Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2019., 07:59   #9961
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Meni riješili jučer..
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 11:25   #9962
more
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: na planeti zemlji
Postovi: 73
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Meni je sad preko telefona ponudio produljenje max2 za 159kn. Da li to prihvatiti?
Nadam se da si prihvatio odmah jer u protivnom ako kazes ''razmislit cu pa vam javim'' tesko da ces naletit na istog agenta koji ti je tu cijenu ponudio.
To se meni dogodilo prosle godine u srpnju pa na jedvite jade izvukoh 169KN duo.

2016 godine duo +60 je bio 169KN a nakon isteka ug.obveze 209KN.
2018 godine 169KN a nakon isteka ug.obveze oko 269KN ili cak 299KN, ne mogu da se sjetim.

Ugl, vidit cu dogodine u srpnju
more je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.07.2019., 13:34   #9963
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ma može i naknadno prihvatit.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2019., 20:59   #9964
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
https://youtu.be/XBpmOwAHAuA

Ovaj modem nesto novo? To samo za ovaj hibrid ili?
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 19:00   #9965
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Ima li tu nekoga iz HT-a da moze dogovoriti dobre uvjete?
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2019., 19:58   #9966
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
u mom kvartu je pro ping postavio ormarice za optiku. od tih ormarica ide opticki kabl banderama do kuce. e sad mene zanima dal postoji mogucnost da oni taj ormaric iznajme kao fttp t-comu?
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 18:10   #9967
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Pozdrav.
Danas je stigao poziv mami i tati, telefon+internet flat 159 kn, nema uspostave, neograniceno fiksni i 1000 min mob. + tablet koji nam ne treba.

Zna li netko je li opet neko muljanje ili postoji takvo što? Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 19:29   #9968
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,454
Nema više muljanja. Prije aktivacije moraš dobiti sve to napismeno i potvrditi. Potvrđuje se pismeno, ili preko interneta ili plaćanjem prvog računa.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 20:14   #9969
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Pozdrav.
Danas je stigao poziv mami i tati, telefon+internet flat 159 kn, nema uspostave, neograniceno fiksni i 1000 min mob. + tablet koji nam ne treba.

Zna li netko je li opet neko muljanje ili postoji takvo što? Hvala.
Istina je, ako si novi korisnik. Meni su isto to obećali za produženje ugovora, ali su me smuljali za tablet. Možda bih ga i dobio da sam tjerao do kraja. Imam ih već dovoljno, pa mi se nije dalo.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 21:52   #9970
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Nema više muljanja. Prije aktivacije moraš dobiti sve to napismeno i potvrditi. Potvrđuje se pismeno, ili preko interneta ili plaćanjem prvog računa.

Ne moraš ako ti šalju uređaj
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2019., 22:21   #9971
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Hvala majstori. Dvojim to ili A1 duo slicna je cijena, a bitne su mi te minute i da nema uspostave.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 22:32   #9972
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ne moraš ako ti šalju uređaj
Moraju i to od sada.


Source - moj šef.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 22:57   #9973
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,863
Ja ne moram.


Source - radim taj posao.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 23:01   #9974
zrendula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Ja sam prije dva mjeseca prešao n VIP-a na T-com i dobio sam VDSL 20/2, neograničeno bez naplate uspostave poziva i 1000 minuta prema mobitelima (bez naplate uspostave) za 149 kuna. Tražio sam od svih ponude i T-com mi je preko svojih partnera ponudio najnižu cijenu. Ovo je cijena zbog prelaska s VIP-a na T-com
zrendula je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 23:34   #9975
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ja ne moram.


Source - radim taj posao.
Oke pametni. Ja moram i radim taj posao. Ili mi je direktor teži ten-kre pa nas tjera na to ili si ti u prekršaju.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2019., 23:39   #9976
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Pozdrav.
Danas je stigao poziv mami i tati, telefon+internet flat 159 kn, nema uspostave, neograniceno fiksni i 1000 min mob. + tablet koji nam ne treba.

Zna li netko je li opet neko muljanje ili postoji takvo što? Hvala.
To je tzv "ponuda za starije od 55 godina".
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2019., 12:18   #9977
zrendula
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 17
Citiraj:
Autor shilev Pregled postova
u mom kvartu je pro ping postavio ormarice za optiku. od tih ormarica ide opticki kabl banderama do kuce. e sad mene zanima dal postoji mogucnost da oni taj ormaric iznajme kao fttp t-comu?
Prije koliko vremena su to iz Pro Pinga to radili ?
Ja sam prošle godine slo upit i rekli su mi da nemaju u planu raditi ništa po gradu.


