Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2010., 22:24   #1
Child Of Bodom
Premium
Moj komp
 
Child Of Bodom's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 95
Povezivanje kompa i recievera optickim kablom - integr. vs diskretna zvucna kartica

Imam pitanje u vezi optickog kabla te spajanja kompa sa AV recieverom.

Maticna mi je ASUS M4A785D-M PRO i planiram integriranu zvucnu (VT1708S) koja ima opt. izlaz povezati optikom sa ONKYO TX-DS494 + 5.1 sustav ( front: 2x Celestion F15 90W, rear: 2x Celestion F10 70W, center: Heco Cult C1 120W, woofer: Heco Active Subwoofer Art Nr. 8051100 30 cm 250W)

Da li bi postojala kakva b i t n a razlika u zvuku kada bih nabavio diskretnu zvucnu sa optickim izlazom i nju spojio? Jer koliko kuzim,tu je u pitanju digitalni signal a njega jednako bez gubitaka prenose obje zvucne..?..pa bi u tom slucaju kupnja zvucne bila nepotrebna?

I jos jedno pitanje za sam opticki kabel, 5m kabla na ebayu se moze naci vec od oko 50kn (nije nikakav poznati brand) pa na vise (brandirani,npr vise od 200kn..) Pa ako uzmem ovog jeftinijeg, nema neke posebne (primjetne) razlike u prijenosu zvuka? Mislim da "laik" to ne moze primjetiti, pogotovo uz ovu gore navedenu entry level opremu.
Child Of Bodom je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 23:24   #2
spep
Premium
Moj komp
 
spep's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Pula,Croatia
Postovi: 144
Ja sam slično pitianje postavio neki dan i odgovor je ne treba mjenjat zvučnu karticu ako s spaja optikom.
http://forum.pcekspert.com/showthrea...=170293&page=5
Inače posjedujem TOSLINK CLICKTRONIC 10m i zadovoljan sam njime,malo je skuplje ali povoljnije ovdje nisam našao.
spep je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2010., 13:21   #3
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Ja imam istu plocu i integrusu optikom povezanu s receiverom. Kabel je od 5m iz Chipoteke (cca 50ak kn) i funkcionira odlicno. Nista pametno neces dobiti diskretnom zvucnom ako se drzis digitalije.
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 23:10   #4
Child Of Bodom
Premium
Moj komp
 
Child Of Bodom's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Varaždin
Postovi: 95
Ok, hvala na infu!

Jos samo da negdje povoljno ubodem taj kabel i javit cu dojmove.
Child Of Bodom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na