i starija mainstream grafa

http://www.3dmark.com/3dm06/15910369

ovo je isto moj skor, ista grafa ali daleko losiji proc

http://www.3dmark.com/3dm06/13870495

jos jedan moj skor, podjednaka grafa i proc

http://www.3dmark.com/3dm06/15605898

i jos jedan moj skor, jak proc i integrusa

Iz ovoga se da zakljuciti da grafa igra najvecu ulogu, a procesor jako malu. Bit ce nesto bolji rezultat ako umjesto dvojezgrenog koristis 8 jezgreni proc, ali bi bio daleko veci da je ostao dvojezgreni proc, a bolja grafa. S tim da bi bilo pozeljno da je taj dvojezgreni cim noviji...

Ili sam nesto krivo shvatio?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 15:00   #327
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova

Ili sam nesto krivo shvatio?
Sve si krivo shvatio i mjesas kruske i jabukovacu

Nvidia physx, kojeg je nvidia kupila od ageie, je nesto sasvim drugo od opcenite fizike u igrama.
3D mark je smece za pokazivanje tko ima vecega, realno stanje u samim igrama cesto nema nikakve veze s njim, od prije je poznato da je u ljubavnoj vezi s nvidiom, a po pricama i zadnji 3D mark to potvrdjuje.
Igara sa podrskom za nvidiin physx je, imam osjecaj, sve manje, cak nemogu trenutno ni na njihovoj stranici da vidim popis igara.
Znaci ne zamarati se glupostima, neke igre vole brz procesor, neke maltene nemaju nikakvog pomaka sa brzim procesorom. Uvijek je toga bilo, a sta ce biti ce vrijeme pokazati i u kojem smjeru ce otici dx12, vulkan i ostale novotarije koje su po mom jos debelo neodredjene, svatko svoju politiku vodi.

Evo kad odem na popis igara kod nvidie.
"Sorry, the page you are looking for can’t be found.Have you tried searching? Please enter a keyword in the search-box above or try one of the links in our Sitemap below."
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 15:07   #328
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
http://www.3dmark.com/3dm06/17844326

ovo je isto moj skor, novija low end grafa i noviji low end proc

http://www.3dmark.com/3dm06/16177345

ovo je isto moj skor, noviji high end proc i starija mainstream grafa

http://www.3dmark.com/3dm06/15910369

ovo je isto moj skor, ista grafa ali daleko losiji proc

http://www.3dmark.com/3dm06/13870495

jos jedan moj skor, podjednaka grafa i proc

http://www.3dmark.com/3dm06/15605898

i jos jedan moj skor, jak proc i integrusa

Iz ovoga se da zakljuciti da grafa igra najvecu ulogu, a procesor jako malu. Bit ce nesto bolji rezultat ako umjesto dvojezgrenog koristis 8 jezgreni proc, ali bi bio daleko veci da je ostao dvojezgreni proc, a bolja grafa. S tim da bi bilo pozeljno da je taj dvojezgreni cim noviji...

Ili sam nesto krivo shvatio?
To je samo benchmark koji nema puno veze sa ponasanjem CPU-a i GPU-a u stvarnim igrama. Ako igra nije programirana da koristi physx za standardne izračune fizike u igri, nema načina da GPU rastereti procesor od ičega.

Cijela tvoja teorija je dobro zamišljena, ali ne drži vodu u stvarnosti. Zaboravi sintetičke testove i direktnu korelaciju sa RL utjecajem na igre. Zaboravi physx kao zamjenu za CPU! Zaboravi! Ne može i ne funkcionira to tako!

Realno, svaki GPU može izvoditi izračune fizike, samo je pitanje da li je softver napisan za to. U principu se sve svodi na ovo što ti je nick7 napisao.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 15:10   #329
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Momir Pregled postova
Sve si krivo shvatio i mjesas kruske i jabukovacu

Nvidia physx, kojeg je nvidia kupila od ageie, je nesto sasvim drugo od opcenite fizike u igrama.
3D mark je smece za pokazivanje tko ima vecega, realno stanje u samim igrama cesto nema nikakve veze s njim, od prije je poznato da je u ljubavnoj vezi s nvidiom, a po pricama i zadnji 3D mark to potvrdjuje.
Igara sa podrskom za nvidiin physx je, imam osjecaj, sve manje, cak nemogu trenutno ni na njihovoj stranici da vidim popis igara.
Znaci ne zamarati se glupostima, neke igre vole brz procesor, neke maltene nemaju nikakvog pomaka sa brzim procesorom. Uvijek je toga bilo, a sta ce biti ce vrijeme pokazati i u kojem smjeru ce otici dx12, vulkan i ostale novotarije koje su po mom jos debelo neodredjene, svatko svoju politiku vodi.

Evo kad odem na popis igara kod nvidie.
"Sorry, the page you are looking for can’t be found.Have you tried searching? Please enter a keyword in the search-box above or try one of the links in our Sitemap below."
Dobro, slazem se donekle, ali cemu 8 jezgri za neku igru i neki bijesni procesor od preko 2000kn? Sto to onda igre traze od procesora da jedan proc novije generacije od parsto kuna ne moze isporucit? Ja sam pretpostavio da se radi o matematici, pa racunao da ako uzmem nvidiju, rijesio sam taj problem.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2016., 15:14   #330
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
To je samo benchmark koji nema puno veze sa ponasanjem CPU-a i GPU-a u stvarnim igrama. Ako igra nije programirana da koristi physx za standardne izračune fizike u igri, nema načina da GPU rastereti procesor od ičega.

Cijela tvoja teorija je dobro zamišljena, ali ne drži vodu u stvarnosti. Zaboravi sintetičke testove i direktnu korelaciju sa RL utjecajem na igre. Zaboravi physx kao zamjenu za CPU! Zaboravi! Ne može i ne funkcionira to tako!

Realno, svaki GPU može izvoditi izračune fizike, samo je pitanje da li je softver napisan za to. U principu se sve svodi na ovo što ti je nick7 napisao.
Hmm, pa ja sam valjda zabrijao da su te "podrzane" igre, ista shema kao sto je Windows 10 podrzan na nekoj maticnoj? U biti nis posebno, radi svugdje, samo ovdje to reklamiraju?

Zato bih u biti i volio da netko odvrti testove, zbog cega sam i otvorio ovu dretvu. Ne mora biti nuzno 3d mark, moze biti i neka igra koja inace ne podrzava physx.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na