LP, Zoran
zrendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 09:04   #9978
shilev
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: koprivnica
Postovi: 147
Prije jedno 4-5 mjeseci. Skoro cijela Vinica i Starigrad su postavljeni, a neki dan vidio i Cvjetno naselje i taj dio


Sent from my iPhone using Tapatalk
shilev je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 13:15   #9979
goran047
Premium
Moj komp
 
goran047's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: zg
Postovi: 135
presao bi sa vipa na optiku a u tcom centru mi nudi 209kn int+tel. jel to moze i bolje posto vidim da neki imaju i tv za tu cijenu
goran047 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2019., 15:18   #9980
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Samobor
Postovi: 590
Citiraj:
Autor goran047 Pregled postova
presao bi sa vipa na optiku a u tcom centru mi nudi 209kn int+tel. jel to moze i bolje posto vidim da neki imaju i tv za tu cijenu
Googlaj tcom prodajni predstavik. Ispuni formular, kad te nazove, cjenkaj se.
Ja sam tako uzeo na 2 godine, i sad produljio na jos 2, 234kn max3, sport plus, hbo premium i prosireni paket.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 22:11   #9981
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Roditelji imaju Magentu 1, imaju maxtv osnovni, internet flat, telefon - nemam pojma što i jedan mobilni broj. To sve plaćaju 300kn i sad su agenti zvali i nude mjesečnu cijenu od 290 kn i još jedan dodatni broj s uključenih 2000 jedinica.

Ima li netko iskustva? Ima li neka caka, kažu oni da nema
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2019., 22:17   #9982
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
mozda je caka da ti uvale novi ugovor na 2-3 godine
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 21:30   #9983
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Citiraj:
Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti (dalje: HAKOM) je 15. travnja 2019. zaprimila dopis operatora Hrvatski Telekom d.d. (dalje: HT), u kojem HT podnosi zahtjev za pokretanje postupka izmjene Standardne ponude Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa (dalje: Standardna ponuda). HT pokreće postupak s ciljem uvođenja VDSL supervektoring tehnologije i G.fast tehnologije u HT-ovu nepokretnu elektroničku komunikacijsku mrežu.
Zanimljivo, dugo im je trebalo da više pokrenu taj vektoring tj. ovdje se zapravo spominje taj supervektoring koji teoretski daje 300Mbps do 300m duljine bakrene parice.

EDIT:

Citiraj:
Dodatno je prihvaćen i prijedlog izmjena koji se odnosi na definiranje procedure uključenja maloprodajnih korisnika u obiteljskim kućama ispred kojih je doveden svjetlovod, ali koje nisu spojene putem svjetlovodne pristupne mreže s obzirom da navedena procedura do sada nije bila definirana.

Zadnje izmijenjeno od: Froxie24. 26.08.2019. u 21:39.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 06:12   #9984
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Zanimljivo, dugo im je trebalo da više pokrenu taj vektoring tj. ovdje se zapravo spominje taj supervektoring koji teoretski daje 300Mbps do 300m duljine bakrene parice.

EDIT:
Pa čemu žurba?
Da Optima, H1 i Iskon nisu u pod okriljem HT-a naravno da bi forsirali vectoring da sjebu konkurenciju jerbo vectoring eliminira jeftino zakupljivanje parica od strane konkurencije i tjera ih na skuplji bitstream.
Mislim da im se puževa strategija promijenila jedino u sferi optike zbog A1 optike koja se širi ko kuga
A ovaj drugi citat mi uopće nije jasan, ko tu koga i kome?
Mislim da će srezat cijene maloprodajnog pristupa.
S ovakvim maloprodajnim cijenama bitstreama nema šanse da neko kupi Optimu.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 27.08.2019. u 06:36.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 10:19   #9985
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Da li T-com počne zvati korisnika pred istek ugovora?

Meni ističe u prosincu. Trenutno imam Max3, telefon 1000 bez uspostave, flat 20/2 i maxtv+sve sport+prošireni za 229kn/mjesečno.

Vjerojatno bi i ostao na tome, gledam kako bi namuljao nekakav poklon tipa tablet.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 10:22   #9986
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Mene nisu. Dapace promaklo mi tako da sam 1 racun vise platija jer nije bilo %
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 10:24   #9987
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Stavio sam si podsjetnik u Gkalendar za prosinac pa ako ne zovu, zvati ću sam i pitat ih što ima novoga...
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 10:33   #9988
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Froxie24 Pregled postova
Zanimljivo, dugo im je trebalo da više pokrenu taj vektoring tj. ovdje se zapravo spominje taj supervektoring koji teoretski daje 300Mbps do 300m duljine bakrene parice.

EDIT:

hmm... imam Bnet koaks u zgradi i njihova se mreža nadograđiva uskoro na EuroDOCSIS 3.1 sw i Gigabitne brzine, taj info imam potvrđen da bi to sve moglo krenit sad jesen/zima a najkasnije početkom sljedeće godine.
Iako imam koaks sređen i provučen u stanu prošle godine sam prešao na t-com i spojili su me na FTTC koji je od mene udaljen cca 50m a duljinu parice do njeg imam unutar 100m (70/80m). Trenutna propusnost parice mi je oko 140/65mbit/s
Tako da me veseli napokon ova najava uvođenja 35b profila na Supervectoringu jer se pričalo samo o 17a profilu i vectoringu na njemu, naravno i G.fasta.
Iako nemam FTTB u zgradi,nešto su ovih zadnjih dana iz T-com otvarali DTK šahtove u mojoj ulici, čistili ih stavljali oznake neke unutra a pokraj FTTC kabineta u njegov veći šaht uz njega utrpali ogroman kolut svjetlovodnog kabela.
Pretpostavljam da su to samo neke pripreme jer otad je evo već prošlo dva tjedan ali nema nikavih njihovih radova.
E sad tome može bit razlog što sad A1 u mom kvartu raskopava i postavlja(nadograđiva) HFC mrežu, pa će ovi iz T-coma možda kad ovi završe krenit.
Samo me zanima šta planiraju, to nisam uspio saznat ali sam 100% saznao da ne planiraju FTTH optiku u stanove u mom kvartu ni A1 a bome ni T-com.
Znači ostaje mi samo Bnet docsis 3.1 A1, i T-com možebitni Supervectoring 35b ili 17a vectoring a ja navijam za FTTB/dp i G.fast, to bi bio idealan scenario.
Svakako se krećemo prema uvođenju u ponudu većih brzina

screenshot A1 radova di se vidi micanje starih HFC kabinetića i kasnije će postavljat duplo veće od ovog na slici a svugdje okolo raskopavaju i postavljaju nove svjetlovodne kablove a miču koaksijalne iz zemlje koji će po pričama ostat samo po ulazima i zgradama.
https://imgur.com/BjnkemF

Zadnje izmijenjeno od: Mate22. 27.08.2019. u 10:44.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 11:28   #9989
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Mate22 Pregled postova
hmm... imam Bnet koaks u zgradi i njihova se mreža nadograđiva uskoro na EuroDOCSIS 3.1 sw i Gigabitne brzine, taj info imam potvrđen da bi to sve moglo krenit sad jesen/zima a najkasnije početkom sljedeće godine.

screenshot A1 radova di se vidi micanje starih HFC kabinetića i kasnije će postavljat duplo veće od ovog na slici a svugdje okolo raskopavaju i postavljaju nove svjetlovodne kablove a miču koaksijalne iz zemlje koji će po pričama ostat samo po ulazima i zgradama.
https://imgur.com/BjnkemF
Nikad nisam vidio takav ormarić za A1, meni ti to više liči na stakloplastični ormarić za javnu rasvjetu.

To da miču koaksijalac do zgrada nema nikakve logike, to bi im drastično povećalo trošak infrastrukture. Ako će micat koaksijalac onda će ga maknut kompletno, a da ga ovak maknu polovićno bi morali imati hrpu novih CMTS-ova za svaku zgradu posbeno što bi drastično diglo trpšak struje i svega.

Pogotovo nepotrebno ako ide DOCSIS 3.1. Ali to je već bilo potvrđeno iz raznih izvora i prošle i valjda pretprošle godine da ide na nije išlo. Ne bi se ni najmanje čudio da opet ne bude ništa.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 14:42   #9990
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nikad nisam vidio takav ormarić za A1, meni ti to više liči na stakloplastični ormarić za javnu rasvjetu.

To da miču koaksijalac do zgrada nema nikakve logike, to bi im drastično povećalo trošak infrastrukture. Ako će micat koaksijalac onda će ga maknut kompletno, a da ga ovak maknu polovićno bi morali imati hrpu novih CMTS-ova za svaku zgradu posbeno što bi drastično diglo trpšak struje i svega.

Pogotovo nepotrebno ako ide DOCSIS 3.1. Ali to je već bilo potvrđeno iz raznih izvora i prošle i valjda pretprošle godine da ide na nije išlo. Ne bi se ni najmanje čudio da opet ne bude ništa.
Vjeruj mi nije stakloplastični i nije od rasvijete nego u njega dolaze optički kabel vidio kad su ga otvorili a sličan njemu je naslonjen i uz zgradu.
A valjda nedižu koaksijalne kabele skroz sa zgrade i oko nje, nego do tih ormarića okolo polažu nove svjetlovodne kabele. I rečeno mi je da se radi rakonstrukcija mreže radi nuđenja novih usluga u budučnosti šta god to trebalo značit ali su spomenuli i brzo uvođenje novih brzina.
Znam i ja da oni laprdaju o docsisu 3.1 već 4-5 godina ali jednom i tome mora doć kraj i da to puste a ne samo pričaju.
Mate22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na